Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Οριστικά : Βάση Ιατρικής Αλεξανδρούπολης ..18646-18647....
Καλή σταδιοδρομία στους επιτυχόντες !!!!


... δεν ξέρω αν παίζεις - που δεν έχω λόγο να το πιστεύω - γιατί πλάκα - πλάκα, με βάση και τη βάση του Ηρακλείου είναι η πιο πιθανή βάση για Δ.Π.Θ., παρόλα αυτά - αν θες - επιβεβαίωσε ότι πρόκειται για αληθινή και βάσιμη πληροφορία, υπάρχουν πραγματικά πάρα πολλοί που αγωνιούν και είναι κρίμα, εγώ όταν έμαθα κάτι το μοιράστηκα - με τις απαραίτητες επιφυλάξεις - ευχαριστούμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα να έχουμε παιδιά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ypomoni

Νεοφερμένος

Ο Ypomoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Προφανώς και είναι αλήθεια ...έμεινα έξω για τέσσερα ή τρία μόρια, λες να παίζω με τα νεύρα των υπολοίπων;
Απλά ενημερώνω για να φεύγει η αγωνία τόσων ανθρώπων
Σκληρό για όσους μένουν εκτός, αλλά και η παράταση της αγωνίας άμα είναι να είσαι εκτός δεν βοηθάει σε τίποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αύριο τα αποτελέσματα τελικά.. Γνωρίζει κανείς τι ώρα αναρτώνται συνήθως στα σχολεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Προφανώς και είναι αλήθεια ...έμεινα έξω για τέσσερα ή τρία μόρια, λες να παίζω με τα νεύρα των υπολοίπων;
Απλά ενημερώνω για να φεύγει η αγωνία τόσων ανθρώπων
Σκληρό για όσους μένουν εκτός, αλλά και η παράταση της αγωνίας άμα είναι να είσαι εκτός δεν βοηθάει σε τίποτε...


... οκ, τι να πω κρίμα για τόσο λίγο (παλιοσύστημα...), ωστόσο πώς μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος για το πόσα ακριβώς μόρια έμεινες έξω, αυτό το 3-4 φαίνεται λίγο υποθετικό ή στο περίπου, ξέρω ότι σου φαίνεται σα να παίζουν με τον πόνο σου, αλλά αφού θέλησες να το μοιραστείς με τους άλλους - και μπράβο σου - να μην παίρνουν και άδικα κάποιοι τη χαρά πιστεύοντας ότι η βάση είναι στα 18.646-18.647 και τελικά να είναι παραπάνω, τί έχεις βάλει δεύτερο, σε κάθε περίπτωση σ΄ ευχαριστούμε και μην δίνεις σημασία σε όσους έχουν μάθει μόνο να αμφισβητούν τους άλλους, ενώ αυτοί έχουν το αλάθητο....

Και αντε οτι εμαθες που περασες. Για ποσα μορια ομως την εχασες δεν γινεται να το ξερεις. Πατε να κανετε τρολλ τουλαχιστον καντε το σωστα.

... δε φτάνει που μοιράζεται μαζί μας τον πόνο του και κάτι που έμαθε, για να βοηθήσει τους άλλους, θα του την πούμε και από πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Φυσικά, η διαρροή θα είναι μικρότερη αλλά δεν γίνεται από το 30-35% πέρσυ να πάμε στο <10% φέτος.
Μην ξεχνάς ότι αυτός που ήταν στο μεταίχμιο (θετικές η επιστήμες υγείας) πήρε και τα 2 μαθήματα (1 στους 3 υποψηφίους), απλά σίγουρα δεν θα διαρρέουν με την ίδια ευκολία. Worst case scenario θεωρώ το 18650.

Μην ξεχνας οτι καποιοι απο αυτους που πηραν και τα 2 βρισκονται στα στατιστικα των θετικων επιστημων και θα πανε στις επιστημες υγειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
αρχικα chris1993 συγχαρητηρια εχεις κανει φοβερη δουλεια!ενοψει της ανακοινωσης των βασεων θελω να κανω μια μικρη προβλεψη(που προφανως ευκολα μπορει να μν ισχυει).Πιστευω οτι θα εχουμε αρκετα μεγαλη ανοδο της ταξης των 500 μοριων στις σχολες χημικων μηχανικων καθως 1)μεχρι περσι τα παιδια της τεχνολογικης κατευθυνσης δν εξεταζοταν στην χημεια με αποτελεσμα να αποφευγουν την σχολη απο φοβο για την δυσκολια και αγνοια για το περιεχομενο 2)με την αλλαγη της υλης τα παιδια που στοχευαν σε πολυτεχνικες σχολες εχουν πληρη αγνοια στην ηλεκτρολογια στον ηλεκτρισμο και κυριοτερα στην πληροφορικη με αποτελεσμα να αποφευγουν την σχολη ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων 3)με το παλιο συστημα στην σχολη των χημικων μηχανικων κατεληγαν συνηθως τα ατομα της θετικης που δν καταφερναν να πιασουν τις ιατρικες φαρμακευτικες σχολες με αποτελεσμα να μν αποτελει πρωτη επιλογη για τους αριστουχους κατι το οποιο δν ισχυει τωρα που εχει μια θεση διπλα στην ηλεκτρολογων και την μηχανολογων
Γι αυτους τους λογους πιστευω θα υπαρξει μεγαλη αλλαγη στην ζητηση της σχολης...με ολα αυτα φυσικα να αποτελουν προσωπικη μου γνωμη και αυριο να ειναι πιθανο να δουμε πτωση στην χημικων μηχανικων :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
αρχικα chris1993 συγχαρητηρια εχεις κανει φοβερη δουλεια!ενοψει της ανακοινωσης των βασεων θελω να κανω μια μικρη προβλεψη(που προφανως ευκολα μπορει να μν ισχυει).Πιστευω οτι θα εχουμε αρκετα μεγαλη ανοδο της ταξης των 500 μοριων στις σχολες χημικων μηχανικων καθως 1)μεχρι περσι τα παιδια της τεχνολογικης κατευθυνσης δν εξεταζοταν στην χημεια με αποτελεσμα να αποφευγουν την σχολη απο φοβο για την δυσκολια και αγνοια για το περιεχομενο 2)με την αλλαγη της υλης τα παιδια που στοχευαν σε πολυτεχνικες σχολες εχουν πληρη αγνοια στην ηλεκτρολογια στον ηλεκτρισμο και κυριοτερα στην πληροφορικη με αποτελεσμα να αποφευγουν την σχολη ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων 3)με το παλιο συστημα στην σχολη των χημικων μηχανικων κατεληγαν συνηθως τα ατομα της θετικης που δν καταφερναν να πιασουν τις ιατρικες φαρμακευτικες σχολες με αποτελεσμα να μν αποτελει πρωτη επιλογη για τους αριστουχους κατι το οποιο δν ισχυει τωρα που εχει μια θεση διπλα στην ηλεκτρολογων και την μηχανολογων
Γι αυτους τους λογους πιστευω θα υπαρξει μεγαλη αλλαγη στην ζητηση της σχολης...με ολα αυτα φυσικα να αποτελουν προσωπικη μου γνωμη και αυριο να ειναι πιθανο να δουμε πτωση στην χημικων μηχανικων :ρ

ποια ειναι η μεγαλυτερη ανοδος που μπορεις να δωσεις στο τμημα χημικων μηχανικων δηλαδη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
δν ειμαι ειδικος σαν τον κρις για να βγαλω ακριβως βαση απλα λογω αυτων των πραγματων που ανεφερα πιστευω οτι θα ανεβει η βαση...απο εκει και περα πανω απο 700 μορια ανοδος πιστευω ειναι υπερβολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Θέλω δημόσια να ευχαριστήσω τον Chris για τη στήριξη του αλλά και για το γεγονός ότι ήταν ο μόνος που μου έλεγε ότι η κόρη μου μπαίνει ιατρική Πάτρας. Τελικά μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι ΜΠΉΚΕ. Τα μόρια της είναι ( ξέρω ότι θα βοηθήσει πολύ κάποιους) 18928. Θα παρακαλούσα να μη με ρωτήσετε κάτι άλλο γιατί δεν είμαι Αθήνα και αυτός που με πήρε έφυγε από το γραφείο του. Το έμαθε σήμερα κι όχι νωρίτερα γιατί δεν έχει κάποια θέση που θα μπορούσε να τα δει νωρίς. Αύριο 9 το πρωί θα σταλούν email από τις Δ/νσεις στα σχολεία με τις λίστες. Εύχομαι καλή ακαδημαϊκή καριέρα σε όλα τα παιδιά και να είστε όλοι γεροί με υγεία.
ΧΡΗΣΤΟ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ. Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ

... η αλήθεια είναι ότι τα μόρια που αναφέρεται στο πρώτο μήνυμά σας μας κάνουν 18.908, τελικά τι ισχύει, γιατί έχει σημασία, αφού μας είπατε την πληροφορία να βγάλουμε κάποιο ασφαλές συμπέρασμα, γιατί άλλο 18.902 και άλλο 18.928 ακόμα και για τις βάσεις από εκεί και κάτω... ευχαριστούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
δν ειμαι ειδικος σαν τον κρις για να βγαλω ακριβως βαση απλα λογω αυτων των πραγματων που ανεφερα πιστευω οτι θα ανεβει η βαση...απο εκει και περα πανω απο 700 μορια ανοδος πιστευω ειναι υπερβολη

700 μόρια είναι ήδη ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ υπερβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
... η αλήθεια είναι ότι τα μόρια που αναφέρεται στο πρώτο μήνυμά σας μας κάνουν 18.908, τελικά τι ισχύει, γιατί έχει σημασία, αφού μας είπατε την πληροφορία να βγάλουμε κάποιο ασφαλές συμπέρασμα, γιατί άλλο 18.902 και άλλο 18.928 ακόμα και για τις βάσεις από εκεί και κάτω... ευχαριστούμε!
Φιλε μου καταρχας στο πρωτο μηνυμα παρουσιαζει τον εαυτο του ως μαθητης και στο τελευταιο ως πατερας!!!Ξυπνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George-98

Νεοφερμένος

Ο George-98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδια...
5ο πεδιο ειχα συγκεντρωσει 14.057 μορια, οπως ειχα γραψει κ εχθες...1η επιλογη Οικονομικων Επιστημων-ΕΚΠΑ και σήμερα έμαθα απο το θειο μου, που δουλευει στο υπουργειο(συγκεκριμένα πριν 1.30 ώρα), οτι πέρασα Οικονομικης & Περιφερειακης αναπτυξης-παντειο. Συνεπώς, δεν επιασα την επιλογη που ειχε δωσει ο κ.Πατσης 13.400-13.800.
Χωρίς να θέλω να τον "εκθέσω", απλά μοιράστηκα την εμπειρία μου μαζί σας και τη στεναχώρια μου, που δεν επιασα την 1η μου επιλογή.
Καλά αποτελέσματα, να εχετε παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Σωστές οι παρατηρήσεις όλων και για τις τρύπες...που όλοι ψάχνουμε βέβαια...
και για το τι μαθαίνει ο καθένας , δηλαδή που πέρασε ο ίδιος ... Ο φίλος, ο συγγενής....
Απλά τέτοια ώρα οποιος μένει εδώ και ψάχνει ...σημαίνει οτι έχει άγχος ..και καλό είναι να μοιράζονται οι πληροφορίες όταν είναι έγκυρες και οριστικές....
Καλή υπομονή σε όσους δεν ξέρουν μέχρι αύριο....


... ξέρω ότι μπορεί να είσαι κάπως αυτή τη στιγμή, αλλά μήπως θες να μας πεις εάν και πως είσαι τόσο σίγουρος ότι έχασες τη βάση μόλις για 3-4 μόρια και ότι αυτή είναι στα 18.646-18.647, το ξέρεις σίγουρα ή το υποθέτεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiotis_7

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδια...
5ο πεδιο ειχα συγκεντρωσει 14.057 μορια, οπως ειχα γραψει κ εχθες...1η επιλογη Οικονομικων Επιστημων-ΕΚΠΑ και σήμερα έμαθα απο το θειο μου, που δουλευει στο υπουργειο(συγκεκριμένα πριν 1.30 ώρα), οτι πέρασα Οικονομικης & Περιφερειακης αναπτυξης-παντειο. Συνεπώς, δεν επιασα την επιλογη που ειχε δωσει ο κ.Πατσης 13.400-13.800.
Χωρίς να θέλω να τον "εκθέσω", απλά μοιράστηκα την εμπειρία μου μαζί σας και τη στεναχώρια μου, που δεν επιασα την 1η μου επιλογή.
Καλά αποτελέσματα, να εχετε παιδια!
Μημπως σου και με τη σειρα περασες θα ηταν συμαντικο αν το ελεγε παντως πιστευω οτι την εχασες για λιγα μορια.
Αλλα και παλι συχγαρητηρια που περασες στην δευτερη επιλογη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FORESTER

Νεοφερμένος

Η FORESTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά, καμιά πληροφορία για το Βιολογικό Κρητης έχουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Προφανώς και είναι αλήθεια ...έμεινα έξω για τέσσερα ή τρία μόρια, λες να παίζω με τα νεύρα των υπολοίπων;
Απλά ενημερώνω για να φεύγει η αγωνία τόσων ανθρώπων
Σκληρό για όσους μένουν εκτός, αλλά και η παράταση της αγωνίας άμα είναι να είσαι εκτός δεν βοηθάει σε τίποτε...

Σε πιο αναφέρεσαι παλιό η νέο;

Οριστικά : Βάση Ιατρικής Αλεξανδρούπολης ..18646-18647....
Καλή σταδιοδρομία στους επιτυχόντες !!!!

Για πιο σύστημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

julia P

Νεοφερμένος

Η julia P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Βρε ypomoni βοήθησε μας λιγο σε παρακαλώ. Εγώ με 18640 ειμαι εκτός? Εισαι σίγουρη? Πες βρε YPOMONI γιατί υπομονή δεν έχω άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ξαφνικά, έχετε εμφανιστεί όλοι εσείς που "έχετε μέσο στο υπουργείο", να μου πείτε τι έγινε, σύμφωνα και με τις εκτιμήσεις μου.
Δεν περιστρέφετε το μέλλον σας γύρω από τις εκτιμήσεις μου. Εννοείται ότι επειδή είναι μια χρονιά πάρα πολύ δύσκολη από πλευράς προβλέψεων είναι λογικό να υπάρχουν αποκλίσεις. Αύριο θα είμαστε εδώ να σχολιάσουμε επί οριστικών και βέβαιων αποτελεσμάτων. Μέχρι τότε υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Μην αγχωνεσαι για να μην απανταει τοση ωρα λογικα τρολ ειναι και αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top