Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα. Συνήθως δίδονται από Φεβρουάριο οι κωδικοί για το 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Μπορω να κανω 10% για ΤΕΦΑΑ χωρις να εχω δωσει αθληματα περσι; Εδω https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...s/547-panelladikes-exetaseis-eisagwgh-10.html δε διευκρινιζει κατι γιατι λεει οτι οσοι ειχαν περασει τα αθληματα δε χρειαζεται να το ξανακανουν οπως ισχυε παλιοτερα...τι γινεται ομως με οσους δεν τα περασαν ή με οσους δεν εδωσαν καν και θελουν να το κανουν φετος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Πρεπει να το ρωτήσεις σε πιο αρμόδιους, αλλα το λογικό ειναι να πρεπει να δώσεις αθλήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Όποτε βγει κάποια ανακοίνωση, ή αν ξέρετε περίπου πότε πάμε για κωδικούς, πείτε το αν μπορείτε. Το ψάχνω γενικώς αλλά δεν έχω βρει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Όποτε βγει κάποια ανακοίνωση, ή αν ξέρετε περίπου πότε πάμε για κωδικούς, πείτε το αν μπορείτε. Το ψάχνω γενικώς αλλά δεν έχω βρει κάτι.
Έχω μάθει απο πατέρα φίλου μου ο οποίος διδάσκει σε σχολείο, ότι μέχρι το καλοκαίρι δεν κάνεις τίποτα. Θα πας τότε, με τους υπόλοιπους τελειόφοιτους, να βγάλεις κωδικό για το μηχανογραφικό σου κλπ! Το ίδιο διάβασα και απο τον Κουτρουμπελη στο εδυ4υ :) (Για καλό και για κακό όμως, πάρε και μία δεύτερη γνώμη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Έχω μάθει απο πατέρα φίλου μου ο οποίος διδάσκει σε σχολείο, ότι μέχρι το καλοκαίρι δεν κάνεις τίποτα. Θα πας τότε, με τους υπόλοιπους τελειόφοιτους, να βγάλεις κωδικό για το μηχανογραφικό σου κλπ! Το ίδιο διάβασα και απο τον Κουτρουμπελη στο εδυ4υ :) (Για καλό και για κακό όμως, πάρε και μία δεύτερη γνώμη)

https://#####.gr/Comments.aspx?qId=67287

Ρώτησα και μου είπε το ίδιο που λες κι εσύ (πιθανώς να διάβασες και το ίδιο θέμα). Αυτό, επειδή δε θυμάμαι από πέρυσι, γίνεται πότε; Πριν τις Πανελλήνιες; (ο Κουτρούμπελης είπε Ιούνιο, δε νομίζω πως έγινε κάτι τέτοιο μετά τις Πανελλήνιες)

Θα πάρω και στο Υπουργείο.

Edit: Το site "#####" είναι το ίδιο που αναφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Βρήκα αυτό:
"Υποψήφιοι για το 10% (χωρίς νέα εξέταση) μπορούν να είναι μόνο όσοι εξετάστηκαν πανελλαδικά το 2013 ή το 2014 (με τα ημερήσια ΓΕΛ ή με τα ημερήσια ΕΠΑΛ). Όσοι επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων, δεν θα υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση το Φεβρουάριο, αλλά απευθείας μηχανογραφικό δελτίο. Όσοι από τους υποψηφίους για το 10% επιθυμούν την εισαγωγή τους σε Στρατιωτικές Σχολές, σε Αστυνομικές Σχολές ή Σχολές Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού, θα πρέπει να παρακολουθήσουν τις αντίστοιχες προκηρύξεις των αρμόδιων Υπουργείων, ώστε να υποβάλουν στις Σχολές αυτές ανάλογη αίτηση με δικαιολογητικά και να υποβληθούν στις προκαταρκτικές εξετάσεις.

www.dikaiologitika.gr"
Οπότε λογικά δεν χρειάζεται να κάνουμε αίτηση από τώρα...Περίεργα πράγματα πάντως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
"6. Είμαστε απόφοιτοι των ετών 2013 και 2014. Θέλουμε να διεκδικήσουμε μια θέση για το 10% χωρίς νέα εξέταση. Πρέπει να καταθέσουμε και εμείς αίτηση στο σχολείο;

Οι απόφοιτοι των ετών 2013 και 2014 που επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το 10% δεν χρειάζεται να υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση, αλλά απευθείας να καταθέσουν μηχανογραφικό δελτίο, ακολουθώντας μόνο τις διαδικασίες για το μηχανογραφικό δελτίο (απόκτηση password)."

Πηγή: https://www.news.gr/ellada/ekpaidefs...apanthseis-gia-th-dhlosh-symmetohhs-stis.html

Πρέπει να πάμε στο σχολείο για τον κωδικό του μηχανογραφικού δελτίου, σωστά; Έτσι θυμάμαι και από πέρυσι. Πότε; Πριν τις Πανελλήνιες δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομιζω τον κωδικο τον παιρνουμε τον Ιουνιο μετα τις πανελλαδικες. Περυσι θυμαμαι οτι τους παιρναμε εκεινες τις μερες που διναμε ενδοσχολικες. Μαλλον το ιδιο ισχυει και για το 10%, το εχω ακουσει απο πολλους. Καλυτερα παρε τηλ. στο σχολειο που πηγαινες για να ενημερωθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μία ερώτηση. Για το 10% πρέπει να πάω να το δηλωσω στο σχολειο ή απλά να κάνω νέο μηχανογραφικο αργότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Με το 10% μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.

niktav

Νεοφερμένος

Ο niktav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα!!!:D Μήπως γνωρίζει κανείς εάν το 10% το κάνεισ στοσχολείο που αποφοίτησες ή σε οποιοδηποτε άλλο σχολείο?? και πότε περίπου κανεις τα χαρτιά σου??

παιδια θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν μπορειτε γιατι υπαρχει μεγαλο θεμα ιατρικο και πρεπει να ειμαι αθηνα του χρονου αν μπορειτε να μην δηλωσετε το φπψ εκπα στο μηχανογραφικο σας εμαι αποφοιτος του 2014 σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Παιδιά, να κάνω μία ερώτηση για τα μηχανογραφικά με 10%.. Έστω ότι κάποιος είναι φοιτητής σε κάποια σχολή, ενεργοποιεί το 10% και με βάση αυτό περνά σε κάποια σχολή. Από τη στιγμή αυτή διαγράφεται από τη σχολή που φοιτούσε πριν, ή μπορεί να συνεχίσει να φοιτά στη σχολή που φοιτούσε και πριν, χωρίς πρόβλημα;; (σαν να μην έκανε ποτέ το 10% δηλαδή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδιά, να κάνω μία ερώτηση για τα μηχανογραφικά με 10%.. Έστω ότι κάποιος είναι φοιτητής σε κάποια σχολή, ενεργοποιεί το 10% και με βάση αυτό περνά σε κάποια σχολή. Από τη στιγμή αυτή διαγράφεται από τη σχολή που φοιτούσε πριν, ή μπορεί να συνεχίσει να φοιτά στη σχολή που φοιτούσε και πριν, χωρίς πρόβλημα;; (σαν να μην έκανε ποτέ το 10% δηλαδή)

Το 2ο.Για να διαγραφείς από τη σχολή που φοιτείς πρέπει εσύ ο ίδιος να κάνεις αίτηση στην γραμματεία του τμήματος.Το αν θα περάσεις σε κάποια άλλη σχολή με το 10%, δεν σε διαγράφει από τη σχολή σου.Αν θες διαγράφεσαι από την παλιά και πας στην καινούρια, αν όχι συνεχίζεις κανονικά τις σπουδές σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το 2ο.Για να διαγραφείς από τη σχολή που φοιτείς πρέπει εσύ ο ίδιος να κάνεις αίτηση στην γραμματεία του τμήματος.Το αν θα περάσεις σε κάποια άλλη σχολή με το 10%, δεν σε διαγράφει από τη σχολή σου.Αν θες διαγράφεσαι από την παλιά και πας στην καινούρια, αν όχι συνεχίζεις κανονικά τις σπουδές σου.

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Υπόψιν, άμα περάσεις σε μια σχολή με το 10% και επιλέξεις να μην γραφτείς, η θέση μένει κενή, δηλαδή, δεν την διεκδικεί κάποιος άλλος.
Οπότε, δήλωσε μόνο τμήματα στα οποία θα πας, αν περάσεις.
Καλή επιτύχια!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Υπόψιν, άμα περάσεις σε μια σχολή με το 10% και επιλέξεις να μην γραφτείς, η θέση μένει κενή, δηλαδή, δεν την διεκδικεί κάποιος άλλος. Οπότε, δήλωσε μόνο τμήματα στα οποία θα πας, αν περάσεις.
Έτσι ακριβώς. Αυτή είναι η βλακεία του 10% που κανένας τόσα χρόνια δεν σκέφτηκε (ή δεν θέλησε) να διορθώσει. Το λογικό θα ήταν, αν περνάς με το 10% σε μια σχολή να διαγράφεσαι αυτόματα από την προηγούμενη. Έτσι όπως ισχύει, καταθέτουν μηχανογραφικό με το 10% πολλοί φοιτητές με το σκεφτικό ότι θα αποφασίσουν μετά ποια σχολή θα διαλέξουν, βάζουν εκτός από αυτές που τους ενδιαφέρουν και πολλές άλλες (τσάμπα είναι) στις οποίες το ξέρουν ότι δεν πρόκειται να πάνε και υπάρχουν και αυτοί που κάνουν 10% έτσι για πλάκα. Το αποτέλεσμα είναι κάθε χρόνο να μένουν κενές πολύ πάνω από τις μισές θέσεις του 10%, ενώ υπάρχουν αυτοί που θα τις ήθελαν αλλά λόγω των παραπάνω τις χάνουν άδικα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kiriazaras

Νεοφερμένος

Ο Kiriazaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έδωσα πανελλήνιες πέρυσι και συγκέντρωσα 17.850 μόρια,όμως θα ήθελα να ξαναδώσω με το 10%.Η σχολή της προτίμησής μου είναι το τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών,με περυσινή βάση στα 17.518 μόρια.Έχω ρεαλιστικές ελπίδες να εισαχθώ ή όχι;Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν μπορειτε γιατι υπαρχει μεγαλο θεμα ιατρικο και πρεπει να ειμαι αθηνα του χρονου αν μπορειτε να μην δηλωσετε το φπψ εκπα στο μηχανογραφικο σας εμαι αποφοιτος του 2014 σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Μια στιγμή φίλε μου. Όποιο πρόβλημα και να έχεις δεν μπορείς να ζητάς από τους άλλους κάτι τέτοιο. Δηλαδή, είναι δυνατόν κάποιος που επιθυμεί τη σχολή αυτή, να παραμερίσει τα όνειρά του επειδή τον παρακαλεί κάποιος άγνωστος; Και ας υποθέσουμε ότι αυτοί που σε διαβάζουν εδώ σου κάνουν τη χάρη και δεν τη δηλώνουν. Είναι σίγουρο ότι θα μπεις εσύ και όχι κάποιοι άλλοι στη θέση τους; Να πω έλεος;



Υ.Γ. Γενικά για το 10% έχω γράψει μόλις χθες εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=4152267&postcount=73
.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top