Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πριν λίγο είδα τις αντιστοιχιες για τα τμήματα της πληροφορικής και μου δημιουργήθηκε μια απορία...Έστω ότι περνάω στο τμήμα πληροφορικής & τηλεπικοινωνιων αλλά θέλω να πάρω μετεγγραφη για Λαμια,η Λαμία όμως έχει δύο τμήματα σε ποιο γίνομαι δεκτός;

Έχεις 2 επιλογές στο μηχανογραφικό μετεγγραφών.
Βάζεις πιο πάνω αυτό που σε ενδιαφέρει το μέγιστο και από κάτω την λιγότερο επιθυμητή (εν σχεσει με την πρώτη). Έπειτα, σύμφωνα με την προσφορά και τη ζήτηση περνάς είτε στην 1η σου επιλογή ή στη 2η αλλά το σημαντικό είναι ότι βασίζεται σε καθαρά δικές σου επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Χρήστο.Χρονια πολλά για τη γιορτή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OctobersVeryOwn

Νεοφερμένος

Ο OctobersVeryOwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν δικαιούμαι μετεγγραφή απο σχολή στη οποία εισήλθα με 10%; Δηλαδή αν περάσω με 10% στους μηχανολόγους κοζάνης δικαιούμαι μετεγγραφή για αθήνα; Μιλάω πάντα για την περίπτωση που μαζεύω αρκετούς πόντους για μετεγγραφή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OctobersVeryOwn

Νεοφερμένος

Ο OctobersVeryOwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κανένας;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν δικαιούμαι μετεγγραφή απο σχολή στη οποία εισήλθα με 10%; Δηλαδή αν περάσω με 10% στους μηχανολόγους κοζάνης δικαιούμαι μετεγγραφή για αθήνα; Μιλάω πάντα για την περίπτωση που μαζεύω αρκετούς πόντους για μετεγγραφή. :)

Νομιζω μπορεις να παρεις μεταγγραφη αλλα με καποια επιφυλαξη . Αν δεν ειναι το θεμα οικονομικο καλητερα να κατσεις στην επαρχεια ποιο ευκολα θα τελιωσεις χωρις να παρεις και χαμηλου επιπεδου γνωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν δικαιούμαι μετεγγραφή απο σχολή στη οποία εισήλθα με 10%; Δηλαδή αν περάσω με 10% στους μηχανολόγους κοζάνης δικαιούμαι μετεγγραφή για αθήνα; Μιλάω πάντα για την περίπτωση που μαζεύω αρκετούς πόντους για μετεγγραφή. :)


https://sep4u.gr/fek/fek_2016_3153b.pdf
άρθρο 1, παράγραφος 1, περίπτωση β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OctobersVeryOwn

Νεοφερμένος

Ο OctobersVeryOwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Παιδια για μεταγγραφη τωρα πια πρεπει να περιμενουμε μεχρι τον οκτωβρη κλπ για να κανουμε αιτησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Κουλης

Νεοφερμένος

Ο Νικος Κουλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1. Φτανουν 3 μορια για CEID Πατρας?
2. Παιζει ρολο και το ποσο εχεις γραψει στις πανελληνιες?
3. Ισχυει οτι θα μειωθει ο αριθμος των μεταγραφων φετος?
4. Το πρωτο εξαμηνο χανεται λογω του οτι οι μεταγραφες αργουν? Και να μη χανεται ομως οι αλλοι θα εχουν ξεκινησει και εσυ θα εισαι πισω. Σωστα?
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Κουλης

Νεοφερμένος

Ο Νικος Κουλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κανενας ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Γειά σας. Χρειάζομαι τις γνώσεις σας και τη βοήθεια σας. Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα Δημοσιογραφιας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης στο Αριστοτέλειο πανεπιστήμιο. Πέρασα με πανελλήνιες το 2016. Θέλω να πάρω μετεγγραφη για το αντίστοιχο τμήμα της Αθήνας τώρα για το 2ο έτος. Δεν ξέρω όμως μηπως παίζει ανασταλτικο ρόλο αυτο. Ως κριτήρια είναι το κριτήριο της πολυτεκνιας και το χαμηλό εισόδημα.. Υπάρχει κάποια διαφορά στα κριτήρια επειδή είμαι στο 2ο έτος; Είναι πιο δύσκολο να τη πάρω λόγω αυτού; Επίσης τι γίνεται με τα μαθήματα που χρωστάω από τις εξεταστικές του 1ου έτους; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Γειά σας. Χρειάζομαι τις γνώσεις σας και τη βοήθεια σας. Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα Δημοσιογραφιας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης στο Αριστοτέλειο πανεπιστήμιο. Πέρασα με πανελλήνιες το 2016. Θέλω να πάρω μετεγγραφη για το αντίστοιχο τμήμα της Αθήνας τώρα για το 2ο έτος. Δεν ξέρω όμως μηπως παίζει ανασταλτικο ρόλο αυτο. Ως κριτήρια είναι το κριτήριο της πολυτεκνιας και το χαμηλό εισόδημα.. Υπάρχει κάποια διαφορά στα κριτήρια επειδή είμαι στο 2ο έτος; Είναι πιο δύσκολο να τη πάρω λόγω αυτού; Επίσης τι γίνεται με τα μαθήματα που χρωστάω από τις εξεταστικές του 1ου έτους; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Δεν παιζει ρολο οτι θα μπεις δευτερο ετος. Τωρα οσον αφορα τα μαθηματα, ειτε θα σου δικαιολογησουν καποια απο αυτα που εχεις περασει ειτε δεν θα σου δικαιολογησουν κανενα. Αυτο εξαρταται απο τον καθηγητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι σχετικα με το οικονομικο κριτηριο
Λεει οτι υπολογιζεται και το εισοδημα του ιδιου του φοιτητη αν κανει φορολογικη δηλωση και το οικογενειακο.
Αν ενας φοιτητης δεν ειναι 18 ειναι πανω απο 20 και κανει εδω και χρονια δικη του φορολογικη δηλωση
μετραει και παλι ΚΑΙ των γονιων του???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Στις περσινες μεταγραφες επαιζε ρολο η χιλιομετρικη αποσταση απ τον τοπο κατοικιας? Δηλαδη να εχεις περασει σ ενα τμημα που ειναι πιο κοντα στον τοπο κατοικιας σου απ αυτο που θελεις να πας (πχ τοπος κατοικιας γονεων αλεξανδρουπολη, τμημα επιτυχιας ξανθη, τμημα για μεταγραφη θεσσαλονικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
για σας. έχω το εξίς πρόβλημα. το άρθροισμα του εισοδήματος των γονιών μου είναι κάτω από 36000 ευρω
όμως στην εφαρμογή του υπορείου για μεταγραφές(παρ'ότι έχω έναν αδελφό που πέρασε φέτος άρα είμαστε 4)
μου βγάζει εισόδημα > των 9000

παρ'οτι 32000/4 = 8000.

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?:hmm:


Πως υπολογιζεται το εισοδημα?εαν ο φοιτητης κανει δικη του φορολογικη δηλωση και ειναι ας πουμε μηδενικη του 16
και οι γονεις του εχουν πχ 24.000 χιλ. φορολογικη δηλωση το διαιρω? η ειναι τα 24.000 αρα πολυ πιο πανω απο το οριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
υπαρχει η δυνατοτητα μεττεγραφης απο το παντειο στο παπει?( διεθνων και ευρωπαικων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Γειά σας. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Η κολλητή μου μάλλον περνάει φέτος με περίπου 4.700 μόρια στο ΤΕΙ ηλεκτρονικών μηχανικών στα Χανιά. Θέλει να πάρει μετεγγραφη για Αθήνα. Συγκεντρώνει 5 μόρια. Πιστεύετε θα την πάρει έν τέλει; Με προβληματιζει το γεγονός ότι συγκέντρωσε σχετικά χαμηλά μόρια κ από ότι έχω δει υπάρχει βαθμολογικη βάση. Το 2016 στη σχολη της αυτη ήταν μόλις 3500 μόρια, το 2015 όμως περίπου 9000. Τι λέτε να γίνει φέτος;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionusia 19

Νεοφερμένος

Η Dionusia 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ναι έτσι νομίζω. Πρέπει να περιμένεις μέχρι να βγει σχετική ανακοίνωση που πάνω κάτω βγαίνει γύρω στα μέσα Οκτωβρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

as12df34

Νεοφερμένος

Ο as12df34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μεταγραφη μπορει να παρει καποιος και για πολη που δεν ειναι τοπος κατοικιας του?και ακομη μεχρι ποιο ετος μπορει να παρει μεταγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι..
Περασα φετος Ιαρικη Ιωαννινων. *Δακρυα χαρας*
Ομως θελω να παρω μεταγραφη.. Ειναι απαραιτητο να παω στα ιωαννινα και να δηλωσω-παρακολουθησω μαθηματα;
Ειμαι απο Μυτιληνη οποτε ειναι λιγο δυσκολο..'Η μπορω να κανω την εγγραφη ηλεκτρονικα και αν παρω την μεταγραφη να παω κατευθειαν για παρακολουθηση στο καινουριο τμημα; Υπαρχει φοβος να χασω το εξαμηνο λογω απουσιας απο εργαστηρια και υποχρεωτικα μαθηματα;
Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top