Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elenastrav

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα ισχύσει, δεν έχει ανακοινωθεί κάτι για κατάργησή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Φυσικά και δεν μπορείς απλά πιστεύω ότι το να ξαναδωσω είναι πιο ριψοκινδυνο

Συμφωνω, αλλα ουτως η αλλως δε μπορεις να εισαι σιγουρη για τιποτα απο τα δυο. Παντως τα μορια που εχεις συγκεντρωσει ειναι πολυ καλα για 10 τοις εκατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Συμφωνω, αλλα ουτως η αλλως δε μπορεις να εισαι σιγουρη για τιποτα απο τα δυο. Παντως τα μορια που εχεις συγκεντρωσει ειναι πολυ καλα για 10 τοις εκατο.

Κι εγώ έτσι το σκέφτηκα...ο τελευταίος που μπήκε είχε μόλις έξι μορια πάνω από εμένα...μπορει να ήμουν και η αμέσως επόμενη δηλαδη.Για να χάσω την Κομοτηνή σημαίνει ότι 27 άτομα που πέρασαν σε άλλη σχολή έκαναν 10% και δήλωσαν 1η επιλογή την νομική Κομοτηνής...παρολα αυτα έχω και τις επιφυλάξεις μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι το σκέφτηκα...ο τελευταίος που μπήκε είχε μόλις έξι μορια πάνω από εμένα...μπορει να ήμουν και η αμέσως επόμενη δηλαδη.Για να χάσω την Κομοτηνή σημαίνει ότι 27 άτομα που πέρασαν σε άλλη σχολή έκαναν 10% και δήλωσαν 1η επιλογή την νομική Κομοτηνής...παρολα αυτα έχω και τις επιφυλάξεις μου

Προσωπικα, εγω φετος δηλωσα για το 10 τοις εκατο με πολυ χαμηλα μορια και εκει που περιμενα να μη περασω πουθενα τελικα μπηκα σε μια σχολη που ηταν 1000 μορια πανω απο τα δικα μου. Ποτε δε ξερεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Προσωπικα, εγω φετος δηλωσα για το 10 τοις εκατο με πολυ χαμηλα μορια και εκει που περιμενα να μη περασω πουθενα τελικα μπηκα σε μια σχολη που ηταν 1000 μορια πανω απο τα δικα μου. Ποτε δε ξερεις .

Το 10% είναι αρκετά απροβλεπτο...οπωε φυσικά και το θέμα των βάσεων...είχα 100 παραπάνω μορια και έχει που η Αθήνα έπεσε 30 η Θεσσαλονίκη ανέβηκε 15 ξαφνικά βλέπω την Κομοτηνή να ανεβαίνει 106 μορια...έπαθα σοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Το 10% είναι αρκετά απροβλεπτο...οπωε φυσικά και το θέμα των βάσεων...είχα 100 παραπάνω μορια και έχει που η Αθήνα έπεσε 30 η Θεσσαλονίκη ανέβηκε 15 ξαφνικά βλέπω την Κομοτηνή να ανεβαίνει 106 μορια...έπαθα σοκ

Ερχεσαι στα λογια μας, λοιπον :P

Δε θα εβλαπτε να δηλωνες. Απλα θα πρεπει να περιμενεις μεχρι το τελος της χρονιας. Αλλα φανταζομαι ηδη εχεις μπει σε καποια σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ερχεσαι στα λογια μας, λοιπον :P

Δε θα εβλαπτε να δηλωνες. Απλα θα πρεπει να περιμενεις μεχρι το τελος της χρονιας. Αλλα φανταζομαι ηδη εχεις μπει σε καποια σχολη.

Αν ισχύει και για φέτος φυσικά και θα δηλωσω...ναι ναι έχω περάσει ψυχολογία στο ρεθυμνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αν ισχύει και για φέτος φυσικά και θα δηλωσω...ναι ναι έχω περάσει ψυχολογία στο ρεθυμνο

Ok. Καλη τυχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

StewieFG

Νεοφερμένος

Ο StewieFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά, καλησπέρα! Τα βιβλία από την πρώτη σχολή εισαγωγής επιστρέφονται λόγω 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milkos

Νεοφερμένος

Ο milkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Οι βασεις του 10% των θεσεων ειναι ίδιες με τις κανονικές ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Οι βασεις του 10% των θεσεων ειναι ίδιες με τις κανονικές ;

Όχι. ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο. :)
Επισκέψου το σύνδεσμο αυτό: https://www.minedu.gov.gr/exetaseis-2/baseis-an/29713-vaseis-eisagogogeis-2017
Κατέβασε το αρχείο με τις βάσεις 2017.
Οι βάσεις του 10% είναι αναλυτικά σε κατηγορίες μέσα στον φάκελο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Εχω κι εγω δυο αποριες ,συγνωμη αν κανω σπαμ.Οσοι δινουν με το 10% κανουν ξανα μηχανογραφικο? Και επισης δινουν με τα ιδια μορια ή τους προσθετουν +10% απο τα μορια που εχουν βγαλει?καποιος μου το ειπε αυτο και εχω μπερδευτει.

Ανοιξα και το λινκ για τις βασεις με το 10& αλλα δεν καταλαβα,ισχυουν μεγαλυτερες η χαμηλοτερες βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εχω κι εγω δυο αποριες ,συγνωμη αν κανω σπαμ.Οσοι δινουν με το 10% κανουν ξανα μηχανογραφικο? Και επισης δινουν με τα ιδια μορια ή τους προσθετουν +10% απο τα μορια που εχουν βγαλει?καποιος μου το ειπε αυτο και εχω μπερδευτει.

Ανοιξα και το λινκ για τις βασεις με το 10& αλλα δεν καταλαβα,ισχυουν μεγαλυτερες η χαμηλοτερες βασεις?

Κάνεις ξανά μηχανογραφικό με τα μόρια που έχεις βγάλει την προηγούμενη χρονιά.
Οι βάσεις συνήθως είναι υψηλότερες από τις κανονικές.
Γι' αυτό καταλήγεις σε σχολή χαμηλότερης βάσης από αυτήν που βρίσκεσαι. :)

Ένα παράδειγμα φέτος οι Μηχανολόγοι Μηχανικοί στο ΕΜΠ είχαν βάση 18164.
Με 10% η βάση είναι 18363 για φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ωραια,καμια ελπιδα :P Σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάνεις ξανά μηχανογραφικό με τα μόρια που έχεις βγάλει την προηγούμενη χρονιά.
Οι βάσεις συνήθως είναι υψηλότερες από τις κανονικές.
Γι' αυτό καταλήγεις σε σχολή χαμηλότερης βάσης από αυτήν που βρίσκεσαι. :)

Μην μπερδεύεις τον κόσμο,οι βάσεις δεν είναι αναγκαστικά υψηλότερες από τις κανονικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Μην μπερδεύεις τον κόσμο,οι βάσεις δεν είναι αναγκαστικά υψηλότερες από τις κανονικές

Συνήθως.
Όχι αναγκαστικά.


Ωραια,καμια ελπιδα :P Σε ευχαριστω!

Πες μου την περίπτωση να σου πω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Woz

Νεοφερμένος

Ο Woz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Όλα έχουν να κάνουν με την προσφορά και την ζήτηση,αν η σχολή σου προσφέρει λίγες θέσεις και η ζήτηση είναι μεγάλη η βάση θα ανέβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top