Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γειά σας..
Πέρασα στο Ηράκλειο και θέλω να κάνω μεταγραφή για Αθήνα, συγκεκριμένα στο πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής.
Πέρυσι οι βάσεις των μεταγραφών στο συγκεκριμένο τμήμα ήταν τα 5 μόρια ενώ δέχτηκαν μεταγραφές και με 0 μόρια.
Εγώ σύμφωνα με τα κριτήρια έχω 7 μόρια.. Πιστεύετε πως αξίζει να πάρω το ρίσκο να νοικιάσω σπίτι στην Αθήνα και να παρακολουθώ μαθήματα εκεί;
Μετά από ψάξιμο βρήκα δύο σχολές στο Αιγάλεω που μπορεί να αναφέρεσαι και θα ήθελα να μας δισαφηνησεις. Ειτε εννοείς
την σχολή Διοίκησης Τουρισμού στην οποία πέρυσι ο πρώτος είχε 5 μόρια και ο τελευταίος είχε 0 και δεδομένου την χαμηλότερη βάση (η βάση είναι τα μόρια του τελευταίου) η μεταγραφή σου είναι σίγουρη. Βέβαια μπορεί να εννοείς την σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων, η οποία μόνο φετος απέκτησε αντιστοιχία με τις υπόλοιπες και δεν μπορούμε να, προβλέψουμε την βάση της αλλά μόνο ενδεικτικά η Διοίκηση Επιχειρήσεων του ΟΠΑ είχε βάση 5 μόρια πέρυσι. Συμπεραίνω πως οποία από τις δύο και να ενδιαφέρεσαι, τα 7 μόρια είναι εγγύηση για την μεταγραφή σου απλά ήθελα να μας ξεκαθαρίσεις σε ποια από τις δύο ενδιαφέρεσαι.
 

Agaph01

Νεοφερμένος

Η Agaph01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα.Πως ήταν η βάση 5 και δέχτηκαν μετεγγραφές με 0 μόρια?Βάση δεν είναι ο φοιτητής που μπήκε με τα λιγότερα μόρια?Μήπως εννοείς ότι ο φοιτητής με τα περισσότερα μόρια ήταν 5 και τα λιγότερα (βάση) το 0?Σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι τα 7 που έχεις είναι αρκετά και στην θέση σου θα πήγαινα στην Αθήνα.Καλή επιτυχία!
Καλησπέρα, ναι αυτό εννοούσα, απλά εχω μπερδευτει και εγω η ίδια λιγο με ολη την διαδικασια..
Ευχαριστώ πολύ!!

Μετά από ψάξιμο βρήκα δύο σχολές στο Αιγάλεω που μπορεί να αναφέρεσαι και θα ήθελα να μας δισαφηνησεις. Ειτε εννοείς
την σχολή Διοίκησης Τουρισμού στην οποία πέρυσι ο πρώτος είχε 5 μόρια και ο τελευταίος είχε 0 και δεδομένου την χαμηλότερη βάση (η βάση είναι τα μόρια του τελευταίου) η μεταγραφή σου είναι σίγουρη. Βέβαια μπορεί να εννοείς την σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων, η οποία μόνο φετος απέκτησε αντιστοιχία με τις υπόλοιπες και δεν μπορούμε να, προβλέψουμε την βάση της αλλά μόνο ενδεικτικά η Διοίκηση Επιχειρήσεων του ΟΠΑ είχε βάση 5 μόρια πέρυσι. Συμπεραίνω πως οποία από τις δύο και να ενδιαφέρεσαι, τα 7 μόρια είναι εγγύηση για την μεταγραφή σου απλά ήθελα να μας ξεκαθαρίσεις σε ποια από τις δύο ενδιαφέρεσαι.

Ενδιαφέρομαι για την Διοίκηση Τουρισμού..
 

Hipoo

Νεοφερμένος

Ο Hipoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα!!Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση..Τα 6 η 7 μόρια είναι αρκετά για μεταγραφή από γεωπονια και ιχθυολογια Βόλου σε γεωπονια απθ;Τα εξη μόρια είναι από εισοδηματικά κριτήρια...το έβδομο δεν ειμαι σίγουρος αν θα το πάρω γτ δεν έχω πάρει πιστοποιητικό κεπα για να διαπιστωθεί ότι εχει μέλος τις οικογένειας μου 67 τις 100 αναπηρία αλλά μπόρεσα να προσκόμισω ένα χάρτη από το νοσοκομείο που να αναφέρει την σοβαρότητα τις κατάστασης και ότι πάσχει από σοβαρή ασθένεια...Θα πάρω το μόριο με αυτό το χαρτί ;
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπέρα!!Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση..Τα 6 η 7 μόρια είναι αρκετά για μεταγραφή από γεωπονια και ιχθυολογια Βόλου σε γεωπονια απθ;Τα εξη μόρια είναι από εισοδηματικά κριτήρια...το έβδομο δεν ειμαι σίγουρος αν θα το πάρω γτ δεν έχω πάρει πιστοποιητικό κεπα για να διαπιστωθεί ότι εχει μέλος τις οικογένειας μου 67 τις 100 αναπηρία αλλά μπόρεσα να προσκόμισω ένα χάρτη από το νοσοκομείο που να αναφέρει την σοβαρότητα τις κατάστασης και ότι πάσχει από σοβαρή ασθένεια...Θα πάρω το μόριο με αυτό το χαρτί ;

Θα σε ενημερώσω απλώς για την κατάσταση διότι δεν μπορεί να γίνει ακριβής πρόβλεψη των βάσεων της μεταγραφής. Πέρυσι πχ το γεωπονικό του ΑΠΘ είχε βάση 4 μόρια άρα με 6 μόρια περνούσες άνετα. Όμως φέτος αλλάζουν οι αντίστοιχες σχολές και πλέον υπάρχουν 10 γεωπονικες σχολες και από περιφέρεια με αποτέλεσμα να ανέβουν οι βάσεις. Ακόμη και έτσι όμως αυτό δεν πρέπει να σε ανησυχεί διότι τα 7 μόρια είναι σχεδόν εγγύηση για μεταγραφή και το γνωρίζω εμπειρικά. Οπότε το χαρτί είναι αρκετά σημαντικό να το αποκτήσεις γιατί το 1 μόριο σε τέτοια περίπτωση κάνει την διαφορά και έχεις ακόμα ένα μήνα περίπου να κάνεις αίτηση. Σου εύχομαι καλή επιτυχία:thumbsup:
 

Hipoo

Νεοφερμένος

Ο Hipoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θα σε ενημερώσω απλώς για την κατάσταση διότι δεν μπορεί να γίνει ακριβής πρόβλεψη των βάσεων της μεταγραφής. Πέρυσι πχ το γεωπονικό του ΑΠΘ είχε βάση 4 μόρια άρα με 6 μόρια περνούσες άνετα. Όμως φέτος αλλάζουν οι αντίστοιχες σχολές και πλέον υπάρχουν 10 γεωπονικες σχολες και από περιφέρεια με αποτέλεσμα να ανέβουν οι βάσεις. Ακόμη και έτσι όμως αυτό δεν πρέπει να σε ανησυχεί διότι τα 7 μόρια είναι σχεδόν εγγύηση για μεταγραφή και το γνωρίζω εμπειρικά. Οπότε το χαρτί είναι αρκετά σημαντικό να το αποκτήσεις γιατί το 1 μόριο σε τέτοια περίπτωση κάνει την διαφορά και έχεις ακόμα ένα μήνα περίπου να κάνεις αίτηση. Σου εύχομαι καλή επιτυχία:thumbsup:


Με αυτό το χαρτί θα μπορέσω να πάρω το μόριο;Μάλλον δεν θα πάρω την πιστοποίηση αναπηρίας από κεπα...αλλά έχω και εισιτήρια και εισιτήρια από νοσοκομείο καθώς και χάρτη που επιβεβαιώνει την σοβαρότητα τις κατάστασης
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Με αυτό το χαρτί θα μπορέσω να πάρω το μόριο;Μάλλον δεν θα πάρω την πιστοποίηση αναπηρίας από κεπα...αλλά έχω και εισιτήρια και εισιτήρια από νοσοκομείο καθώς και χάρτη που επιβεβαιώνει την σοβαρότητα τις κατάστασης

Με το χαρτί εννοούσα την βεβαίωση του ΚΕΠΑ. Δεν έχω εμπειρία με αυτό το συγκεκριμένο προβλημα όμως αυτό το thread έχει σχεδόν όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι και χρήστες όπως η Λενώ που έχουν ακόμα καλύτερη εμπειρία σε αυτό το θέμα και μπορούν να λύσουν τις απορίες σου
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Με αυτό το χαρτί θα μπορέσω να πάρω το μόριο;Μάλλον δεν θα πάρω την πιστοποίηση αναπηρίας από κεπα...αλλά έχω και εισιτήρια και εισιτήρια από νοσοκομείο καθώς και χάρτη που επιβεβαιώνει την σοβαρότητα τις κατάστασης


Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη νομίζω πως πρέπει να έχεις χαρτί από κεπα... Γιατί εγώ πέρυσι που το χρειαζόμουν για τη μετεγγραφή λόγω ενός προβλήματος που έχει η μητέρα μου μας είχαν πει να είναι σίγουρα από κεπα... Τώρα βέβαια δε ξέρω τι ισχύ έχει το χαρτί από το νοσοκομείο που λες οπότε δε μπορώ να σου πω με βεβαιότητα αν θα το δεχτούν η όχι... Σίγουρα πάντως θα ήταν καλύτερο να έχεις το χαρτί από κεπα... Έχεις ακόμα ένα μήνα δεν προλαβαίνεις να το βγάλεις;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με αυτό το χαρτί θα μπορέσω να πάρω το μόριο;Μάλλον δεν θα πάρω την πιστοποίηση αναπηρίας από κεπα...αλλά έχω και εισιτήρια και εισιτήρια από νοσοκομείο καθώς και χάρτη που επιβεβαιώνει την σοβαρότητα τις κατάστασης


Δυστυχώς απαιτείται οπωσδήποτε πιστοποιητικό αναπηρίας 67% και άνω από το ΚΕΠΑ.
 

brijs

Νεοφερμένος

Η brijs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια σας. Πέρασα στο τμήμα Γεωπονίας της Φλώρινας και θέλω να κάνω μεταγραφή, ξέρετε τι χρειάζεται;
 

Natalia.D

Νεοφερμένος

Η Natalia.D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ερώτηση εντελώς πληροφορίακα πχ περνάω φυσικοθεραπειας Λαμίας ενώ μόνιμη κατοικία μου είναι η Θεσσαλονίκη

Είμαι μέλος τριτεκνης οικογένειας κι το ετήσιο εισόδημα συνολικά βάση φορολογικής δήλωσης είναι 11.800 Εγώ είμαι η μεγαλύτερη δε έχω δηλαδή αδέρφια που σπουδάζουν

Έχω δικαίωμα να πάρω μετεγγραφή για την σχολή της φυσιοθεραπείας στην Θεσσαλονίκη?

Όποιος έχει όρεξη ας απαντήσει :)
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ερώτηση εντελώς πληροφορίακα πχ περνάω φυσικοθεραπειας Λαμίας ενώ μόνιμη κατοικία μου είναι η Θεσσαλονίκη

Είμαι μέλος τριτεκνης οικογένειας κι το ετήσιο εισόδημα συνολικά βάση φορολογικής δήλωσης είναι 11.800 Εγώ είμαι η μεγαλύτερη δε έχω δηλαδή αδέρφια που σπουδάζουν

Έχω δικαίωμα να πάρω μετεγγραφή για την σχολή της φυσιοθεραπείας στην Θεσσαλονίκη?

Όποιος έχει όρεξη ας απαντήσει :)

Πόσα είναι τα μέλη της οικογένειας για να υπολογίσουμε το κατά κεφαλήν εισόδημα
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε ξανά, έστω ότι κάνω αίτηση μεταγραφής και βάζω δύο πόλεις, Θεσσαλονίκη και Τρίκαλα.Αν βγει αρνητική για Θεσσαλονίκη και θετική για Τρίκαλα, όπως υποψιάζομαι, μπορώ να κάνω ένσταση για Θεσσαλονίκη? αλλά τότε χάνω τά Τρίκαλα?
Ξέρει κανείς να μου απαντήσει υπεύθυνα? ειδάλλως πού να απευθυνθώ για να μάθω?
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε ξανά, έστω ότι κάνω αίτηση μεταγραφής και βάζω δύο πόλεις, Θεσσαλονίκη και Τρίκαλα.Αν βγει αρνητική για Θεσσαλονίκη και θετική για Τρίκαλα, όπως υποψιάζομαι, μπορώ να κάνω ένσταση για Θεσσαλονίκη? αλλά τότε χάνω τά Τρίκαλα?
Ξέρει κανείς να μου απαντήσει υπεύθυνα? ειδάλλως πού να απευθυνθώ για να μάθω?

Υπευθυνα δεν ξερω να απαντησω αλλα αποβτην στιγμη που θα βαλεις 2 πολεις προφανως σε εξυπηρετουν και οι 2 γιατι να κανεις ενσταση;αν ειναι ετσι τοτε απλα βαλε μονο θεσσαλονικη και αν δεν εγκριθει κανε ενσταση για τρικαλα
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε ξανά, έστω ότι κάνω αίτηση μεταγραφής και βάζω δύο πόλεις, Θεσσαλονίκη και Τρίκαλα.Αν βγει αρνητική για Θεσσαλονίκη και θετική για Τρίκαλα, όπως υποψιάζομαι, μπορώ να κάνω ένσταση για Θεσσαλονίκη? αλλά τότε χάνω τά Τρίκαλα?
Ξέρει κανείς να μου απαντήσει υπεύθυνα? ειδάλλως πού να απευθυνθώ για να μάθω?

Συμφωνώ με την Ευα24 λέγοντας ότι εφόσον προτιμάς την σχολή στην Θεσσαλονίκη και στην Σητεία αντί για τις άλλες πόλεις, κάτι το οποίο συμφωνώ αλλά αυτό είναι δική μου άποψη, τότε δεν υπάρχει λόγος να δηλώσεις Τρίκαλα εκτός αν υπάρχει πίεση από την οικογένεια ή από οικονομικά. Βέβαια ακόμα και σε τέτοια υποθετικά σενάρια καλό είναι να πάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο και να ρωτήσεις πως θα γίνει, και επειδή έχει πολλά στα δίνω ολα, να ευχαριστησεις τη Λένω που τα ποσταρε 210344-2754, -2404, -3469, -3229, -2448, -2354, -2456, -3103, -3081, -3469.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Υπευθυνα δεν ξερω να απαντησω αλλα αποβτην στιγμη που θα βαλεις 2 πολεις προφανως σε εξυπηρετουν και οι 2 γιατι να κανεις ενσταση;αν ειναι ετσι τοτε απλα βαλε μονο θεσσαλονικη και αν δεν εγκριθει κανε ενσταση για τρικαλα


Ευχαριστώ πολύ είστε αστέρια, όι πιο γρήγοροι

Συμφωνώ με την Ευα24 λέγοντας ότι εφόσον προτιμάς την σχολή στην Θεσσαλονίκη και στην Σητεία αντί για τις άλλες πόλεις, κάτι το οποίο συμφωνώ αλλά αυτό είναι δική μου άποψη, τότε δεν υπάρχει λόγος να δηλώσεις Τρίκαλα εκτός αν υπάρχει πίεση από την οικογένεια ή από οικονομικά. Βέβαια ακόμα και σε τέτοια υποθετικά σενάρια καλό είναι να πάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο και να ρωτήσεις πως θα γίνει, και επειδή έχει πολλά στα δίνω ολα, να ευχαριστησεις τη Λένω που τα ποσταρε 210344-2754, -2404, -3469, -3229, -2448, -2354, -2456, -3103, -3081, -3469.

Σ'ευχαριστώ πολύ, τέλεια
Θά τηλεφωνήσω στο υπουργείο, εμένα δε με πειράζει για Τρίκαλα αλλά οι γονείς μουθα προτιμούσαν εδώ Θεσσαλονίκη που είναι το σπίτι μας.βεβαια μεταξύ Σητεία και Τρίκαλα εννοείται ότι Κ εγώ Κ αυτοί θέλουμε Τρίκαλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natalia.D

Νεοφερμένος

Η Natalia.D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
5 είναι μαζί με εμενα


Έπρεπε να είχα διαβάσει το τριτεκνη από πριν, δικό μου λάθος:wall:. Το κατά κεφαλήν τελικά είναι 2360 άρα παίρνεις 6 μόρια και 1 μόριο τριτεκνια 7 στο σύνολο. Με 7 περνάς σίγουρα σε φυσικοθεραπεία Θεσσαλονίκη, είναι μόνο 5 εξάλλου οι σχολές οποτε και τα 6 μόρια είναι υπέρ αρκετά.
 

Στάθης Παναγιωτ

Νεοφερμένος

Ο Στάθης Παναγιωτ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω περάσει στο Δπθ οικονομικο..
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ με 4 μορια να έρθω στο απθ;;
Επίσης αν κάνω δικιά μου φορολογική δηλώση και δηλώσω 0 εισόδημα επειδή είμαι άνω τον 18 θα βοηθήσει;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω περάσει στο Δπθ οικονομικο..
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ με 4 μορια να έρθω στο απθ;;
Επίσης αν κάνω δικιά μου φορολογική δηλώση και δηλώσω 0 εισόδημα επειδή είμαι άνω τον 18 θα βοηθήσει;

Πέρσι η βάση για την μετεγγραφή στο οικονομικών επιστημών ΑΠΘ ήταν 4 μόρια και ο τελευταιός που πήρε τη μετεγγραφή είχε γράψει 11589 μόρια στις πανελλήνιες. Φυσικά επειδή είναι θέμα ζήτησης δεν μπορούμε να γνωρίζουμε από πριν τη φετινή βάση. όσον αφορά αυτό με τη φορολογική δήλωση δε νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο γιατί λογικά φαίνεσαι εξαρτώμενο μέλος στην οικογένειά σου.
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω περάσει στο Δπθ οικονομικο..
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ με 4 μορια να έρθω στο απθ;;
Επίσης αν κάνω δικιά μου φορολογική δηλώση και δηλώσω 0 εισόδημα επειδή είμαι άνω τον 18 θα βοηθήσει;

Με 4 μόρια είναι δύσκολη η μεταγραφή σε ΑΠΘ και στο ΠΑΜΑΚ είναι ακόμα δυσκολότερη αφού έχει λιγότερες θέσεις. Το κατά κεφαλήν εισόδημα πάντα υπολογίζεται από τα εισοδήματα των γονιών και δεν μπορεί να μηδενιστεί με αυτό τον τρόπο που ανέφερες. Βέβαια η μεταγραφή σε άλλη περιφερειακή σχολή είναι σχεδόν σίγουρη, βέβαια το αν και που θα δηλώσεις μεταγραφή στην περιφέρεια εξαρτάται απο τις δικές σου προτιμήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top