Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Λένω

Well-known member

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

Λένω

Well-known member

Επίσης κάτι που θα πρέπει να προσέξουν φέτος οι υποψήφιοι για μετεγγραφή είναι να μην κοιτάζουν μόνο αν το τμήμα τους είναι αντίστοιχο με αυτό που θέλουν να μετεγγραφούν αλλά και αν λειτουργεί το αντίστοιχο εξάμηνο στο οποίο θα φοιτήσουν! Π.χ αν κάποιος είχε εισαχθεί πέρσι στο τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του ΟΠΑ και είναι Κοζανίτης οπότε θέλει να πάρει μετεγγραφή στον τόπο του για το αντίστοιχο τμήμα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ επειδή το αντίστοιχο τμήμα της Κοζάνης ιδρύθηκε φέτος άρα δεν λειτουργεί το αντίστοιχο 3ο εξάμηνο για να μπορέσει να μετεγγραφεί.

Mariahj

New member

Η Mariahj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μας αποκλειει εμας τους δευτεροετεις τριτοετεις κ τεταρτοετεις ομως των πρωην τει........Κ δεν καταλαβαινω το γτ....εψαχνε τον τροπο να μειωσει τις μετεγγραφες ολο το καλοκαιρι κ τα καταφερε...σαν δεν ντρεπονται λεω γω
εγω ειμαι στο 3ο ετος και θελω να ζητησω μετεγγραφη.Πηρα στο υπουργειο παιδειας το Σεπτεμβριο και μου ειπαν οτι την δικαιουμαι την μετεγγραφη.

Λένω

Well-known member

εγω ειμαι στο 3ο ετος και θελω να ζητησω μετεγγραφη.Πηρα στο υπουργειο παιδειας το Σεπτεμβριο και μου ειπαν οτι την δικαιουμαι την μετεγγραφη.

Δες στην εγκύκλιο των μετεγγραφών στη σελίδα 2 εκεί που γράφει "Διευκρινίζονται τα ακόλουθα", το α)
Το γράφει ξεκάθαρα!
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2019/Εγκύκλιος_μετεγγραφών_ακαδ._έτους_2019-2020.pdf

xrusa.kok

New member

Η xrusa.kok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά κάποιος που πέρασε χημεία στην Καβάλα να μου πει εάν του έστειλαν (μέσω enail)κωδικούς. Επίσης για την βεβαίωση εγγραφής πρέπει να πας ο ίδιος στην γραμματεία της σχολής που πέρασες ή μπορούν να σου την στείλουν μέσω email?

Τελευταία επεξεργασία:

Mariahj

New member

Η Mariahj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δες στην εγκύκλιο των μετεγγραφών στη σελίδα 2 εκεί που γράφει "Διευκρινίζονται τα ακόλουθα", το α)
Το γράφει ξεκάθαρα!
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2019/%CE%95%CE%B3%CE%BA%CF%8D%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CF%8E%CE%BD_%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CE%B4._%CE%AD%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82_2019-2020.pdf
Εγώ ανέφερα τι μου είπαν στους υπουργείο Παιδείας,τώρα δεν γνωρίζω αν κάτι άλλαξε

Λένω

Well-known member

γιωργοςπ

New member

Ο γιωργοςπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας , περασα στο πανεπιστημιο θεσσαλιας(λαρισσα) στο τμημα διοικησης επιχειρησεων και θελω να κανω μετεγγαφη στο αιγαλεω . τα μορια που εχω ειναι 3 και θελω να κανω μια ερωτηση. Η μητερα μου πληρωνει δανειο και ενοικιο(εισοδημα το χρονο γυρω στα 24000 εκ των οποιων 10400 πηγαινουν στο δανειο και στο ενοικιο) και ειμαστε μονογονεικη οικογενεια θα ηθελα να ρωτησω αν αυτοι οι παραγοντες υπολογιζονται .ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία:

Λένω

Well-known member

γεια σας , περασα στο πανεπιστημιο θεσσαλιας(λαρισσα) στο τμημα διοικησης επιχειρησεων και θελω να κανω μετεγγαφη στο αιγαλεω . τα μορια που εχω ειναι 3 και θελω να κανω μια ερωτηση. Η μητερα μου πληρωνει δανειο και ενοικιο(εισοδημα το χρονο γυρω στα 24000 εκ των οποιων 10400 πηγαινουν στο δανειο και στο ενοικιο) και ειμαστε μονογονεικη οικογενεια θα ηθελα να ρωτησω αν αυτοι οι παραγοντες υπολογιζονται .ευχαριστω

Λαμβάνονται υπόψη μόνο τα κριτήρια που αναφέρονται στην εγκύκλιο https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2019/Εγκύκλιος_μετεγγραφών_ακαδ._έτους_2019-2020.pdf

Νίκος999

Active member

Ο Νίκος999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 515 μηνύματα.
Τα βύσματα παιζουν στις μετεγγραφές; Διότι, θα πεσουνε μηνύσεις αν μας πάρει την θέση κάποιο βύσμα

Αλκης Κ.

Active member

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 139 μηνύματα.

constansn

New member

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τα βύσματα παιζουν στις μετεγγραφές; Διότι, θα πεσουνε μηνύσεις αν μας πάρει την θέση κάποιο βύσμα

Δεν γνωρίζω κατά πόσο παίζει ρόλο το βύσμα αλλά, στην Ελλάδα είμαστε δεν μου φαίνεται τόσο απίθανο. Εσύ πως είσαι τόσο σίγουρος ότι δικαιούσαι μετεγγραφή;

Νίκος999

Active member

Ο Νίκος999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 515 μηνύματα.

Νίκος999

Active member

Αλκης Κ.

Active member

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 139 μηνύματα.

than.bimp

New member

Ο than.bimp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Στο κομματι που επεξηγει το κατα κεφαλην εισοδημα γραφει:
Ο υπολογισμός του κατά κεφαλήν εισοδήματος υπολογίζεται αυτοτελώς για κάθε υποβληθείσα φορολογική δήλωση του αιτούντος και των γονέων του/συζύγου.
Τι εννοεί με αυτό;

Τελευταία επεξεργασία:

MaryLou

New member

Η MaryLou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Εγώ θα δωσω πανελλαδικές το 2020 μετά από πολλά χρόνια. Έχω ένα παιδάκι 3 ετων. Σε περίπτωση που περάσω σε σχολή μακρυά από την πόλη μου δίκαιουμε μετεγγραφή λόγο του παιδιού;

Danah9

New member

Η Danah9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας

Είμαι δεύτερο έτος στο πρώην ΤΕΙ της Πάτρας και θέλω μετεγγραφή για το πρώην ΤΕΙ της Καλαμάτας αλλα η εγκύκλιος γράφει ότι δεν θα επιτραπεί σε κανέναν αυτής της κατηγορίας η μετεγγραφή, γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με όλους εμάς ;

Χρήστες Βρείτε παρόμοια