Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Παιδιά SOS. Επειδή έλειπα όταν έγραφαν οι άλλοι, αύριο γράφω Άλγεβρα. Το πρόβλημα είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα θα με βάλει να το γράψω (μαζί με δυο άλλα παιδιά) μέσα στην τάξη ενώ παραδίδει μάθημα στους άλλους, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συγκεντρωθώ! :( Ξέρετε αν προβλέπεται κάτι επί του θέματος ή να αρκεστώ στο να παρακαλέσω να γράψω στο γραφείο καθηγητών με την επιτήρηση όσων βρίσκονται εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδιά SOS. Επειδή έλειπα όταν έγραφαν οι άλλοι, αύριο γράφω Άλγεβρα. Το πρόβλημα είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα θα με βάλει να το γράψω (μαζί με δυο άλλα παιδιά) μέσα στην τάξη ενώ παραδίδει μάθημα στους άλλους, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συγκεντρωθώ! :( Ξέρετε αν προβλέπεται κάτι επί του θέματος ή να αρκεστώ στο να παρακαλέσω να γράψω στο γραφείο καθηγητών με την επιτήρηση όσων βρίσκονται εκεί;
αν και απανταω λιγο αργα πιστευω οτι πιο πολυ συμφερει να γραφεις μεσα στην ταξη κα8ως
α) ολο και κατι σχετικο θα ακουσεις να λενε κατα τη διαρκεια του μαθηματος και θα βοηθηθεις ;)
β) στο γραφειο κατα πασα πι8ανοτητα οι καθηγητες που εχουν κενο θα πινουν τον καφε τους, θα διορθωνουν ή θα μιλανε και λιγο θα νιαστουν για σενα...
γ) στην ταξη μεσα θα ειναι και ο ιδιος καθηγητης στον οποιο μπορεις να απευθυνθεις αν εχεις αποριες
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδες,χρειαζομαι λιγο help!Eπειδη απο μικρος δεν τα πηγαινα καλα με τα μαθηματικα,δηλ. δεν τα εδινα και πολυ σημασια...εφτασα β λυκειου θεωρ. κατευθυνσης κ προβλεπω του χρονου να παιρνω μαθ. στατιστικης!Το θεμα ειναι τωρα πως δεν μπορω να βρω τον τροπο για να ξεκινησω να λυνω καμια ασκησουλα!Ξερετε κανα καλο λυσαρι μπας κ λυσω καμια κ να γραψω και εναν μετριο βαθμο στις εξετασεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Παιδες,χρειαζομαι λιγο help!Eπειδη απο μικρος δεν τα πηγαινα καλα με τα μαθηματικα,δηλ. δεν τα εδινα και πολυ σημασια...εφτασα β λυκειου θεωρ. κατευθυνσης κ προβλεπω του χρονου να παιρνω μαθ. στατιστικης!Το θεμα ειναι τωρα πως δεν μπορω να βρω τον τροπο για να ξεκινησω να λυνω καμια ασκησουλα!Ξερετε κανα καλο λυσαρι μπας κ λυσω καμια κ να γραψω και εναν μετριο βαθμο στις εξετασεις!:P

Πιστευω πως οι ασκησεις του σχολικου (για την αλγεβρα) αρκουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Πιστευω πως οι ασκησεις του σχολικου (για την αλγεβρα) αρκουν :)
Since when? :confused:
Μην δουλευόμαστε,αλλά από ασκήσεις το σχολικό έχει ελάχιστες. Και θεωρία επίσης.
Ξερετε κανα καλο λυσαρι μπας κ λυσω καμια κ να γραψω και εναν μετριο βαθμο στις εξετασεις!:P

Από βοηθήματα αναλυτική θεωρία έχει ο Παπαδάκης. Ειδικά στα γενικής Γ' λυκείου,μέχρι και δευτεροβάθμιες αναλύει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ευχαρισω JaneWin θα το δοκιμασω σιγουρα...εχω ακουσει πως κ του Μπαρλα ειναι πολυ καλα τα λυσαριαα η βοηθηματα οπως θελετε πεστε το!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Since when? :confused:
Μην δουλευόμαστε,αλλά από ασκήσεις το σχολικό έχει ελάχιστες. Και θεωρία επίσης.

Το παιδι παει θεωρητικη και θα δωσει μαθηματικα επιλογης, δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Το παιδι παει θεωρητικη και θα δωσει μαθηματικα επιλογης, δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω...

Γρηγόρη όπως είπε και η Ιωάννα το σχολικό βιβλίο από θεωρία δεν αναλύει ιδιαίτερα πράγματα άρα ένας θεωρητικός που δεν είχε αρκετή επαφή εώς τώρα με τα μαθηματικά το κάτι παραπάνω το χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
η αλγεβρα το 2ο κεφαλαιο πως σας φαινεται;δυσκολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δε θα το λεγα, εμένα μ' αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Παλευεται, δεν μπορω να πω πως μ' αρεσει! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τα πολυωνημα είναι πολύ ωραία! Αυτές οι ακολουθιες δεν παλευονται όμως!!! :-\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Ευχαρισω JaneWin θα το δοκιμασω σιγουρα...εχω ακουσει πως κ του Μπαρλα ειναι πολυ καλα τα λυσαριαα η βοηθηματα οπως θελετε πεστε το!:D
Μπάρλας είναι καλός για ασκήσεις.
Αλλά θεωρία έχει λίγη. Ειδικά για τα παιδιά της θεωρητικής θα πρότεινα το πρώτο.
Εγώ προσωπικά τα δουλεύω και τα δύο. Αλλά όπως βολεύεται ο καθένας. =)
Το παιδι παει θεωρητικη και θα δωσει μαθηματικα επιλογης, δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω...

Ρε εξυπνάδα ατελείωτη,πάνε να γράψεις εσύ μαθηματικά γενικής μόνο με σχολικό,από θεωρητική [όσο να πεις η θετικοτεχνολογική έχει προτέρημα,μιάς και κάνει όλο το πρώτο κεφάλαιο στην κατεύθυνση] και με κενά μάλιστα ,αν γράψεις πάνω από 15,σφύρα.

Όχι,δεν θέλω να τρομοκρατήσω κανέναν,απλά πιστεύω,πως χωρίς προσπάθεια,δεν πάμε πουθενά. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πλάγια γράμματα επειδή..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
:smoke: cool people type in italics
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ρε εξυπνάδα ατελείωτη,πάνε να γράψεις εσύ μαθηματικά γενικής μόνο με σχολικό,από θεωρητική [όσο να πεις η θετικοτεχνολογική έχει προτέρημα,μιάς και κάνει όλο το πρώτο κεφάλαιο στην κατεύθυνση] και με κενά μάλιστα ,αν γράψεις πάνω από 15,σφύρα.

Δεν ξερεις να διαβαζεις; Για την Β λυκειου μιλαμε εδω. Αν μαθει καλα το σχολικο και λυσει ολες τις ασκησεις δεν θα εχει κενα του χρονου. ΞΑΝΑΛΕΩ, ΣΤΗΝ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΒΟΗΘΗΜΑ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !
Ειμαι Β Λυκειου και του χρονου θελω να συνεχισω Θετικη.
Παρατηρησα λοιπον απο γνωστους φιλους και συμμαθητες πως πολλα παιδια που πανε φετος Θετικη κανουν φροντιστηριο Βιολογια Κατευθυνσης της Γ...
Εγω για να ειμαι ειλικρινης το θεωρησα λιγο χαζο.=/ (Γιατι ειχαν αρχισει το φροντιστηριο Βιολογιας απο τον Σεπτεμβρη..)

Τωρα που εχουμε φτασει μεσα Φεβρουαριου σκεφτηκα αν θα ηταν καλη ιδεα να ξεκιναγα και εγω Βιολογια αλλα μονη μου..Ετσι λοιπον πηγα στον καθηγητη βιολογιας και του το ειπα και του ζητησα να με βοηθησει...Εκεινος μου βρηκε την φετινη υλη,σχολικο βιβλιο της Γ και μου εδωσε το site του που εχει πολλες σημειωσεις ,ασκησεις λυμενα θεματα,μεθολογια...με λιγα λογια τον πατερα του και την μανα του ..=P

Eτσι σκεφτηκα να αφιερωνω μια μιση ωρα την εβδομαδα(κυριως το Σαββατοκυριακο) και να διαβαζω μονη μου...
Δεν ξερω αν ειναι πολυ αλη ιδεα και κυρως θα ηθελα να μου πετε αν αξιζει ολο αυτο....
Το site που παρακολουθω ειναι αυτο===>https://users.sch.gr/dgspanos/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !
Ειμαι Β Λυκειου και του χρονου θελω να συνεχισω Θετικη.
Παρατηρησα λοιπον απο γνωστους φιλους και συμμαθητες πως πολλα παιδια που πανε φετος Θετικη κανουν φροντιστηριο Βιολογια Κατευθυνσης της Γ...
Εγω για να ειμαι ειλικρινης το θεωρησα λιγο χαζο.=/ (Γιατι ειχαν αρχισει το φροντιστηριο Βιολογιας απο τον Σεπτεμβρη..)

Τωρα που εχουμε φτασει μεσα Φεβρουαριου σκεφτηκα αν θα ηταν καλη ιδεα να ξεκιναγα και εγω Βιολογια αλλα μονη μου..Ετσι λοιπον πηγα στον καθηγητη βιολογιας και του το ειπα και του ζητησα να με βοηθησει...Εκεινος μου βρηκε την φετινη υλη,σχολικο βιβλιο της Γ και μου εδωσε το site του που εχει πολλες σημειωσεις ,ασκησεις λυμενα θεματα,μεθολογια...με λιγα λογια τον πατερα του και την μανα του ..=P

Eτσι σκεφτηκα να αφιερωνω μια μιση ωρα την εβδομαδα(κυριως το Σαββατοκυριακο) και να διαβαζω μονη μου...
Δεν ξερω αν ειναι πολυ αλη ιδεα και κυρως θα ηθελα να μου πετε αν αξιζει ολο αυτο....
Το site που παρακολουθω ειναι αυτο===>https://users.sch.gr/dgspanos/
το ρωτησα και εγω στο φροντιστηριο αυτο. μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται απο φετος και πως προλαβαινουμε ανετα να βγαλουμε την υλη αν 3εκινησουμε το καλοκαιρι και να κανουμε και πολλες επαναληψεις. ωστοσο εχω απο μια αποφοιτο φιλη μου το βιβλιο και του ριχνω που και που μια ματια. δεν μου φαινεται τιποτα τοσο δυσκολο αλλα παρατηρησα οτι σε καποια σημεια χρεαιαζεται να στα πει καποιος αυτα που λεει καθως δεν ειναι και πολυ καλογραμμενο το βιβλιο. εγω θα σε συμβουλευα να ξεκινησεις απο τωρα τη φυσικη και τα μαθηματικα και ισως και τη χημεια αν φυσικα τελειωνεις την υλη της β σε αυτα τα μαθηματα. εμεις αυτο θα κανουμε παντως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Φυσικη εχω ξεκινησει..
Μαθηματικα ξεκιναω 15 Μαρτιου...
Χημεια θα ξεκινησω το καλοκαιρι γιατι βρισκω σε τμημα που οι μισοι θα πανε Χημεια Βιοχημεια και αλλοι μισοι θα παμε Θετικη πραγμ που σημαινει πως ο καθηγητης δεν θα μπορουσε να μας παει Τριτη Λυκειου...
Αλλα πραγμαικα δεν ξερω τι να κανω με την Βιολογια Κατ. ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top