Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Είναι περιζήτητη σχολή σε περιζήτητη πόλη. Θα ήταν πολύ δύσκολο να πέσει η βάση τόσα μόρια και να μην καλυφθούν ταυτόχρονα και οι θέσεις από παιδιά με υψηλότερες βαθμολογίες. Πολύ δύσκολο να γίνει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Γεια σας! Πέρσι (2021) έδωσα πανελλαδικές εξετάσεις και πέρασα στην 2η επιλογή μου. Ωστόσο η πρώτη επιλογή ήταν ψυχολογία ΑΠΘ(17.767 η βάση του 21). Δεν κατάφερα να την πιάσω για 570 μόρια και σκέφτομαι να κάνω 10%. Πιστεύετε έχω πιθανότητες να την πιάσω. Υπάρχει κάποιος που με τέτοια διαφορά κατάφερε να μπει στην σχολή του με 10%; Είναι εφικτό;
απ οτι καταλαβαινω η θεσσαλονικη ειναι μαστ για σενα.
αν θελεις επιμονα την ψυχολογια επρεπε να το μελετησεις καλυτερα περισυ , να εμπαινες κρητη και τωρα θα εισουν ψυχολογια απθ με σιγουρη μετεγγραφη διοτι ο βασικος τροφοδοτης μετεγγραφων της σχολης ειναι η φλωρινα η οποια δεν ηταν σε αντιστοιχια.
Αν συνεχιζεις να αγαπας το ιδιο την ψυχολογια μπορεις να δοκιμασεις το σεναριο αυτο φετος αφου δεις οτι η φλωρινα παραμενει παλι εκτος.
Το να μπεις κατευθειαν Απθ δεν φαινεται πιθανο διοτι η σχολη εχει ιστορικο ανόδου βασης στο 10%
 

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Για Απθ λίγο δύσκολο, είναι περιζήτητη σχολή. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Τώρα σε ποια σχολή σπουδάζεις;
 

Aimilios.Pa

Νεοφερμένος

Ο Aimilios.Pa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
απ οτι καταλαβαινω η θεσσαλονικη ειναι μαστ για σενα.
αν θελεις επιμονα την ψυχολογια επρεπε να το μελετησεις καλυτερα περισυ , να εμπαινες κρητη και τωρα θα εισουν ψυχολογια απθ με σιγουρη μετεγγραφη διοτι ο βασικος τροφοδοτης μετεγγραφων της σχολης ειναι η φλωρινα η οποια δεν ηταν σε αντιστοιχια.
Αν συνεχιζεις να αγαπας το ιδιο την ψυχολογια μπορεις να δοκιμασεις το σεναριο αυτο φετος αφου δεις οτι η φλωρινα παραμενει παλι εκτος.
Το να μπεις κατευθειαν Απθ δεν φαινεται πιθανο διοτι η σχολη εχει ιστορικο ανόδου βασης στο 10%
Ευχαριστώ για την απάντηση! Σκέφτηκα επίσης να κάνω 10% για Ιωάννινα και για το Πάντειο στην Αθήνα και αν καταφέρω να μπω να δοκιμάσω για μεταγραφή. Η αλήθεια είναι πως παρότι περνούσα Κρήτη δεν την προτιμώ ούτε καν για 10% γιατί είναι πολύ μακριά και δεν θα μου είναι εύκολο να εγκατασταθώ εκεί... (Μένω Θεσσαλονίκη). Το καλύτερο σενάριο είναι να καταλήξω στο ΑΠθ αλλά αν τα πράγματα δεν πάνε έτσι όπως τα φαντάζομαι η μόνιμη εγκατάσταση στα Ιωάννινα ή την Αθήνα είναι πιο πιθανή. Εσύ τι πιστεύεις για το 10% σε αυτές τις σχολές; (Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Πάντειο)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για Απθ λίγο δύσκολο, είναι περιζήτητη σχολή. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Τώρα σε ποια σχολή σπουδάζεις;
Παιδαγωγικό
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Σκέφτηκα επίσης να κάνω 10% για Ιωάννινα και για το Πάντειο στην Αθήνα και αν καταφέρω να μπω να δοκιμάσω για μεταγραφή. Η αλήθεια είναι πως παρότι περνούσα Κρήτη δεν την προτιμώ ούτε καν για 10% γιατί είναι πολύ μακριά και δεν θα μου είναι εύκολο να εγκατασταθώ εκεί... (Μένω Θεσσαλονίκη). Το καλύτερο σενάριο είναι να καταλήξω στο ΑΠθ αλλά αν τα πράγματα δεν πάνε έτσι όπως τα φαντάζομαι η μόνιμη εγκατάσταση στα Ιωάννινα ή την Αθήνα είναι πιο πιθανή. Εσύ τι πιστεύεις για το 10% σε αυτές τις σχολές; (Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Πάντειο)
για να σου φτιαξω ενα καλο σεναριο επιτυχιας θα πρεπει να ξερω σε ποια σχολη εισαι και αν σε ενδιαφερει καθολου αυτη και αν εχεις καποια μορια μετεγγραφων?
 

Aimilios.Pa

Νεοφερμένος

Ο Aimilios.Pa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
για να σου φτιαξω ενα καλο σεναριο επιτυχιας θα πρεπει να ξερω σε ποια σχολη εισαι και αν σε ενδιαφερει καθολου αυτη και αν εχεις καποια μορια μετεγγραφων?
Παιδαγωγικό και ναι έχω κάποια μόρια οικονομικά - κοινωνικά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
τα μορια σου με το 6% φτανουν με συγκρατημενες ελπιδες για ψυχολογια ιωαννινα και δινουν σιγουρια για ψυχολογια κρητης

Μετεγγραφη:

περιπτωση πρωτη : φλωρινα εκτος αντιστοιχιας
90+% για ψυχολογια απθ
100% για ψυχολογια παντειο
100% για ψυχολογια ιωαννινα

περιπτωση δευτερη : φλωρινα εντος αντιστοιχιας
Για ψυχολογια απθ θα πρεπει να ξερω τα μορια σου για να πω ( θελει 6+μορια)
100% για ψυχολογια παντειο
100% για ψυχολογια ιωαννινα
η εκτιμιση μου ειναι οτι και φετος η φλωρινα θα ειναι εκτος.

αν τελικα δεν σαρεσει η ψυχολογια τοτε γυρνας ευκολα στους δασκαλους απθ το 2023 με το 4%.
 

Aimilios.Pa

Νεοφερμένος

Ο Aimilios.Pa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
τα μορια σου με το 6% φτανουν με συγκρατημενες ελπιδες για ψυχολογια ιωαννινα και δινουν σιγουρια για ψυχολογια κρητης

Μετεγγραφη:

περιπτωση πρωτη : φλωρινα εκτος αντιστοιχιας
90+% για ψυχολογια απθ
100% για ψυχολογια παντειο
100% για ψυχολογια ιωαννινα

περιπτωση δευτερη : φλωρινα εντος αντιστοιχιας
Για ψυχολογια απθ θα πρεπει να ξερω τα μορια σου για να πω ( θελει 6+μορια)
100% για ψυχολογια παντειο
100% για ψυχολογια ιωαννινα
η εκτιμιση μου ειναι οτι και φετος η φλωρινα θα ειναι εκτος.

αν τελικα δεν σαρεσει η ψυχολογια τοτε γυρνας ευκολα στους δασκαλους απθ το 2023 με το 4%.
17.197 έγραψα και σε ευχαριστώ με βοηθάς πολύ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
17.197 έγραψα και σε ευχαριστώ με βοηθάς πολύ!
ναι το καταλαβα
περισυ ομως δεν κυκλοφορησαν πολλα μορια στο 1ο πεδιο
Οπως σου ειπα εχεις λιγες ελπιδες ιωαννινα και καπως σιγουρια για κρητη, για κατευθειαν εισαγωγη

κοιτα ψυχολογια εκει στο απθ εχετε, πήγαινε σε μαθηματα να δεις το παιζει και αποφασισε αν θα τρεξεις το σεναριο εισαγωγης σε αυτη
 

Nino

Νεοφερμένος

Ο Nino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια ομαδικη για τα παιδιά που δίνουν φέτος αξιωματικών αστυφυλάκων ;
 

XenKon

Νεοφερμένος

Η XenKon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχω πιθανότητες να περάσω με το 10% πολιτικών μηχανικών Θεσσαλονίκης; Πέρασα το 2021 1ος στην Ξάνθη με 14880 μόρια.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχω πιθανότητες να περάσω με το 10% πολιτικών μηχανικών Θεσσαλονίκης; Πέρασα το 2021 1ος στην Ξάνθη με 14880 μόρια.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
φετος με το 6% μαλλον οχι ,η σχολη του απθ εχει σταθερες ανωδικες τασεις.
του χρονου με το 4% υπαρχουν συγκρατημενες ελπιδες
 

Vickyoustgl

Νεοφερμένος

Η Vickyoustgl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλημέρα σας ,Γιάννη μια ερωτηση να σου κάνω.Γνωρίζεις την περίπτωση μου και θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με τις νέες ΕΒΕ.Εγώ που θα κάνω φέτος 10% για το οικονομικό Κομοτηνής και το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία Αλεξανδρούπολης με τα περσινά μου Μόρια να είναι στο 10585 πιστεύεις οτι θα αλλάξει κάτι σχετικά με τις νέες ΕΒΕ?Δηλαδη,εμεις που θα κάνουμε 10% οι ΕΒΕ του 2022 θα επηρεάσουν και εμας ή θα πάμε με τις περσινές?Και μπορούμε να κάνουμε μια πρόβλεψη σχετικά με τις βάσεις αυτών των δυο σχολών (οικονομικό Κομοτηνής -Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία Αλεξανδρούπολης )?
Συμφωνα με τις περσινές βάσεις τις έπιανα και τις δυο αλλά έγινε λάθος προτίμηση στο μηχανογραφικό.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Καλημέρα σας ,Γιάννη μια ερωτηση να σου κάνω.Γνωρίζεις την περίπτωση μου και θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με τις νέες ΕΒΕ.Εγώ που θα κάνω φέτος 10% για το οικονομικό Κομοτηνής και το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία Αλεξανδρούπολης με τα περσινά μου Μόρια να είναι στο 10585 πιστεύεις οτι θα αλλάξει κάτι σχετικά με τις νέες ΕΒΕ?Δηλαδη,εμεις που θα κάνουμε 10% οι ΕΒΕ του 2022 θα επηρεάσουν και εμας ή θα πάμε με τις περσινές?Και μπορούμε να κάνουμε μια πρόβλεψη σχετικά με τις βάσεις αυτών των δυο σχολών (οικονομικό Κομοτηνής -Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία Αλεξανδρούπολης )?
Συμφωνα με τις περσινές βάσεις τις έπιανα και τις δυο αλλά έγινε λάθος προτίμηση στο μηχανογραφικό.
Καλημερα Βικυ
Κατ αρχην φετος το 6% θα εχει ΕΒΕ οπως ειχε και περυσι στην πρωτη εισαγωγη.
Οι περσινοι συντελεστες ΕΒΕ θεωρηθηκαν αποτυχημενοι και αναθεωρηθηκαν οπου χρειαζοταν , οποτε για μενα δεν υπαρχει περιπτωση να εφαρμοσουν φετος τους παλιους αλλα τους καινουργιους.
Στην δικη σου περιπτωση οι συντελεστες των σχολων που σε ενδιαφερυν δεν αλλαξαν ( οικονομικης επιστημης 1,00 και νηπιαγωγοι 1,00)
Αυτοι οι συνετελεστες δημιουργουν για φετος μια ΕΒΕ 10,34 για την Οικομομικη επιστημη και 10,34 για τους νηπιαγωγους.
Αν ο μεσος ορος σου ειναι 10,34 τουλαχιστον δεν εχεις κανενα θεμα και για τις δυο αυτες σχολες.

Βασεις 6%
Οικονομικης Κομοτηνη--> 9.300 ως 9.700 μορια
Νηπιαγωγοι Αλεξανδρουπολη --> 10.500 ως 11.100 μορια

Σημειωση : αν καιγεσαι για τους νηπιαγωγους και επειδη υπαρουν πολυ συγκρατημενες ελπιδες για κατευθειαν εισαγωγη , μπορεις σιγουρα να μπεις στην Ροδο και μετα με αερατη μετεγγραφη αλεξανδρουπολη
 

XenKon

Νεοφερμένος

Η XenKon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Για το 6% από όσο γνωρίζω ισχύουν οι περσινές εβε και οι περσινές βαθμολογίες. Δεν κατάλαβα το σχόλιο σας ότι η σχολή του ΑΠΘ έχει ανοδικές τάσεις. Η βάση του 6% θα εξαρτηθεί από τις φετινές; Ευχαριστώ για την διευκρίνιση εκ των προτέρων!
 

Vickyoustgl

Νεοφερμένος

Η Vickyoustgl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλημερα Βικυ
Κατ αρχην φετος το 6% θα εχει ΕΒΕ οπως ειχε και περυσι στην πρωτη εισαγωγη.
Οι περσινοι συντελεστες ΕΒΕ θεωρηθηκαν αποτυχημενοι και αναθεωρηθηκαν οπου χρειαζοταν , οποτε για μενα δεν υπαρχει περιπτωση να εφαρμοσουν φετος τους παλιους αλλα τους καινουργιους.
Στην δικη σου περιπτωση οι συντελεστες των σχολων που σε ενδιαφερυν δεν αλλαξαν ( οικονομικης επιστημης 1,00 και νηπιαγωγοι 1,00)
Αυτοι οι συνετελεστες δημιουργουν για φετος μια ΕΒΕ 10,34 για την Οικομομικη επιστημη και 10,34 για τους νηπιαγωγους.
Αν ο μεσος ορος σου ειναι 10,34 τουλαχιστον δεν εχεις κανενα θεμα και για τις δυο αυτες σχολες.

Βασεις 6%
Οικονομικης Κομοτηνη--> 9.300 ως 9.700 μορια
Νηπιαγωγοι Αλεξανδρουπολη --> 10.500 ως 11.100 μορια

Σημειωση : αν καιγεσαι για τους νηπιαγωγους και επειδη υπαρουν πολυ συγκρατημενες ελπιδες για κατευθειαν εισαγωγη , μπορεις σιγουρα να μπεις στην Ροδο και μετα με αερατη μετεγγραφη αλεξανδρουπολη
Ευχαριστωωωωωωωωωωωω φιλε μου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.

Myr239

Νεοφερμένος

Η Myr239 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έδωσα πανελληνιες το 2020 πέρασα γεωπονια στο αριστοτέλειο πανεπιστήμιο θεσσαλονικης.Εκανα φέτος αιτηση για συμμετοχή στις πανελληνιες αλλά σκέφτομαι μήπως τελικά συμφέρει πιο πολυ να κάνω 10%.Μπορεί να σωθεί καπως η κατάσταση;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top