Τελικά θα την δούμε ψηφιακά;

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ελένη πες μας τι λέει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δεν μπορώ να την δω!!!

edit ναι για πες μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
βασικα νομιζω εχει ξαναγινει ποστ...απο την εσπρεσο ειναι που λεει στισ 26/9(αργησα να δω τη παλια ημερομηνια) οτι αναμενεται γ νοεμβριο..αλλα σορρυ,μαλλον εχει ξανασυζητηθει..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
να δούμε τι θα ξημερώσει αύριο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
βρηκα κ σε ενα αλλο μπλοκ που ελεγε ενας οτι εμαθε με καθε επιφυλαξη απο τα multirama οτι την περιμενουν μεσα νοεμβριου,αλλα μετα πεταχτηκε ενας κ ειπε οτι δε την βλεπει την επιδοτηση για φετος...:'((2009)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sophia1991

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τελικα ακυρο αυτο με την ιστοσελιδα...τωρα μπηκα κανονικα και λεει αυτα που ελεγε..... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ναι άκυρο κρίμα τον ενθουσιασμό μας, αλλά παρατήρησα ότι δεν έχει πια το πεδιο όπου βάζεις τα στοιχεία σου για να δεις αν είσαι δικαιούχος. τώρα συτό είναι καλό, κακό δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Έστειλα e-mail στο πλαίσιο και e-shop, και το πλάισιο μου απάντησε:
Αξιότιμε κύριε ...........

Σχετικά με το mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι:

Δεν έχουμε κάποια ενημέρωση ακόμα από το υπουργείο Παιδείας.
Θα υπάρξει σίγουρα ανακοίνωση στην ιστοσελίδα μας αμέσως όταν θα έχουμε την ενημέρωση.

Από το e-shop περιμένω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titakos

Νεοφερμένος

Ο Titakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πάντως μεγάλη μλκια που παίρνουν μόνο το 25%. Δηλαδή ας πούμε ο ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ που πέρασε τελευταίος δεν το χρειάζεται; Εγώ που είμαι σε τμήμα πληροφορικής και είμαι στο 30% δεν το χρειάζομαι; και το χρειάζεται το παιδάκι στην 1η γυμνασίου να βλέπει τις γκόμενες στο playboy? Αυτή είναι η μλκία στο κωλοκράτος που ζω. Δεν σκέφτονται. Απλά και ξεκάθαρα. Δεν τους κόβει ρε γαμώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Α καλά...

Αν γίνει τότε,καλό πάσχα να έχουμε...
Kάλλιο αργά παρά ποτέ.Θα προτιμούσες να μη γίνει καν?(που πολύ πιθανό το βλέπω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sophia1991

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πάντως μεγάλη μλκια που παίρνουν μόνο το 25%. Δηλαδή ας πούμε ο ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ που πέρασε τελευταίος δεν το χρειάζεται; Εγώ που είμαι σε τμήμα πληροφορικής και είμαι στο 30% δεν το χρειάζομαι; και το χρειάζεται το παιδάκι στην 1η γυμνασίου να βλέπει τις γκόμενες στο playboy? Αυτή είναι η μλκία στο κωλοκράτος που ζω. Δεν σκέφτονται. Απλά και ξεκάθαρα. Δεν τους κόβει ρε γαμώτο.


Σωστός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foula

Νεοφερμένος

Η foula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Παιδιά κι εμας στο ΤΕΙ μας είπαν στη γραμματεία ότι κατά 90% δε θα πάρουμε την επιδότηση.. και τα παιδιά της ΔΑΠ τα ίδια μας είπαν.. τι να κάνουμε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Tώρα έκανες επίκληση στην αυθεντία,2 φορές μάλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Πάντως μεγάλη μλκια που παίρνουν μόνο το 25%. Δηλαδή ας πούμε ο ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ που πέρασε τελευταίος δεν το χρειάζεται; Εγώ που είμαι σε τμήμα πληροφορικής και είμαι στο 30% δεν το χρειάζομαι; και το χρειάζεται το παιδάκι στην 1η γυμνασίου να βλέπει τις γκόμενες στο playboy? Αυτή είναι η μλκία στο κωλοκράτος που ζω. Δεν σκέφτονται. Απλά και ξεκάθαρα. Δεν τους κόβει ρε γαμώτο.


Σορρυ κιολας αλλα αν δεν τοχεις καταλαβει αυτη η επιδοτηση ειναι ενα ειδος επιβραβευσης για εμας που καταφεραμε και περασαμε στις πρωτες θεσεις των σχολων μας...Τωρα εσυ βλεπεις πως παιζει το θεμα της επιδοτησης με μας αλλα επειδη θες να αγορασεις λαπτοπ και δεν εισαι στο 25% σου φενεται αδιανοητο,παραλογο κλπ να το παιρνουν μονο αυτοι και οχι ολοι.....
Σε δικαιολογο παντως....εισαι πανω στη τσατιλα σου που δεν εχεις την επιδοτηση και βλεπεις αλλιως το θεμα....μην ανησυχεις.....


κατι ακομα...σε περιπτωση που τελικα ερθει η επιδοτηση θα ειναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΑΠΤΟΠ Η ΚΑΙ ΓΙΑ NOTEBOOK???ξερει κανενας σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφιαgr

Νεοφερμένος

Η σοφιαgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ειναι και για λαπτοπ και για notebook διαλεγεις και παιρνεις,..........αν ......και ποτε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sirios

Νεοφερμένος

Ο sirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα.Μιας και με καιει και εμενα το θεμα για το οποιο συζηταμε και το εχω ψαξει πραγματικα παρα μα παρα πολυ αποφασισα να συμβαλλω στη συζητηση και να πω και εγω τι ξερω.

Πρωτον θα ηθελα να πω οτι δεν υπαρχει λογος πανικου,ανησυχιας η δεν ξερω και εγω τι αλλο.Οχι απο τοσο νωρις τουλαχιστον.Οι επιδοτησεις την πρωτη η τη δευτερη χρονια που πραγματοποιηθηκε η πραξη,δοθηκαν ΜΑΡΤΙΟ παρακαλω.Συνεπως το οτι περισυ δοθηκαν Οκτωβριο δεν ειναι εγγυηση οτι και φετος θα δοθουν τοσο νωρις.Προσεξτε,δεν λεω πως θα γινουν αργοτερα, ισως και να μη γινουν καθολου,απλα θελω να τονισω οτι δεν χρειαζεται να απογοητευεστε επειδη δεν δοθηκαν μεχρι τωρα.Υπαρχουν ακομα ελπιδες.

Δευτερον, φετος οπως ολοι ξερουμε δοθηκαν επιδοτησεις και στα παιδια της πρωτης γυμνασιου.Τα δυο προγραμματα δεν μπορουσαν προφανως να “τρεχουν” ταυτοχρονα για λογους διευκολυνσης και των καταστηματων αλλα και των πελατων.Οποτε αυτο απο μονο του ειναι αρκετος λογος για να καθυστερησει η διαδικασια για τις φοιτητικες επιδοτησεις.Αν δεν κανω λαθος οι επιτοτησεις των μαθητων σταματησαν να δινονται αρχες Νοεμβριου και σε συνδιασμο με την αλλαγη της κυβερνησης (αμφιβαλω αν το πρωτο πραγμα που σκεφτηκαν ηταν “Η οικονομια μας παει τελεια οποτε ας δωσουμε τις επιδοτησεις για τους φοιτητες πριν κανουμε οτιδηποτε αλλο”)το προγραμμα “Δες την Ψηφιακα” προφανως δεν μπορουσε να “τρεξει” καπακι πανω στο προγραμμα “Ψηφιακη Ταξη”(το προγραμμα για την επιδοτηση των μαθητων του γυμνασιου).

Τριτον, το site του “Δες την Ψηφιακα” “πεφτει” που και που πραγμα θετικο κατα την αποψη μου.(Αν ηταν να σταματησεις το προγραμμα ρε αδελφε γιατι το ξανασηκωνεις το site).Επισης οπως ειπε και καποιο αλλο μελος του forum, το πλαισιο οπου μπορουσες να ελενξεις αν εισαι δικαιουχος δεν υπαρχει πλεον πραγμα που σημαινει οτι ανανεωθηκε το site και δεν ειναι ξεχασμενο.Και αλλο καλο σημαδι λοιπον.

Τελος να πω και για τις προσπαθειες που εχω κανει για να μαθω σχετικα με το προγραμμα απο καταστηματα.Εχω ρωτησει 3 φορες στο Πλαισιο και 1 στο Public.Στο πλαισιο μου ειχαν δωσει διαφορετικες απαντησεις και τις 3 φορες.Στην αρχη μου ειχαν πει “Να, περιμενουμε να τελειωσουν οι επιδοτησεις της Α Γυμνασιου και το Νοεμβριο θα αρχισουν και οι φοιτητικες.Οταν λεμε Νοεμβριο ομως μην περιμενεις και 1 του μηνα”,την δευτερη φορα μου ειπαν οτι τους εγινε ενημερωση αλλα δεν ξερουν τιποτα παραπανω,και την τριτη φορα μου ειπαν παλι οτι δεν γνωριζουν τιποτα.Στο Public μου ειπαν τα εξης “Στο Πλαισιο εχει γινει ηδη ενημερωση και περιμενουμε να γινει και σε εμας.”.Και κλεινοντας να πω πως εχω στειλει email στην ΕΔΕΤ (που αποτελει υπηρεσια που συνεργαζεται με την δραση “Δες την Ψηφιακα”) και περιμενω απαντηση με το αν και ποτε θα δοθουν οι επιδοτησεις.Σκεφτομαι να στειλω και στα υπουργεια παιδειας και οικονομικων μπας και μαθω κατι.Θα ενημερωσω για οτι νεοτερο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ωραία sirios συνέχισε έτσι! εγώ περιμένω όπως έχω πει και σε προηγούμενο μου post περιμένω απάντηση απο το e-shop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sirios

Νεοφερμένος

Ο sirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Και σας εχω νεα(δεν περιμενα τοσο γρηγορα :P).Στο myplaisio.gr υπαρχει topic σχετικα με τις επιδοτησεις και ενα μελος απαντησε σημερα και ειπε πως επικοινωνησε με πλαισιο και του ειπαν πως θα γινουν και φετος οι επιδοτησεις απλα δεν γνωριζουν ημερομινια.Κατι ειναι και αυτο δε νομιζετε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
αχ μακαρι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top