Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά SOS!!!την Παρασκευή διαγράφηκα από τή σχολή μου γιατί τό ζήτησε ή δεύτερη επιλογή μου, ή σχολή στα Τρίκαλα.
Δεν μπορώ όμως να μπω στο σύστημα για νά δώ αν πήρα την ένσταση για Θεσσαλονίκη!!!!!! προφανώς δεν με αναγνωρίζει!!? τί κάνω τώρα??? πώς θα δω τά αποτελέσματα?? σιγά μήν την πήρα δηλαδή ????
Βοήθεια!!!!


Έπαυσαν να λειτουργούν οι κωδικοί της παλιάς σου σχολής ;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά SOS!!!την Παρασκευή διαγράφηκα από τή σχολή μου γιατί τό ζήτησε ή δεύτερη επιλογή μου, ή σχολή στα Τρίκαλα.
Δεν μπορώ όμως να μπω στο σύστημα για νά δώ αν πήρα την ένσταση για Θεσσαλονίκη!!!!!! προφανώς δεν με αναγνωρίζει!!? τί κάνω τώρα??? πώς θα δω τά αποτελέσματα?? σιγά μήν την πήρα δηλαδή ????
Βοήθεια!!!!


Θα πρέπει να απευθυνθείς στο Υπουργείο.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Έπαυσαν να λειτουργούν οι κωδικοί της παλιάς σου σχολής ;


Ναι δυστυχώς,????????????

Θα πρέπει να απευθυνθείς στο Υπουργείο.

Στα γνωστά τηλέφωνα?? ευχαριστω πολύ ❣️ για να δούμε τι θα δούμε ????????
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα γνωστά τηλέφωνα?? ευχαριστω πολύ ❣️ για να δούμε τι θα δούμε ????????


Ναι, στα γνωστά τηλέφωνα.

Μπορεις να μου πεις παραδείγματα τετειων περιπτώσεων;

Οι τοξικοεξαρτώμενοι φοιτητές που ακολουθούν εγκεκριμένο πρόγραμμα απεξάρτησης.


Επίσης οι φοιτητές που πάσχουν από παθήσεις που δεν αναφέρονται στην εγκύκλιο των κανονικών μετεγγραφών.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Ναι δυστυχώς,????????????



Στα γνωστά τηλέφωνα?? ευχαριστω πολύ ❣️ για να δούμε τι θα δούμε ????????


Να ρωτήσω κάτι ολοκληρώθηκε η μεταγραφή σου από την γραμματεία ώστε να πάρεις διαγραφή από την παλια σου σχολή;
 

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια διαγραφηκα απο τη σχολη τη μερα που πηρα την ενσταση. Βοηθεια. Θα χασω τη σχολη α επιλογης τωρα για αυτο ;;; εννοειται πως θα παρω τηλεφωνο στη σχολη αλλα ρωταω μηπως καποιος ηταν ειναι σε παρομοια κατασταση.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Παιδια διαγραφηκα απο τη σχολη τη μερα που πηρα την ενσταση. Βοηθεια. Θα χασω τη σχολη α επιλογης τωρα για αυτο ;;; εννοειται πως θα παρω τηλεφωνο στη σχολη αλλα ρωταω μηπως καποιος ηταν ειναι σε παρομοια κατασταση.


Έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, δεν ξέρω τι να κάνω, εγώ δεν μπορώ να δώ τά αποτελέσματα
 

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ τα είδα και την πήρα την ένσταση ωστόσο η γραμματεία με λίγα λόγια μου είπε ότι επειδή πήρα την ένσταση δεν είναι απαραίτητο ότι θα με δεχτεί το τμήμα. Αυτό ίσως έχει σχέση με το ότι δε θέλουν να γεμίζουν τα τμήματα με φοιτητές γιατί δεν μου έδωσαν ικανοποιητικοή απάντηση για το λόγο που ενδεχομένως μπορεί να απορριφθώ. Το τμημα που αναφερομαι ειναι στο ΕΚΠΑ.
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγώ τα είδα και την πήρα την ένσταση ωστόσο η γραμματεία με λίγα λόγια μου είπε ότι επειδή πήρα την ένσταση δεν είναι απαραίτητο ότι θα με δεχτεί το τμήμα. Αυτό ίσως έχει σχέση με το ότι δε θέλουν να γεμίζουν τα τμήματα με φοιτητές γιατί δεν μου έδωσαν ικανοποιητικοή απάντηση για το λόγο που ενδεχομένως μπορεί να απορριφθώ. Το τμημα που αναφερομαι ειναι στο ΕΚΠΑ.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω το υπουργειο εγκρινει την μετεγγραφη,μπορει η διαδικασια να κολλησει απο το ιδιο το τμημα...
 

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω το υπουργειο εγκρινει την μετεγγραφη,μπορει η διαδικασια να κολλησει απο το ιδιο το τμημα...


Γιατί τα μεγάλα τμήματα δεν μας θέλουν λόγω του ότι υπάρχουν πάρα πολλά άτομα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Με ποια λογική πήρατε πολλοι διαγραφή από τα παλια τμήματα σας χωρίς να είναι σίγουρη η μεταγραφή;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με ποια λογική πήρατε πολλοι διαγραφή από τα παλια τμήματα σας χωρίς να είναι σίγουρη η μεταγραφή;


Επειδή κάποιοι πήραν μετεγγραφή για το Τμήμα της δεύτερης επιλογής τους όπου έχουν ήδη ολοκληρώσει την εγγραφή άρα έχουν διαγραφεί από το Τμήμα εισαγωγής τους και την προηγούμενη Παρασκευή που ανακοινώθηκαν οι ενστάσεις πήραν για το Τμήμα της πρώτης τους επιλογής.
 

Mitsarasss7

Νεοφερμένος

Ο Mitsarasss7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια διαγραφηκα απο τη σχολη τη μερα που πηρα την ενσταση. Βοηθεια. Θα χασω τη σχολη α επιλογης τωρα για αυτο ;;; εννοειται πως θα παρω τηλεφωνο στη σχολη αλλα ρωταω μηπως καποιος ηταν ειναι σε παρομοια κατασταση.

Υπάρχει πιθανότητα μεγάλη μάλιστα να σε απορρίψει η Γραμματεία γιατί διαγράφτηκες από την προηγούμενη σχολή σ χωρίς καν να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Ρε είστε με τα καλά σας; γιατί παίρνετε διαγραφές από τώρα;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει πιθανότητα μεγάλη μάλιστα να σε απορρίψει η Γραμματεία γιατί διαγράφτηκες από την προηγούμενη σχολή σ χωρίς καν να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Ρε είστε με τα καλά σας; γιατί παίρνετε διαγραφές από τώρα;


Παιδάκια μου για να συγκεντρωθούμε λίγο για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε!
Το παιδί που αναφέρεις στην παράθεση διαγράφηκε από το Τμήμα εισαγωγής του (συμπτωματικά την ημέρα που ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα των ενστάσεων) προκειμένου να ολοκληρώσει την εγγραφή του στο Τμήμα της β΄επιλογής του που πήρε μετεγγραφή. Με την ένσταση λοιπόν "πήρε" την α΄επιλογή του και τώρα αναρωτιέται τι να κάνει!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει πιθανότητα μεγάλη μάλιστα να σε απορρίψει η Γραμματεία γιατί διαγράφτηκες από την προηγούμενη σχολή σ χωρίς καν να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Ρε είστε με τα καλά σας; γιατί παίρνετε διαγραφές από τώρα;


Το μεγάλη από που προκύπτει ; Γνωρίζω ότι η κατάσταση μου "ακροβατεί" γενικότερα αλλά στη γραμματεία μου είπαν ότι δεν είναι αυτός λόγος απόρριψης. Παρόλα αυτά μου είπαν ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα με πάρουν παρόλο που έγινε η ένσταση δεκτή από το υπουργείο για απροσδιόριστους λόγους οι οποίοι θα αφορούν την διαδικασία που θα κάνουμε τις εγγραφές !
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μεγάλη από που προκύπτει ; Γνωρίζω ότι η κατάσταση μου "ακροβατεί" γενικότερα αλλά στη γραμματεία μου είπαν ότι δεν είναι αυτός λόγος απόρριψης. Παρόλα αυτά μου είπαν ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα με πάρουν παρόλο που έγινε η ένσταση δεκτή από το υπουργείο για απροσδιόριστους λόγους οι οποίοι θα αφορούν την διαδικασία που θα κάνουμε τις εγγραφές !


Το γεγονός για το οποίο τονίζεται η διαγραφή να γίνει μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών από το Τμήμα μετεγγραφής, είναι μήπως προκύψει κάποια ανακρίβεια στα κατατεθέντα δικαιολογητικά άρα δεν γίνει δεκτή η μετεγγραφή. Σ΄αυτήν την περίπτωση ο φοιτητής μένει ξεκρέμαστος αφού έχει ήδη διαγραφεί από το Τμήμα εισαγωγής του και δεν γίνεται δεκτή η εγγραφή του στο Τμήμα μετεγγραφής. Τονίζεται δηλαδή αυτό για να προφυλαχθεί ο φοιτητής! Η Γραμματεία του Τμήματος μετεγγραφής δεν έχει κανένα πρόβλημα αν η διαγραφή έχει γίνει πριν ή μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών!
 

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Γραμματεία του Τμήματος μετεγγραφής δεν έχει κανένα πρόβλημα αν η διαγραφή έχει γίνει πριν ή μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών!


Αυτό μου το είπαν και εμένα στην Α επιλογή που πήρα με την ένσταση.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό μου το είπαν και εμένα στην Α επιλογή που πήρα με την ένσταση.


Αυτό σου είπαν, επειδή αυτό ισχύει! Τι την ενδιαφέρει τη Γραμματεία αν ένας φοιτητής διαγράφηκε νωρίτερα; Δεν έχει να χάσει τίποτα! Μόνο ο φοιτητής έχει να χάσει σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά!
 

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Ρε παίδες μισο λεπτό γιατί με μπερδεψατε τώρα. Εγώ 21 Νοέμβρη πήγα στην γραμματεία του παπει όπου είχα κάνει αίτηση για μετεγγραφή, η οποία έγινε δεκτή εξαρχής,κατέθεσα τα χαρτιά μου και μου είπαν να περιμένω επόμενη ανακοίνωση από το σάιτ του τμήματος για να πάρω τους κωδικούς μου κλπ. Τίποτα άλλο, μόνο αυτό. Σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα, τέτοια ανακοίνωση δεν υπάρχει και πολλοί από εσάς λέτε για διαγραφή. Εγώ διαγραφή από το τμήμα που πέρασα δεν έχω πάρει, πότε πρέπει να πάρω?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top