Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Παιδιά η κατάθεση δικαιολογητικών για μετεγγραφή στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών είναι σε εξέλιξη. Θα χαθεί το εξάμηνο για όσους θα πάρουν τη μετεγγραφή; ρωτάω γιατί εμένα μου είπαν ότι τα χαρτιά θα περάσουν από επιτροπή και μετά θα πρέπει να τους πάω τη βεβαίωση διαγραφής από το τμήμα προέλευσης όλα αυτά θέλουν χρόνο. :hmm:
 

Armark

Νεοφερμένος

Ο Armark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ποια ειναι τα κριτιρια πανω κατω για μια κατ εξαίρεση μετεγγραφή οπου αναφέρεται οτι γινεται σε εξαιρετικές και ιδιαίτερες περιπτώσεις;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια ειναι τα κριτιρια πανω κατω για μια κατ εξαίρεση μετεγγραφή οπου αναφέρεται οτι γινεται σε εξαιρετικές και ιδιαίτερες περιπτώσεις;


Δεν αναφέρονται πουθενά τα κριτήρια των κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών. Αυτό που ισχύει είναι όλες οι πολύ σοβαρές περιπτώσεις που μπορούν να αποδειχθούν με σχετικά δικαιολογητικά και οι οποίες δεν εμπίπτουν στα κριτήρια των κανονικών μετεγγραφών.
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα των ενστασεων... Ελπίζω να πήγαν όλα καλά για όλους!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αποτελέσματα ενστάσεων-αιτήσεων θεραπείας μετεγγραφών ακαδημαϊκού έτους 2019 – 2020

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ενημερώνει τους φοιτητές που έχουν καταθέσει ένσταση - αίτηση θεραπείας επί των αρχικών αποτελεσμάτων των ηλεκτρονικών αιτήσεων μετεγγραφής ότι, από σήμερα Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2019, μπορούν να ενημερώνονται για τα αποτελέσματα της αίτησής τους στην ιστοσελίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ. www.minedu.gov.gr μέσω της ειδικής εφαρμογής μετεγγραφών https://transfer.it.minedu.gov.gr/

Συνολικά κατατέθηκαν 3.893 ενστάσεις-αιτήσεις θεραπείας, εκ των οποίων έγιναν δεκτές οι 728, δηλ. ποσοστό 18,7%.

https://www.minedu.gov.gr/news/4359...peias-meteggrafon-akadimaikoy-etous-2019-2021
 

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια σημερα διαγραφηκα απο τη σχολη μου αλλα τελικα πηρα την ενσταση ;;;; τι γινεται ; Μπορω να παω στην πρωτη επιλογη ;;;;
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Την πήρα χάχα! Συγχαρητήρια σε όλους!
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για ιστορικό αρχαιολογικό Αθηνών!


Φέτος η βάση κριτηρίων για το Ιστορικό-Αρχαιολογικό Αθήνας ήταν 6 μόρια. Εσύ πόσα είχες; Το ρωτάω επειδή ακούστηκε ότι στις ενστάσεις, πήραν μόνο τις υποψηφίες.
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Φέτος η βάση κριτηρίων για το Ιστορικό-Αρχαιολογικό Αθήνας ήταν 6 μόρια. Εσύ πόσα είχες; Το ρωτάω επειδή ακούστηκε ότι στις ενστάσεις, πήραν μόνο τις υποψηφίες.
Έξι μόρια είχα κι εγώ!
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Guest 903442

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προς αυτους που η αιτηση μετεγγραφης τους ολοκληρωθηκε.
Βγηκε ανακοινωση απο την γραμματεια του τμηματος που γινατε δεκτοι για την αποστολη δικαιολογητικων.
Ρωταω γιατι απο το τμημα κοινωνιολογιας Παντειου ακομα τιποτα.
 

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα παιδια. Την παρασκευη πηρα τη διαγραφη μου απο τη σχολη μου αλλα ειδα οτι εγκριθηκε η ενσταση μου για υην πρωτη επιλογη. Γνωριζει κανεις τι θα γινει ; κουραστηκα με ολο αυτο με τις μετεγγραφες ρε παιδια :/. Δεν εχω καταθεσει τιποτα στη 2ρη επιλογη αλλα τη δευτερα ληγει η προθεσμια
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Προς αυτους που η αιτηση μετεγγραφης τους ολοκληρωθηκε.
Βγηκε ανακοινωση απο την γραμματεια του τμηματος που γινατε δεκτοι για την αποστολη δικαιολογητικων.
Ρωταω γιατι απο το τμημα κοινωνιολογιας Παντειου ακομα τιποτα.
Εγώ που πήρα μεταγραφή για παπει, έχω καταθέσει τα δικαιολογητικά μου καμία 10ρια μέρες. Προσπάθησε να επικοινωνήσεις μαζί τους τηλεφωνικά.
 

Armark

Νεοφερμένος

Ο Armark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν αναφέρονται πουθενά τα κριτήρια των κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών. Αυτό που ισχύει είναι όλες οι πολύ σοβαρές περιπτώσεις που μπορούν να αποδειχθούν με σχετικά δικαιολογητικά και οι οποίες δεν εμπίπτουν στα κριτήρια των κανονικών μετεγγραφών.

Μπορεις να μου πεις παραδείγματα τετειων περιπτώσεων;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Μπορεις να μου πεις παραδείγματα τετειων περιπτώσεων;

Επίσης, άλλη περίπτωση είναι ο φοιτητής να ανέπτυξε κάποια αναπηρία (σωματική, ψυχική, διανοητική) κατά τη διάρκεια των σπουδών του και να θέλει να αιτηθεί κατ' εξαίρεση μετεγγραφή με τα απαραίτητα χαρτιά.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Παιδιά SOS!!!την Παρασκευή διαγράφηκα από τή σχολή μου γιατί τό ζήτησε ή δεύτερη επιλογή μου, ή σχολή στα Τρίκαλα.
Δεν μπορώ όμως να μπω στο σύστημα για νά δώ αν πήρα την ένσταση για Θεσσαλονίκη!!!!!! προφανώς δεν με αναγνωρίζει!!? τί κάνω τώρα??? πώς θα δω τά αποτελέσματα?? σιγά μήν την πήρα δηλαδή ????
Βοήθεια!!!!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top