Τιμές για ιδιαίτερα

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δικαιολογίες και ανωριμότητα. Να γεμίζετε τις καφετέριες και να βγαίνετε βραδιάτικα το ξέρετε, να κάτσετε έστω και μία ώρα, δεν μπορείτε. Εντάξει, δεν θα συνεχίσω. Ας παραδεχτείτε πως έχουμε άλλες προτεραιότητες στη ζωή μας να τελειώσει και η υπόθεση. Μία ώρα διάβασμα την ημέρα ότι και καλά "πνίγει" τον μαθητή και δεν μπορεί... Τι άλλο θα ακούσουμε.:P

:P:P δεν εχω προβλημα να καθισω να διαβασω. 1 ωρα διαβαζω ετσι κι αλλιως. Απλα παιδια ελατε παραδεχτειτε το αν κατι δεν σου αρεσει δεν μπορεις να το μαθεις. Εγω προσωπικα δεν μπορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δικαιολογίες και ανωριμότητα. Να γεμίζετε τις καφετέριες και να βγαίνετε βραδιάτικα το ξέρετε, να κάτσετε έστω και μία ώρα, δεν μπορείτε. Εντάξει, δεν θα συνεχίσω. Ας παραδεχτείτε πως έχουμε άλλες προτεραιότητες στη ζωή μας να τελειώσει και η υπόθεση. Μία ώρα διάβασμα την ημέρα ότι και καλά "πνίγει" τον μαθητή και δεν μπορεί... Τι άλλο θα ακούσουμε.:P

Ποτε το ειπα αυτο..?? Ελεος... Δεν λεω ουτε οτι ειμαι παρτυ ανιμαλ που δεν ενδιαφερομαι για το σοχλειο, ουτε οτι βαριεμαι την ζωη μου, λεω οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ μονη μου να διαβασω ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ..... Ουτε ειπα οτι η ζωη μου ειναι στις καφετεριες, ΔΙΑΒΑΖΩ, ουτε ειπα οτι εχω αλλες προτεραιοτητες στην ζωη μου.. Δεν ειναι ομως το σχολειο η μοναδικη μου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Nαι οντως, πιστευω ειναι το επομενο βημα...Ηδη εχουν αρχισει φοιτητες να κανουν φροντιστηρια γιατι δε μπορουν να ξεκολλησουν απο τη νοοτροπια του λυκειου "χρειαζομαι φροντιστηριο για να διαβασω, δε μπορω μονος μου"...Εχω και φιλους που χρυσοπληρωνουν κιολας....Ελεος!!!
Δεν θεωρώ πως αυτή η νοοτροπία τους οδηγεί σε αυτή την επιλογή(για τους φοιτητές που αναφέρεις). Πιστεύω πως δεν τους ενδιαφέρει τόσο το αντικείμενο των σπουδών τους ώστε να τους "συγκινήσει" να ασχοληθούν σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δεν θεωρώ πως αυτή η νοοτροπία τους οδηγεί σε αυτή την επιλογή(για τους φοιτητές που αναφέρεις). Πιστεύω πως δεν τους ενδιαφέρει τόσο το αντικείμενο των σπουδών τους ώστε να τους "συγκινήσει" να ασχοληθούν σοβαρά.

[ασχετο] Για ποιο λογο να επιλεξεις να σπουδασεις κατι που δεν σου αρεσει?? :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θεός φυλάξοι...:cold:

Εγώ προτείνω να μάθεις να διαβάζεις μόνη σου. Θα σου κάνει πάρα πολύ καλο...:)

Έρχεται και αυτό. Μείνε συντονισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ποτε το ειπα αυτο..?? Ελεος... Δεν λεω ουτε οτι ειμαι παρτυ ανιμαλ που δεν ενδιαφερομαι για το σοχλειο, ουτε οτι βαριεμαι την ζωη μου, λεω οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ μονη μου να διαβασω ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ..... Ουτε ειπα οτι η ζωη μου ειναι στις καφετεριες, ΔΙΑΒΑΖΩ, ουτε ειπα οτι εχω αλλες προτεραιοτητες στην ζωη μου.. Δεν ειναι ομως το σχολειο η μοναδικη μου!!!!
Αχαχαχα, εντάξει, ό,τι πείς.
:P:P δεν εχω προβλημα να καθισω να διαβασω. 1 ωρα διαβαζω ετσι κι αλλιως. Απλα παιδια ελατε παραδεχτειτε το αν κατι δεν σου αρεσει δεν μπορεις να το μαθεις. Εγω προσωπικα δεν μπορω.
Όλοι οι άλλοι μπορέσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
[ασχετο] Για ποιο λογο να επιλεξεις να σπουδασεις κατι που δεν σου αρεσει?? :confused::confused:
Πάρα πολλοί οι λόγοι...
Βασικά τώρα για το καλοκαίρι είναι δύσκολο αλλά όταν ξαναπάς σχολείο μπορείς να άνετα να βασίζεσαι σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
[ασχετο] Για ποιο λογο να επιλεξεις να σπουδασεις κατι που δεν σου αρεσει?? :confused::confused:
Όταν φτάσεις Γ' Λυκείου, θα καταλάβεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ποτε το ειπα αυτο..?? Ελεος... Δεν λεω ουτε οτι ειμαι παρτυ ανιμαλ που δεν ενδιαφερομαι για το σοχλειο, ουτε οτι βαριεμαι την ζωη μου, λεω οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ μονη μου να διαβασω ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ..... Ουτε ειπα οτι η ζωη μου ειναι στις καφετεριες, ΔΙΑΒΑΖΩ, ουτε ειπα οτι εχω αλλες προτεραιοτητες στην ζωη μου.. Δεν ειναι ομως το σχολειο η μοναδικη μου!!!!

Δηλαδή τις εργασίες που θα σου βάζει ο καθηγητής για το σπίτι πως θα της κάνεις; Με παρέα τον ίδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όλοι οι άλλοι μπορέσαμε...

Μπραβο σας :) δεν εχω προβλημα να διαβαζω αυτα που μου αρεσουν. Γι αυτο και δεν θα ασχοληθω με αυτα που δεν μου αρεσουν :) δεν μπορω να μην κανω τιποτα αλλο και να ασχολουμε με τα αρχαια. Υπαρχουν αλλα τοσα που τα κανω με μεγαλη ευχαριστηση πχ μαθηματικα, γερμανικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω: Ο καθηγητής του ιδιαίτερου ή του φροντιστηρίου δεν κάνει κανένα παιδί άριστο μαθητή.

Το ζήτημα είναι να γίνει κατανοητό ότι είναι απαραίτητο να επιδειχθεί η απαραίτητη προσοχή και σοβαρότητα από το μαθητή κατά το προσωπικό του διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δεν θεωρώ πως αυτή η νοοτροπία τους οδηγεί σε αυτή την επιλογή(για τους φοιτητές που αναφέρεις). Πιστεύω πως δεν τους ενδιαφέρει τόσο το αντικείμενο των σπουδών τους ώστε να τους "συγκινήσει" να ασχοληθούν σοβαρά.
Ναι οντως, μπορει να ειναι και αυτο....Στο κατω κατω, ολοι οι "αιωνιοι" φοιτητες καπως ετσι δημιουργουνται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω: Ο καθηγητής του ιδιαίτερου ή του φροντιστηρίου δεν κάνει κανένα παιδί άριστο μαθητή.

Το ζήτημα είναι να γίνει κατανοητό ότι είναι απαραίτητο να επιδειχθεί η απαραίτητη προσοχή και σοβαρότητα από το μαθητή κατά το προσωπικό του διάβασμα.

δεν ειπα οτι θα με κανιε αριστη μαθητρια, δεν γινεται αυτο, εγω αυτο που πρεπει να κανω ειναι να διαβαζω. Θα διαβαζω. Θα ασχοληθω. Κακο ειναι να εχω βοηθεια??? ΛΙΓΗ??? ΤΟΣΗ ΔΑ???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Όταν θα μπεις στην Γ' Λυκείου ή ακόμα καλύτερα όταν γίνεις φοιτήτρια θα έρθεις στα λόγια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Όταν θα μπεις στην Γ' Λυκείου ή ακόμα καλύτερα όταν γίνεις φοιτήτρια θα έρθεις στα λόγια μου.

Mακαρι... :(
Αλλα αυτη τη στιγμη το ξερω οτι ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ.. Μεχρι και η φυσικος μου εφτασε σε σημειο να μου πει οτι ΠΡΕΠΕΙ να κανω (αυτος ειναι και ο λογος που το σκεφτηκα, αλλιως δεν θα το ειχα σκεφτει καν)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μπραβο σας :) δεν εχω προβλημα να διαβαζω αυτα που μου αρεσουν. Γι αυτο και δεν θα ασχοληθω με αυτα που δεν μου αρεσουν :) δεν μπορω να μην κανω τιποτα αλλο και να ασχολουμε με τα αρχαια. Υπαρχουν αλλα τοσα που τα κανω με μεγαλη ευχαριστηση πχ μαθηματικα, γερμανικα.
Αυτό λέγεται άρνηση. Αν έχεις κάποια αλλεργία στο εξώφυλλο του βιβλίου του συγκεκριμένου μαθήματος να το κατανοήσω. Στα αρχαία της Α' και Β' Γυμνασίου δεν κάνετε και κάτι τόσο δύσκολο κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή τις εργασίες που θα σου βάζει ο καθηγητής για το σπίτι πως θα της κάνεις; Με παρέα τον ίδιο;
Μπορεί να έχει πρόβλημα στην κατανόηση της θεωρίας από μόνης που το θεωρώ απολύτως δεκτό και φυσιολογικό.
να πω την αλήθεια, ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω
Συνοπτικά λίγα από αυτά:
i)Πλήρης άγνοια για το επάγγελμα-επιστήμη
ii)Απλά κάποιους δεν τους ενδιαφέρει τίποτα(επειδή δεν το έχουν ψάξει)
iii)Πίεση από γονείς-συγγενείς(δεν είναι να υποτιμάται αυτό)
iv)Συμπλήρωση μηχανογραφικού με κριτήρια λαχαναγοράς
δεν ειπα οτι θα με κανιε αριστη μαθητρια, δεν γινεται αυτο, εγω αυτο που πρεπει να κανω ειναι να διαβαζω. Θα διαβαζω. Θα ασχοληθω. Κακο ειναι να εχω βοηθεια??? ΛΙΓΗ??? ΤΟΣΗ ΔΑ???????????
Τη λίγη τόση δα βοήθεια δε θα στη δώσει το σχολείο?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
δεν ειπα οτι θα με κανιε αριστη μαθητρια, δεν γινεται αυτο, εγω αυτο που πρεπει να κανω ειναι να διαβαζω. Θα διαβαζω. Θα ασχοληθω. Κακο ειναι να εχω βοηθεια??? ΛΙΓΗ??? ΤΟΣΗ ΔΑ???????????

Αν προκειται για υποτυπωδη βοηθεια, γιατι δεν αρκεισαι στο σχολειο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
δεν ειπα οτι θα με κανιε αριστη μαθητρια, δεν γινεται αυτο, εγω αυτο που πρεπει να κανω ειναι να διαβαζω. Θα διαβαζω. Θα ασχοληθω. Κακο ειναι να εχω βοηθεια??? ΛΙΓΗ??? ΤΟΣΗ ΔΑ???????????
Ο καθηγητής στο ιδιαίτερο θα σου εξηγήσει σύντομα τη θεωρία και θα σου δίνει ασκήσεις απο βοήθημα μάλλον. Σε αυτή τη τάξη(Γ' γυμνασίου) μόνο αυτό μπορεί να κάνει. So simple. Υποθέτω , όμως , πως θα τις λύνεις , επειδή θα φοβάσαι μην εκτεθείς στον ίδιο ή στους γονείς σου. Αυτή είναι η αλήθεια, όχι ότι ΔΕΝ μπορείς να διαβάσεις και άλλα τέτοια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top