Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Σε ποια σχολή σε ρώτησα... Παίζει ρόλο το πως διαμορφώθηκαν οι βάσεις των μετεγγραφων γι να καταλάβεις αν έχεις ελπίδα π.χ στο τμήμα Επικοινωνίας και ΜΜΕ του ΕΚΠΑ την πήρε άτομο με 0 μόρια, ενώ στο παιδαγωγικο Θεσσαλονίκης ο τελευταίος που την πήρε είχε 7 μόρια. Παίζει ρόλο δηλαδή η σχολή για να καταλάβεις αν τα 6 μόρια μπορούν να σταθούν αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stela1999123

Νεοφερμένος

Η stela1999123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ααα νοσηλευτική ! 5 μορια έχω και ο τελευταίος μπήκε με 6 με μετεγγραφή

Στην Αθήνα ο τελευταίος με 6
Και στην Πάτρα με 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Άρα έχεις παρά πολλές πιθανότητες. Μη σου πω είναι σχεδόν σίγουρο κατ' εμε. Στην Πάτρα την έχασες προφανώς οριακά λόγω βαθμού άρα εχεις πολλες ελπιδες θεωρώ.. Με την ένσταση οι περισσότεροι άλλωστε την παίρνουν, πόσο μάλλον εσύ που όντως έχεις πολλά μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stela1999123

Νεοφερμένος

Η stela1999123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τι να πω μακάρι...ο τελευταίος είχε 12780κατι και εγώ 12744
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ναι εε; Είσαι άτυχη μωρέ. Την έχασες όντως γι πολύ λίγο. Εγώ είμαι σίγουρη πως θα την πάρεις με την ένσταση.! Μην ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Καταγομαι από Πύργο Ηλείας και σκέφτομαι να δηλώσω το τμήμα ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΉΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΉΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ στη Θεσσαλονίκη. Αν δεν το πιάσω όμως σκέφτομαι να βάλω το αντίστοιχο τμήμα στη Κόρινθο και να ζητήσω μετεγγραφη. Το θέμα είναι ότι σε μένα προφανώς είναι πιο κοντά η Κόρινθος. Έχω δικαίωμα να ζητήσω μετεγγραφη για το τμήμα της Θεσσαλονίκης;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Οι ενστάσεις ποτε θα βγουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πληροίς τα κριτήρια για να ζητήσεις μετεγγραφή, θα πρέπει να δηλώσεις τις σχολές που είναι πιο κοντά στον τόπο μόνιμης κατοικίας σου. Οι μετεγγραφές γίνονται με σκοπό να διευκολυνθούν οι φοιτητές που έχουν σοβαρούς λόγους, να σπουδάσουν όσο γίνεται πιο κοντά στο σπίτι τους και όχι π.χ. να μένουν στην Πάτρα και να ζητούν μετεγγραφή για τη Θεσσαλονίκη επειδή τους αρέσει περισσότερο η πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κάπου αρχές Δεκεμβρίου.

Σοβαρά; Εγώ νόμιζα ότι βγαίνουν μόλις τελειώσει η προθεσμία. Πάει το εξάμηνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Σοβαρά; Εγώ νόμιζα ότι βγαίνουν μόλις τελειώσει η προθεσμία. Πάει το εξάμηνο :P

Δυστυχώς... Το 2016 τα αποτελέσματα για τις ενστάσεις είχαν βγει 2 Δεκεμβρίου, άρα φέτος κάπου εκεί θα βγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αυτό είναι σίγουρο;;; Γιατι μια φίλη μου πέρασε στο τμήμα φιλοσοφικων και κοινωνικών σπουδών στο Ρέθυμνο και ήθελε μετεγγραφη για το ΦΠΨ Αθήνας και που είχε ρωτήσει αν γίνεται λόγω του ότι υπάρχει αντίστοιχο τμήμα στη Πάτρα της είπαν ότι μπορούσε. Εγώ έχω πάρα πολλά μόρια γι να πάρω μετεγγραφη (7 γι την ακρίβεια) κ υψηλή βαθμολογία (για 10% ενδιαφέρομαι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δυστυχώς... Το 2016 τα αποτελέσματα για τις ενστάσεις είχαν βγει 2 Δεκεμβρίου, άρα φέτος κάπου εκεί θα βγουν.

Καλώς. Ευχαριστώ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι να σου πω ... Για να της το είπαν, ίσως να γίνεται (αν και μου κάνει εντύπωση γιατί έτσι χάνουν το νόημά τους οι μετεγγραφές. Εδώ σε περίπτωση που ζητάει μετεγγραφή κάποιος που έχει αδελφό φοιτητή πχ. στην Κομοτηνή και η μόνιμη κατοικία του είναι π.χ η Θεσσαλονίκη, του δίνουν μετεγγραφή για την Κομοτηνή. Ακόμα και στις αμοιβαίες μετεγγραφές εξαιρούν τους νομούς Αττικής και Θεσσαλονίκης. Γενικά εξαντλούν όλα τα περιθώρια πριν δώσουν μετεγγραφή για την Αθήνα και την Θεσσαλονίκη). Βέβαια πάντα έχει σημασία και ποιος της το είπε, επειδή υπάρχουν πολλοί "αρμόδιοι" που είναι αναρμόδιοι και δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα! Καλύτερα να πας η ίδια μια μέρα στο αρμόδιο τμήμα του Υπουργείου (όχι μέσω τηλεφώνου γιατί δεν ξέρεις ποιος θα σου απαντήσει) και να ρωτήσεις ώστε να διαλευκάνεις την υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Πλεον εχουν γινει πιο αυστηρες οι μετεγγραφες.Στη γενια μου (2014) εκανε ο καθενας οτι ηθελε.:D
πχ μια συμμαθητρια μου που περασε βολο (τοπο καταγωγης) πηρε μετεγγραφη για θεσσαλονικη που εμενε η αδερφη της.Δηλαδη πηρε μετεγγραφη απο τον τοπο κατοικιας της :P
Αν ειχες κανα αδερφο θεσσαλονικη ισως ειχες πιθανοτητες.Τωρα δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος να παρεις μετεγγραφη για θεσσαλονικη,οσα μορια και αν εχεις.Δηλαδη απο που και ως που να το επιτρεψουν αυτο;Δεν εχει λογικη...
Ομως ποτε δεν ξερεις,παρε κανα τηλ να σαι σιγουρη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Δεν είναι αδύνατο πιστεύω
Ο αδελφός ενός φίλου μου πέρασε Ιατρική στα Ιωάννινα πέρσι και ζήτησε μεταγραφή για Θεσσαλονίκη χωρίς κανέναν ιδιαιτερο λόγο
.Συγκέντρωνε απλώς τα μόρια για τη μεταγραφή. Τέλος πάντων την πήρε με την 1η. Ουτε ένσταση ούτε τίποτα. Και μιλάμε για Ιατρική Θεσσαλονίκης μια από τις πιο περιζήτητες σχολές που πολλοι σκοτώνονται να πάνε εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι αδύνατο πιστεύω
Ο αδελφός ενός φίλου μου πέρασε Ιατρική στα Ιωάννινα πέρσι και ζήτησε μεταγραφή για Θεσσαλονίκη χωρίς κανέναν ιδιαιτερο λόγο
.Συγκέντρωνε απλώς τα μόρια για τη μεταγραφή. Τέλος πάντων την πήρε με την 1η. Ουτε ένσταση ούτε τίποτα. Και μιλάμε για Ιατρική Θεσσαλονίκης μια από τις πιο περιζήτητες σχολές που πολλοι σκοτώνονται να πάνε εκει

Αυτό πράγματι είναι μια ισχυρή απόδειξη ότι τελικά μάλλον γίνεται. Ξέρεις εγώ δεν δίνω μεγάλη σημασία στις πληροφορίες που δίνουν οι αρμόδιοι. Πολλές φορές με έχουν παραπληροφορήσει γιαυτό προσπαθώ μόνη μου να ψάχνω και να βρίσκω την άκρη. Αφού όμως είναι γεγονός ότι ο φίλος σου πήρε μετεγγραφή απλά και μόνο με βάση τα μόριά του σε τόπο της μη μόνιμης κατοικίας του και τη στιγμή που η κοπελιά συγκεντρώνει 7 μόρια τότε είναι εφικτό να κάνει αυτό που θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση η επιτροπή ενστάσεων να μην δεχτεί την ένσταση σου γιατί οι λόγοι που θες να πάρεις μετεγγραφή να μην είναι αρκετόι/έγκυροι; πχ έγραψα οτι η σχολή είναι μακριά απο την πόλη που μένω και ότι η γονείς μου είναι άνεργοι και δεν θέλω να τους βαρύνω οικονομικά + κάποια άλλα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pal77

Νεοφερμένος

Ο pal77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ξερουμε περιπου ποτε θα σταλουν τα ονοματα απ το υπουργειο στις γραμματειες των τμηματων των επιτυχοντων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ χθες άκουσα από παιδιά ότι λογικά οι ενστάσεις θα βγουν πριν τα τέλη Νοέμβρη για να μη συμπέσουν με το τέλος δήλωσης μαθημάτων (30/11).

Παρεμπιπτόντως, μόλις πάρω μετεγγραφή σε άλλη σχολή αμέσως ξεγράφομαι από τη παλιά η πρέπει να ξαναστείλω χαρτιά στη καινούργια σχολή και να ζητήσω να με διαγράψουν από τη παλιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top