Τι επάγγελμα δε θα μπορούσατε με τίποτα να κάνετε;

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στο εξωτερικό υπάρχει η εναλλακτική θητεία για τους άνδρες για όσους δεν θέλουν την στρατιωτική θητεία σε ένα στρατόπεδο. Έτσι η θητεία έχει μορφή κοινωνικής υπηρεσίας π.χ. στην καθαριότητα του δήμου, βοηθητικό νοσηλευτικό προσωπικό, βοηθητικό προσωπικό δασοπροστασίας, βοηθητικό προσωπικό σε οίκο ευγηρείας, κτλ με αποτέλεσμα οι νέοι να αποκτούν μια καλύτερη εικόνα για τη ζωή και ότι το κάθε επάγγελμα έχει τη σημασία του. Ας σκεφτούμε ότι αν η κοινωνία είχε μόνο ανθρώπους με πτυχία και δουλειές γραφείου, θα έπρεπε να πεθάνουμε της πείνας καθώς δεν θα υπήρχε άνθρωπος να ασχολείται με τα τρόφιμα, ή οι συνθήκες ζωής θα ήταν άθλιες καθώς δεν υπήρχε άνθρωπος στον τομέα της καθαριότητας και της αστικής υποδομής. Κάποιες φορές δυστυχώς οι άνθρωποι σκέφτονται λάθος και διαμορφώνουν μια τελείως δυστοπική θεωρία ζωής με τις απόψεις τους. Εξίσου άθλιοι οι συμμαθητές σου που προσπαθούσαν να ειρωνευτούν την δουλειά του πατέρα σου.

Πόσο σκατένιος πρέπει να είναι κάποιος που μειώνει τη δουλειά κάποιου άλλου, από τη στιγμή που δεν κάνει κάτι παράνομο. :)
Στο εξωτερικο απο οτι ακουω συνεχεια,ολα ειναι καλυτερα. Καλλιεργειται συνεχως η ενσυναισθηση και γενικοτερα με τους νομους κτλπ χτιζονται καλυτεροι χαρακτηρες στην κοινωνια. Μακαρι να γινουμε και εμεις καποτε ετσι.
Πολλοι γελοιοι ναι και φαντασου που μεγαλωσαν για να βλεπουν τετοιες συμπεριφορες και να τις μιμουνται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να υποθεσω οτι σε περιπτωση πολεμου,ολοι αυτοι θα πολεμησουν με σκουπα και σφουγγαριστρα.....
Χανεις την ουσια και μενεις σε λεπτομερειες. Αλλο θελει να πει ο ανθρωπος και αλλο λες εσυ. Λες και οι σημερινοι,ξερουν να κρατησουν οπλο στα χερια τους που πανε στρατο και ανεβαζουν τικ τοκ απο παντου. Κατι τετοια βλεπω και κοιμαμαι με ανοιχτες τις πορτες
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Guest 303951

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψωνισμένος κλαρινογαμπρός δικηγόρος δεν θα ήθελα με τίποτα να γίνω.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ψωνισμένος κλαρινογαμπρός δικηγόρος δεν θα ήθελα με τίποτα να γίνω.

Που να δεις μετά τη χαμένη δίκη που ο ιδρώτας της χασοπελατείας έχει φτάσει στο σώβρακο. Τότε χάνεται όλη η κλαρινίλα. Υπάρχουν πολλοί δικηγόροι που ψωμολυσσάνε και δεν έχουν δεύτερο σακάκι να φορέσουν. Έχουν ένα και το αφήνουν μόνιμα στο γραφείο τους σε κρεμάστρα για να μπορούν να το φοράνε όταν θα έχουν δίκη στο δικαστήριο όπως επιβάλλει ο κανονισμός.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Προς το παρόν μου έρχονται τα εξής με σειρά προτεραιότητας:
1. Μαιευτική Γιατί δεν μπορώ να ειμαι με αρρωστα πρόωρα μωράκια
2. Νοσηλευτικη: καθετηριασμοι, αλλαγμα κλπ
3. Βρεφοκομος: Γιατί θα πρεπει να αλλαζω και να ηρεμώ μωράκια
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Γιατρός (απορώ γιατί σκοτώνονται όλοι), δικηγόρος (δεν μπορώ να υπερασπίζομαι γουρούνια) και γενικά οτιδήποτε δεν είναι καλλιτεχνικό, δεν θα μπορούσα, κάτι θα μου έλειπε
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Γιατρός (απορώ γιατί σκοτώνονται όλοι), δικηγόρος (δεν μπορώ να υπερασπίζομαι γουρούνια) και γενικά οτιδήποτε δεν είναι καλλιτεχνικό, δεν θα μπορούσα, κάτι θα μου έλειπε
Που εσαι απαιχτη καλιτεχνιδα μου .... αντε να μας ταΐσεις λιγο πολιτισμο να λαμπικαρει το μυαλο μας.
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Γιατρός (απορώ γιατί σκοτώνονται όλοι), δικηγόρος (δεν μπορώ να υπερασπίζομαι γουρούνια) και γενικά οτιδήποτε δεν είναι καλλιτεχνικό, δεν θα μπορούσα, κάτι θα μου έλειπε
Γιατί είναι επάγγελμα με "κύρος" και λεφτά (???)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Ποια λεφτά μωρέ, στα 45 που τελειώνουν;😂
24, δεν χρειάζεται μεταπτυχιακό, ξεκινούν άμεσα δουλειά, ξεκινούν με μισθό 1100. Μπορείς να πεις ότι δεν είναι τίποτα αλλά είναι μια σιγουριά.

Σχετικα μ εμένα νομίζω ειχα ξανά γράψει σε αυτο το θέμα αλλά δεν θα μπορούσα με τίποτα νομική και πολιτικός μηχανικός/ αρχιτέκτονας
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Ποια λεφτά μωρέ, στα 45 που τελειώνουν;😂
Ενταξει καλλιτεχνιδα μου ... και οι γιατροι και οι δικηγοροι απλοι ανθωποι ειναι του μοχθου και του μεροκαματου.
Ενταξει υπαρχουν και καθαρματα δικηγοροι ... λιγοι.... αλλα ετσι ειναι η φυση .
Ε το κυρος ειναι στις ανθρωπινες αδυναμιες και αυτο.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Δικηγόρος. Έχω δώσει τρεις φορές πανελλήνιες, δύο φορές από γ δέσμη (τον προηγούμενο αιώνα)και μια από θεωρητική. Η νομική δεν ήταν ποτέ στα ενδιαφέροντα μου αν και θα μπορούσα να την διεκδικήσω από πλευράς βαθμολογίας ειδικά φέτος που έδωσα για δεύτερο πτυχίο. Έχω μετανιώσει για πολλά πράγματα στη ζωή μου, για αυτό όχι.
 

Delinquent Duo

Νεοφερμένος

Ο Delinquent Duo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Είχα την εντύπωση πως μου αρέσουν σχεδόν όλες οι δουλειές, και πως λίγες ήταν απλά αδιάφορες.

Αλλά, πορνό νομίζω δε θα μπορούσα να γυρίσω ποτέ.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,413 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,835 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top