Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Πραγματικά δεν ξέρω,ξερω ότι σίγουρα δεν μου αρέσει η φιλολογία.Αλλα από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως το συγκεκριμένο πτυχίο τησ είναι πιο δυνατό. ιδανικά θα ήθελα να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό στην Αμερική και να ασχοληθώ με κάτι πρωτότυπο και ξεχωριστό....
Μακενζι ειλικρινά δεν αξίζει , θα επενδύσεις τοσο χρόνο κι χρήμα σπουδάζοντας κάτι που δεν σε ενδιαφέρει; Και πάει στο καλό να σπουδαζες κάτι με προοπτικές, αντε πες να το σκεφτόσουν λίγο παραπάνω .
Όσον αφορά το δυνατό , τι εννοούν ;οτι θα ξέρεις καλύτερα λατινικά και αρχαία ;
Αυτό αφορά μόνο τα φροντιστήρια και ειναι και μύθος καθώς εχω δει καλους φιλολόγους από όλες τις σχολές της φιλοσοφικής .
Εφόσον έχει δυνατότητα για μεταπτυχιακό στην Αμερική ( Δηλαδή κάτι που κοστίζει πολλες χιλιάδες) βάλτα κάτω και πήγαινε σε μια σχολή που σαρεσει .
Είτε σε κολλέγιο , είτε σε ιεκ είτε στο εξωτερικό .
 

Katerinadylide

Νεοφερμένος

Η Katerinadylide αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση , αμα κανω 10 τις εκατο για τις πανελληνιες του 2021 , μπορω να δηλωσω σχολες που δεν βρισκονται στο πεδιο με το οποιο εδωσα πανελληνιες;;η σχολη που ειμαι τωρα ανηκει στο 3 πεδιο και εγω θελω να δηλωσω σχολη του 1 πεδιου.
Εδωσα πανελληνιες το 2020
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση , αμα κανω 10 τις εκατο για τις πανελληνιες του 2021 , μπορω να δηλωσω σχολες που δεν βρισκονται στο πεδιο με το οποιο εδωσα πανελληνιες;;η σχολη που ειμαι τωρα ανηκει στο 3 πεδιο και εγω θελω να δηλωσω σχολη του 1 πεδιου.
Εδωσα πανελληνιες το 2020
Δυστηχως οχι μονο του 3ου πεδιου.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Μακενζι αν θες πάντως μία εύκολη σχολή κάτσε φιλοσοφία ιωαννίνων! (Δεν το λέω υποτιμητικά)

Καλό μου φιλαράκι όταν πέρασε πέρσι και μπήκε στο μάθημα τον ρωτάω πώς τα βλέπει εκεί μέσα τα πράγματα
Μου λέει "Δεν καταλαβαίνω τίποτα!"

Ε λοιπόν σε κάθε εξεταστική που έχει δώσει μέχρι τώρα, τα περνάει όλα, ζήτημα να μην περνάει 1-2 μαθήματα. Και αυτό με υποτυπώδες διάβασμα.
Οπότε αν δεν έχεις κάτι solid σαν εναλλακτική στο μυαλό σου, γιατί να μην κάτσεις σε μία σχολή που είναι αρκετά παλέψιμη;;
Σκέψου και να μην σε ψήνει η σχολή και να ναι και παλούκι.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
ωχ μακετζι και ποιος σε ακουει τωρα μεχρι τελη αυγουστου.ποσο θα παει η βαση της φιλολογιας και παει λεγοντας.και εχουμε 9/1 μεχρι 30/8 εχουμε γεματους 8 μηνες.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
ωχ μακετζι και ποιος σε ακουει τωρα μεχρι τελη αυγουστου.ποσο θα παει η βαση της φιλολογιας και παει λεγοντας.και εχουμε 9/1 μεχρι 30/8 εχουμε γεματους 8 μηνες.
δεν είσαι αστείος. Απλα κάνε αντιληπτό το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να είναι περισσότερο αγχώδης από κάποιον άλλον.Ποσο μάλλον όταν κρίνεται η προσπάθεια σου από 3 ώρες.Δεν έχω να προσθέσω κάτι,δεν με γνωρίζεις, επομενωσ η ειρωνία είναι περιττή.Στο κάτω κάτω γι αυτό υπάρχει αυτό το φόρουμ για να παίρνουμε γνώμες.Καλη συνέχεια ( με λιγότερη εξυπνάδα και ειρωνεία )
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
δεν είσαι αστείος. Απλα κάνε αντιληπτό το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να είναι περισσότερο αγχώδης από κάποιον άλλον.Ποσο μάλλον όταν κρίνεται η προσπάθεια σου από 3 ώρες.Δεν έχω να προσθέσω κάτι,δεν με γνωρίζεις, επομενωσ η ειρωνία είναι περιττή.Στο κάτω κάτω γι αυτό υπάρχει αυτό το φόρουμ για να παίρνουμε γνώμες.Καλη συνέχεια ( με λιγότερη εξυπνάδα και ειρωνεία )
ζηταω συγγνωμη αμα παρεξηγηθηκες.εκανα βλακεια.απλα το ειπα χιουμοριστικα αν ηξερα οτι θα σε πειραζε δε θα το λεγα.σιγουρα ολοι εχουμε αγχος για πολλα οποτε εχεις ενα δικιο
 

MaryLou

Νεοφερμένος

Η MaryLou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! Η αδερφή μου έδωσε τελευταία φορά πανελλαδικές το 2014. Μπορεί να κάνει φέτος το 2021 μηχανογραφικό με 10%;
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.

MaryLou

Νεοφερμένος

Η MaryLou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κάποια/ός που να γνωρίζει παρακαλώ ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

MaryLou

Νεοφερμένος

Η MaryLou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

TonyMontanaEse

Νεοφερμένος

Ο TonyMontanaEse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ρίχνοντας μια ματιά εδώ φαίνεται στο χημικό να αυξάνεται η βάση του 10% σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά σε κάθε έτος εκτός από το φετινό 10% 2019. Οπότε λίγο δύσκολο να πέσει η βάση πόσο μάλλον για 225. Αν ρωτάς για το 10% της δεύτερης χρονιάς πάλι θεωρώ πως δύσκολα θα πέσει τόσο εκτός και αν γίνει κάτι αντίστοιχο με το 2017 που έπεσε υπερβολικά πολύ (συγκεκριμένα 395 μόρια).
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ρίχνοντας μια ματιά εδώ φαίνεται στο χημικό να αυξάνεται η βάση του 10% σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά σε κάθε έτος εκτός από το φετινό 10% 2019. Οπότε λίγο δύσκολο να πέσει η βάση πόσο μάλλον για 225. Αν ρωτάς για το 10% της δεύτερης χρονιάς πάλι θεωρώ πως δύσκολα θα πέσει τόσο εκτός και αν γίνει κάτι αντίστοιχο με το 2017 που έπεσε υπερβολικά πολύ (συγκεκριμένα 395 μόρια).
Τα φετινά θέματα της Χημείας θεωρήθηκαν εξίσου ή και δυσκολότερα απο τα περσινά, οπότε έκει έχουμε ένα θετικό στοιχείο. Επίσης, ο φετινός "σάλος" με τα θέματα της Έκθεσης είναι ακόμα μια θετική ένδειξη για το που θα κυμανθούν οι βάσεις με το 10%. Κατά την προσωπική μου άποψη, θαρρώ πως υπάρχουν αξιόλογες πιθανότητες!
 

L0st

Νεοφερμένος

Ο L0st αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
με 13.725 μόρια έχω ελπίδες να περάσω αστυφυλάκων?
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα το καλοκαίρι του '20 και μπήκα οικονομικών επιστημών στο ΟΠΑ. Επειδή δεν την παλεύω μπορεί κάποιος/α να μου εξηγήσει τι παίζει με το 10% μπας και τρυπώσω κάπου άλλου;
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω αν για οσους θα κανουν φετος μηχανογραφικο 10% θα ισχυσει ξεχωριστη βαση εισαγωγης(δηλαδη βαση των επιδοσεων της χρονιας που εδωσαν πανελληνιες που ειναι και το πιο δικαιο και λογικο) ή θα υπαρχει μια βαση εισαγωγης που θα θεσουν τα τμηματα και θα ειναι ενιαια για ολους δηλ υποψηφιους 90% και 10%?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα το καλοκαίρι του '20 και μπήκα οικονομικών επιστημών στο ΟΠΑ. Επειδή δεν την παλεύω μπορεί κάποιος/α να μου εξηγήσει τι παίζει με το 10% μπας και τρυπώσω κάπου άλλου;
μ΄αρεσει το τρυπωσω !!! και που θες να τρουπωσεις? θες παραπανω μαθηματικα ή θελεις φυσικη?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα ηθελα να ρωτησω αν για οσους θα κανουν φετος μηχανογραφικο 10% θα ισχυσει ξεχωριστη βαση εισαγωγης(δηλαδη βαση των επιδοσεων της χρονιας που εδωσαν πανελληνιες που ειναι και το πιο δικαιο και λογικο) ή θα υπαρχει μια βαση εισαγωγης που θα θεσουν τα τμηματα και θα ειναι ενιαια για ολους δηλ υποψηφιους 90% και 10%?
Βαση ΕΒΕ θα εχουν και θα ειναι αλλη απο το φετινο 90%. Θα υπολογιζεται απο τον μεσω ορο της χρονιας τους πολαπλασιασμενο με το ποσοστο που θετει καθε σχολη το οποιο μαλλον θα ειναι το ιδιο για 90% για 6% και 4%
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top