Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδιά έδωσα πανελλαδικές το 2018 ξέρετε αν μπορώ να κάνω 10% και πως γίνεται η διαδικασία;;; επίσης έχω χρόνο;; Πότε φτιάχνετε το μηχανογραφικό!;;
Δικαιούσαι να κάνεις 10% και θα κάνεις μηχανογραφικό τον Ιούλιο μαζί με όσους έδωσαν πανελλήνιες φέτος. Πρέπει να πας στο σχολείο όπου αποφοίτησες για να ζητήσεις κωδικό έχοντας το δελτίο που είχες στις πανελλαδικές το 2018. Αυτό γίνεται σε μια περίοδο μερικές μέρες μετά τις πανελλαδικές.
 

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλε. Άρα προς το παρών δεν κάνω τίποτα, και περιμένω να δω πότε παίρνουν κωδικό;;; Επίσης πρέπει να διαγραφω από την τωρινή σχολή για να κάνω 10%;
 
Τελευταία επεξεργασία:

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλε. Άρα προς το παρών δεν κάνω τίποτα, και περιμένω να δω πότε παίρνουν κωδικό;;; Επίσης πρέπει να διαγραφω από την τωρινή σχολή για να κάνω 10%;
Ναι τωρα περιμενεις μεχρι να αρχισει η προθεσμια. Εαν με το καλο περασεις σε μια σχολη που θελεις να εγγραφτεις με το 10% πρεπει να εχεις βεβαιωση διαγραφης απο την προηγουμενη σχολη οταν θα κανεις εγγραφη στη νεα σχολη το Σεπτεμβριο.
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Με 15268 μορια στο τριτο πεδιο τι πιθανοτητες εχω για εργοθεραπεια παδα με 10% 2020 και 2021.Επισης με 15600 στο πρωτο πεδιο εχω ελπιδες για κοινωνικη εργασια παδα?
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Με 15268 μορια στο τριτο πεδιο τι πιθανοτητες εχω για εργοθεραπεια παδα με 10% 2020 και 2021.Επισης με 15600 στο πρωτο πεδιο εχω ελπιδες για κοινωνικη εργασια παδα?
Με τα μόρια που έχεις πιάσει είναι δύσκολο να περάσεις σε αυτές τις δύο σχολές κατευθείαν με 10% επειδή οι βάσεις τους ανεβαίνουν αρκετά. Βέβαια μπορείς άνετα να περάσεις Εργοθεραπεία Πτολεμαΐδας και να πάρεις μεταγραφή εφόσον έχεις 1 ή 2 τουλάχιστον μόρια. Το ίδιο ισχύει και για σχολές Κοινωνικής Εργασίας αλλά τα μόρια που χρειάζεσαι για μεταγραφή θα είναι αρκετά περισσότερα.
 

Elama On Peli

Νεοφερμένος

Ο Elama On Peli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλησπερα
Ειμαι οικονομικο και εδωσα περυσι γραφοντας 14640 μορια..Εχω ελπιδες με το 10% για Λογιστικη Χρηματοοικονομικη Παμακ που εχει 14917 πως το βλεπετε?
Ευχαριστω
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπερα
Ειμαι οικονομικο και εδωσα περυσι γραφοντας 14640 μορια..Εχω ελπιδες με το 10% για Λογιστικη Χρηματοοικονομικη Παμακ που εχει 14917 πως το βλεπετε?
Ευχαριστω
Στην συγκεκριμένη σχολή η βάση του 10% πέφτει αρκετά σε σχέση με την βάση του προηγούμανου έτους, περνάς άνετα.
 

Elama On Peli

Νεοφερμένος

Ο Elama On Peli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Στην συγκεκριμένη σχολή η βάση του 10% πέφτει αρκετά σε σχέση με την βάση του προηγούμανου έτους, περνάς άνετα.
Καλό είναι να είμαστε λίγο συγκρατημένοι θεωρώ ,μιας και για τη βάση του 10% δεν μπορεί να ξέρει κανείς ποσό θα μεταβληθεί αφού έχει να κάνει με το πόσοι θα τη δηλώσουν και τίποτα άλλο
Μπορει να πάει και 15.500 αλλά μπορεί και 13000
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά! Είμαι φοιτητής του τμήματος ΜΜΕ του ΕΚΠΑ αλλά θα κάνω 10% για αστυφυλάκων και λιμενοφυλάκων. Θα προσπαθήσω και με το 6% και με το 4% και ό,τι βγει. Αν δεν περάσω ούτε με το 4% τι με συμβουλεύετε να κάνω; Να δώσω ξανά πανελλαδικές; Φοβάμαι ότι δε θα τα καταφέρω και δεν ξέρω εάν μπορώ να μπω ξανά σε αυτή τη διαδικασία. Να τελειώσω τη σχολή και να κοιτάξω να μπω μέσω προκηρύξεων στο ΛΣ; Τι λέτε;

Στην περίπτωση που δεν περάσεις ούτε με το 4%, θα βρίσκεσαι ήδη στο 3ο έτος της σχολής σου.
Δεν είναι κρίμα να μην την τελειώσεις και μετά να κάνεις ο,τι θέλεις;
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλό είναι να είμαστε λίγο συγκρατημένοι θεωρώ ,μιας και για τη βάση του 10% δεν μπορεί να ξέρει κανείς ποσό θα μεταβληθεί αφού έχει να κάνει με το πόσοι θα τη δηλώσουν και τίποτα άλλο
Μπορει να πάει και 15.500 αλλά μπορεί και 13000
Σε άλλες περιπτώσεις θα ήμουν αρκετά συγκρατημένος όμως επειδή ο αριθμός εισακτεων είναι ακριβώς ο ίδιος με πέρυσι, διευκολύνονται αρκετά οι προβλέψεις.
 

TonyMontanaEse

Νεοφερμένος

Ο TonyMontanaEse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Με 18.100 μόρια του 2019 έχω πιθανότητες να μπω ημμυ εμπ με το 10% ?
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Με 18.100 μόρια του 2019 έχω πιθανότητες να μπω ημμυ εμπ με το 10% ?
Περιμένω πως αρκετά άτομα που έχασαν την σχολή πέρυσι για λίγα μόρια θα δηλώσουν για 10% οπότε εκτιμολογώ ότι έχεις κάποιες πιθανότητες να περάσεις αλλά όχι πολύ σίγουρες.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εδώ μπορείς να δεις τα μόρια των προηγούμενων ετών για το ΗΜΜΥ ΕΜΠ, για να έχεις μία εικόνα περίπου.
Η ελπίδα τελευταία χάνεται, δεν είναι τίποτα σίγουρο και καλή τύχη :)

 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Καλησπέρα! Με 16.500 μόρια περίπου έχω ελπίδες με το 10% για αστυφυλάκων αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι φέτος αναμένεται αύξηση των εισακτέων κατά περίπου 400 θέσεις; Η περσινή βάση του 10% ήταν 16.900.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλησπέρα! Με 16.500 μόρια περίπου έχω ελπίδες με το 10% για αστυφυλάκων αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι φέτος αναμένεται αύξηση των εισακτέων κατά περίπου 400 θέσεις; Η περσινή βάση του 10% ήταν 16.900.
Επειδή πρόκειται για σχολή που ενδιαφέρει πολύ κόσμο, είναι δύσκολα τα πράγματα. Υπάρχει σοβαρός ανταγωνισμός. Ωστόσο, θεωρώ πως περνάς μιας και η βάση σύγκρισης σου δεν έχει πολύ μεγάλη απόκλιση+ του ότι θα υπάρχει αύξηση των θέσεων.
 

marylou_290

Νεοφερμένος

Η marylou_290 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα! Με 16.500 μόρια περίπου έχω ελπίδες με το 10% για αστυφυλάκων αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι φέτος αναμένεται αύξηση των εισακτέων κατά περίπου 400 θέσεις; Η περσινή βάση του 10% ήταν 16.900.
Οι ημερομηνίες για να δηλώσει κανείς την αίτηση συμμετοχής για τις σχολές αστυφυλάκων και αστυνομίας έχουν περάσει ;
 

Eleni21

Νεοφερμένος

Η Eleni21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με το αν μπορεί να πετύχει το 10%.Για πολιτικές επιστήμες στο Ρέθυμνο ενδιαφέρομαι πέρυσι είχε γύρω στο 11 και κάτι εγώ βρίσκομαι χίλια μόρια πάνω πιστεύετε ότι μπορώ να την πιάσω φετος;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλημέρα, κατά πάσα πιθανότητα περνάς από τη στιγμή που είχες υψηλότερα μόρια από τη βάση εισαγωγής.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top