Τι επάγγελμα δε θα μπορούσατε με τίποτα να κάνετε;

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,549 μηνύματα.
Ναι καταλαβαίνω. Προσωπικά είχα την εργοθεραπεια ως πρωτη επιλογή - την οποία δεν επιανα- και ύστερα τη νοσηλευτική. Δεν με χαλάει που επιασα νοσηλευτική. Γνωρίζω την δυσκολία του επαγγέλματος όμως συνεχίζω να έχω αλτρουισμό 😅. Μόνο και μόνο που θα γυρναω σπίτι και θα ξέρω ότι έχω βοηθήσει τον κόσμο μου αρκεί!
εσυ να κανεις αυτο που μπορεις και θελεις..εγω οταν θα κανω εγχειριση σε σενα θα ερθω.
Η υγεια ειναι απαιτητικη ,χρειαζεται παιδια που πανε γιατι θελουν και οχι για το ονορε.
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Ναι καταλαβαίνω. Προσωπικά είχα την εργοθεραπεια ως πρωτη επιλογή - την οποία δεν επιανα- και ύστερα τη νοσηλευτική. Δεν με χαλάει που επιασα νοσηλευτική. Γνωρίζω την δυσκολία του επαγγέλματος όμως συνεχίζω να έχω αλτρουισμό 😅. Μόνο και μόνο που θα γυρναω σπίτι και θα ξέρω ότι έχω βοηθήσει τον κόσμο μου αρκεί!
Και καλά θα κάνεις. Προσωπικά ήθελα πάρα πολύ να πάω νοσηλευτική! Τη θεωρώ πολυυυυ ενδιαφέρουσα!! Κακώς θεωρείται υποδεέστερη. Έχει τεράστια αξία και χωρίς αυτήν δεν μπορεί να λειτουργήσει κανένα σύστημα υγείας
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ναι καταλαβαίνω. Προσωπικά είχα την εργοθεραπεια ως πρωτη επιλογή - την οποία δεν επιανα- και ύστερα τη νοσηλευτική. Δεν με χαλάει που επιασα νοσηλευτική. Γνωρίζω την δυσκολία του επαγγέλματος όμως συνεχίζω να έχω αλτρουισμό 😅. Μόνο και μόνο που θα γυρναω σπίτι και θα ξέρω ότι έχω βοηθήσει τον κόσμο μου αρκεί!

Δεν νομίζω ότι υπάρχει γιατρός που γυρίζοντας στο σπίτι από μια κουραστική μέρα στο νοσοκομείο με εντάσεις με τις νοσοκόμες, ή τους πιεστικούς συγγενείς των ασθενών, την στραβή ματιά του προϊσταμένου αρχίατρου της κλινικής, την γλωσσού συνάδελφο που δεν έκανε καλό σεξ την προηγούμενη νύχτα και θέλει να τα διηγηθεί όλα στο κουζινάκι του ορόφου, κτλ, θα σκέφτεται α τι ωραία σήμερα έκανα καλές πράξεις, βοήθησα κόσμο. Το τελευταίο πράγμα είναι αυτό ειδικά όταν τρέχουν και υποχρεώσεις, π.χ. οικογένεια-παιδιά που δεν υπακούν τους γονείς, οφειλές σε ενοίκια, ασθένειες σε οικογενειακά πρόσωπα, περικοπές σε μισθούς, κτλ. :) Μακάρι να ζούσαμε μια ζωή με την αφελή ρομαντικότητα της Γ' Λυκείου που άλλοι έχουν λυμμένα τα προβλήματα των μαθητών.

Και καλά θα κάνεις. Προσωπικά ήθελα πάρα πολύ να πάω νοσηλευτική! Τη θεωρώ πολυυυυ ενδιαφέρουσα!! Κακώς θεωρείται υποδεέστερη. Έχει τεράστια αξία και χωρίς αυτήν δεν μπορεί να λειτουργήσει κανένα σύστημα υγείας

Σαφώς και είναι αξιόλογη επιλογή αλλά όχι για εμάς, που θέλουμε ιατρική. Ας πάνε άλλοι εκεί για να λέμε εμείς οι πιο ανώτεροι, ότι είναι μια αξιόλογη επιλογή όπως πάντα, για τους άλλους. Τώρα θα μάθεις το ανθρώπινο είδος με πόσο κόμπλεξ σκέφτεται; :hehe:
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Σαφώς και είναι αξιόλογη επιλογή αλλά όχι για εμάς, που θέλουμε ιατρική. Ας πάνε άλλοι εκεί για να λέμε εμείς οι πιο ανώτεροι, ότι είναι μια αξιόλογη επιλογή όπως πάντα, για τους άλλους. Τώρα θα μάθεις το ανθρώπινο είδος με πόσο κόμπλεξ σκέφτεται; :hehe:
Συμφωνώ σε αυτό που λες, αλλά μην απευθύνεσαι σε εμένα, καθώς εγώ έπιανα ιατρική αλλά ανέκαθεν δεν μου άρεσε. Επίσης έχω σκοπό μετά την φαρμακευτική να πάω να τελειώσω βοηθός νοσηλευτή.
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οποιαδήποτε σχετική με επισκευές, κατσαβίδια, συνεργεία κτλ.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,852 μηνύματα.
Γιατρός και δικηγόρος
(τα δύο αγαπημένα των περισσότερων δηλαδή😂)
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Οδοντίατρος
Κτηνίατρος
Αγρότης
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.
Χειρουργος καθαριστης τουαλετων σκουπιδιαρης ζιγκολο και δασκαλος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,549 μηνύματα.
Οδοντίατρος
Κτηνίατρος
Αγρότης
Την αγροτη αστον για μενα
καλα κανεις και δεν θελεις οδοντιατρος ..εκει δεν εχει συνταγη για στατινες ,,εχει δουλεια που σου κοβεται η μεση.
τωρα το κτηνιατρος ειναι ενα θεμα ,,αντε να πείσεις την γλυκια αγελεδιτσα να σηκωσει το χερακι να της βαλεις θερμομετρο
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,852 μηνύματα.
Την αγροτη αστον για μενα
καλα κανεις και δεν θελεις οδοντιατρος ..εκει δεν εχει συνταγη για στατινες ,,εχει δουλεια που σου κοβεται η μεση.
τωρα το κτηνιατρος ειναι ενα θεμα ,,αντε να πεισεις την γλυκια αγελεδιτσα να σηκωσει το χερακι να της βαλεις θερμομετρο
Αγρότισσα γινόμουν άνετα 😝
Σταμίρη
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καθηγήτρια, προπονήτρια,
Στα ζώα το θερμόμετρο κατά κύριο λόγο μπαίνει στον ποπό και στην αγελάδα δε βάζουμε μόνο θερμόμετρο σε εκείνο το μέρος. Οποιος ξέρει ξέρει :P
Κτηνίατρος με τίποτα
Αυτά και άλλα μου είχαν πει και ούτε να το ακούσω ...
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Βάσει πρόσφατης εμπειρίας, κτηνίατρος.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Ο,τιδήποτε έχει να κάνει με γραφείο και καθιστική ζωή. Απλά δεν το μπορώ. Στο γιαπί, στα χωράφια κλπ. Εκεί γίνονται οι άντρες. Λάτρης της χειρωνακτικής εργασίας.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Μπάτσος, μολονότι πέρασα απο διάφορες επαγγελματικές φάσεις, κατά τις οποίες υπήρξε ως σκέψη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ο,τιδήποτε έχει να κάνει με γραφείο και καθιστική ζωή. Απλά δεν το μπορώ. Στο γιαπί, στα χωράφια κλπ. Εκεί γίνονται οι άντρες. Λάτρης της χειρωνακτικής εργασίας.

Εκτός ότι από αγρότης εύκολα γίνεσαι και ζιγκολό άμα λάχει. Το γκαζόν...της κυρίας ήθελε κούρεμα, έλεγε ο Πύρος στην Βλαχάκη. :laugh: :laugh:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Δε θα μπω στη διαδικασία για τώρα να κάνω λίστα, πάντως με τίποτα: ψυκτικός.
Καλά αυτοί κρεμιούνται σαν μαϊμούδες από τα κάγκελα του μπαλκονιού και ας είναι και στον 20ο όροφο. Έχω υψοφοβία. :dizzy2::cray:
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μπατσος θεωρω και γενικοτερα οτι εχει να κανει με δουλεια δημοσιου σε γραφειο,δεν ξερω καν πως λεγονται αυτες οι δουλειες που σε στελνουν απο το ενα γραφειο στο αλλο. Απο κει και περα,ολα μας φανταζουν ακατορθωτα μεχρι να τα δοκιμασουμε. Σε μια αλλη ζωη μπορει να ελεγα και σκουπιδιαρης,αλλα αφου ειναι ο πατερας μου και το εχω δει και αυτο δεν θα ελεγα πως ειναι κατι που δεν θα μπορουσα να το κανω η θα εκλαιγα με μαυρο δακρυ. Αυτα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
μπορει να ελεγα και σκουπιδιαρης,αλλα αφου ειναι ο πατερας μου και το εχω δει και αυτο δεν θα ελεγα πως ειναι κατι που δεν θα μπορουσα να το κανω η θα εκλαιγα με μαυρο δακρυ. Αυτα

Συγχαρητήρια που μιλάς τόσο ανοιχτά για το επάγγελμα του σκουπιδιάρη γιατί δυστυχώς στην κοινωνία μας, ξεχνάμε ότι για την δημόσια υγεία πρέπει κάποιοι άνθρωποι να μεταφέρουν τα σκουπίδια έξω από τον αστικό ιστό. Μάλιστα το θεωρούμε τόσο υποτιμητικό επάγγελμα που το θεωρούν αρκετοί ως επιλογή για παιδιά που δεν το έχουν με τα γράμματα. Τελείως απαράδεκτη σύγκριση. Στη Γερμανία θυμίζουν στους πολίτες για την συνείδηση της δημόσιας καθαριότητας με μια μπανάνα...που υπενθυμίζει με αστεία φατσούλα κλείνοντας το μάτι με νόημα ότι να μην ξεχάσετε όταν βγείτε από το τρένο. :laugh:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,852 μηνύματα.
Συγχαρητήρια που μιλάς τόσο ανοιχτά για το επάγγελμα του σκουπιδιάρη γιατί δυστυχώς στην κοινωνία μας, ξεχνάμε ότι για την δημόσια υγεία πρέπει κάποιοι άνθρωποι να μεταφέρουν τα σκουπίδια έξω από τον αστικό ιστό. Μάλιστα το θεωρούμε τόσο υποτιμητικό επάγγελμα που το θεωρούν αρκετοί ως επιλογή για παιδιά που δεν το έχουν με τα γράμματα. Τελείως απαράδεκτη σύγκριση. Στη Γερμανία θυμίζουν στους πολίτες για την συνείδηση της δημόσιας καθαριότητας με μια μπανάνα...που υπενθυμίζει με αστεία φατσούλα κλείνοντας το μάτι με νόημα ότι να μην ξεχάσετε όταν βγείτε από το τρένο. :laugh:
Θείος μου που είχα να δω από 7 χρονών, όταν έμαθε ότι σπουδάζω θέατρο γύρισε και μου είπε επί λέξη: πού πας κορίτσι μου, πόρνη θες να γίνεις;

Ναι. Έτσι, τόσο ωμά.
Για πάρα πολλά επαγγέλματα έχουν τέτοιες άθλιες αντιλήψεις, αλλά νομίζω τους ηθοποιούς μας έχουν για το πεταμα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top