Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mickie

Νεοφερμένος

Ο mickie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
σορρυ!!! δεν το εκανα επιτηδες.. Οι βασεις το 20 με το παλαιο ειταν αρκετα ψιλα Ας πουμε καβαλα με το παλαιο ειταν περιπου 15850 ενω με το νεο 13500... στα Ιωαννινα και πατρα γυρω στις 16000 -16200 (με το παλαιο παντα οπου θα κανω και το 10%) και ετσι δεν τις επιασα τις σχολες

ευχαριστο
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
καλως τον εξαφανισμενο, εσουν πολυ μελετηρος φετος.

κουραστικες να γραψεις την υποθεση, ηταν δυσκολος ο συλλογισμος ομολογουμενως ως ''συμπλοκο αλας'' ( εδω γελανε οι χημικοι) αλλα καταλαβα την υποθεση.
Το απλοποιησες παρακατω οποτε το εχω.

Το τι εγινε το 2020 το ξεχναμε γιατι δεν μας ειναι χρησιμο στο να υπερπηδησουμε τον κοφτη 2750.
Εχουμε 12625 μορια και κανουμε 10% το 2021 και μπαινουμε Ιωαννινα.
Βλεπουμε ποια θα ειναι η βαση 10% 2021 της πατρας? αν ειναι μεχρι 12625+2750 = 15375 τοτε κανουμε αιτηση και παμε. Πατρινος εισαι?
Γιτι να πιάσει αυτός το 10% που έχει 2935 μόρια πιο λίγα και εγώ που την έπιανα ήδη να μην πάω Παναγίτσα μου😂😂😂😂
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
σορρυ!!! δεν το εκανα επιτηδες.. Οι βασεις το 20 με το παλαιο ειταν αρκετα ψιλα Ας πουμε καβαλα με το παλαιο ειταν περιπου 15850 ενω με το νεο 13500... στα Ιωαννινα και πατρα γυρω στις 16000 -16200 (με το παλαιο παντα οπου θα κανω και το 10%) και ετσι δεν τις επιασα τις σχολες

ευχαριστω
εσυ με το παλαιο εδωσες εκει θα μεινεις , δεν σε δεχονται στο νεο. Με τους παλαιους θα κοντραρεσαι.
λοιπον δεν εχεις ορεξη να πεις βασεις θα τι ψαξω μοναχος μου.
 

mickie

Νεοφερμένος

Ο mickie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
σορρυ!!! δεν το εκανα επιτηδες.. Οι βασεις το 20 με το παλαιο ειταν αρκετα ψιλα Ας πουμε καβαλα με το παλαιο ειταν περιπου 15850 ενω με το νεο 13500... στα Ιωαννινα και πατρα γυρω στις 16000 -16200 (με το παλαιο παντα οπου θα κανω και το 10%) και ετσι δεν τις επιασα τις σχολες

ευχαριστο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

διορθονο ---καβαλα 16643 ενω με το νεο 13500... στα Ιωαννινα και πατρα γυρω στις 17177 και 17271 αντιστοιχα Εγω εβγαλα 15350...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mickie

Νεοφερμένος

Ο mickie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
να πω απλα οτι ειμα και εγω ενα θυμα τις καρ... κεραμεος οπως και τα υποιλοιπα παιδια περσυ που εδιναν με το παλαιο συστιμα (υγειας) αλλα και τα πειραματα που συνεχιζει και κανει φετος...με τησ αλλαγεσ
ειναι η χειροτερη τον χειροτερων που περασε ποτε απο αυτι την θεση μαζι με τιν αλλη καρ...την ζαχαρακι

τελος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
σορρυ!!! δεν το εκανα επιτηδες.. Οι βασεις το 20 με το παλαιο ειταν αρκετα ψιλα Ας πουμε καβαλα με το παλαιο ειταν περιπου 15850 ενω με το νεο 13500... στα Ιωαννινα και πατρα γυρω στις 16000 -16200 (με το παλαιο παντα οπου θα κανω και το 10%) και ετσι δεν τις επιασα τις σχολες

ευχαριστο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

διορθονο ---καβαλα 16643 ενω με το νεο 13500... στα Ιωαννινα και πατρα γυρω στις 17177 και 17271 αντιστοιχα Εγω εβγαλα 15350...

να πω απλα οτι ειμα και εγω ενα θυμα τις καρ... κεραμεος οπως και τα υποιλοιπα παιδια περσυ που εδιναν με το παλαιο συστιμα (υγειας) αλλα και τα πειραματα που συνεχιζει και κανει φετος...με τησ αλλαγεσ
ειναι η χειροτερη τον χειροτερων που περασε ποτε απο αυτι την θεση μαζι με τιν αλλη καρ...την ζαχαρακι

τελος
ε μην βριζεις την σοφια ,αυτη ηταν καλοψυχη η αλλη την δηλητηριαζε , εφυγε γιατι δεν αντεχε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπον Bro ασε κατα μερος τις βασεις και δες το δυσκολο και κρίσιμο σημειο.
Παιρνουμε το μεγαλυτερο χημικο αυτο της καβαλας
Η σχολη παιρνει 200 ατομα αρα το 6% ειναι 12 ατομα γελ.
Η αναλογια νεου παλαιου 2020 ειναι 80% νεο . 20% παλαιο.
Αν κανουν αναλογικα αιτηση 20 ατομα τοτε να εχουμε
16 νεο και 4 παλαιο . θα δωθουν 12x0,8 = 9,6~10 θεσεις στο νεο και 2 θεσεις στο παλαιο.
63% πιθανοτητα επιτυχιας για το νεο , 50% πιθανοτητα επιτυχιας για το παλιο.
Καταλαβαινεις οτι τα ποσοστα επιτυχιας δεν ειναι με το μερος σου.
Σε ενα μικροτερο χημικο αν πανε λιγοτεροι του παλαιου μπορει να μην υπαρξει και εστω μια θεση.
Ειναι δυσκολα τα πραγματα. Να ευχεσαι να πανε παραδοξως πολλοι παλαιοι, διοτι θα ξαναγινει το περσινο παραδοξο, τα λιγα μορια μπαινουν και τα πολλα εξω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mickie

Νεοφερμένος

Ο mickie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
σορρυ φιλος .. καλοψυχη μπορει αλλα ασχετη και δεν εκανε τιποτα Σε καθε περιπτωση λεω μιπως τελικα υπαρξη καμια δικαιωσι φετος με τις βασεις και περασουμε πουθενα ...Δεν ξαναεγινε με τιν καρ..να μενω απεξω με 15350 στο χημ καβαλας και να περνασ με το νεο συστημα με 13000 μορια..

Γαμω αυτη και ΟΛΟ το σοι τησ...Παλιοπουτ..
 

Dunedain

Νεοφερμένος

Ο Dunedain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά και καλή επιτυχία σε όλους/ες!
Πιστεύετε με 16546 θα καταφέρω να πιάσω Ψυχολογία Φλώρινας με το 4% ? Επίσης καμία άλλη πρόταση για σχολές 1ου πεδίου?
Ευχαριστώ!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά και καλή επιτυχία σε όλους/ες!
Πιστεύετε με 16546 θα καταφέρω να πιάσω Ψυχολογία Φλώρινας με το 4% ? Επίσης καμία άλλη πρόταση για σχολές 1ου πεδίου?
Ευχαριστώ!!
ναι τηνπιανεις , μετεγγραφη ομως δεν εχει , εκει θα μεινεις προς το παρον, φετος, του χρονου βλεπουμε.
 

Dunedain

Νεοφερμένος

Ο Dunedain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ναι τηνπιανεις , μετεγγραφη ομως δεν εχει , εκει θα μεινεις προς το παρον, φετος, του χρονου βλεπουμε.
Πιστεύεις θα πέσει τόσο? Την είχα χάσει για 95 μόρια το 2019 που έδωσα.. Να ανεβαίνει κανείς μόνο σε εξεταστικές δεν γίνεται έτσι?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Πιστεύεις θα πέσει τόσο? Την είχα χάσει για 95 μόρια το 2019 που έδωσα.. Να ανεβαίνει κανείς μόνο σε εξεταστικές δεν γίνεται έτσι?
Ειναι νεα σχολη , στην μικρη της προιστορια ειχε πτωση στο 4% 450 μορια .
Η βαση 2019 ηταν 16641-450= 16200. θα δουμε!!
Τωρα αυτο το εξ αποστασεως δεν το ξερω ,αν μπορεις να μην πατας καθολου. Αμα δεν πατας πες μου που θα εισαι να μην ερθω για εξομολογηση.
 

mickie

Νεοφερμένος

Ο mickie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ευχαριστο για τιν αναλυση και το χρονο σου Γιαννης ..Αν και δεν το καταλαβα ακριβος πως υπολογισζονται....οι θεσοισ σε μια σχολη..
Δηλαδι αν πανε πολλοι απο το παλαιο σε μια σχολη εχω περισοτερες πιθανοτητες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
ευχαριστο για τιν αναλυση και το χρονο σου Γιαννης ..Αν και δεν το καταλαβα ακριβος πως υπολογισζονται....οι θεσοισ σε μια σχολη..
Δηλαδι αν πανε πολλοι απο το παλαιο σε μια σχολη εχω περισοτερες πιθανοτητες?
ναι αν πανε πολλοι αυξανουν οι πιθανοτητες
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Να ρωτήσω
εγω φέτος έδωσα πανελλήνιες από επάλ αλλά δεν πιάνω την σχολη που ήθελα για 400 μόρια
αν κάνω του χρόνου 10% τι διαδικασια πρέπει να ακολουθήσω ?
επισης ισχύει ότι οι βάσεις με 10% είναι χαμηλότερες ?( άρα θα έχω ελπίδες 😂)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Να ρωτήσω
εγω φέτος έδωσα πανελλήνιες από επάλ αλλά δεν πιάνω την σχολη που ήθελα για 400 μόρια
αν κάνω του χρόνου 10% τι διαδικασια πρέπει να ακολουθήσω ?
επισης ισχύει ότι οι βάσεις με 10% είναι χαμηλότερες ?( άρα θα έχω ελπίδες 😂)
Για να κανεις 10% πηγαινεις οταν ανακοινωθουν τα μηχανογραφικα ,καλη ωρα , και κανεις password στο λυκειο και κανεις μηχανογραφικο.
ΟΙ σχολες δινουν 1 θεση τον επομενο χρονο (6%) και 1 θεση τον μεθεπομενο χρονο (4%)
Με το 6% οι βασεις ανεβαινουν, με το 4% συνηθως πεφτουν.
Βεβαια εσυ μπορεις να το ξερεις και απο τωρα μετρώντας τα μορια που εμειναν εξω.
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Για να κανεις 10% πηγαινεις οταν ανακοινωθουν τα μηχανογραφικα ,καλη ωρα , και κανεις password στο λυκειο και κανεις μηχανογραφικο.
ΟΙ σχολες δινουν 1 θεση τον επομενο χρονο (6%) και 1 θεση τον μεθεπομενο χρονο (4%)
Με το 6% οι βασεις ανεβαινουν, με το 4% συνηθως πεφτουν.
Βεβαια εσυ μπορεις να το ξερεις και απο τωρα μετρώντας τα μορια που εμειναν εξω.
Έγραψα 19.010 αλλά λογικά με τα τις στατιστικές από ότι φαίνεται η μικρότερη ιατρική θα είναι 19300-400
Η περσινή βάση Αθήνα με 10% ήταν 18.8 κάπου εκεί
Νομίζω έχω ελπίδες με 10%
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Ποιητή, τι εννοείς με αυτή τη φράση ακριβώς;
Ποιητη μου λεω το εξης . Εισαστε 100 με 10.000 μορια. Οι 80 μπαινουν στην σχολη και οι 20 οχι.Αυτοι οι 20 τα επομενα χρονια θα προσπαθουν να μπουν με τα 10000 μορια . Οποτε οι βασεις 6% και 4% θα ειναι καρφωμενες στα 10.000 μορια αν αυτοι οι 20 δεν αλαξουν γνωμη και γινουν αγροτες. Ξερω λοιπον απο τωρα ποια θα ειναι η βαση της δικης μου φουρνιας του χρονου και του παραχρονου εκτος και βγει ο ηλιος απο την δυση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει εγώ σωστά για το 10% απ ότι φαίνεται..
Όταν κάνει καποιος πχ για επαλ μηχανογραφικό για μια συγκεκριμένη σχολή με το 10%, το οποίο αντιστοιχεί σε μια θέση, δε θα την κερδίσει αυτος που έχει τα περισσότερα μόρια σε σύγκριση με τους άλλους που τη δήλωσαν με το 10%?
Απ αυτούς όλους που δήλωσαν γι αυτή τη θέση, μπορεί να είναι άτομα με 10000 μορια, αλλά μπορεί να είναι και άτομα με 15000, που απλά βλέπουν το 10% ως ευκαιρία μετεγγραφής από τη σχολή που είναι τώρα προς μια άλλη, σωστά;
Αρα πως βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα ανταγωνιστούν για τη θέση αυτη μόνο όσοι έμειναν εκτός σχολης και ανήκουν στην ομάδα των 10000 μοριων και όχι από 10000 έως 20000 που είναι ήδη σε κάποια άλλη σχολή με περισσότερα μόρια, ή που τα έκαναν σαλάτα στο μηχανογραφικό και έμειναν εκτός ισως;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι, δεν έχεις να ανταγωνιστεις μονο όσους είναι στο επίπεδο των μορίων σου, αλλά και όσους έχουν πολύ παραπάνω μόρια.

Όμως δε μπορείς να ξέρεις πόσοι και ποιοι απ αυτούς τελικά θα θελήσουν να κάνουν το 10%, άρα δε γίνεται να ξέρεις που θα κλειδώσει τελικά...

Είναι λίγο τζόκερ η φάση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει εγώ σωστά για το 10% απ ότι φαίνεται..
Όταν κάνει καποιος πχ για επαλ μηχανογραφικό για μια συγκεκριμένη σχολή με το 10%, το οποίο αντιστοιχεί σε μια θέση, δε θα την κερδίσει αυτος που έχει τα περισσότερα μόρια σε σύγκριση με τους άλλους που τη δήλωσαν με το 10%?
Απ αυτούς όλους που δήλωσαν γι αυτή τη θέση, μπορεί να είναι άτομα με 10000 μορια, αλλά μπορεί να είναι και άτομα με 15000, που απλά βλέπουν το 10% ως ευκαιρία μετεγγραφής από τη σχολή που είναι τώρα προς μια άλλη, σωστά;
Αρα πως βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα συναγωνιστούν για τη θέση αυτη μόνο όσοι έμειναν εκτός σχολης και ανήκουν στην ομάδα των 10000 μοριων και όχι από 10000 έως 20000 που είναι ήδη σε κάποια άλλη σχολή με περισσότερα μόρια, ή που τα έκαναν σαλάτα στο μηχανογραφικό και έμειναν εκτός ισως;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι, δεν έχεις να ανταγωνιστεις μονο όσους είναι στο επίπεδο των μορίων σου, αλλά και όσους έχουν πολύ παραπάνω μόρια.

Όμως δε μπορείς να ξέρεις πόσοι και ποιοι απ αυτούς τελικά θα θελήσουν να κάνουν το 10%, άρα δε γίνεται να ξέρεις που θα κλειδώσει τελικά...

Είναι λίγο τζόκερ η φάση.
Ε να τωρα αυτα κανεις και με στεναχωρεις. Δεν μιλουσαμε για μια τυχαια σχολη που υπακουει τους ορους που αναφερεις παραπανω.
Μιλουσαμε για ιατρικες επαλ, για τα ταβανια του τομεα υγειας οπου 39 παιδια γραψανε 19500-20000 μορια και 165 παιδια γραψανε 19000-19500 μορια. Ολες οι Ιατρικες παιρνουν 40-45 ατομα επαλ φετος και μετα ολες παλι οι σχολες παιρνουν 7 ατομα με 6% του χρονου και αλλα 7 ατομα με 4% του παραχρονου.
Ε απο αυτα τα νουμερα δεν μπορεις να δεις πια θα ειναι η βαση 6% του χρονου και η 4% του παραχρονου?και βεβαια μπορεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top