Τι επάγγελμα δε θα μπορούσατε με τίποτα να κάνετε;

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Νηπιαγωγός-Δασκάλα. Ενώ βρίσκω χαριτωμένα τα μικρά παιδάκια, δεν μπορώ να τα υπομείνω για ώρα.
Γιατρός(χειρουργός κυρίως). Είναι ο πατέρας μου και βλέπω πόση πίεση έχει αυτό το επάγγελμα.
Δικηγόρος(αν και είχα σκεφτεί την νομική κάποτε). Το θεωρώ σαν επάγγελμα αρκετά διεφθαρμένο και κάπως στημένο..δε το συμπαθώ.
Θεολόγος. Δεν τους συμπαθώ και δεν τα'χω πολύ καλά με τις θρησκείες.
Νοσηλεύτρια. Τη βρίσκω σχετικά σιχαμερή δουλειά. :P
Ψυχολογία. Θα έβαζα σίγουρα τα γέλια...με το όλο σκηνικό.
Ό,τι έχει σχέση με στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Γιατρός!!! Χειρούργος κυρίως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
να ημουν στο υπουργειο οικονομικων.
οχι οτι αυτοι που ειναι μπορουν,αλλα λεμε τωρα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
να ημουν στο υπουργειο οικονομικων.
οχι οτι αυτοι που ειναι μπορουν,αλλα λεμε τωρα!:P

Τότε τουλάχιστον θε ξέραμε ποιος πήρε τα λεφτά. Εγώ δε θα θελα να ήμουν εκπαιδευτής ποκεμον γιατι΄δε μου αρέσει να βλέπω ζωάκια να πλακώνονται για να ζήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Τότε τουλάχιστον θε ξέραμε ποιος πήρε τα λεφτά. Εγώ δε θα θελα να ήμουν εκπαιδευτής ποκεμον γιατι΄δε μου αρέσει να βλέπω ζωάκια να πλακώνονται για να ζήσω.


φοκο.Με ολη την καλη διαθεση που εχω θα σε παρακαλουσα να μην τρολλαρεις με μενα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δημόσιος υπάλληλος:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Δεν θα μπορουσα να γινω ποτε 1)Διαφημιστης,Λογιστης,Οικονομολογος και οτι εχει σχεση με το χρημα και την οικονομια
2)Εγκληματιας,μαφιοζος και ολα τα αλλα βρωμικα επαγγελματα
3)Αρχιτεκτονας,πολιτικος μηχανικος και οτι εχει σχεση με σχεδια σκιτσα και τα συναφη(Δεν εχω κλιση προς αυτα αλλα τα θεωρω αξιοσεβαστα επαγγελματα ως προς την αυθεντικη τους εννοια)
4)Ζωγραφος,Τραγουδιστης και οτι σχετιζεται με τον καλλιτεχνικο χωρο(εκτος απο ηθοποιος)(παλι δεν εχω τα προσοντα)
Σε αντιθεση με πολλους απο εδω περα θα μπορουσα να γινω γιατρος,δικηγορος,δασκαλος,αστυνομικος διοτι ειναι επαγγελματα που βοηθανε σε πολλους τομεις της κοινωνικης ζωης και μερικα απο αυτα τυπικα παντοτε θεωρουνται λειτουργηματα!Στο μυαλο μας εχει σχηματιστει λανθασμενη εντυπωση για αυτα τα επαγγελματα γιατι με την παροδο των χρονων απεκτησαν εμπορικο χαρακτηρα και υπεστησαν φθορα λογω αυτης της εμπορικοτητας!Αλλα συνδυαστηκαν με αθεμιτες ιδιοτητες(οπως η περιπτωση του δασκαλου που ισοδυναμει με το βολεμα στο δημοσιο τη λουφα 6 μηνες κ.λ.π που αντιστοιχουν στην ελληνικη πραγματικοτητα)!Ο ρολος του αστυνομικου που τυπικα τουλαχιστον δεν συνδυαζεται με τη βια και την καταστολη αλλα με τον υγιη σωφρονισμο αλλο αν αυτο το επαγγελμα εχει παρει αλλες διαστασεις μετα τη ζωοποιηση του ανθρωπου και την δολιοφθορα των συγχρονων κοινωνιων!Το μονο επαγγελμα που δεν εχει νοημα να υπαρχει σε θεωρητικο επιπεδο παντα και με συγκεκριμενες προυποθεσεις ειναι αυτο που ασχολειται με το χρημα διοτι το χρημα ειναι για τον ανθρωπο και οχι ο ανθρωπος για το χρημα και η ενασχοληση μονο με το χρημα οδηγει στη θεοποιηση του και στην αναγωγη του πανω απο τον ανθρωπο!:)(Πολλα ειπα):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αστυνομικος!!! με τιποτα και καμια δυναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
1)δικηγόρος (δε μου πάει με τίποτα καρδιά να υποστηρίξω τον άδικο,ούτε όρεξη για διασυνδέσεις +γνωριμίες έχω,ούτε γενικώς για τέτοια τρεχάματα κ τόσο διάβασμα..)
2)γιατρός (τα χάνω ειλικρινάαα με τέτοιες συνθήκες και τόσες γνώσεις που πρέπει να έχει κανείς γι'αυτό το επάγγελμα)
3)αρχαιολόγος σε μουσεία (μπλιαχ)
4)οτιδήποτε έχει σχέση με πληροφορική και προγραμματισμό (ιουυυυυυυυ την τύφλα μου δε θα'ξερα..μόνο τα βασικάαα :P εγώ γι'αυτά δεν κάνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
τρολλιστής (στην στέγη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να γίνω οδοντίατρος!!!!!!!!

κι αυτό ξέχασα να το γράψωωω!πο κι εγώωω ειδικά οδοντίατρος ΠΟΤΕΕΕΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
1) τιποτα που να εχει σχεση με πληροφορικη και προγραμματισμο...εγω ειμαι ικανη να πατησω εν ακουμπι καταλαθως και να τιναξω τον υπολογιστη στον αερα:P
2) τιποτα που να εχει σχεση με στρατο...ειμαι ανθρωπος της ελευθεριας εγω...να κανω οτι γουσταρω..δν μπορω την καταπιεση!!
3) τίποτα που να εχει σχέση με οικονομικα...πεθαινω της βαρεμαρας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
τρολλιστής (στην στέγη)

Τόση διαφορά έχει ο τρολλιστής της στέγης με τον τρολλιστή του φορουμ ?:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
  1. Οδοντίατρος (σιχαίνομαι τα αίματα,το σάλιο και τις ενέσεις..!)
  2. Υπάλληλος γραφείου τελετών (δε λέω το γιατί..ελπίζω να το καταλαβαίνετε..:P )
  3. Μαθηματικός (γιατί μου είναι παντελώς άγνωστο το αντικείμενο..:P )
  4. Φυσικός (για τους ίδιους λόγους με το επάγγελμα 3..)
  5. Δικηγόρος (γιατί δε ταιριάζει στο χαρακτήρα μου....:whistle:)
  6. Αεροσυνοδός (γιατί ποτέ δε θα γνωρίζω ποια θα είναι η τελευταία μου πτήση.. :hmm:)
  7. Ειδικευμένος εργάτης κλωστοϋφαντουργίας και υφαντουργίας (γιατί με μπερδεύει και μόνο το όνομα..:P )

το σίγουρο είναι ότι με τη νομική και την οδοντιατρική ΟΛΟΙ η τουλάχιστον οι περισσότεροι έχουμε μεγάαααλο θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Βιβλιοθηκάριος is one of them... το θεωρώ πολύ βαρετό επάγγελμα :hmm:

Επίσης γιατρός-χειρούργος. Να κρέμεται η ζωή του ασθενούς κυριολεκτικά από τα χέρια μου? Απαπαπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady_olgie

Νεοφερμένος

Η lady_olgie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βιβλιοθηκάριος is one of them... το θεωρώ πολύ βαρετό επάγγελμα :hmm:

Επίσης γιατρός-χειρούργος. Να κρέμεται η ζωή του ασθενούς κυριολεκτικά από τα χέρια μου? Απαπαπα

+φωνω και επαυξανω!!και για το βιβλιοθηκαριος αλλα και για το γιατρος ιδιαιτερα...δεν θα αντεχα να εχω την ευθυνη μιας ανθρωπινης ζωης...να μου πεθανει στα χερια και να εχω τυψεις οτι δεν εκανα κατι σωστα!!no wayyy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ιατρός no way. Ότι έχει σχέση με την ιατρική δεν ταιριάζει με εμένα :P Εδώ μου παίρνουν αίμα και λιποθυμώ ! :P Και το χειρότερο, να κρέμεται από τα χέρια μου μια ζωή ; Δε θα το άντεχα.
Φυσικός, Μαθηματικός, Χημικός κλπ κλπ γιατί είμαι παιδί της Θεωρητικής :P
Αστυνομικός νομίζω.
Άμα μου έρθουν και άλλα θα σας πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
χαχα δεν θα γινόμουν ποτέ δημόσιος υπάλληλος και χειρούργος. δεν θα ήθελα να παίρνω στο λαιμό μου ανθρώπινες ζωές :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
νοσηλευτρια .... με τιποτααα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top