Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
μεχρι ποτε κανουν δηλωση για πασο?και αν δεν δεχτει το αιτημα η γραμματεια θα προλαβω να ξανακανω?

Για να μην δεχτεί η γραμματεία την αίτηση, πρέπει να είσαι σε μία από τις κατηγορίες που δεν δικαιούνται πάσο. Αν είσαι σε αυτές, δεν μπορεί να αλλάξει κάτι. Αν από την άλλη έχεις κάνει κάποιο λάθος, θα στο πουν και θα το διορθώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Συγχωρείστε μου το ότι δεν έχω διαβάσει το σύνολο των προηγούμενων δημοσιεύσεων, οπότε ίσως ρωτήσω κάτι που ήδη ρωτήθηκε από άλλον.
Υπάρχει κάποιος που να έλαβε το πάσο του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μόνο ένας μας έχει πει ότι το έχει πάρει νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Μόνο ένας μας έχει πει ότι το έχει πάρει νομίζω...
Ευχάριστο αυτό..Γιατι τα χρονικά περιθώρια στενεύουν. Άραγε θα το πάρουν νωρίτερα όσοι έκαναν νωρίτερα αίτηση ή παίζει πολύ και ο παράγοντας "γραμματεία της σχολής"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Που μπορουμε να δουμε αν εγκριθηκε απο τη γραμματεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πας στο site που έκανες την αίτηση, κάνεις log in και αν έχει εγκριθεί, με το που μπαίνεις στον λογαριασμό σου το βλέπεις με πράσινα γράμματα πάνω πάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
https://paso.minedu.gov.gr/
Κάνε εγγραφή στο πληροφοριακό σύστημα και θα σου βγάλει την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αίτησή σου.

Υ.Γ: Ρεβέκκα συγγνώμη. Συγχρονισμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μια απο τα ιδια κι εγω... Θα επρεπε να εχω το πασο μου απο την Παρασκευη (η αιτηση μου εγκριθηκε την προ-προηγουμενη Παρασκευη), αλλα ακομη τιποτα!! Παντως ηνωριζω και ατομα που το πηραν πανω στις 5 μερες, οποτε Γιαννη ποτε δεν ξερεις;)...
ε θα μαθω συντομα σε ποια κατηγορια θα ανηκω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starouba45

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ενας φιλος μου που περασε οικονομικο στη κομοτηνη μου ειπε πως ετσι τους πηρε τους κωδικους...αλλα δεν ξερω αν διαφερει απο σχολη σε σχολη....

Πάντως στη δική μου σχολή που πήρα τηλ σμρ,μ είπαν ότι πρέπει ο ίδιος ο φοιτητής να έρθει...και της εξήγησα ότι δεν είναι δυνατόν να έρθω θεσ/νικη γιατί μενω Αθηνά, αλλά με έγραψε κανονικά! ΝΤΡΟΠΉ!Ο φοιτητές δεν έχουν λεφτά για ταξίδια! Άσε που έπρεπε να μου τους δώσουν όταν πήγα για εγγραφή...Θα το κυνηγήσω! Έχω δικαίωμα για το πάσο..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εμένα έχει εγκριθεί η αίτησή μου απο την Δευτέρα...αλλά ακόμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εμένα έχει εγκριθεί η αίτησή μου απο την Δευτέρα...αλλά ακόμα :P

Και εμένα το ίδιο..Αναμένουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και εμένα το ίδιο..Αναμένουμε..

Μπορούμε και αλλιώς;
Το τμήμα μου έβγαλε ανακοίνωση για να πάρουμε της φοιτητικές μας ταυτότητες την Τετάρτη (Α-Λ) & την Παρασκευή (Μ-Ω) !!!
Με τον Εύδοξο τι θα γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Το εχω παρει αποφαση πλεον, δεν προκειται να ερθει ποτε το πασο μου:P... Μα καλα, γιατι καθυστερει τοσο πολυ?? Τζαμπα θα τα δωσουμε τα λεφτα στο γερμανο?? Πφφφφφφφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το εχω παρει αποφαση πλεον, δεν προκειται να ερθει ποτε το πασο μου:P... Μα καλα, γιατι καθυστερει τοσο πολυ?? Τζαμπα θα τα δωσουμε τα λεφτα στο γερμανο?? Πφφφφφφφ...
ελα καποια στιγμη φετος θα ερθει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Νόμιζα του χρόνου!!! χαχαχαχαχα :P
ε οχι μεχρι τα χριστουγεννα πιστευω θα το εχουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έκανα την αίτηση στις 28/9, εγκρίθηκε δύο μέρες μετά και σήμερα έλαβα ενημερωτικό e-mail και sms ότι το Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου έχει τυπωθεί και είναι διαθέσιμο στο Σημείο Διανομής.
Προς χρήστη ... της Ηλεκτρονικής Υπηρεσίας Απόκτησης Δελτίου Ειδικού Εισιτηρίου,

Σας ενημερώνουμε ότι μπορείτε να παραλάβετε το Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου (ΠΑΣΟ) σας με αριθμό ... από το Σημείο Διανομής ΓΕΡΜΑΝΟΣ ...

Κατά την παραλαβή του δελτίου θα πρέπει να έχετε μαζί σας την αστυνομική σας ταυτότητα ή το διαβατήριο σας και να αναφέρετε τον αριθμό του δελτίου που αναγράφεται στο παρόν e-mail.

Σε περίπτωση παραλαβής του δελτίου από τρίτο πρόσωπο θα απαιτείται να επιδεικνύεται και η σχετική νόμιμη εξουσιοδότηση.
Πάλι καλά που το θυμήθηκαν, είχα αρχίσει να ανησυχώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οπότε να το περιμένω μέσα στην εβδομάδα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μόλις υπέβαλα την αίτησή μου κι εγώ. Ας περιμένουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εμενα ηρθε μνμ το σαββατο να παω να το παρω αλλα βαριεμαι..θα παω την αλλη βδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top