Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ο πρώτος είναι το προπτυχιακό , ο δεύτερος το μεταπτυχιακό και ο τρίτος το διδακτορικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν είναι έτσι λοιπόν δικαιούμαι ? μακάρι !!! Revekka σ' ευχαριστώ πολύ. Καλή συνέχεια στις σπουδές σου.
θα ενημερώσω πάντως αν δικαιούμαι ή όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τίποτα!!:) Αν δεν έχεις άλλο πτυχίο, νομίζω ότι δικαιούσαι, δεν θα έχεις θέμα!

Ενημέρωσέ μας πάντως, για να ξέρουν και άλλοι που είναι στη θέση σου!!

Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ξέχασα να το γράψω sorry πάω για το πρώτο μου πτυχίο!
Βεβαίως και θα ενημερώσω, μόλις μάθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Παιδιά κάποιος που σπουδάζει Πάτρα, ξέρει να μου πει κάτι σχετικά με τη Φοιτητική Κάρτα Απεριορίστων Διαδρομών που παρέχεται από τη Φοιτητική Μέριμνα (δηλ. πόσο κοστίζει, αν παρέχεται σε συγκεκριμένο αριθμό φοιτητών, ποια είναι τα τυχόν δικαιολογητικά που χρειάζονται για την απόκτησή της, αν χρειάζεται ανανέωση κάθε μήνα και αν η εφαρμογή της είναι μόνο για τις περιοχές της Πάτρας); Ρωτάω, γιατί άκουσα κατά την εγγραφή μου ότι το φοιτητικό εισιτήριο είναι 1.10€ και μόνο για τη μεταφορά μου προς και από το πανεπιστήμιο θα θέλω κάθε μήνα κοντά 50€.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν έχετε ερωτήσεις για το πάσο, έβαλαν στην ιστοσελίδα και φόρμα επικοινωνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
τη φοιτητικη ταυτοτητα ξερετε ποτε θα τη παρουμε?μετα την ολοκληρωση των μεταγγραφων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Με την εγγραφή δεν την πήρατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παιδιά κάποιος που σπουδάζει Πάτρα, ξέρει να μου πει κάτι σχετικά με τη Φοιτητική Κάρτα Απεριορίστων Διαδρομών που παρέχεται από τη Φοιτητική Μέριμνα (δηλ. πόσο κοστίζει, αν παρέχεται σε συγκεκριμένο αριθμό φοιτητών, ποια είναι τα τυχόν δικαιολογητικά που χρειάζονται για την απόκτησή της, αν χρειάζεται ανανέωση κάθε μήνα και αν η εφαρμογή της είναι μόνο για τις περιοχές της Πάτρας); Ρωτάω, γιατί άκουσα κατά την εγγραφή μου ότι το φοιτητικό εισιτήριο είναι 1.10€ και μόνο για τη μεταφορά μου προς και από το πανεπιστήμιο θα θέλω κάθε μήνα κοντά 50€.

Για όλους τους φοιτητές είναι, δε χρειάζονται τίποτα δικαιολογητικά, αρκεί το πάσο. Κάπου στα 10 € / μήνα πρέπει να είναι, και χρειάζεται ανανέωση. Είναι μόνο για δρομολόγια από και προς το Πανεπιστήμιο. Πολλές φορές στην αρχή του ακαδημαϊκού έτους αργεί η έκδοση της κάρτας, άρα αναγκαστικά τους πρώτους μήνες "βολεύεσαι" με το εισιτήριο 1.10€.
Όταν ξεκινήσει για φέτος η διάθεση της κάρτας θα δεις λογικά ανακοίνωση στη σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Για όλους τους φοιτητές είναι, δε χρειάζονται τίποτα δικαιολογητικά, αρκεί το πάσο. Κάπου στα 10 € / μήνα πρέπει να είναι, και χρειάζεται ανανέωση. Είναι μόνο για δρομολόγια από και προς το Πανεπιστήμιο. Πολλές φορές στην αρχή του ακαδημαϊκού έτους αργεί η έκδοση της κάρτας, άρα αναγκαστικά τους πρώτους μήνες "βολεύεσαι" με το εισιτήριο 1.10€.
Όταν ξεκινήσει για φέτος η διάθεση της κάρτας θα δεις λογικά ανακοίνωση στη σχολή σου.
Ευχαριστώ πολύ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paodim

Νεοφερμένος

Ο paodim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια εγω που θα παω σε δημοσιο ιεκ.......δικαιουμαι πασο???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
παιδια εγω που θα παω σε δημοσιο ιεκ.......δικαιουμαι πασο???:hmm:
Μέχρι πριν 1-2 χρόνια σίγουρα. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κάποιος να στείλει link για τη φόρμα αίτησης πάσου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Η επισημη ιιστοσελιδα για το πασο ειναι paso.minedu.gov.gr και θα ανοιξει στις 26 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paodim

Νεοφερμένος

Ο paodim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση cacofonix,εαν ξερει κατι περισσοτερο καποιος για το πασο(δημοσιο ιεκ θα παω)ασ μου πει....ευχαριστω πολυ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση cacofonix,εαν ξερει κατι περισσοτερο καποιος για το πασο(δημοσιο ιεκ θα παω)ασ μου πει....ευχαριστω πολυ!:D
Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο σε ένα ΙΕΚ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Η επισημη ιιστοσελιδα για το πασο ειναι paso.minedu.gov.gr και θα ανοιξει στις 26 .

Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paodim

Νεοφερμένος

Ο paodim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλα cacofonix απλα λεω αν καποιος ξερει,δε καιγομε κιολασ ουτωσ η αλλωσ σου λεω οτι θα παω οποτε 1η μερα θα ρωτησω,ΑΠΛΑ λεω αν ξερει καποιος ασ το μαθω νωριτερα απο δω!να σαι καλα παντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
To site ανοίγει 26...ωραία. Ξέρουμε πότε σταματούν οι αιτήσεις;;

Επίσης..θα μπούμε στην ιστοσελίδα που είναι ειδικά για το πάσο...θα χρησιμοποιήσουμε τους κωδικούς που πήραμε από τη σχολή και θα κάνουμε μία αίτηση και τέλος; Από κει και πέρα,δεν χρειάζεται επαφή με την γραμματεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top