Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΑναστασιαΜνκ

Νεοφερμένος

Η ΑναστασιαΜνκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Πατρών και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας .Πέρασα φέτος με 10% στο ΤΕΙ πύργου τμήμα διοίκηση και οικονομία τουριστικών μονάδων ξέρω οτι το αντίστοιχο τμήμα ειναι στην Αμφισσα αλλά αφού δεν μπορώ να παω λογο οικονομικών δυσκολιών γίνεται να δηλώσω για μεταγραφή πχ εδω Αθήνα ή Πειραιά σε παραπλήσιο τμημα που ειναι η διοίκηση τουριστικών επιχειρήσεων?
Και τι κριτήρια χρειάζεσαι για την μεταγραφή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα, πέρασα Κρήτη πληροφορική, θέλω να παρω μεταγραφή στην Αθήνα, δεν μπορώ να πάω καθόλου Κρήτη λόγο οικονομικών, μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα των μεταγραφών τι ακριβώς θα κάνω; θα δηλώσω μαθήματα στην Κρήτη και θα περιμένω τα αποτελέσματα; αν δεν πάω καθόλου Κρήτη υπάρχει κάποιο πρόβλημα; ποτέ διαγράφεται κάποιος από το πανεπιστήμιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορώ να κάνω μεταγραφή για Πάτρα και μετά εάν γίνει να κάνω ένσταση για Αθήνα ;; Πλιζζζζζζζ πείτε μ


΄Οταν ανακοινωθούν οι ημερομηνίες για τις μετεγγραφές, κάνεις την ηλεκτρονική αίτηση και δηλώνεις την προτίμησή σου για τα αντίστοιχα τμήματα που επιθυμείς κατά σειρά προτίμησης (πχ 1) αντίστοιχο τμήμα της Αθήνας, 2) αντίστοιχο τμήμα της Πάτρας κτλ). Αν πάρεις μετεγγραφή για κάποιο τμήμα που έχεις δηλώσει χαμηλότερα στις προτιμήσεις σου, τότε έχεις δικαίωμα να κάνεις ηλεκτρονική ένσταση (πάλι τις ημερομηνίες που θα ανακοινωθούν) για κάποιο από τα τμήματα που έχεις δηλώσει πριν από αυτό που σε έστειλαν.

Η αδερφή μου έχει έρθει με μεταγραφή από το πανεπηστημιο της Κρήτης στην Πάτρα έχει το δικαίωμα να κάνει ξανά αίτηση μεταγραφής για την Αθήνα ????


΄Οχι. Σύμφωνα με την υπουργική απόφαση δεν έχουν δικαίωμα μετεγγραφής οι φοιτητές στους οποίους έχει ήδη χορηγηθεί μετεγγραφή από τη Σχολή ή το Τμήμα στο οποίο έχουν εγγραφεί με μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ιστορικο βολος με ιστοριας εθνολογιας κομοτηνης ειναι αντιστοιχα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ιστορικο βολος με ιστοριας εθνολογιας κομοτηνης ειναι αντιστοιχα ε?


Ναι αλλά ο μετεγγραφόμενος θα πρέπει ν΄ακολουθήσει υποχρεωτικά την κατεύθυνση της Ιστορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Καλησπέρα

Θέλω να δώσω το '19 πανελλήνιες και θα ήθελα να μου πει, όποιος γνωρίζει,
αν ως μητέρα με 2 παιδιά έχω πιθανότητες να πάρω μετεγγραφή σε περίπτωση
που περάσω σε άλλη πόλη εκτός τόπου διαμονής μου. Μόρια από το εισόδημα
απ'όσο έχω δει έχω ορισμένα.Να διευκρινίσω ακόμα ότι θα δώσει πανελλήνιες
και ο σύζυγός μου ο οποίος εργάζεται. Τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση που είμαστε
2 μέλη από την ίδια οικογένεια; Ό,τι ισχύει και με τα αδέρφια;

Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fridara1

Νεοφερμένος

Η fridara1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα!! ! Εχω περασει τεχνολογια τροφιμων στο Αργοστολι και θελω να παρω μετεγγραφη στο αντιστοιχο τει Καρδιτσας οπου μενω με την οικογενεια μου!!! Στην οικογενεια μου ειμαστε 4 μελη η αδερφη μου ανηλικη και η φορολογικη δηλωση του πατερα μου περυσι ηταν 11.700€ Τι λετε θα την παρω??? Ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα

Θέλω να δώσω το '19 πανελλήνιες και θα ήθελα να μου πει, όποιος γνωρίζει,
αν ως μητέρα με 2 παιδιά έχω πιθανότητες να πάρω μετεγγραφή σε περίπτωση
που περάσω σε άλλη πόλη εκτός τόπου διαμονής μου. Μόρια από το εισόδημα
απ'όσο έχω δει έχω ορισμένα.Να διευκρινίσω ακόμα ότι θα δώσει πανελλήνιες
και ο σύζυγός μου ο οποίος εργάζεται. Τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση που είμαστε
2 μέλη από την ίδια οικογένεια; Ό,τι ισχύει και με τα αδέρφια;

Ευχαριστώ πολύ


Δυστυχώς δεν εμπίπτετε σε κανένα από τα κριτήρια των μετεγγραφών (εκτός των εισοδηματικών κριτηρίων που αναφέρετε). Δεν προβλέπεται μετεγγραφή για την περίπτωσή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stavroula2000

Νεοφερμένος

Η stavroula2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά αν είναι κάποιος σχεδόν σίγουρος πως θα πάρει τη μετεγγραφή γίνεται να ξεκινήσει κατευθείαν από το τμήμα στο οποίο θα πάρει μετεγγραφή ή είναι λίγο "κάπως "; Απλά θέλω να ξεκινήσω τη σχολή από την αρχή όχι να έχω χάσει τον πρώτο μήνα. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παράδειγμα : έστω ότι πέρασα στο πανεπιστήμιο Κρήτης, και θελω να παρω μετεγγραφη στο οικονομικό πανεπιστήμιο . Κάνω την εγγραφή, δηλώνω μαθήματα και αν πάρω μετεγγραφη θα δηλώσω πάλι μαθήματα στο οικονομικό πανεπιστήμιο. Δηλαδή οι προθεσμίες δήλωσης είναι διαφορετικές για αυτούς που παίρνουν μετεγγραφή σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ahmetch

Νεοφερμένος

Ο ahmetch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια αν δικαουμαι μετεγγραφη και τελικα θελω να μεινω στο τμημα προελευσης μπορω να μην παρω τη μετεγγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια αν δικαουμαι μετεγγραφη και τελικα θελω να μεινω στο τμημα προελευσης μπορω να μην παρω τη μετεγγραφη;

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για μετεγγραφή απλά δεν κάνεις αίτηση μετεγγραφής
Αν κάνεις αίτηση μετεγγραφής αλλά δεν θέλεις τελικά να πας, απλά δεν διαγράφεσαι από την σχολή που είσαι και δεν κάνεις εγγραφή στη καινούρια.
Αλλα κρίμα να πάρεις θέση μετεγγραφης αν δεν την χρειάζεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ahmetch

Νεοφερμένος

Ο ahmetch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ειμαι σε ειδικη κατηγορια και δεν θα παρω τη θεση κανενος απλα θελω πρωτα να ξερω τι θα γινει με τις εστιες και μετα να αποφασισω αμα θα παρω τη μετεγγραφη ή οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδιά αν είναι κάποιος σχεδόν σίγουρος πως θα πάρει τη μετεγγραφή γίνεται να ξεκινήσει κατευθείαν από το τμήμα στο οποίο θα πάρει μετεγγραφή ή είναι λίγο "κάπως "; Απλά θέλω να ξεκινήσω τη σχολή από την αρχή όχι να έχω χάσει τον πρώτο μήνα. .

Έχω την ίδια απορία! Γίνεται να παρακολουθώ στο τμήμα που επιθυμώ να πάρω τη μετεγγραφή χωρίς να την έχω πάρει ακόμα; Καταρχάς επιτρέπεται ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IoannasK

Νεοφερμένος

Η IoannasK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα! Έδωσα πανελλήνιες φέτος κι πέρασα Κομοτηνή αλλά επειδή είναι πολυ μακριά δεν εχω την οικονομική δυνατότητα ούτε την μετακόμιση να κνω...ήθελα να παρω μεταγραφή στο αντίστοιχο τμήμα της Θεσσαλονίκης...ο λογιστής μου μου είπε πως ειμαι ανεξάρτητο μέλος κανω φιλολογική δήλωση από το 2016 και παίρνω έναν μικρό επιδημα των 100€ επιπλέον το εισόδημα μου είναι μηδενικό και ειμαστε τρίτεκνοι...λογικα τα μόρια που θα παρω θα ειναι 6 εχω ελπιδες για μετεγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλημερα.Μια ερωτηση εχω να κανω και αν γνωριζει καποιος ας με κατατοπησει παρακαλω.Εστω καποιος που περασε σε καποιο ΤΕΙ , θα παρει μεταγραφη σε καποιο αλλο αντιστοιχο ΤΕΙ.Μπορει να παρακολουθησει τα μαθηματα ,μεχρι να εγγριθει η μεταγραφη στο νεο ΤΕΙ που θα παρει μεταγραφη;Με τα υποχρεωτικα εργαστηρια τι γινεται;Θα μπορει να τα παρακολουθησει στο νεο ΤΕΙ που θα παρει μεταγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπερα. Έχω περάσει ιστοριας και εθνολογίας στην Κομοτηνή θέλω μετεγγραφή για ιστορικό αρχαιολογικό Θεσσαλονίκης. Τα μόρια που έχω είναι 5 και είναι μόνο από οικονομικά κριτήρια (απο το εισόδημα) και δεν έχω κανένα μόριο από κοινωνικά κριτήρια. Υπάρχουν πιθανότητες μετεγγραφής με αυτά τα δεδομένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλησπερα. Έχω περάσει ιστοριας και εθνολογίας στην Κομοτηνή θέλω μετεγγραφή για ιστορικό αρχαιολογικό Θεσσαλονίκης. Τα μόρια που έχω είναι 5 και είναι μόνο από οικονομικά κριτήρια (απο το εισόδημα) και δεν έχω κανένα μόριο από κοινωνικά κριτήρια. Υπάρχουν πιθανότητες μετεγγραφής με αυτά τα δεδομένα;
περυσι το συγκεκριμενο τμημα του ΑΠΘ ειχε βαση 5 μορια και 12725
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
περυσι το συγκεκριμενο τμημα του ΑΠΘ ειχε βαση 5 μορια και 12725


Αυτό σημαίνει πως όντως υπάρχουν πιθανότητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Αυτό σημαίνει πως όντως υπάρχουν πιθανότητες;


Και βεβαια.Φυσικα ολα αυτα εξαρτωνται απ οτο ποσοι και με ποσα μορια εχουν ζητησει μεταγραφη για το συγκεκριμμενο τμημα,Εσυ θα κανεις την αιτηση σου ηλεκτρονικα οταν ανακοινωθει να τις κανετε, και θα περιμενεις τα αποτελεσματα(νομιζω περυσι ειχαν βγει τελος Οκτωβριου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top