Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αιτήσεις για 10% ποτε κάνουμε; Μπορούμε να κάνουμε την αίτηση και σε άλλο σχολείο απο αυτό που αποφοιτήσαμε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Αιτήσεις για 10% ποτε κάνουμε; Μπορούμε να κάνουμε την αίτηση και σε άλλο σχολείο απο αυτό που αποφοιτήσαμε;:)

Ναι αρκεί να έχεις μαζί σου το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ναι αρκεί να έχεις μαζί σου το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης.
Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννακας

Νεοφερμένος

Ο Γιάννακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ξέρει κανείς μέχρι πότε μπορούμε να κάνουμε αίτηση 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Παιδια γνωριζει κανενας αν το 10% ισχυει μονο μεχρι φετος ή καθε χρονια βγαινει και σχετικη ανακοινωση?Δηλαδη αν θελω να δωσω φετος πανελληνιες για να μπω σε μια σχολη μετα απο 2 χρονια, μπορει να γινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κάτι ακούγεται ότι θα είναι η τελευταία χρονιά του 10%.
Πάντως το 10%, αφορά τους απόφοιτους των 2 προηγούμενων ετών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria fuli

Νεοφερμένος

Η maria fuli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μία ερώτηση θέλω να κάνω μπορώ να δώσω με το 10% για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Κάτι ακούγεται ότι θα είναι η τελευταία χρονιά του 10%.
Πάντως το 10%, αφορά τους απόφοιτους των 2 προηγούμενων ετών!

οι μαλακες καθε χρόνο μας λενε οτι ειναι η τελευταια φορα και του χρονου δεν θα υπαρχει και στο τελος υπαρχει και δεν περνουμε χαμπάρι τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ισχύει βρε. Δεν αντιλέγω.
Εγώ νομίζω ότι θα ισχύει μέχρι και την 1η χρονιά που θα δίνουν οι μαθητές με το νέο σύστημα (αν τελικά υπάρξει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
το πιο πιθανό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilia t.x.

Νεοφερμένος

Η marilia t.x. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας... Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση... Έδωσα πανελλήνιες πέρυσι (2013) και δεν πέρασα εκεί που ήθελα... Σκέφτομαι φέτος να ξαναδώσω, αλλά όχι με εξετάσεις πάλι... με το 10%...
Τέλος πάντων... πέρυσι ήμουν τεχνολογική... Θα ήθελα να μου πείτε εάν ξέρετε όταν κάνει κάποιος μηχανογραφικό για το 10% αν μπορεί να βάλει σχολές από όποιο πεδίο θέλει ή αναγκαστικά σχολές μόνο από το πεδίο που καλύπτει η κατεύθυνση του από την προηγούμενη χρονιά...;;

Ευχαριστώ πολύ..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
εννοείται σχολές βάσει κατεύθυνσης και γενικότερα πεδίων που έχει ανοίξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Θα μπορεις να επιλεξεις σχολες 2ου και 4ου πεδιου.. Αν είχες Ιστορια ΓΠ και 1ου πεδιου, αν ειχες Βιολογια ΓΠ και 3ου και αν ειχες Μαθηματικα ΓΠ και ΑΟΘ και 5ου πεδιου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilia t.x.

Νεοφερμένος

Η marilia t.x. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χμμμ οκ... Ευχαριστώ πολύ .... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgezaf

Νεοφερμένος

Ο georgezaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας...Δηλωσα για 10% απο ΕΠΑΛ ομαδα Α Πληροφορικη...Ηθελα Αθηνα Θεσσαλονικη αλλα τωρα περασα μαθηματα και το σκεφτομαι αν θα παω...
Αν οριστικοποιησω το μηχανογραφικο μου μετα και να περασω αν θελω παω? Σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδιά αν υπάρχει 10% του χρόνου θα μπορεί κάποιος που φέτος δεν δήλωσε στρατιωτικές ούτε ότι ενδιαφέρεται για στρατό, να δηλώσει του χρόνου? (Ρωτάω για μια φίλη μ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ναι αλλα θα πας το φλεβαρη να το δηλωσεις. Και οταν κανεις το μηχανογραφικο το καλοκαιρι, το φτιαχνεις απ την αρχη οπως θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dafni96

Νεοφερμένος

Η Δαφνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ξερετε πως δουλευει το 10% ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana-:*-

Νεοφερμένος

Η Iliana-:*- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έπειτα από ένα καλοκαίρι με άγχος (θα έλεγα) καθώς τη μία περιμέναμε τις βαθμολογίες, την άλλη τις περιβόητες βάσεις, μάθαμε τελικά πριν από μία εβδομάδα πού θα ξεχειμωνιάσουμε φέτος... Εγώ λοιπόν, αν και περίμενα Αθήνα, κατάφερα να μπω στη φιλοσοφική στο τμήμα της φιλοσοφίας παιδαγωγικής ψυχολογίας στα Ιωάννινα... Μετά από σκέψη (καθώς τα Γιάννενα δεν θέλω ούτε να τα βλέπω) αποφάσισα να βγάλω εξ αποστάσεως(η σχολή δεν έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις) τουλάχιστον το 1ο εξάμηνο και μετά να δω αν θα αναγκαστώ να ετοιμάσω βαλίτσες για την Ήπειρο :΄( Αυτό λοιπόν που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν έχω ελπίδες να περάσω Αθήνα εκμεταλλευόμενη του δικαίωμα του 10%... Αν και είδα τις βάσεις του 10% (και δεν κρύβω ότι απογοητεύτηκα) ακούω διάφορους υποψηφίους που κατάφεραν με μικρότερη βαθμολογία να εισαχθούν στην σχολή της επιλογής τους... Έβγαλα 16544 μόρια και για περίπου 180 μόρια έχασα τη σχολή στην Αθήνα με αποτέλεσμα να μπω με αριθμό 22 στην αντίστοιχη σχολή στα Γιάννενα... Μπορείτε να μου πείτε πως ακριβώς λειτουργεί το 10% και αν θα μπορούσα να τα καταφέρω για του χρόνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάσω(Μαρία)

Νεοφερμένος

Η Βάσω(Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έπειτα από ένα καλοκαίρι με άγχος (θα έλεγα) καθώς τη μία περιμέναμε τις βαθμολογίες, την άλλη τις περιβόητες βάσεις, μάθαμε τελικά πριν από μία εβδομάδα πού θα ξεχειμωνιάσουμε φέτος... Εγώ λοιπόν, αν και περίμενα Αθήνα, κατάφερα να μπω στη φιλοσοφική στο τμήμα της φιλοσοφίας παιδαγωγικής ψυχολογίας στα Ιωάννινα... Μετά από σκέψη (καθώς τα Γιάννενα δεν θέλω ούτε να τα βλέπω) αποφάσισα να βγάλω εξ αποστάσεως(η σχολή δεν έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις) τουλάχιστον το 1ο εξάμηνο και μετά να δω αν θα αναγκαστώ να ετοιμάσω βαλίτσες για την Ήπειρο :΄( Αυτό λοιπόν που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν έχω ελπίδες να περάσω Αθήνα εκμεταλλευόμενη του δικαίωμα του 10%... Αν και είδα τις βάσεις του 10% (και δεν κρύβω ότι απογοητεύτηκα) ακούω διάφορους υποψηφίους που κατάφεραν με μικρότερη βαθμολογία να εισαχθούν στην σχολή της επιλογής τους... Έβγαλα 16544 μόρια και για περίπου 180 μόρια έχασα τη σχολή στην Αθήνα με αποτέλεσμα να μπω με αριθμό 22 στην αντίστοιχη σχολή στα Γιάννενα... Μπορείτε να μου πείτε πως ακριβώς λειτουργεί το 10% και αν θα μπορούσα να τα καταφέρω για του χρόνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά έχω μια απορία..Γιατί δεν θες να πας Ιωάννινα; :)
Έχω διαβάσει και ακούσει ότι είναι ωραία πόλη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top