Τιμές για ιδιαίτερα

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το ιδιο ειανι να σε βοηθαει ενας συμμαθητης σου απο το να σε βοηθαει ενας εμπειρος καθηγητης??

Αλλα εσυ με ποιον θα συμφωνουσες... :whistle:
Λες και εμείς δεν βοηθήσαμε και δεν μας βοήθησαν ποτέ;

Δεν σε ξέρω και επομένως απλώς εκφράζω την άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το ιδιο ειανι να σε βοηθαει ενας συμμαθητης σου απο το να σε βοηθαει ενας εμπειρος καθηγητης??

Αλλα εσυ με ποιον θα συμφωνουσες... :whistle:

Αυτο που εγραψα εγω πιο πανω το διαβασες η σου περασε τοοσο αδιαφορο?

αυτο αναρωτιεμαι και εγω:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Λες και εμείς δεν βοηθήσαμε και δεν μας βοήθησαν ποτέ;

Δεν σε ξέρω και επομένως απλώς εκφράζω την άποψή μου.

Nαι και την σεβομαι, αλλα δεν μπορει να εχω εξηγησει (η τουλαχιστον να προσπαθω να εξηγησω) τοση ωρα τον λογο και να λετε τα ιδια και τα ιδια... Αυτο που εγραψα πιο πανω το διαβασες καθολου η σου περασε αδιαφορο? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Καλή μου κοπέλα δεν είσαι η πρώτη που μπορεί να μην είχε μεταδοτικούς καθηγητές. Σου προτείναμε τόσες λύσεις , ώστε το όποιο μειονέκτημα να το μετατρέψεις σε πλεονέκτημα. Η γνώση δεν βρίσκεται αποκλειστικά εντός των 4 τοίχων της σχολικής αίθουσας ή του δωματίου του ιδιαιτέρου ή του φροντιστηρίου(σε τόσο μικρές τάξεις). Αυτή την άρνηση του τύπου δεν μπορώ να στρωθώ γιατί μία αόρατη δύναμη με απωθεί την έχουμε χιλιοακούσει απο συμμαθητές μας σε τέτοιες ηλικίες άπειρες φορές. Δικαιολογείται σαφέστατα απο το νεαρό της ηλικίας σας, όμως δεν μπορώ διατυπώνοντας την άποψή μου να ισχυριστώ το αντίθετο για να γίνω αρεστή. Όταν μεγαλώνουμε λίγο πολύ παραδεχόμαστε πως απο βαρεμάρα ή αδιαφορία ή λόγω άλλων προτεραιοτήτων δεν παρακολουθούσαμε ή δεν προσέχαμε. Σε αυτό το forum υπάρχουν ενήλικα άτομα που ίσως απαντήσουν σε αναρτήσεις, μην περιμένεις να έχουν παιδιάστικες απόψεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Καλή μου κοπέλα δεν είσαι η πρώτη που μπορεί να μην είχε μεταδοτικούς καθηγητές. Σου προτείναμε τόσες λύσεις , ώστε το όποιο μειονέκτημα να το μετατρέψεις σε πλεονέκτημα. Η γνώση δεν βρίσκεται αποκλειστικά εντός των 4 τοίχων της σχολικής αίθουσας ή του δωματίου του ιδιαιτέρου ή του φροντιστηρίου(σε τόσο μικρές τάξεις). Αυτή την άρνηση του τύπου δεν μπορώ να στρωθώ γιατί μία αόρατη δύναμη με απωθεί την έχουμε χιλιοακούσει απο συμμαθητές μας σε τέτοιες ηλικίες άπειρες φορές. Δικαιολογείται σαφέστατα απο το νεαρό της ηλικίας σας, όμως δεν μπορώ διατυπώνοντας την άποψή μου να ισχυριστώ το αντίθετο για να γίνω αρεστή. Όταν μεγαλώνουμε λίγο πολύ παραδεχόμαστε πως απο βαρεμάρα ή αδιαφορία ή λόγω άλλων προτεραιοτήτων δεν παρακολουθούσαμε ή δεν προσέχαμε. Σε αυτό το forum υπάρχουν ενήλικα άτομα που ίσως απαντήσουν σε αναρτήσεις, μην περιμένεις να έχουν παιδιάστικες απόψεις.:P

Δεν ειπα για αορατη δυναμη, το λεω.. Αυτο το καλοκαιρι βαριομουν να διαβασω. Μεσα στην χρονια και περσυ ετσι κι αλλιως δεν γινοταν μαθημα οποτε δεν υπηρχε το ''προσεχω στην παραδοση'' και ολοι διαβαζαν μονοι τους στο σπιτι, εγω που δεν μπορουσα με βοηθουσε η μαμα μου αλλα ημουν παλι της λογικης ''χεστο, θα παω θεωρητικη και θα γλιτωσω'' και δεν το επαιρνα πολύ σοβαρα με αποτελεσμα σε 2 μερς να ξεχναω οτι ειχα μαθει,σαν την ιστορια ενα πραγμα... Και τωρα που αλλαξαν τα πραγματα βαραω το κεφαλι μου :wall: Ετσι ειανι ομως, η βλακεια εγινε κι εγω τρεχω τωρα να καλυψω κενα δυο ταξεων (που για καποιον αλλον καλυπτονται σε ενα καλοκαιρι ανετα, για εμενα ομως που θελω να μου εξηγησεις 5 φορες εναν ορισμο και παλι δεν τον καταλαβαινω δεν ειναι ευκολα τα πραγματα, αν θες πιστεψε το αν δεν θες θεωρησε το δικαιολογια για να καλυψω την βαρεμαρα μου).. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μεγαλος ντορος εγινε. Κανενας δν εβαλε ταμπελα σε καποιον. Απλα οι περισσοτεροι ειπαν την απλη λυση: Διαβασμα. Η υλη του γυμνασιου ειναι πεντε μετρημενα πραγματα, δν περιλαμβανουν και καμια τομη στην επιστημονικη σκεψη. Θες να μην τα καταλαβεις? Ωραια. Στην αγορα υπαρχουν πολλες επιλογες για βοηθηματα που εχουν αναλυτικοτερα τη θεωρια, λυμενες ασκησεις και αρκετες αλυτες. Κανενας δν ειχε ολους τους καθηγητες φωστηρες. Εγω στη Γ' Γυμνασιου ειχα μια Φυσικο που ειχε χασει την μπαλα στην ταξη, ελυνε δυο ασκησεις στο μαθημα και ολοι κοιταζαν τον κωλο της. Ναι δν ειχε μεταδοτικοτητα, δν με εμποδισε ομως στο να παω σπιτι, να διαβασω και να λυσω ασκησεις μια ωρα και να ειμαι ετοιμος. Αλλωστε ολα τα παιδια του Γυμνασιου εχετε καποιον πατερα, μανα, αδερφο, αδερφη, ξαδερφο κλπ που μπορει να σας βοηθησει. Εμενα η αδερφη μου τελειωσε την πρωτη γυμνασιου. Και τα μαθηματικα δν τα συμπαθει, μαλιστα δν τα κανει καν στα Ελληνικα. Την βοηθησα κι εγω και ο πατερας μου. Ειναι απλα πραγματα, μετρημενα κουκια, πιασε διαβασε ενα τεταρτο μεθοδολογια εξισωσεις, λυσε και 20 ασκησεις και θα εισαι μια χαρα.

Μην πετατε τα λεφτα σας σε φροντιστηρια απο τοσο μικρη ηλικια, εχετε πολλα χρονια να κανετε ιδιατερα. Και κανενας καθηγητης δν θα σας μαθει τπτ, η πειρα κλπ μου ακουγονται τριχες. Ειναι πεντε βασικα πραγματα σε καθε ταξη, μπορει να στα μαθει οποιοσδηποτε εχει βγαλει το σχολειο, ακομα και το Γυμνασιο. Τα λεφτα που θα χαλασεις στον καθηγητη, πηγαινε παρε 3-4 βοηθηματα και τα υπολοιπα ψωνια στο The Mall. Και εγω ειχα παιδια που εκαναν ιδιαιτερο μαθηματικα, καμια διαφορα δν ειχαν απο τους αλλους, απλα ειχαν κανει το μαθημα της επομενης μερας το βραδυ και στην ταξη το επαιζαν μουρη οτι και καλα τα ξερουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν ειπα για αορατη δυναμη, το λεω.. Αυτο το καλοκαιρι βαριομουν να διαβασω. Μεσα στην χρονια και περσυ ετσι κι αλλιως δεν γινοταν μαθημα οποτε δεν υπηρχε το ''προσεχω στην παραδοση'' και ολοι διαβαζαν μονοι τους στο σπιτι, εγω που δεν μπορουσα με βοηθουσε η μαμα μου αλλα ημουν παλι της λογικης ''χεστο, θα παω θεωρητικη και θα γλιτωσω'' και δεν το επαιρνα πολύ σοβαρα με αποτελεσμα σε 2 μερς να ξεχναω οτι ειχα μαθει,σαν την ιστορια ενα πραγμα... Και τωρα που αλλαξαν τα πραγματα βαραω το κεφαλι μου :wall: Ετσι ειανι ομως, η βλακεια εγινε κι εγω τρεχω τωρα να καλυψω κενα δυο ταξεων (που για καποιον αλλον καλυπτονται σε ενα καλοκαιρι ανετα, για εμενα ομως που θελω να μου εξηγησεις 5 φορες εναν ορισμο και παλι δεν τον καταλαβαινω δεν ειναι ευκολα τα πραγματα, αν θες πιστεψε το αν δεν θες θεωρησε το δικαιολογια για να καλυψω την βαρεμαρα μου).. :/:
Για παιδί γυμνασίου αυτή η λογική είναι λανθασμένη. Όλα τα μαθήματα που διδάσκετε δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα και κατ'επέκταση το να έχεις κλίση στα φιλολογικά μαθήματα και να αντεπεξέρχεσαι στα θετικά δεν είναι ανέφικτο.
Σε ένα καλοκαίρι μπορείς να τα καλύψεις! Επιμένω. Κανένας δεν κατανόησε πλήρως έναν ορισμό στο 100% διαβάζοντας με τη μία την θεωρία. Στα βοηθήματα έχουν αρχικά ερωτήσεις θεωρίας, τις λύνεις, κοιτάς τις απαντήσεις και μαθαίνεις τα λάθη σου. Έπειτα λύνεις ασκήσεις, οι οποίες είναι διαβαθμισμένης δυσκολίας, και σημειώνεις με κόκκινο χρώμα τα λάθη σου. Νιώθω λες και είμαι η μόνη που έχω χρησιμοποιήσει βοήθημα στη ζωή μου ή την βοήθεια του αδερφού μου.:confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Για παιδί γυμνασίου αυτή η λογική είναι λανθασμένη. Όλα τα μαθήματα που διδάσκετε δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα και κατ'επέκταση το να έχεις κλίση στα φιλολογικά μαθήματα και να αντεπεξέρχεσαι στα θετικά δεν είναι ανέφικτο.
Σε ένα καλοκαίρι μπορείς να τα καλύψεις! Επιμένω. Κανένας δεν κατανόησε πλήρως έναν ορισμό στο 100% διαβάζοντας με τη μία την θεωρία. Στα βοηθήματα έχουν αρχικά ερωτήσεις θεωρίας, τις λύνεις, κοιτάς τις απαντήσεις και μαθαίνεις τα λάθη σου. Έπειτα λύνεις ασκήσεις, οι οποίες είναι διαβαθμισμένης δυσκολίας, και σημειώνεις με κόκκινο χρώμα τα λάθη σου. Νιώθω λες και είμαι η μόνη που έχω χρησιμοποιήσει βοήθημα στη ζωή μου ή την βοήθεια του αδερφού μου.:confused::P

Μα ετσι κι αλλιως θα διαβαζω μαθηματικα, το οτι θα κανω ιδιαιτερα δεν σημαινει οτι θα μου εμφυτευσει τις γνωσεις μολις ερθει :P Μονη μου πρεπει να δουλεψω και το ξερω, και θα το κανω φετος... Περσυ με βοηθουσε η μαμα μου που εχει καλη σχεση με τα μαθηματικ αλλα δεν ειχε αποτελεσμα.. :worry: Τωρα δοκιμαστικα ειπαμε να παρουμε εναν καθηγητη να κανουμε 2-3 μαθηματα να δουμε αν θα εχει καμια διαφορα, προς το καλυτερο η προς το χειροτερο (ολα ειναι πιθανα), αλλα ακομα κι αν δω θετικη εξελιξη και τον κρατησω δεν σημαινει οτι δεν θα στρωθω να διαβαζω... Οπως ειανι η φυσικη ειανι και τα μαθηματικα, τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο :) Αντε να δουμε τωρα τι θα γινει... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiktaktik

Νεοφερμένος

Η tiktaktik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καταρχην Φρεντο, εγω διαφωνω μαζι σου και με ολους οσους εχουν την ιδια γνωμη μαζι σου, σε ΕΝΑ σημειο, που προσπαθω τοση ωρα να σας εξηγησω και δεν το καταλαβαινετε... Εσεις λετε οτι το σχολειο ειναι αρκετο για να μου δωσει τις απαραιτητες γνωσεις στην Γ γυμνασιου... Δεν ειναι ομως το σχολείο που σου δινει τις γνωσεις, αλλα ο καθηγητής... Οι καθηγητες, χωριζονται πολύ απλα σε 2 κατηγορίες: Τους καλους και τους κακους. Αυτους που εχουν μεταδοτικότητα κι αυτους που δεν εχουν. Αυτους που ενδιαφερονται, και τους αδιαφορους. Αυτους που εχουν κανει την ταξη και την διδασκαλια τροπο ζωης, και αυτους που που βρισκονται στην ταξη μονο για να παρουν τα λεφτα που τους αντιστοιχουν και να πανε σπιτι τους... Αν ο καθηγητης ανηκει στην δευτερη κατηγορία, ειναι ανικανος να σου δωσει τις γωσεις που εσυ θεωρεις δεδομενο οτι θα παρω απο το σχολειο. Και επειδη ο φετινος μας καθηγητης ταιριαζει ΑΚΡΙΒΩΣ στο προφιλ, εχω τις επιφυλαξεις μου στο τι αθ κανωφετος... Σου λεω μονη μυ δεν μπορω να διαβασω αν δεν εχω καποιον να μου εξηγησει, και δεν θελω να ρισκαρω περιμενοντας κατι απο τον φετινο μαθηματικο, ξερω οτι απλα θα χασω πολυτιμο χρονο. Και πριν μου πεις εσυ η οποιοσδηποτε αλλος οτι κρινω καθηγητες λαθος χωρις να τους ξερω, θυμηθειτε οταν κρινατε την φυσικο μου, την ξερατε? ΟΧΙ.
Αυτα.

καταρχην στο αρχικο σου ερωτημα τα 15 ευρω ειναι υπεραρκετα...αλλα πριν αρχισεις τα ιδιαιτερα γιατι δεν πας να παρεις ενα βοηθημα και να ξεκινησεις μονη σου! κ οτι απορια εχεις αν δεν εχεις καποιον συγγενη/φιλο να στην λυσει γραφε την εδω...αν μετα απο μια καλη προσπαθεια δεν εχεις αποτελεσματα και θες ακομα ντε κ καλα να κανεις ιδιαιτερα ξεκινα αλλα οπως και να το κανουμε χασιμο χρονου και χρηματων ειναι να κανεις ιδιαιτερα σε τετοια ηλικια!...και αν οντως σαρεσει τοσο η φυσικη θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα αρχισεις να βλεπεις μονη σου τα κενα στα μαθηματικα και τοτε ισως στρωθεις χωρις καποια ωθηση !:P

Καλα συμφωνα με τα λεγομενα του Φρεντο και του καθε Φρεντο τα παιδια που κανουν ιδιαιτερα στο γυμνασιο εχουν μια πινακιδα ε?
Εσυ ησουν φωστηρας. Εχεις αγννοησει ομως κατι: δεν ειμαστε ολοι ισοι, ουτε εχουμε το ιδιο μυαλο, ουτε τις ιδιες ικανοτητες οκ?
Μεγαλη ιδεα εχεις για τον εαυτο σου. Το οτι εσυ και αλλα τοσα ατομα που ουτε με νοιαζουν φυσικα δεν χρειαστηκατε ιδιαιτερα στο γυμνασιο δεν εχει καμια σημασια για κανεναν. Και ουτε πρεπει να λες: '' εγω πηγα σε φροντ μονο στην 3η λυκ'' και τι μας το λες? μας νοιαζει? ο αλλος μπορει να θελει να παει απο την ε δημοτικου τιμη του και καμαρι του! Ουτε πρεπει να το λες ετσι ωστε να μιωσεις τα ατομα που εχουν μαθησιακες δυσκολιες. Δεν εισαι καποιος, εισαι ενας σαν ολους τους αλλους που χωρις να εχουν βιωσει κατι παρομοιο βαζουν στο τοιχο ατομα που δεν εχουν τις ιδιες ικανοτητες μαζι τους και + τοις αλλοις μιλουν χωρις να ξερουν την καθε φυσικο και την καθε χημικο.

πρωτα απο ολα εισαι σε ενα φορουμ κ η ατακα ' τι μας το λες' ειναι λιγο ακυρη...
επειδη λοιπον δεν ειμαστε ολοι ισοι ουτε εχουμε ολοι το ιδιο μυαλο , καποιοι χρειαζονται περισσοτερο χρονο και προσπαθεια για να μαθουν μαθηματικα/φυσικη/κτλ καποιοι αλλοι λιγοτερο...το θεμα λοιπον ειναι αν εισαι διατεθειμενος να προσπαθησεις και μετα να πεις οτι δεν τα καταφερνω παρολο που εστρωσα τον κωλο μου κατω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το ιδιο ειανι να σε βοηθαει ενας συμμαθητης σου απο το να σε βοηθαει ενας εμπειρος καθηγητης??

Αλλα εσυ με ποιον θα συμφωνουσες... :whistle:

Αυτο που εγραψα εγω πιο πανω το διαβασες η σου περασε τοοσο αδιαφορο?

Ε μα και συ δεν τρώγεσαι πια.
Σε 10 σελίδες παρακολουθώ που συζητιέται το θέμα, προτάθηκαν τουλάχιστον 3 διαφορετικές λύσεις, τις απέρριψες όλες με (κατά την γνώμη μου) γελοία επιχειρήματα και εμμένεις σε εκείνη που σου πρότεινε η σούπερ γαμάτη φυσικός σου. Ίσως ακριβώς επειδή την πρότεινε η σούπερ γαμάτη φυσικός σου, αλλά σ' αυτό δεν πρόκειται να επέμβω. ΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΤΕ? Έχεις λεφτά για πέταμα? Κάνε το. Το θέμα έχει λυθεί από τα πρώτα 3 ποστς σου. Μην δώσεις πάνω από 20Ε σε καθηγητή.

Problem solved.

*Και τώρα θα πεταχτείς εσύ και η άλλη η τσούπρα η Ντόιτς να λέτε ότι σας πνίγει το δίκιο και σας προκαλούν οι άλλοι κλπ κλπ αλλά νταξ, I can live with it*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ε μα και συ δεν τρώγεσαι πια.
Σε 10 σελίδες παρακολουθώ που συζητιέται το θέμα, προτάθηκαν τουλάχιστον 3 διαφορετικές λύσεις, τις απέρριψες όλες με (κατά την γνώμη μου) γελοία επιχειρήματα και εμμένεις σε εκείνη που σου πρότεινε η σούπερ γαμάτη φυσικός σου. Ίσως ακριβώς επειδή την πρότεινε η σούπερ γαμάτη φυσικός σου, αλλά σ' αυτό δεν πρόκειται να επέμβω. ΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΤΕ? Έχεις λεφτά για πέταμα? Κάνε το. Το θέμα έχει λυθεί από τα πρώτα 3 ποστς σου. Μην δώσεις πάνω από 20Ε σε καθηγητή.

Problem solved.

*Και τώρα θα πεταχτείς εσύ και η άλλη η τσούπρα η Ντόιτς να λέτε ότι σας πνίγει το δίκιο και σας προκαλούν οι άλλοι κλπ κλπ αλλά νταξ, I can live with it*
Τοσα παιρνουν για πανελληνιες, οποιος τα παιρνει για γυμνασιο ειναι αγιογδυτης (και οποιος τα δινει μ@λακας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
*Και τώρα θα πεταχτείς εσύ και η άλλη η τσούπρα η Ντόιτς να λέτε ότι σας πνίγει το δίκιο και σας προκαλούν οι άλλοι κλπ κλπ αλλά νταξ, I can live with it*

Χει. Ποτε ειπα εγω οτι με προκαλουν οι αλλοι;:P ετυχε να μιλησω με την Βιβη και να δω το θεμα. Εε συμφωνω μαζι της σε πολλα. Αυτο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αν καποιος καθηγητης σου πασαρε φουμαρα για το ποσο θα βοηθησει η εμπειρια του, πηγαινε πληρωσε τον, δωστου και 50€ αμα λαχει. Οταν καταργουμε την κοινη λογικη, αυτα συμβαινουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ε μα και συ δεν τρώγεσαι πια.
Σε 10 σελίδες παρακολουθώ που συζητιέται το θέμα, προτάθηκαν τουλάχιστον 3 διαφορετικές λύσεις, τις απέρριψες όλες με (κατά την γνώμη μου) γελοία επιχειρήματα και εμμένεις σε εκείνη που σου πρότεινε η σούπερ γαμάτη φυσικός σου. Ίσως ακριβώς επειδή την πρότεινε η σούπερ γαμάτη φυσικός σου, αλλά σ' αυτό δεν πρόκειται να επέμβω. ΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΤΕ? Έχεις λεφτά για πέταμα? Κάνε το. Το θέμα έχει λυθεί από τα πρώτα 3 ποστς σου. Μην δώσεις πάνω από 20Ε σε καθηγητή.

Problem solved.

*Και τώρα θα πεταχτείς εσύ και η άλλη η τσούπρα η Ντόιτς να λέτε ότι σας πνίγει το δίκιο και σας προκαλούν οι άλλοι κλπ κλπ αλλά νταξ, I can live with it*

Για μια επίσκεψη σε ιατρό δίνεις τουλάχιστον 35 και οι περισσότερες επίσκεψη έχουν διάρκεια ένα τέτορτο. Γιατί 35 ευρώ την ώρα σε καθηγητή είναι χαμένα λεφτά; αν κάποιος κάνει καλά την δουλιεά του ας πάρει τα διπλάσια.

___
Γνώμη μου είναι ότι τα ιδιαίτερα βοηθάνε το διαβασμένο μαθητή να αποδόσει καλυτερα (σε οποιαδήποτε τάξη πάει ο μαθητής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για μια επίσκεψη σε ιατρό δίνεις τουλάχιστον 35 και οι περισσότερες επίσκεψη έχουν διάρκεια ένα τέτορτο. Γιατί 35 ευρώ την ώρα σε καθηγητή είναι χαμένα λεφτά; αν κάποιος κάνει καλά την δουλιεά του ας πάρει τα διπλάσια.

___
Γνώμη μου είναι ότι τα ιδιαίτερα βοηθάνε το διαβασμένο μαθητή να αποδόσει καλυτερα (σε οποιαδήποτε τάξη πάει ο μαθητής).

Γιατι ποιος σου ειπε τα 35 στο γιατρο δν ειναι πεταμενα ειδικα οταν εισαι ασφαλισμενος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γιατι ποιος σου ειπε τα 35 στο γιατρο δν ειναι πεταμενα ειδικα οταν εισαι ασφαλισμενος?
35 ευρώ είναι φτηνή επίσκεψη σε ιατρό φυσικά υπάρχει και η επιλογή να πας σε ιατρό που έχει σύμβαση με την ασφάλεια σου αλλά σε αυτή την περίπτωση ο ιατρός πληρώνεται από τον ασφαλιστικό τομέα δεν είναι τζάμπα.


Ένας υδραυλικός έρχεται στο σπίτι σου να κάνεις δουλειά και παίρνει τουλάχιστον 50 ευρώ και ένας καθηγητής παίρνει 15 ευρώ την ώρα και έχει βγάλει ένα πανεπιστημιο ........ και μερικοι τα θεωρούν και πολλα ....
η δουλεια το καθηγητή εχει απαξιωθεί πλήρως τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
35 ευρώ είναι φτηνή επίσκεψη σε ιατρό φυσικά υπάρχει και η επιλογή να πας σε ιατρό που έχει σύμβαση με την ασφάλεια σου αλλά σε αυτή την περίπτωση ο ιατρός πληρώνεται από τον ασφαλιστικό τομέα δεν είναι τζάμπα.

Σε αυτή την περίπτωση ο γιατρός σε ξεπεταει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
35 ευρώ είναι φτηνή επίσκεψη σε ιατρό φυσικά υπάρχει και η επιλογή να πας σε ιατρό που έχει σύμβαση με την ασφάλεια σου αλλά σε αυτή την περίπτωση ο ιατρός πληρώνεται από τον ασφαλιστικό τομέα δεν είναι τζάμπα.


Ένας υδραυλικός έρχεται στο σπίτι σου να κάνεις δουλειά και παίρνει τουλάχιστον 50 ευρώ και ένας καθηγητής παίρνει 15 ευρώ την ώρα και έχει βγάλει ένα πανεπιστημιο ........ και μερικοι τα θεωρούν και πολλα ....
η δουλεια το καθηγητή εχει απαξιωθεί πλήρως τι να πω.

Ναι τωρα πληρωνουμε ασφαλεια αλλα και η ταριφα ταριφα στα ιατρεια.

Μονο που στον κλαδο των καθηγητων υπαρχει υπερπροσφορα και οταν υπαρχει τοση προσφορα αλλα οχι αναλογη ζητηση, πεφτουν οι τιμες. Λογικο κι επομενο ειναι. Και αν τα ιδιατερα ηταν ακομα πιο ακριβα, οι καθηγητες θα ειχαν ακομα λιγοτερη κινηση γιατι οι γονεις δν γινεται να πληρωνουν τοσα λεφτα, ηδη τα ιδιαιτερα εχουν περιοριστει πολυ.

Και για να ζηταει οσα ζηταει ενας καθηγητης οφειλει να κοβει κι αποδειξη, δν γινεται να βγαζει αλλον ενα μισθο απο ιδιαιτερα και να ειναι ολα μαυρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Νταξει ρε παιδια μας φαγατε, μια κουβεντα ειπαμε... :P Δεν λεω να κανω ντε μαι καλα ολη την χρονια, ειπα και πριν οτι θα κανω 2-3 ωρες να δω ΑΑΑΝ εχει διαφορα, και αν δουμε οτι ειναι τζαμπα λεφτα δεν τα δινουμε, αν δουμε οτι οντως εχει θετικη εξελιξη τοτε βλεπουμε...Κι εγω πιστευω οτι δεν εχει νοημα να κανεις αν δεν τα χρειαζεσαι, και αν φεν ειχα χασει τις αλλες χρονιες δεν θα το σκεφτομουν καν... Πολεμος εγινε για μια ερωτηση :P :P :P

Η τσουπρα η Ντοιτς :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η τσουπρα η Ντοιτς :hehe: :hehe: :hehe:

οφφ τοπικ αλλα δεν αντεξα: :mad::mad::mad: θα σε σκοτωσω θα σε θαψω ζωντανη:mad::mad::mad: που γελας με τον χαρακτηρισμο. Αντε γιατι ξερεις τι θα γινει αν νευριασει η φοραδα2 :pfff:

οντως τωρα νταξ φτανει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top