Ταυτόχρονη φοίτηση σε δύο σχολές

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ακόμα και να πάρει κάποιος αναβολή σπουδών, παραμένει εγγεγραμμένος στη σχολή. Έτσι όταν υπογράφει υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είναι εγγεγραμμένος πουθενά, και τον τσακώσουν να είναι, είναι αδίκημα. Ειδικά οι στρατιωτικές σχολές είναι και πιο αυστηρές, οπότε δεν νομίζω ότι είναι λογικό να ρισκάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ακόμα και να πάρει κάποιος αναβολή σπουδών, παραμένει εγγεγραμμένος στη σχολή. Έτσι όταν υπογράφει υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είναι εγγεγραμμένος πουθενά, και τον τσακώσουν να είναι, είναι αδίκημα. Ειδικά οι στρατιωτικές σχολές είναι και πιο αυστηρές, οπότε δεν νομίζω ότι είναι λογικό να ρισκάρεις.
Εγω ακομα το σκέφτομαι...δεν περασα και στο καλύτερο ΤΕΙ,και εδωσα φετος για δευτερη χρονιά,αυτο το χρόνο ομως ειμουν σε ΕΠΑΣ και αν συνεχίσω αλλον 1 χρόνο πέρνω το πτυχείο. Και δε ξέρω τι να κάνω. Το τει ειναι εφαρμογές πληροφορικής στην διοίκηση και στην οικονομια, ΕΠΑΣ με ειδικότητα βοηθός φαρμακοποιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για το ΕΠΑΣ δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Για το ΕΠΑΣ δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα..
Απο το στόμα σου...στου δικαστή το αυτί!! :P
(αν υπάρξει πρόβλημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ε, καλά, μην πας χαλαρός και εσύ...Κάνε μία ερώτηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elfaki

Νεοφερμένος

Η elfaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Απο το στόμα σου...στου δικαστή το αυτί!! :P
(αν υπάρξει πρόβλημα)

σιγουρα δεν θα υπαρχει προβλημα να εισαι ταυτοχρονα σε ΕΠΑΣ κ ΤΕΙ ..!!!
εγω να φανταστεις φετος θα ειμαι ταυτοχρονα σε ΑΕΙ κ ΙΕΚ..!!
συνδυασμος τριτοβαθμια-δευτεροβαθμια δεν πειραζει!! σιγουρο!
:D:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
σιγουρα δεν θα υπαρχει προβλημα να εισαι ταυτοχρονα σε ΕΠΑΣ κ ΤΕΙ ..!!!
εγω να φανταστεις φετος θα ειμαι ταυτοχρονα σε ΑΕΙ κ ΙΕΚ..!!
συνδυασμος τριτοβαθμια-δευτεροβαθμια δεν πειραζει!! σιγουρο!
:D:whistle:

Αληθεια?! :alljumpy:
Εχεις ρωτήσει δλδ 100% ισχυει, ή πιστεύουμε σύμφωνα με την λογική?:)

Σέυχομαι παν4ως καλή δυναμη...εισαι τυχερή που δε θα εχεις εργαστήρια...σε τι ιεκ πάς?(ειδηκότητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elfaki

Νεοφερμένος

Η elfaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αληθεια?! :alljumpy:
Εχεις ρωτήσει δλδ 100% ισχυει, ή πιστεύουμε σύμφωνα με την λογική?:)

Σέυχομαι παν4ως καλή δυναμη...εισαι τυχερή που δε θα εχεις εργαστήρια...σε τι ιεκ πάς?(ειδηκότητα)

εχω ρωτησει! ο νομος απαγορευει να εισαι σε δυο σχολες τριτοβαθμιας εκπαιδευσης (το λεει αλλωστε κ η υπευθυνη δηλωση που υπογραφεις κατα την εγγραφη σου στο αει-τει) ενω αμα εισαι ταυτοχρονα σε επας ή ιεκ δεν πειραζει..!
αρκει βεβαια να τα καταφερνεις με το χρονο και το διαβασμα-εξετασεις!!!
σ ευχαριστω πολυ παντως!! υπομονη κι επιμονη θελει! η σχολη αει ειναι θεωρητικη και το ιεκ ειναι ειδικοτητα προσχολικης αγωγης ημερησιας φροντιδας παιδιων με ειδικες αναγκες..!! ενας χρονος μου εμεινε για να την τελειωσω (ασε που μ αρεσει κιολας!) οποτε λεω να τα συνδυασω!!!
αν επιλεξεις παντως να κανεις κ εσυ μια τετοια αποπειρα σ ευχομαι εξισου καλη δυναμη!!
;):D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
εχω ρωτησει! ο νομος απαγορευει να εισαι σε δυο σχολες τριτοβαθμιας εκπαιδευσης (το λεει αλλωστε κ η υπευθυνη δηλωση που υπογραφεις κατα την εγγραφη σου στο αει-τει) ενω αμα εισαι ταυτοχρονα σε επας ή ιεκ δεν πειραζει..!
αρκει βεβαια να τα καταφερνεις με το χρονο και το διαβασμα-εξετασεις!!!
σ ευχαριστω πολυ παντως!! υπομονη κι επιμονη θελει! η σχολη αει ειναι θεωρητικη και το ιεκ ειναι ειδικοτητα προσχολικης αγωγης ημερησιας φροντιδας παιδιων με ειδικες αναγκες..!! ενας χρονος μου εμεινε για να την τελειωσω (ασε που μ αρεσει κιολας!) οποτε λεω να τα συνδυασω!!!
αν επιλεξεις παντως να κανεις κ εσυ μια τετοια αποπειρα σ ευχομαι εξισου καλη δυναμη!!
;):D:clapup:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ! :D ,εγω ειμαι ήδη σε ΕΠΑΣ διοτι γράφτηκα πέρσυ που δε πέρασα πουθενά (ειχα βάλει μονο Αθήνα) και τελειωνω φέτος ως βοηθός φαρμακοποιών,ύστερα θα συνεχίσω στην Αμαλιάδα για εφαρμογές πληροφορικής στην διοικιση και οικονομία,την σχολή επας την θέλω για μια φοιτιτική εργασία πιο πολύ,διοτι σερβιτόρος μπορουν να πάνε όλοι.. Καλη μας επιτυχία και δύναμη λοιπον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Παιδια,σε Επας + ΤΕΙ,δυστηχώς δεν επιτρέπεται, πήγα σήμερα να κανω την εγγραφή στην ΕΠΑΣ και είδα στην υπευθηνη δήλωση πως απαγόρευε δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια. Βεβαια οι καθηγητές μου είπαν να κάνω την εγγραφή στο ΤΕΙ,και να πάω του χρόνου.Θα δούμε,για να μη λέμε τιποτα και δημόσια κιολας!! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Τελικά τι συμπέρασμα βγάλατε;
Γίνεται να έχεις γραφτεί και σε ΑΕΙ-ΤΕΙ και σε ΙΕΚ;

ε; :P

θα σπαμάρω μέχρι να απαντήσει κάποιος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για να απαντήσει κάποιος πρέπει να ξέρει. Υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Το κάνω για να φαίνεται το θέμα στον κατάλογο μήπως το δει κανείς που να ξέρει.

Ούτως ή άλλως θα ρωτήσει στη σχολή του το άτομο που ενδιαφέρεται από αύριο απλά μέχρι τότε...

Ξανά εγώ.

Για όποιον ενδιαφέρεται, γίνεται να έχεις γραφτεί και σε ΑΕΙ-ΤΕΙ και σε ΙΕΚ. Το σιγούρεψα.

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Παιδιά,εγω μπορώ να σας πώ με σιγουριά 100% πως Δεν γίνεται σε ΤΕΙ- ΕΠΑΣ. Σιγουρα ουτε σε ΑΕΙ-ΕΠΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgosvr

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σιδηρόκαστρο (Σέρρες). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Απαγορεύεται η ταυτόχρονη φοίτηση σε ανώτατα ή ανώτερα δημόσια εκπαιδευτικά ιδρύματα που ανήκουν ατην τρίτη βαθμίδα του εκπαιδευτικού συστήματος της χώρας! Παρ' όλα αυτά υπήρχαν κάποιοι οι οποίοι με ψευδή μαρτυρία δήλωσαν ότι δεν σπουδάζουν σε άλλο-η ΑΕΙ-ΑΕΝ-(Α)ΤΕΙ της χώρας κατά την εγγραφή τους. Σε αυτή την περίπτωση δύο τινά μπορούν να συμβούν' είτε να σε διαγράψουν απο τη μία Σχολή και να είσαι εγγεγραμμένος στην άλλη κανονικά είτε να διαγραφείς και απο τις δύο Σχολές.
Είχα ακούσει περίπτωση φοιτητή ο οποίος σπούδαζε ταυτόχρονα σε δύο Σχολές, τον κατάλαβαν προς το τέλος και του ζήτησαν να επιλέξει ποιά απο τις δύο Σχολές επιθυμεί να συνεχίσει διαγράφοντάς τον φυσικά απο τη μία.
Λογικά, εφόσον τα Ι.Ε.Κ. δεν ανήκουν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση αλλά ανήκουν στην μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση, γίνεται να είσαι σε ΑΕΙ-ΑΕΝ-(Α)ΤΕΙ και σε Ι.Ε.Κ. ταυτόχρονα ιδίως αν το Ι.Ε.Κ. είναι ιδιοτικό ένα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αφου οταν πας στην σχολη σου για εγγραφη σε ρωτανε εισαι αλλου εγγεγραμμενος?? ειδικα εμενα που εδωσα και δευτερη φορα με ρωτησαν 5 φορες.Οποτε νομιζω πως δεν επιτρεπεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Αφου οταν πας στην σχολη σου για εγγραφη σε ρωτανε εισαι αλλου εγγεγραμμενος?? ειδικα εμενα που εδωσα και δευτερη φορα με ρωτησαν 5 φορες.Οποτε νομιζω πως δεν επιτρεπεται.
Για τριτοβάθμια σε ρωτάνε συγκεκριμένα.

Είχα ακούσει περίπτωση φοιτητή ο οποίος σπούδαζε ταυτόχρονα σε δύο Σχολές, τον κατάλαβαν προς το τέλος και του ζήτησαν να επιλέξει ποιά απο τις δύο Σχολές επιθυμεί να συνεχίσει διαγράφοντάς τον φυσικά απο τη μία.
Μακάρι να φανούν το ίδιο καλοί και με εμένα. Αν και στους διευθηντές δεν τους χαλάμε την δουλειά, αν παντως με εβαζαν να επιλέξω σίγουρα θα άφηνα την ΕΠΑΣ και θα πήγενα να την συνεχίσω σε ΙΕΚ την ειδικότητα μου.Πάντως τέτοιες εποχές που χρειαζόμαστε να εχουμε πολλά προσόντα θα έπρεπε να μας το επέτρεπαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αν είναι ιδιωτική δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!πολλοί φοιτητές το κάνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Εγώ θέλω και δραματική Σχολή παράλληλα. Μου έχουν πει ότι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γίνεται.Κι εγώ το κάνω...Όχι για να γίνω ηθοποιός αλλά για να ξεπεράσω κάποια προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top