Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eugen

Νεοφερμένος

Ο Eugen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδιά όταν συνδέθηκα στο σύστημα των μετεγγραφων στο σημείο που ζητούσε τα προσωπικά μου στοιχεία στο email ήταν ήδη συμπληρωμένο το email που έφτιαξε η σχολή μου (τελείωνε σε @law.duth.gr) και ο αριθμός διαβατηρίου ,ο οποίος όμως ήταν λάθος.Εγω λοιπόν τα άλλαξα και έβαλα στο email το δικό μου και στην επιλογή του διαβατηρίου τον σωστό αριθμό!Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα??

Αυτό το χαρτί πρέπει να το πάρεις από την σχολή στην οποια είσαι γραμμένος. Εγώ ζήτησα να μου το στείλουν με email και μου το εστειλαν .


Όταν ήμουν στην σχολή ρώτησα αν θα χρειαστώ κάτι για την μετεγγραφή από αυτούς και μου είπαν απολύτως τίποτα!Βέβαια στην βεβαίωση που μου δώσανε αναφέρει πως ο τρόπος εισαγωγής στο πανεπιστήμιο είναι οι πανελλαδικές εξετάσεις
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Εννοείς να βάλω το ε9 :;;;;


όχι καλέ. Ρωτάς αν δικαιούσαι μετεγγραφή για οικονομικούς λόγους. Υπάρχει εγκύκλιος που προσδιορίζει τα οικονομικά κριτήρια και πόσα μόρια δικαιούσαι ανάλογα με το εισόδημα. Την κοίταξες; έχεις υπολογίσει πόσα μόρια έχεις; Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι; Προφήτης δεν είναι κανένας αλλά από τα μόρια που συγκεντρώνεις και τα περσινά μόρια για την εισαγωγή στην σχολή που σε ενδιαφέρει μπορεί να γίνει μια υπόθεση.
 

Hipoo

Νεοφερμένος

Ο Hipoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα!!Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση..Τα 6 η 7 μόρια είναι αρκετά για μεταγραφή από γεωπονια και ιχθυολογια Βόλου σε γεωπονια απθ;Τα έξη μόρια είναι από εισοδηματικά κριτήρια...το έβδομο δεν είμαι σίγουρος αν θα το πάρω γιατί δεν έχω πάρει πιστοποιητικό κεπα για να διαπιστωθεί ότι εχει μέλος τις οικογένειας μου 67% αναπηρία αλλά μπόρεσα να προσκομίσω ένα χάρτη από το νοσοκομείο που να αναφέρει την σοβαρότητα τις κατάστασης και ότι πάσχει από σοβαρή ασθένεια...Θα πάρω το μόριο με αυτό το χαρτί ;
 

Puking76

Νεοφερμένος

Ο Puking76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
όχι καλέ. Ρωτάς αν δικαιούσαι μετεγγραφή για οικονομικούς λόγους. Υπάρχει εγκύκλιος που προσδιορίζει τα οικονομικά κριτήρια και πόσα μόρια δικαιούσαι ανάλογα με το εισόδημα. Την κοίταξες; έχεις υπολογίσει πόσα μόρια έχεις; Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι; Προφήτης δεν είναι κανένας αλλά από τα μόρια που συγκεντρώνεις και τα περσινά μόρια για την εισαγωγή στην σχολή που σε ενδιαφέρει μπορεί να γίνει μια υπόθεση.

Ευχαριστώ φίλος !
!!!
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλος !
!!!

Η εγκύκλιος είναι εδώ https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2019/Εγκύκλιος_μετεγγραφών_ακαδ._έτους_2019-2020.pdf

και εδώ μπορείς να δεις τις περσινές βάσεις-μόρια μετεγγραφής
https://www.minedu.gov.gr/aei-9/met...a-meteggrafon-2018-vaseis-ypovoli-enstaseon-3

Σε κάθε περίπτωση δεν χάνεις κάτι να κάνεις την αίτηση αφού οι βάσεις καθορίζονται και από τη ζήτηση
 

Mitsarasss7

Νεοφερμένος

Ο Mitsarasss7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Με 4/8 μόρια μεταγραφής έχω πιθανότητα να έρθω σε κάποια από τις οικονομικές σχολές της Αθήνας;
 

Mariahj

Νεοφερμένος

Η Mariahj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
''Δεν έχετε δικαίωμα υποβολής αίτησης μετεγγραφής διότι το τμήμα σας δεν έχει αντιστοιχία με καμία άλλη σχολή.''
τι σημαινει αυτο το μηνυμα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
''Δεν έχετε δικαίωμα υποβολής αίτησης μετεγγραφής διότι το τμήμα σας δεν έχει αντιστοιχία με καμία άλλη σχολή.''
τι σημαινει αυτο το μηνυμα


Ολόκληρη συζήτηση έχει γίνει για το θέμα αυτό! Ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες 2-3 σελίδες και κυρίως στο μήνυμα 1518.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
''Δεν έχετε δικαίωμα υποβολής αίτησης μετεγγραφής διότι το τμήμα σας δεν έχει αντιστοιχία με καμία άλλη σχολή.''
τι σημαινει αυτο το μηνυμα


Ότι δεν μπορείς να ζητήσεις μετεγγραφή γιατί δεν υπάρχει αντίστοιχο τμήμα σε κάποια άλλη πόλη. Σε πια σχολή έχεις περάσει; Μήπως είναι κάποιο πρώην ΤΕΙ;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Η κοπέλα είναι τριτοετής σε πρώην ΤΕΙ γιαυτό την παρέπεμψα στη συζήτηση των προηγούμενων σελίδων.:)


Δεν είχα δει τις προηγούμενες δημοσιεύσεις. Οπότε απλά δεν δικαιούται λόγω των πρόσφατων αλλαγών
 

Rouu

Νεοφερμένος

Η Rouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας, έχω μια απορία. Η αδερφή μου ανήκει στο πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας τεχνολόγων γεωπόνων στη Λάρισα. Όταν όμως κάνω την αίτηση την μετεγγραφής στα στοιχεία της αδερφής μου στις σχολές εμφανίζεται στις επιλογές μόνο το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (και όχι το ΤΕΙ) και μετά στα τμήματα έχει να επιλέξω το (πρώην ΤΕΙ) τεχνολόγων γεοπονων Λάρισα. Η αδερφή μου ωστόσο όταν μπαίνει στην εφαρμογή για την αποποίηση επιλέγει το ΤΕΙ Θεσσαλίας καθώς οι κωδικοί που έχει αντιστοιχούν σε αυτό. Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;;
 

Θέμις

Νεοφερμένος

Η Θέμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γεια σας, έχω μια απορία. Η αδερφή μου ανήκει στο πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας τεχνολόγων γεωπόνων στη Λάρισα. Όταν όμως κάνω την αίτηση την μετεγγραφής στα στοιχεία της αδερφής μου στις σχολές εμφανίζεται στις επιλογές μόνο το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (και όχι το ΤΕΙ) και μετά στα τμήματα έχει να επιλέξω το (πρώην ΤΕΙ) τεχνολόγων γεοπονων Λάρισα. Η αδερφή μου ωστόσο όταν μπαίνει στην εφαρμογή για την αποποίηση επιλέγει το ΤΕΙ Θεσσαλίας καθώς οι κωδικοί που έχει αντιστοιχούν σε αυτό. Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;;
Η λογική λέει ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
Καλή επιτυχία!
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Διαθέτω 6 μόρια σύμφωνα με κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια. Πόσο εφικτή είναι η μετεγγραφη από το ιστορικό αρχαιολογικό Ιωαννίνων στο αντίστοιχο των Αθηνών; παίζει ρόλο και ο βαθμός εισαγωγής με την γενική σειρά κατάταξης;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Διαθέτω 6 μόρια σύμφωνα με κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια. Πόσο εφικτή είναι η μετεγγραφη από το ιστορικό αρχαιολογικό Ιωαννίνων στο αντίστοιχο των Αθηνών; παίζει ρόλο και ο βαθμός εισαγωγής με την γενική σειρά κατάταξης;


Πέρσι η βάση μετεγγραφής στο συγκεκριμένο τμήμα ήταν τα 6 μόρια. Ο βαθμός των πανελληνίων μετράει στις περιπτώσεις ισοβαθμίας ως προς τα μόρια μετεγγραφής.
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

StamaS

Νεοφερμένος

Η StamaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας, έχω μια απορία. Η αδερφή μου ανήκει στο πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας τεχνολόγων γεωπόνων στη Λάρισα. Όταν όμως κάνω την αίτηση την μετεγγραφής στα στοιχεία της αδερφής μου στις σχολές εμφανίζεται στις επιλογές μόνο το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (και όχι το ΤΕΙ) και μετά στα τμήματα έχει να επιλέξω το (πρώην ΤΕΙ) τεχνολόγων γεοπονων Λάρισα. Η αδερφή μου ωστόσο όταν μπαίνει στην εφαρμογή για την αποποίηση επιλέγει το ΤΕΙ Θεσσαλίας καθώς οι κωδικοί που έχει αντιστοιχούν σε αυτό. Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;;


Η ονομασία του Τμήματος τόσο στην αίτηση μετεγγραφής όσο και στην αίτηση αποποίησης πρέπει να είναι ακριβώς η ίδια (αλλιώς θα υπάρξει πρόβλημα). Γιαυτό θα πρέπει να επιλέξετε και οι δύο την καινούρια ονομασία του Τμήματος στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας. Γιατί όμως οι κωδικοί της αδελφής σου αντιστοιχούν στο ΤΕΙ Θεσσαλίας και όχι στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας; Μήπως δεν έχει κάνει ακόμα νέο ιδρυματικό λογαριασμό στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας; Εκτός αν δεν απαιτείται κάτι τέτοιο.΄Οπως και να έχει η ονομασία του Τμήματος θα πρέπει να είναι ακριβώς η ίδια!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top