Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αλλάζει κάτι για εμάς που θέλουμε να κάνουμε 10% φέτος; Παίζει κάποιο ρόλο ο αριθμός των εισακτεων από Παλαιό και νέο σύστημα;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

Giorno

Νεοφερμένος

Ο Giorno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Με 15491 μαζί με Αγγλικά με 6%υπάρχει περίπτωση να εισαχθώ στα Ναυτιλιακά Παπει ; Πέρσι υπήρχε διαφορά 1000 μορίων περίπου με τις βάσεις του 2018 και παρόμοια διαφορά το 2018 με τις βάσεις του 2017
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Με 15491 μαζί με Αγγλικά με 6%υπάρχει περίπτωση να εισαχθώ στα Ναυτιλιακά Παπει ; Πέρσι υπήρχε διαφορά 1000 μορίων περίπου με τις βάσεις του 2018 και παρόμοια διαφορά το 2018 με τις βάσεις του 2017
Με βάση τις τάσεις των τελευταίων 5 ετών είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πέσει η βάση και θα μπεις άνετα, ελπίζω να μη γίνει ανατροπή με την πρωτόγνωρη αυτή κατάσταση φέτος.
 

anna20@

Νεοφερμένος

Η anna20@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πιστεύετε ότι με 15620 μόρια έχω πιθανότητες στο 1ο πεδίο για κοινωνική εργασία παδα ή για εργοθεραπεία παδα με 15280 στο 3ο πεδίο με το 6% 2020 και 4% 2021;
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι με 15620 μόρια έχω πιθανότητες στο 1ο πεδίο για κοινωνική εργασία παδα ή για εργοθεραπεία παδα με 15280 στο 3ο πεδίο με το 6% 2020 και 4% 2021;
Εκτος αν γινει καποια δραματικη αυξηση των εισακτεων, τοτε ειναι σχετικα δυσκολο να περασεις σε αυτες με το 6% αλλα με το 4% εχεις καποιες πιθανοτητες να περασεις κοινωνικη εργασια και λιγο πιο ανετα στην ερφοθεραπεια
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Διάβασα σε ένα site ότι γίνεται κάποιος να κάνει 10% σε ένα άλλο πεδίο από αυτό που έχει εξεταστεί απλός με μειωμένα μόρια, ισχύει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Markaf

Νεοφερμένος

Η Markaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω οσοι θα ειναι υποψηφιοι με το 10% ποτε θα πρεπει να πανε για κωδικο στο σχολειο και με ποια εγγραφα;
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω οσοι θα ειναι υποψηφιοι με το 10% ποτε θα πρεπει να πανε για κωδικο στο σχολειο και με ποια εγγραφα;
Δεν χρειάζεται να πας ξανά στο σχολείο για κωδικούς, χρησιμοποιείς αυτούς που είχες χρησιμοποιήσει στις εξετάσεις όταν έκανες το μηχανογραφικό σου. Εάν δεν τον θυμάσαι, λογικά μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο σχολείο σου μετά τις πανελλαδικές για να σου πουν τον κωδικό σου.

EDIT: Απ' ότι φαίνεται χρειάζεται να πας στο σχολείο μετά τις πανελλαδικές για να πάρεις ξανά κωδικούς όπως λέει στην εγκύκλιο που αναφέρει η Λενώ από κάτω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

alex_man

Νεοφερμένος

Η alex_man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας, μη γνωρίζοντας που να απευθυνθώ πήρα το θάρρος να δημοσιεύω σε αυτό το φόρουμ. Έδωσα πανελλήνιες το 2019 συγκεντρώνοντας 15.081 μόρια και πέτυχα την εισαγωγή μου στο τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας (μετά από μετεγγραφή). Φέτος, όμως, αποφάσισα ότι θέλω να κάνω 10% για το Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Έτσι, αναρωτιόμουν αν έχω πιθανότητες να εισαχθώ στο τμήμα αυτό, δεδομένου ότι πέρυσι η βάση του ήταν 15.685 και εγώ απείχα κατά 604 μόρια. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γεια σας, μη γνωρίζοντας που να απευθυνθώ πήρα το θάρρος να δημοσιεύω σε αυτό το φόρουμ. Έδωσα πανελλήνιες το 2019 συγκεντρώνοντας 15.081 μόρια και πέτυχα την εισαγωγή μου στο τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας (μετά από μετεγγραφή). Φέτος, όμως, αποφάσισα ότι θέλω να κάνω 10% για το Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Έτσι, αναρωτιόμουν αν έχω πιθανότητες να εισαχθώ στο τμήμα αυτό, δεδομένου ότι πέρυσι η βάση του ήταν 15.685 και εγώ απείχα κατά 604 μόρια. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα, για την συγκεκριμένη σχολή το 2018 η βάση ήταν 16175 και το 2019 η βάση του 10% για το 2018 πήγε 16375 δηλαδή ανέβηκε 200 μόρια. Έτσι πιθανόν να γίνει και με το 10% φέτος και οι πιθανότητες να πέσει τόσο πολύ η βάση είναι μικρή. Αυτή η σχολή ειδικά έχει μεγάλη ζήτηση αφού είναι σε όλα τα πεδία, οπότε η βάση πιθανολογώ πως θα την πιάσεις εάν κάνεις 10% το 2021 αλλά στην τελική τίποτα δεν είναι σίγουρο.
 

alex_man

Νεοφερμένος

Η alex_man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, για την συγκεκριμένη σχολή το 2018 η βάση ήταν 16175 και το 2019 η βάση του 10% για το 2018 πήγε 16375 δηλαδή ανέβηκε 200 μόρια. Έτσι πιθανόν να γίνει και με το 10% φέτος και οι πιθανότητες να πέσει τόσο πολύ η βάση είναι μικρή. Αυτή η σχολή ειδικά έχει μεγάλη ζήτηση αφού είναι σε όλα τα πεδία, οπότε η βάση πιθανολογώ πως θα την πιάσεις εάν κάνεις 10% το 2021 αλλά στην τελική τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω μόνο φέτος για 10%, αν το πιάσω καλώς αν πάλι όχι δε χάλασε και ο κόσμος. Εξάλλου η σχολή που είμαι τώρα μου παρέχει τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Είμαι φοιτητής του τμήματος ΜΜΕ του ΕΚΠΑ αλλά θα κάνω 10% για αστυφυλάκων και λιμενοφυλάκων. Θα προσπαθήσω και με το 6% και με το 4% και ό,τι βγει. Αν δεν περάσω ούτε με το 4% τι με συμβουλεύετε να κάνω; Να δώσω ξανά πανελλαδικές; Φοβάμαι ότι δε θα τα καταφέρω και δεν ξέρω εάν μπορώ να μπω ξανά σε αυτή τη διαδικασία. Να τελειώσω τη σχολή και να κοιτάξω να μπω μέσω προκηρύξεων στο ΛΣ; Τι λέτε;
 

idk9920

Νεοφερμένος

Ο idk9920 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα θα ρωτησω θεωρειται οτι εχω ελπιδες για πολιτικος μηχ εμπ με 10% ενω περσι ειχα 16.413 μορια
περσινη βαση 16.365
ευχαριστω εκ των προτερων
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Συνήθως οι βάσεις του 10% είναι χαμηλότερες από τις αντίστοιχες βάσεις εισαγωγής. Στατιστικά, έχεις ελπίδες.
 

tymvorixos

Νεοφερμένος

Ο tymvorixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Είμαι φοιτητής του τμήματος ΜΜΕ του ΕΚΠΑ αλλά θα κάνω 10% για αστυφυλάκων και λιμενοφυλάκων. Θα προσπαθήσω και με το 6% και με το 4% και ό,τι βγει. Αν δεν περάσω ούτε με το 4% τι με συμβουλεύετε να κάνω; Να δώσω ξανά πανελλαδικές; Φοβάμαι ότι δε θα τα καταφέρω και δεν ξέρω εάν μπορώ να μπω ξανά σε αυτή τη διαδικασία. Να τελειώσω τη σχολή και να κοιτάξω να μπω μέσω
προκηρύξεων στο ΛΣ; Τι λέτε;


Και στην ΕΛ ΑΣ μπορείς μέσω προκηρύξεων
 

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παιδιά έδωσα πανελλαδικές το 2018 ξέρετε αν μπορώ να κάνω 10% και πως γίνεται η διαδικασία;;; επίσης έχω χρόνο;; Πότε φτιάχνετε το μηχανογραφικό!;;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top