Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Οχι δυστυχως δεν μπορεις να κανεις. Το 10% ισχυε περυσι μεχρι 2 χρονια μετα απο τη χρονια που δινεις πανελληνιες οποτε δε μπορεις:worry::worry:

Εγω που ξαναεδωσα πανελληνιες το '15 ξερεις αν δικαιουμαι να κανω 10 τοις εκατο φετος;

Αν εχεις περασει σε μια σχολη και αποφασισεις να κανεις 10 τοις εκατο και δεν αποφερει καρπους(δεν περασεις σε καμια σχολη) χανεις και την αρχικη σου σχολη?

Μονο με την εγγραφη σε νεα σχολη χανεις το δικαιωμα να συνεχισεις στη παλια. Με το να περασεις απλα δεν υπαρχει προβλημα. Υποθετω πως εννοεις οτι κανεις 10 τοις εκατο αφου γραφτεις στη πρωτη σχολη που περασες γιατι αν δε γραφτεις δε δικαιουσε ουτε τη πρωτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Έχετε ακούσει τίποτα για το τι θα γίνει με εμάς τους παλιοσυστιμήτες του 2016; Θα μας βάλουν μαζί στην ίδια κατηγορία με του νέου; Απλά μου φαίνεται παράλογο να δώσουν έστω μία θέση για εμάς σαν ξεχωριστή κατηγορία σε τμήματα που παίρνουν με 10% σύνολο 10 άτομα που λέει ο λόγος.. γιατί το ποσοστό μας ήταν 4% πέρσι όλων των υποψηφίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Έχετε ακούσει τίποτα για το τι θα γίνει με εμάς τους παλιοσυστιμήτες του 2016; Θα μας βάλουν μαζί στην ίδια κατηγορία με του νέου; Απλά μου φαίνεται παράλογο να δώσουν έστω μία θέση για εμάς σαν ξεχωριστή κατηγορία σε τμήματα που παίρνουν με 10% σύνολο 10 άτομα που λέει ο λόγος.. γιατί το ποσοστό μας ήταν 4% πέρσι όλων των υποψηφίων.
οσοι δινουν 10% με παλαιο συστημα ειναι ξεκαθαρα ευννοημενοι.Δεν δοθηκαν υποποσοστα οποτε διεκδικειται τις ιδιες θεσεις με αυτους του νεου του 16 και συνυπολογιζοντας τις υψηλοτερες βαθμολογιες ενεκα τως 6 μαθηματων και των προφορικων εχετε προβαδισμα σε στρατιωτικες-αστυνομικες σχολες και οχι μονο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
οσοι δινουν 10% με παλαιο συστημα ειναι ξεκαθαρα ευννοημενοι.Δεν δοθηκαν υποποσοστα οποτε διεκδικειται τις ιδιες θεσεις με αυτους του νεου του 16 και συνυπολογιζοντας τις υψηλοτερες βαθμολογιες ενεκα τως 6 μαθηματων και των προφορικων εχετε προβαδισμα σε στρατιωτικες-αστυνομικες σχολες και οχι μονο:P

Γενικά έχεις δίκιο, για τη δικιά μου περίπτωση το ελπίζω! Είμαι 27 μορια πάνω από τη βάση του νέου για τη σχολή που θέλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τιποτα για οσους ειναι του '15 τελικα γνωριζει κανενας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Τιποτα για οσους ειναι του '15 τελικα γνωριζει κανενας;

Νομίζω πως ισχύει για φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dante18

Νεοφερμένος

Η Dante18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά το ξέρω ότι έχω αργήσει αλλά μπορούμε ακόμα να πάρουμε κωδικούς για το 10%? Πέρασα από το λύκειο μου, εδώ και μέρες παίρνω τηλ και δεν είναι κανείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά το ξέρω ότι έχω αργήσει αλλά μπορούμε ακόμα να πάρουμε κωδικούς για το 10%? Πέρασα από το λύκειο μου, εδώ και μέρες παίρνω τηλ και δεν είναι κανείς

Την Παρασκευή το πρωί στις 8 να έχεις στηθεί έξω από το σχολείο σου. Επειδή είναι η τελευταία μέρα των μηχανογραφικών θα είναι σίγουρα εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,612 μηνύματα.
Καλησπέρα
Για τις βασεις του 10% εξαρτωνται απο τη ζητηση ; Δηλαδη μπορει να ζητησουν 20 ατομα και να πανε τα πρωτα 10 με τα περισσοτερα μορια ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος ;

ΥΓ : Ακουσα και κατι τρελο που δεν ξερω αν ισχυει 100% : Ενα κοριτσι που ηταν στην Α σχολη εκανε 10% και μπηκε σε μια Β σχολη χωρις ομως να ξεγρφτει απο την πρωτη. Γινεται κατι τετοιο ; Να τελειωσεις την Α και μετα να ξεκινησεις την Β ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,612 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μόρια,ζήτηση,θέσεις

υγ @@,ραδιο αρβυλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παίδες ξέρω ότι ρωτάω τελευταία στιγμή αλλά για άλλη μια φορά, εγώ που ξαναέδωσα το 2015 δικαιούμαι το 10 % φέτος ή έχει αλλάξει κάτι; Άμα είναι να πάω τρέχοντας αύριο να κάνω δήλωση :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίδες ξέρω ότι ρωτάω τελευταία στιγμή αλλά για άλλη μια φορά, εγώ που ξαναέδωσα το 2015 δικαιούμαι το 10 % φέτος ή έχει αλλάξει κάτι; Άμα είναι να πάω τρέχοντας αύριο να κάνω δήλωση :P :P

΄Εχουμε πει πολλές φορές ότι υπολογίζεται η τελευταία φορά που έδωσες πανελλαδικές.΄Αρα αφού έδωσες το 2015, φέτος που είναι η μεθεπόμενη χρονιά δικαιούσαι να διεκδικήσεις το 4% από το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
΄Εχουμε πει πολλές φορές ότι υπολογίζεται η τελευταία φορά που έδωσες πανελλαδικές.΄Αρα αφού έδωσες το 2015, φέτος που είναι η μεθεπόμενη χρονιά δικαιούσαι να διεκδικήσεις το 4% από το 10%.

Και στη περιπτωση του 4 τοις εκατο (αν δηλωσω) στο τελος κοιταω τις βασεις του 10 τοις εκατο η κανω ξεχωριστο υπολογισμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και στη περιπτωση του 4 τοις εκατο (αν δηλωσω) στο τελος κοιταω τις βασεις του 10 τοις εκατο η κανω ξεχωριστο υπολογισμο;

Τις βάσεις του 10% κοιτάς. Μέσα στο 10% είναι και το 6% των περσινών και το 4% των προπέρσινων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τις βάσεις του 10% κοιτάς. Μέσα στο 10% είναι και το 6% των περσινών και το 4% των προπέρσινων.

Βασικα εγω ηθελα τη διευκρινηση επειδη τις προαλλες ρωτησα ενα γνωστο μου που δουλευει σε φροντιστηριο και μου ειπε πως λογω του καινουργιου συστηματος στο 10 τοις εκατο θα συμμετεχουν μονο αυτοι που εδωσαν το '16. Οτι δηλαδη λογικα δε θα ισχυσει το 4 τοις εκατο των προπερσινων που λες εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικα εγω ηθελα τη διευκρινηση επειδη τις προαλλες ρωτησα ενα γνωστο μου που δουλευει σε φροντιστηριο και μου ειπε πως λογω του καινουργιου συστηματος στο 10 τοις εκατο θα συμμετεχουν μονο αυτοι που εδωσαν το '16. Οτι δηλαδη λογικα δε θα ισχυσει το 4 τοις εκατο των προπερσινων που λες εσυ.

Μπούρδες σου είπε. Ισχύει και γι΄ αυτούς που έδωσαν το 2015. Δες εδώ https://www.minedu.gov.gr/exetaseis-...a-tin-ypovoli-mixanografikon-deltion-m-d-2019
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μπούρδες σου είπε. Ισχύει και γι΄ αυτούς που έδωσαν το 2015. Δες εδώ https://www.minedu.gov.gr/exetaseis-...a-tin-ypovoli-mixanografikon-deltion-m-d-2019

Χαχα ενταξει, πηγα πηρα κωδικο και εκανα μηχανογραφικο. Ολα ενταξει :P

Ευχαριστω για την ενημερωση :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
παιδια γεια σας,
να σας ρωτησω λιγο...ειναι κατι σαν νομος οτι και καλα παντα η βαση για το 10% κυμαινεται λιγο πανω ή λιγο κατω απο την περσινη βαση? δεν υπαρχει δλδ περιπτωση να παει πολυ πιο κατω και απο τι εξαρταται αυτο?
σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Συνήθως η δυσκολία των θεμάτων(δηλ.πτώση/άνοδος βάσεων) της προηγούμενης χρονιάς επηρεάζει ανάλογα την βάση του 10% της επόμενης χρονιάς.(Υπάρχουν και εξαιρέσεις λόγω αυξημένης/μειωμένης ζήτησης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top