Την Πέμπτη 24/8 οι βάσεις

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Εύγε στο κορίτσι!:clapup: Κι εμένα ο αδερφός μου Βιολογία Πάτρα περνάει!:clapup: :clapup: :clapup:

Γνωρίζετε σε ποιές περιπτώσεις γίνεται δεκτή μια αίτηση μεταγραφής; Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος. Μερικοί τον γνωρίζετε!:)

Εχμμμ...Ξεχνα το... Πρεπει να ειναι πολυ σοβαρος λογος. Υγειας, αν ειστε πολυτεκνοι και σπουδαζεται τουλαχιστον τα δυο αλλα αδερφια...Αναπηρος με μεγαλο ποστοστο αναπηριας...Ή χοντρο μεσο και λαδωμα....

οικονομικοι λογοι αν δεν ειστε στο οριο φτωχιας και ενα μονο παιδι να σπουδαζει σε αλλη πολη δεν μετρανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Εχμμμ...Ξεχνα το... Πρεπει να ειναι πολυ σοβαρος λογος. Υγειας, αν ειστε πολυτεκνοι και σπουδαζεται τουλαχιστον τα δυο αλλα αδερφια...Αναπηρος με μεγαλο ποστοστο αναπηριας...Ή χοντρο μεσο και λαδωμα....

οικονομικοι λογοι αν δεν ειστε στο οριο φτωχιας και ενα μονο παιδι να σπουδαζει σε αλλη πολη δεν μετρανε.

Για να λεω σοβαρός, το εννοώ ρε συ, δεν καίω μαζούτ!:P Υγείας είναι ο λόγος! Πότε πρέπει κάποιος να κάνει την αίτηση και πότε βγαίνει η απόφαση για το αν γίνεται δεκτή;

υγ: Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να απαντήσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Για να λεω σοβαρός, το εννοώ ρε συ, δεν καίω μαζούτ!:P Υγείας είναι ο λόγος! Πότε πρέπει κάποιος να κάνει την αίτηση και πότε βγαίνει η απόφαση για το αν γίνεται δεκτή;

υγ: Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να απαντήσεις! :)

την αιτηση την κανεις οταν αρχιζουν οι εγγραφες σε καθε σχολη. Και πολυ πιθανο να παρει μεχρι και ενα εξαμηνο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
την αιτηση την κανεις οταν αρχιζουν οι εγγραφες σε καθε σχολη. Και πολυ πιθανο να παρει μεχρι και ενα εξαμηνο...:redface:

Ακριβώς. Μπορεί όμως ύστερα από συνεννόηση με τους καθηγητές και την γραμματεία να παρακολουθεί μαθήματα στην σχολή στην οποία θα κάνει μεταγραφή.

Λόγοι που ξέρω εγώ:
Σκλήρυνση κατά πλάκας
Αναπηρία (δεν ξέρω τι ποσοστό)
Πολύτεκνοι
Αδερφός που σπουδάζει σε άλλη πόλη από την μόνιμη κατοικία των γονιών και θέλουν τα αδέρφια να είναι στην ίδια πόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Ακριβώς. Μπορεί όμως ύστερα από συνεννόηση με τους καθηγητές και την γραμματεία να παρακολουθεί μαθήματα στην σχολή στην οποία θα κάνει μεταγραφή.

Λόγοι που ξέρω εγώ:
Σκλήρυνση κατά πλάκας
Αναπηρία (δεν ξέρω τι ποσοστό)
Πολύτεκνοι
Αδερφός που σπουδάζει σε άλλη πόλη από την μόνιμη κατοικία των γονιών και θέλουν τα αδέρφια να είναι στην ίδια πόλη

Για αναπηρια θυμαμαι το 67% ως ποσοστο.

Το τελευταιο δεν ισχυει...Δεν εγινα δεκτος οταν σπουδαζα ταυτοχρονα με την αδερφη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Η αδερφή μου περνάει μάλλον Βιολογία Πάτρα!!:D Διαιτολογία στο Χαροκόπειο ήθελε αλλά μια χαρά είναι και η Βιολογία!

Εύγε στο κορίτσι!:clapup: Κι εμένα ο αδερφός μου Βιολογία Πάτρα περνάει!:clapup: :clapup: :clapup:
Το Βιολογικό Πατρών ήταν συστεγασμένο με το Μαθηματικό που ήμουν εγώ! Όταν ήμουν εγώ μια χαρά ήταν σχετικά! Όχι κάτι απίστευτα ΟΥαου αλλά και όχι πολύ δύσκολα! Έχουν περάσει 5 χρόνια περίπου από τότε!

Σχετικά με την μεταγραφή μην ελπίζει πριν από Φεβρουάριο και αν! Γενικά δέχεσαι ότι χάνεις ένα χρόνο περίπου! Αν αυτό δεν σαρέσει υπάρχει η επιλογή συννενόησης με καθηγητές και γραμματεία που εγώ πρώτη φορά ακούω αλλιώς μαθαίνεις ποια μαθήματα αναγνωρίζονται στην μεταγραφή και ποια όχι και προχωράς ανάλλογα!

Γενικά συγχαρητήρια σε όλους τις επιτυχόντες και στους συγγενείς τους! Καλό φοιτητιλίκη να ευχηθώ γιατί αυτό σου μένει από το Πανεπιστήμιο / ΤΕΙ! Όσοι είναι αγόρια πραγματικά μήπως να σκεφθούν να πάνε τώρα θητεία που νομίζω είναι και λιγότερη επειδή είσαι ήδη γραμμένος γιατί πιθανολογείται με σοβαρότητα να γίνει η αύξηση! Βέβαια τι λέω έτσι αλλά μια σκέψη και φιλική συμβουλή που ούτε εγώ ξέρω αν θα ακολουθούσα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Σχετικά με την μεταγραφή μην ελπίζει πριν από Φεβρουάριο και αν! Γενικά δέχεσαι ότι χάνεις ένα χρόνο περίπου! Αν αυτό δεν σαρέσει υπάρχει η επιλογή συννενόησης με καθηγητές και γραμματεία που εγώ πρώτη φορά ακούω αλλιώς μαθαίνεις ποια μαθήματα αναγνωρίζονται στην μεταγραφή και ποια όχι και προχωράς ανάλλογα!
Επειδή ο κολλήτός μου έκανε ακριβώς το ίδιο, είχε περάσει δηλαδή Βιολογικό Πάτρας και πήρε μεταγραφή για Αθήνα, θα σας πω τι έκανε.Το είχε σίγουρο ότι θα πάρει τη μεταγραφή γιατί είναι από πολύτεκνη οικογένεια (γιατί τότε, πριν 7 χρόνια δηλαδή, οι μεταγραφές μάλλον γίνονταν πιο εύκολα απ'ότι τώρα).Γι'αυτό, δεν πήγε καν στην Πάτρα, παρά μόνο για να γραφτεί στη σχολή και μετά πήγε και βρήκε όλους τους καθηγητές που θα συναντούσε στο 1ο έτος της Αθήνας για να τους ρωτήσει, όχι αν μπορεί να παρακολουθεί τα μαθήματα (αυτό το κάνει όποις θέλει), αλλά να συμμετάσχει στα εργαστήρια και την εξεταστική και να του περαστεί ο βαθμός όταν έβγαινε και επίσημα η μεταγραφή.Φυσικά, όλοι ξέρουμε ότι οι καθηγητές δεν είναι και οι πιο συνενοήσιμοι άνθρωποι, αλλά αρκετοί δέχτηκαν.Έτσι μπόρεσε να μην έχει και πολύ μεγάλη απώλεια χρόνου, γιατί μια μικρή καθυστέρηση σε κάποια μαθήματα είναι δεδομένη με κάθε μεταγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
KAI EΓΩ ΦΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑΣ!!!!!:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
έτσι να βλέπω να αυξανόμαστε οι γεωπόνοι στο στέκι:clapup::clapup:
γεμίσαμε μηχανικούς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Πληροφορικής και Τηλ/νων κανείς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
έτσι να βλέπω να αυξανόμαστε οι γεωπόνοι στο στέκι:clapup::clapup:
γεμίσαμε μηχανικούς:P

γιατι ποιοι αλλοι ειναι γεωπονοι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγω και δεν ξέρω ο τσους αν πέρασε γεωπονικη φυτικης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
αν έχει "κερδίσει" χρόνο που λέμε είναι 17,5 και τελειώνει (έτσι ήμουν κι εγώ)
Aυτο ακριβως!!!για ενα μηνα θα ημουν γεννημενος το '88
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Τσους τί έκανες?
Περασες τελικα γεωπονικη φυτικης παραγωγης?:hmm:

Παιδς σορρυ που δεν μπηκα τοσο καιρο, αλλα με εχουν ταραξει στα τηλεφωνα κλπ
ναι, ΜΠΗΚΑ στο γεωπονικο!!!!!!εκει λοιπον που ηθελα!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Α ρε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ λοιπον!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Μπραβο ρε tsus να συναντη8ουμε καποια στιγμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
ναι ρε...κανενα προβλημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που απάντησαν για το θέμα της μεταγραφής στην προηγούμενη σελίδα. Και πάλι συγχαρητήρια σε όσους εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Aυτο ακριβως!!!για ενα μηνα θα ημουν γεννημενος το '88

εγώ για 4 μέρες πήρα όλο το χρόνο πάνω μου αλλά σχολείο κέρδισα χρονια... πήγα πρώτη δημοτικου.... 4,5!!! :P

Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου καθώς και σε όλους τους υπόλοιπους που επίσης τα καταφεραν!!!

Τέλος... να πω κάτι και για όσους είχαν την ατυχία να μην τα καταφέρουν...
εύχομαι να υπάρχει η δυνατότητα να διαβάσουν άλλη μια χρονια και να ξαναδώσουν...
Αν όχι.... δεν πειράζει... μην το πέρνετε κατάκαρδα....
Υπάρχουν πολλοι επιτυχημένοι και ευτυχισμένοι επαγγελματίες που δεν έχουν βγει από κάποιο ΑΕΙ ή ΤΕΙ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoulis

Νεοφερμένος

Ο Giannoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Περασα αστυνομια..τελος καλο ολα καλα..κανενας αλλος που περασε εκει να πουμε για πολη θα παμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top