Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα την αλλαγη της κατευθυνσης...αρχικα μας δινουν ενα χαρτι κατα τη διαρκεια των εξετασεων στο οποιο δηλωνουμε την κατευθυνση που θελουμε αν ομως εχουμε αλλαξει γνωμη για την κατευθυνση που θελουμε μπορουμε να κανουμε την αλλαγη τον Σεπτεμβριο...δηλαδη ξαναδινονται χαρτια σε ολους τους μαθητες για να συμπληρωσουν, και αναλογα τις αλλαγες που γινονται στις κατευθυνσεις γινονται και στα τμηματα?
Περιμενω απαντησεις...ευχαριστω προκαταβολικα!!!

ΟΙ αλλαγές στη κατεύθυνση μπορούν να γίνουν μέχρι τέλη Οκτωβρίου....(αυτό με τα χαρτιά δεν μπορώ να το προσδιορίσω είναι ανάλογα το σχολείο)...στη Β' και Γ' Λυκείου την ώρα των μαθημάτων κατεύθυνσης οι μαθητές χωρίζονται σε τμήματα π.χ. Θεωρητική 1,Θεωρητική 2,Θετική 1 κλπ...ανάλογα τα άτομα που θα χουν δηλώσει τις αντίστοιχες κατευθύνσεις....στα μαθήματα γενικής τα πράγματα μένουν όπως είναι...δεν αλλάζει τίποτα...οι τάξεις παραμένουν και τα τμήματα παρεμένουν ως είχαν....ελπίζω να βοήθησα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Ετσι βγαινει μεγαλυτερος βαθμος απο τον πραγματικο!

ειναι (Α + Β + γραπτα)/ 3

στο δικο σου πχ αν σε ολα ειχε μεσο ορο 15, θα ηταν 30/2+ 15/2= 22.5:eek:
Λάθος διατύπωση.
Αυτό ήθελα να πω :
[ (Α' τετράμηνο+Β τετράμηνο)/ 2 + εξετάσεις ]/2

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Τ.

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για Ιστορια β λυκειου επαλ θελω μια διευκρινησει, μια ασκηση αν θελει να βοηθησει κανεις να μου το πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
παιδια ο φυσικος μας εχωσε το διαγωνισμα του τη μερα που το ειχε βαλει -πριν απο αυτον- και η αγγλικου. του το λεμε και λεει ντααααξει μωρε σιγα ας το κανουμε να τελειωνουμε... ειναι σωστο αυτο? τι μπορουμε να κανουμε να αλλαξει την ημερομηνια?? μια φιλη μου μου ειπε οτι εκεινος θα δηλωσει αλλη ημερομηνια πιθανων μετα τα χριστουγεννα αφου μεχρι τις διακοπες ειμαστε φουλ απο διαγωνισματα για να μην μπορει να του πει κανεις τιποτα και να φαινεται νομιμος... παιζει καθολου αυτο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArisXatzis

Νεοφερμένος

Ο ArisXatzis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
για φυσικη,μαθηματικα βιολογια φυσικη κατευθηνσης θα πρεπει να προσεξω κατι συγκεκριμενο στα μαθηματα κατευθηνσης της β' η να κανω επαναληψη σε μαθηματα γενικης παδιας προηγουμενων ταξεων επισης στη φυσικη βιολογια μαθηματικα της γ γενικης παιδειας πρεπει να δωσω προσοχη σε τιποτα που θα βοηθηθω για την κατευθηνση? τελος απο τριγονομετρια στην κατευθηνση φτανει να ξερω τα ημητονα και τα συνημητονα των γνωστων γωνιων η πρεπει να ξερω τριγωνομετρηκες εξισωσεις και την αναγωγη στο 1ο τεταρτημοριο..επισης στα μαθηματικα κατευθηνσης της γ χρειαζεται γεωμετρια και στη κατευθηνση χημεια στη γ χρειαζεται να ξερεισ καλα την ενθαλπια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
παιδια ο φυσικος μας εχωσε το διαγωνισμα του τη μερα που το ειχε βαλει -πριν απο αυτον- και η αγγλικου. του το λεμε και λεει ντααααξει μωρε σιγα ας το κανουμε να τελειωνουμε... ειναι σωστο αυτο? τι μπορουμε να κανουμε να αλλαξει την ημερομηνια?? μια φιλη μου μου ειπε οτι εκεινος θα δηλωσει αλλη ημερομηνια πιθανων μετα τα χριστουγεννα αφου μεχρι τις διακοπες ειμαστε φουλ απο διαγωνισματα για να μην μπορει να του πει κανεις τιποτα και να φαινεται νομιμος... παιζει καθολου αυτο?:hmm:

βασικά η αλήθεια είναι ότι θεωρείται παράνομο να γραφεί το διαγώνισμα άλλη μέρα απ'την ημερομηνία δήλωσής του...αρχικά προσπαθήστε να κάνετε άλλη μια κουβέντα μαζί του, μήπως και καταλάβει τι του λέτε αλλιώς μπορείτε ν'απευθυνθείτε μέσω του πενταμελούς στο διευθυντή ή στον υπεύθυνο του τμήματος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
βασικά η αλήθεια είναι ότι θεωρείται παράνομο να γραφεί το διαγώνισμα άλλη μέρα απ'την ημερομηνία δήλωσής του...αρχικά προσπαθήστε να κάνετε άλλη μια κουβέντα μαζί του, μήπως και καταλάβει τι του λέτε αλλιώς μπορείτε ν'απευθυνθείτε μέσω του πενταμελούς στο διευθυντή ή στον υπεύθυνο του τμήματος!:)
ενω ειναι πιο νομιμο να γραψουμε την ιδια μερα σε δυο μαθηματα?? :/: μας ειχε πει νταξει οτι δεν το βιαζεται και οτι θα γραψουμε οποτε του πουμε εμεισ για να μην ειμαστε πιεσμενοι και μπαινει την περασμενη βδομαδα και λεει την αλλη παρασκευη θα κανουμε διαγωνισμα και δεν πειραζει που γραφετε και αγγλικα...:confused: το πενταμελες αποτελειται απο βλακες που κανουν σε ολα ιδιαιτερα και συνεπως δεν τους νοιαζει πως θα γραψουμε εμεις οι υπολοιποι που δεν κανουμε... οσο για την υπευθυνο και το διαυθυντη... αστο! χαμενη υποθεση!!! ενιγουει μεθαυριο γραφω και με βεβαιοτητα μπορω να πω οτι θα πατωσω!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
ενω ειναι πιο νομιμο να γραψουμε την ιδια μερα σε δυο μαθηματα?? :/: μας ειχε πει νταξει οτι δεν το βιαζεται και οτι θα γραψουμε οποτε του πουμε εμεισ για να μην ειμαστε πιεσμενοι και μπαινει την περασμενη βδομαδα και λεει την αλλη παρασκευη θα κανουμε διαγωνισμα και δεν πειραζει που γραφετε και αγγλικα...:confused: το πενταμελες αποτελειται απο βλακες που κανουν σε ολα ιδιαιτερα και συνεπως δεν τους νοιαζει πως θα γραψουμε εμεις οι υπολοιποι που δεν κανουμε... οσο για την υπευθυνο και το διαυθυντη... αστο! χαμενη υποθεση!!! ενιγουει μεθαυριο γραφω και με βεβαιοτητα μπορω να πω οτι θα πατωσω!!!:(
ρε μην απογοητεύεσαι και μην προδικάζεις τα πράγματα!:) κι όσο γι'αυτό που είπες για το πενταμελές στην τελική αν είναι ανίκανοι να εκτελέσουν τα καθήκοντά τους πηγαίνετε μια ομάδα μαθητών που τέλος πάντων σας νοιάζει το θέμα και πείτε το στο σύλλογο των καθηγητών και κατά προτίμηση σε κάποιον που μπορείτε να συννενοηθείτε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ρε μην απογοητεύεσαι και μην προδικάζεις τα πράγματα!:) κι όσο γι'αυτό που είπες για το πενταμελές στην τελική αν είναι ανίκανοι να εκτελέσουν τα καθήκοντά τους πηγαίνετε μια ομάδα μαθητών που τέλος πάντων σας νοιάζει το θέμα και πείτε το στο σύλλογο των καθηγητών και κατά προτίμηση σε κάποιον που μπορείτε να συννενοηθείτε! :)
νταξει δεν πρεπει να προδικαζω αλλα τη συγκεκριμενη φυσικη που κανουμε φετος οχι μονο δεν την καταλαβαινω αλλα την απεχθανομαι... ο κυριοουλης μας δεν εξηγει οπως θα επρεπε και εγω λογω φροντιστηριων σε αλλα μαθηματα δεν εχω χρονο να κατσω να ξεκοκκαλισω το βοηθημα οποτε μου φαινονται βουνο... οσο για αυτο που λες... καθως ειναι καπως παραξενος τυπος φοβουνται νην στοχοποιηθουν η λενε σιγα ας πατωσουμε δεν θα κατσω να σκασω... μηπως υπαρχει καποιο σαιτ με βιντεοδιαλεξεις απο το μαθημα μπας και καταλαβω τιποτα?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
νταξει δεν πρεπει να προδικαζω αλλα τη συγκεκριμενη φυσικη που κανουμε φετος οχι μονο δεν την καταλαβαινω αλλα την απεχθανομαι... ο κυριοουλης μας δεν εξηγει οπως θα επρεπε και εγω λογω φροντιστηριων σε αλλα μαθηματα δεν εχω χρονο να κατσω να ξεκοκκαλισω το βοηθημα οποτε μου φαινονται βουνο... οσο για αυτο που λες... καθως ειναι καπως παραξενος τυπος φοβουνται νην στοχοποιηθουν η λενε σιγα ας πατωσουμε δεν θα κατσω να σκασω... μηπως υπαρχει καποιο σαιτ με βιντεοδιαλεξεις απο το μαθημα μπας και καταλαβω τιποτα?? :)

για site δεν ξέρω κάτι!:( αλλά ένας εύκολος τρόπος είναι να πεις σε κάποιον/α φίλο/η σου, που τα έχει καταλάβει να προσπαθήσει να στα εξηγήσει...το έκανα με μία φίλη μου στη χημεία, επειδή λόγω θεωρητικής δεν πρόσεχα και πολύ κι έγραψα πολύ καλά!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
μηπως γνωριζετε πως βαθμολογουμαστε φετος?εννοω οτι εχουμε 15 μαθηματα μαζι με τις κατευθυνσης..συμψηφιζεται τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
μηπως γνωριζετε πως βαθμολογουμαστε φετος?εννοω οτι εχουμε 15 μαθηματα μαζι με τις κατευθυνσης..συμψηφιζεται τιποτα?
Όχι , δεν συμψηφίζεται τίποτα.Όπως και πέρυσι θα είναι οι βαθμολογίες , απλώς φέτος υπάρχουν και τα μαθήματα κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
αρα 8α ναι δηλαδη πχ 17 και 10/15?(γιατι ή 15 ή 16 ειναι τα μαθηματα που βαθμολογουνται μαζι με κατευθυνση και σχεδιο φυσικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
αρα 8α ναι δηλαδη πχ 17 και 10/15?(γιατι ή 15 ή 16 ειναι τα μαθηματα που βαθμολογουνται μαζι με κατευθυνση και σχεδιο φυσικα)
Η βαθμολογία σου δεν θα λέει πάνω π.χ 17 και 10/15 , θα βγει σε δέκατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ρε παιδια γραφετε εσεις διαγωνισματα μεσα στις γιοορτες?? στην πολη μου ειμαστε το μονο φροντιστηριο που γραφουμε ολοι. στα υπολοιπα γραφει μονο η γ' λυκειου. το κακο ειναι οτι το προγραμμα ειναι τετοιο που καλυβουν ολες τις διακοπες... :( γραψαμε στις 27, στις 29 και μενει ακομα στις 3 στις 5 και στις 8... σε οποιον και να το εχω πει μου λεει οτι ειναι υπερβολικοι και μας πιεζουν απο φετος χωρις λογο και να μην παω να γραψω... στην εκθεση και στη φυσικη που εγραψα σε καμια περιπτωση δεν ειχα καλη αποδοση σε συγκριση με τα προηγουμενα και προβληματιστηκα..:hmm: ειδικα αυτο στις 3 ιανουαριου εδωω μου καθεται και σκεφτομαι σοβαρα να μην παω. εσεις τι λετε?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εγώ έγραφα 30/12 λατινικά, έχω ένα άγνωστο στις 03/01 και έκθεση στις 08/01. Δε βαριέσαι, τουλάχιστον τα δύο πρώτα ήταν απαραίτητα θεωρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ γράφω 4/12 Φυσική Προετοιμασία και 5/12 Έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ γράφω 4/12 Φυσική Προετοιμασία και 5/12 Έκθεση.
4 kai 5 /1 δεν εννοεις?? :P πφφ τι να πω μαλλον εχουμε ενα απαισιο προγραμμα τελικα... μονο εγω ειμαι που δεν εχω ουτε μιση διαθεση να διαβαζω τετοιες μερες?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Του χρονου να δεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top