Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
παιδια εχετε ακουσει τιποτα για τα αποτελεσματα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofi09

Νεοφερμένος

Η sofi09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Διάβασα οτι τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν το αργότερο μέχρι την Τρίτη.Δεν γνωρίζω αν ευσταθεί αυτή η πληροφιρία.Στα φοιτητικά νέα την διάβασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
σ ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από σήμερα Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017 είναι διαθέσιμα τα αποτελέσματα των μετεγγραφών. Ανακοινώνονται και οι βάσεις των μετεγγραφών και οι ημερομηνίες για τις ενστάσεις-αιτήσεις θεραπείας.
https://www.minedu.gov.gr/news/31199...a-meteggrafon-2017-vaseis-ypovoli-enstaseon-2
΄Αντε να μας πείτε τι κάνατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΕΡΤΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΕΡΤΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας
Πήρα μετεγγραφή από το Τει Ηρακλείου για το Τει Χαλκίδας . Η πρώτη μου επιλογή ήταν το Τει Πειραιά ,μπορώ να κάνω ένσταση για αυτό .
Σε περίπτωση που μπορώ και δεν μου εγκριθεί η ένσταση ,έχω την δυνατότητα να μην δεχτώ την μετεγγραφή .Είμαι ήδη στο Ηράκλειο και το Τει εδώ είναι πάρα πολύ καλό σε σχέση με ό,τι έχω ακούσει για το Τει της Χαλκίδας στο τμήμα μου.Βέβαια το οικονομικό είναι πολύ μεγάλο αγκάθι αλλά προκειμένου για ένα καλό επίπεδο σπουδών λέω να το παλέψω με μια δουλειά επικουρικά ....Είμαι στο τμήμα Ηλεκτρολογων Μηχανικών .Επίσης θα με ενδιέφερε και η γνώμη κάποιου πάνω στο συγκεκριμένο κλάδο του Τει μου.
Ευχαριστώ πολύ
Β.Γ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας
Πήρα μετεγγραφή από το Τει Ηρακλείου για το Τει Χαλκίδας . Η πρώτη μου επιλογή ήταν το Τει Πειραιά ,μπορώ να κάνω ένσταση για αυτό .
Σε περίπτωση που μπορώ και δεν μου εγκριθεί η ένσταση ,έχω την δυνατότητα να μην δεχτώ την μετεγγραφή .Είμαι ήδη στο Ηράκλειο και το Τει εδώ είναι πάρα πολύ καλό σε σχέση με ό,τι έχω ακούσει για το Τει της Χαλκίδας στο τμήμα μου.Βέβαια το οικονομικό είναι πολύ μεγάλο αγκάθι αλλά προκειμένου για ένα καλό επίπεδο σπουδών λέω να το παλέψω με μια δουλειά επικουρικά ....Είμαι στο τμήμα Ηλεκτρολογων Μηχανικών .Επίσης θα με ενδιέφερε και η γνώμη κάποιου πάνω στο συγκεκριμένο κλάδο του Τει μου.
Ευχαριστώ πολύ
Β.Γ

Οι ενστάσεις-αιτήσεις θεραπείας εξετάζονται κυρίως για τις περιπτώσεις ισοψηφίας σε αριθμό μορίων που ισούνται ή υπερβαίνουν την ανώτατη μοριοδότηση που μπορεί να λάβει υποψήφιος με βάση το κατά κεφαλήν εισόδημα (5 μόρια και άνω). Κατά τα άλλα μπορείς βέβαια να κάνεις ένσταση αλλά αν δεν υπάρχει κάτι λάθος ή κάτι διαφορετικό από την αρχική αίτηση μετεγγραφής, δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι. Αν θέλεις να παραμείνεις στην αρχική σχολή εισαγωγής σου τότε απλά δεν εμφανίζεσαι στη γραμματεία της σχολής που μετεγγράφηκες για να κάνεις τις απαιτούμενες ενέργειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΕΡΤΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΕΡΤΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάρω μετεγγραφή με 5 μόρια (μηδενικό εισόδημα). Τώρα περιμένω να κάνω ένσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάρω μετεγγραφή με 5 μόρια (μηδενικό εισόδημα). Τώρα περιμένω να κάνω ένσταση.

Αύριο πρωί-πρωί να κάνεις την ένσταση. Αφού έχεις 5 μόρια από οικονομικά κριτήρια, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα την πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αύριο πρωί-πρωί να κάνεις την ένσταση. Αφού έχεις 5 μόρια από οικονομικά κριτήρια, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα την πάρεις.

Αυτό θα κάνω. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Παιδιά κάθε πανεπιστήμιο θα βγάλει ξεχωριστά ανακοίνωση για την κατάθεση των δικαιολογητικών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει ένσταση ή είναι μόνο για ειδικές περιπτώσεις; Κι εγώ είχα 5 μόρια λόγω εισοδήματος αλλά δε πήρα στη πρώτη επιλογή μου μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει ένσταση ή είναι μόνο για ειδικές περιπτώσεις; Κι εγώ είχα 5 μόρια λόγω εισοδήματος αλλά δε πήρα στη πρώτη επιλογή μου μετεγγραφή.

Οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει αλλά όσοι έχουν τον ανώτατο αριθμό μορίων από τα οικονομικά κριτήρια εξετάζονται κατά προτεραιότητα και χωρίς να λαμβάνεται υπόψη το κριτήριο των μορίων εισαγωγής (δες την ανάρτησή μου αριθμ.451). Με άλλα λόγια όσοι έχουν 5 μόρια από οικονομικά κριτήρια είναι σχεδόν (για να μην πω απόλυτα) σίγουρο ότι αφού υποβάλλουν ένσταση θα πάρουν τη μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει αλλά όσοι έχουν τον ανώτατο αριθμό μορίων από τα οικονομικά κριτήρια εξετάζονται κατά προτεραιότητα και χωρίς να λαμβάνεται υπόψη το κριτήριο των μορίων εισαγωγής (δες την ανάρτησή μου αριθμ.451). Με άλλα λόγια όσοι έχουν 5 μόρια από οικονομικά κριτήρια είναι σχεδόν (για να μην πω απόλυτα) σίγουρο ότι αφού υποβάλλουν ένσταση θα πάρουν τη μετεγγραφή.

Σ'ευχαριστώ. Νομίζεις ότι μπορώ να κάνω ένσταση χωρίς να γράψω τίποτα στο κουτάκι που μου ζητάει να αναφέρω λόγους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σ'ευχαριστώ. Νομίζεις ότι μπορώ να κάνω ένσταση χωρίς να γράψω τίποτα στο κουτάκι που μου ζητάει να αναφέρω λόγους;

Δεν ξέρω πώς είναι η φόρμα της ένστασης για να σου πω. Λογικά θα πρέπει να γράψεις "παντελής οικονομική αδυναμία να σπουδάσω μακριά από τον τόπο κατοικίας μου" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν ξέρω πώς είναι η φόρμα της ένστασης για να σου πω. Λογικά θα πρέπει να γράψεις "παντελής οικονομική αδυναμία να σπουδάσω μακριά από τον τόπο κατοικίας μου" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Έγινε. Ευχαριστώ πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δεν ξέρω πώς είναι η φόρμα της ένστασης για να σου πω. Λογικά θα πρέπει να γράψεις "παντελής οικονομική αδυναμία να σπουδάσω μακριά από τον τόπο κατοικίας μου" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Για να ξέρεις (αν κάποιος κάνει μια παρόμοια ερώτηση), όταν πατήσεις για να κάνεις ένσταση, λίγο πιο κάτω υπάρχει ένα "κουτάκι" για να γράψεις τους λόγους που κάνεις ένσταση. Μετά έχεις την δυνατότητα να εκτυπώσεις αυτό το χάρτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stela1999123

Νεοφερμένος

Η stela1999123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά έκανα αίτηση για μετεγγραφή με 5 μορια 1 από τριτεκνια και 4 από εισόδημα για Αθήνα και δεύτερη επιλογή για Πάτρα και δεν την πήρα ..! Έκανα ένσταση πιστεύετε θα την πάρω ;
Αλλιώς μπορώ να κάνω άρση οριστικοποίησης της ένστασης και να βάλω Αθήνα και Κρήτη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά έκανα αίτηση για μετεγγραφή με 5 μορια 1 από τριτεκνια και 4 από εισόδημα για Αθήνα και δεύτερη επιλογή για Πάτρα και δεν την πήρα ..! Έκανα ένσταση πιστεύετε θα την πάρω ;
Αλλιώς μπορώ να κάνω άρση οριστικοποίησης της ένστασης και να βάλω Αθήνα και Κρήτη ;
Σε ποια σχολή έκανες αίτηση μετεγγραφης γι να σου πω αν έχεις ελπίδες;; Κοιτα 6 μόρια είναι πολλά γενικά, εγώ είμαι σίγουρη πως με την ένσταση, εστω για Πάτρα, θα την πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stela1999123

Νεοφερμένος

Η stela1999123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
5 μορια έχω
Το 1 είναι από την τριτεκνια και 4 από το εισόδημα και συνολικά 5 ! Έβαλα Αθήνα και Πάτρα

5 μορια έχω
Το 1 είναι από την τριτεκνια και 4 από το εισόδημα και συνολικά 5 ! Έβαλα Αθήνα και Πάτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top