Τέταρτη φορά Πανελλαδικές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.
Αυτά που πιστεύεις ότι τώρα θα σε σημαδεύουν για πάντα σε λίγο καιρό θα τα θυμάσαι και θα χαμογελάς :)
Και όταν γίνεις επαγγελματίας σε αυτό που θες, τίποτε πλέον δεν θα έχει σημασία από τα πράγματα που κάποτε θεωρούσες τραγικά και καθοριστικά για τη ζωή σου :)
Μακαρι πραγματικά σε ευχαριστώ μεσα από την καρδια μου φαινεσαι γλυκός άνθρωπος

Θα ηθελα καποιος να μου πει αμα ξεριες αλλαγες στη υλη και στο συστημα για τις πανελλαδικές του 2022. Θετική με βιολογία κατεύθυνση
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Για το σύστημα δεν γνωρίζω, πάντως την ύλη μπορείς να την δεις εδω:


ουσιαστικά στην βιολογία έχουν προσθέσει μερικά κομμάτια από το παλιό βιβλίο της β λυκείου και στην χημεία τις πρότυπες ενθαλπίες σχηματισμού, καύσης και εξουδετερωσης
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.
Για το σύστημα δεν γνωρίζω, πάντως την ύλη μπορείς να την δεις εδω:


ουσιαστικά στην βιολογία έχουν προσθέσει μερικά κομμάτια από το παλιό βιβλίο της β λυκείου και στην χημεία τις πρότυπες ενθαλπίες σχηματισμού, καύσης και εξουδετερωσης
Σε ευχαριστώ

Καποιοι ισως εχετε διαβασει το προηγούμενο θεμα που εχω αναρτησει.

Εν συντομία εδωσα τριτη φορα πανελλαδικές και δεν τα καφερα για 200 μόρια και εχω κανει συνολικα χαζα λαθη αξίας 1.000+ μορίων.


Δεν μπορω να με συγχωρέσω νιωθω οτι χαραμησα εναν χρονο απο τα νεανικά(τα καλυερα οπως λενε) μου χρονια ( και αμα δωσω και τετάρτη φορα θα χαραμισω δυο χρονια) για 20π μόρια, για ενα λαθος της στιγμής. Το λαθος που με εχει στοιχειώσει ειναι ενα πολλαπλής ενω ηταν γελοίο κατι κόλλησε το κεφαλι μου και το εβαλα λαθος. Δεν μπορω να με συγχωρεσω. Απο τοτε που τελειωσαν οι πανελλαδικες φοβομουν μην ξυπνησω και μεινω εξω για λιγο (δλδ να μου στοιχησει αυτο το λαθος) να λοιπον που δυστυχως αυτη η μερα ηρθε και δεν λεει να φυγει μιας και δεν μπορω να κοιμηθω. Και φοβαμαι οτι αυτο θα μου μεινει για καιρο
 

n1ki20

Νεοφερμένος

Η n1ki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν ξερω τι να κανω η ηλικια μου με πιέζει
Εγώ τι να πω 29 με δύο παιδιά και έδωσα φέτος δεύτερη φορά, ενώ την πρώτη είχα περάσει και στο τρίτο έτος έμεινα έγκυος.... Στα 20 δεν σε πιέζει η ηλικια... Εδώ που τα λέμε ούτε στα 30 ούτε στα 40 σε πιέζει η ηλικια... Ξέρω μητέρα με 4 παιδιά που κοντεύει τα 50 και έδωσε φέτος πανελληνιες
 

chochoru

Νεοφερμένος

Η chochoru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολυ προσπαθω να μην σκεφτομαι το παρελθον ειναι λιγο δυσκολο γιατί εχω κανει λαθη που με πληγώνουν και φοβαμαι οτι θα τα σκεφτομαι για παντα οσο αυστηρό και αν ακουγεται.

Αλλα σας ευχαριστώ πραγματικα
Σίγουρα θα τα σκέφτεσαι αλλά όχι όπως τώρα! Αυτό που πρέπει να μάθεις να κάνεις είναι να μην συγκρίνεις την πορεία σου με κανενός άλλου. Μπορεί εσυ να μην μπήκες στη σχολή από τα 18 αλλά όταν θα μπεις θα γνωρίσεις άτομα διαφόρων ηλικιών που είτε ξανά άρχισαν τη φοίτηση μετά από χρόνια, είτε είναι στο δεύτερο ή τρίτο πτυχίο είτε πέρασαν σε μεγαλύτερη ηλικία. Κανένας δεν ασχολείται με κάτι τόσο ασήμαντο!

Κ αν νιώθεις ότι μένεις πίσω ενώ κάθε χρονιά βλεπεις τους άλλους να χαίρονται θα σου πω πως είναι οκ! Κάποτε όταν έδωσα πρώτη φορά είχα μπει σε μια χαμηλοβαθμη σχολή ενώ όλοι οι φίλοι μου μπήκαν σε υψηλόβαθμα ΑΕΙ. Όσοι μας έβλεπαν εδιναν συγχαρητήρια σε αυτούς κ σε εμένα ένα "α περασες κ εσύ εκεί ε?". Δεν με ενδιέφερε κ πολυ οπότε ξαναεδωσα. Μπήκα σε άλλη σχολή τον επόμενο χρόνο κ πήρα μετεγγραφή οπότε ξεκίνησα να σπουδάζω το εαρινό εξάμηνο κ ήμουν ήδη 20😅. Τωρα έχω τελειώσει αυτή τη σχολή, το μεταπτυχιακό κ ένα σωρό άλλα πράγματα κ φέτος ξαναεδωσα για να μπω στη σχολή που ήθελα από την πρώτη στιγμή. Δεν τα κατάφερα αλλα Ε και; θα ξαναπροσπαθησω(4η φορα πανελλήνιες) κ ας είμαι 31 του χρόνου. Και ας είμαι 35-36 όταν τελειώσω. Όλα τελειώνουν όταν σταματάμε να προσπαθούμε. Μην παρατάς το όνειρο σου ακομη και αν σου πάρει χρόνια να φτάσεις εκει
Εγώ τι να πω 29 με δύο παιδιά και έδωσα φέτος δεύτερη φορά, ενώ την πρώτη είχα περάσει και στο τρίτο έτος έμεινα έγκυος.... Στα 20 δεν σε πιέζει η ηλικια... Εδώ που τα λέμε ούτε στα 30 ούτε στα 40 σε πιέζει η ηλικια... Ξέρω μητέρα με 4 παιδιά που κοντεύει τα 50 και έδωσε φέτος πανελληνιες
Πραγματικά άτομα κάθε ηλικίας προσπαθούν κάθε χρόνο. Πρέπει να σταματήσουμε να πιστεύουμε πως τελειωνει ο χρόνος μας αν περάσουμε τα 25.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν κρίνω τους αλλους που σπουδάζουν οντας μεγαλύτερη απλα αλλα αλλιως τα ειχε σχεδιάσει στο μυαλλο μου.

Ελεγα οτι θα τελείωνα στα 23 θα εκανα το μεταπτυχιακό κο μου θα δουλεύαμε και μερικα χρονια για να αποκτήσω εμπειρια και απο τα 26 28 θα μπορουσα να βγω στην αγορα εργασιας ως ελευθερη επαγγελματίας, οχι οτι στα 26 μου θα πηγαίνω για μεταπτυχιακό.


Απλα μαλλον ημουν λαθος απο την αρχη με το να σκεφτομαι μακροπρόθεσμα απλα ετσι ειμαι σαν ανθρωπος συνηθως σκεφτομαι το μελλον και οχι το παρων.




Και συγγνωμη α έμμεσα σας προσβαλλα λέγοντας οτι νιωθω να ειμαι μεγαλη για πρωτοετής στα 21 αυτο αφορα καθαρα εμενα και το πως βλεπω εμενα, συγγνωμη

Θα ηθελα κυρίως (αν και δεν ξερω τι μπορειτε να μου πείτε πανω σε αυτο) να μου πειτε πως μπορω να νε συγχωρέσω για τα λαθη που εκανα και φετος και εχασα για λιγο την σχολη.


Μου φαινεται αδιανόητο, νιωθω οτι θυσιαζω τα νεανικό μου χρονια με μηδεν αντρικρισμα.
Δεν μπορω να με συγχωρήσω νιωθω απο τη μια απελπισία και από την αλλη θυμο με μενα που παλι δεν τα καατφερα και ειμαι στο μηδεν.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Θα ηθελα κυρίως (αν και δεν ξερω τι μπορειτε να μου πείτε πανω σε αυτο) να μου πειτε πως μπορω να νε συγχωρέσω για τα λαθη που εκανα και φετος και εχασα για λιγο την σχολη.


Μου φαινεται αδιανόητο, νιωθω οτι θυσιαζω τα νεανικό μου χρονια με μηδεν αντρικρισμα.
Δεν μπορω να με συγχωρήσω νιωθω απο τη μια απελπισία και από την αλλη θυμο με μενα που παλι δεν τα καατφερα και ειμαι στο μηδεν.

καλημέρα

λυπάμαι για την αρνητική εμπειρία σου αν και ήδη σου έχουν απαντήσει αρκετά άτομα
να πω οτι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος για παράδειγμα ορισμένες σχολές όπως η ιατρική
στα 200 μόρια που λές μπορεί να χωράνε και 10 υποψήφιοι...

είναι απίστευτο όμως ναι.. εκεί ακόμα και 1 μόριο θα μπορούσε να κάνει την διαφορά
και να αφήσει κάποιον εκτός.

και εγώ φέτος έδωσα για 2η φορά μετά απο πολλά χρόνια (και μάλιστα αυτή την φορά πολύ
πιο σοβαρά απο την πρώτη) δεν πέρασα στην σχολή που θα ήθελα και ανυσυχώ γιατι ήδη
έχει χαθεί πολύτιμος χρόνος για κάτι τέτοιο και δεν μπορώ να ξέρω αν θα εχω την ευκαρία να το
κάνω αργότερα γιατί δεν είμαι 20 χρονών όπως εσύ...

βέβαια το να δίνεις για 3η φορά δεν είναι οτι πιο ευχάριστο (το αντίθετο θα έλεγα..) αν έχεις ψάξει
το θέμα με το 10% και δεν σε εξηπηρετεί και εφόσον είναι 200 μόρια αυτά που σε χωρίζουν απο την
επιτυχία, μήπως την επόμενη χρονιά τα θέματα κάτσουν πιο βολικά για εσένα?? :)
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δεν νιωθω οτι ειμαι μεγαλη απλα καυε καλοκαιρι που δινω το περνάω κλαίγοντας και τον υπολοιπω χρονο διαβάζοντας απο το 2019 και αυτο νε εχει καταβάλει και δεν εχω ζησει απο τα 18 εως τα 20 μοθ και φοβαμαι μηπως και στα 21 μοθ. Δεν μπορω να μου συγχωρέσω οτι θυσίασα δυο χρονια απο τη ζωη μου για 200 μορια

Μην σε κρινεις με τα δεδομένα που εχεις τωρα.
Προφανώς αμα ήξερες ότι δεν θα περνούσες δεν θα έδινες.
Εσυ απλα κυνηγούσες τον στόχο σου και μονο αξια θαυμασμού εισαι για αυτό.

Εκανες ο.τι περνούσε απο το χέρι σου.

Επίσης, ενα πολυ μεγάλο ποσοστο που ξαναδίνει δεν περναει παλι, όταν πρόκειται για τοσο υψηλή σχολή.
Θελω να πω το μεγαλύτερο οπως ειχα ακούσει στο φροντιστήριο αλλα φοβάμαι να πω ανακριβείες.

Δεν είσαι μονη και δεν εισαι χαζη.
200 μορια ειναι ενα σ/λ, δεν ειναι τίποτα.

Απο εκει και περα για την σχολή που θες δεν υπάρχει παρόμοια.
Προσπάθησε να κάνεις delete το τι έγινε και σκέψου τι θες να κανεις σε μερικα χρόνια ως επάγγελμα.

Μολις μπεις στη σχολη σου θα δεις οτι ο χρόνος κυλαει σαν νερακι και γρήγορα οι πανελλήνιες θα ξεχαστούν.
Η σχολη ομως και το πτυχίο θα μείνουν.

Εφόσον εχεις την δυνατότητα να πας να κανεις αυτο που θες, να πας το κανεις.
Πολυ γρήγορα ολα αυτα θα ειναι απλα μια μακριά ανάμνηση.
Θα ειναι απλα μερος της ιστορίας σου.

Ουτε θα γραφει πουθενα στο κουτελο "εδωσα τρεις φορές πανελλήνιες".
Τωρα το ξέρει ο κύκλος σου, στο πανεπστημιο μπορείς αν θες να το πεις σε 4 ατομα που θα κανετε παρεα και απο εκει και περα μολις βγεις στην αγορα εργασίας, στο μεγαλύτερο μέρος της ενήλικης ζωης σου θα γνωρίζεις ανθρώπους που δεν τους νοιάζει καν τι και πως.

Οχι οτι ειναι ντροπή η ιστορία σου αλλα όπως ειναι φυσικο το γιγαντωνεις μεσα σου και το βλέπεις απο παραμορφωτικό φακό.

Εξάλλου ο.τι και αν κανεις αυτοί που θέλουν να κρίνουν θα κρίνουν.

Εγω Προσωπικά μονο θα θαύμαζα κάποιον που προσπάθησε τόσο πολύ για τον στόχο του.

Ακομα, γιατι δηλαδή να ειναι "χειρότερη" η ιστορία του δεν προσπάθησα ουσιαστικά για τον στόχο μου την πρώτη φορα και βγηκα έξω αμεσως, απο το προσπάθησα 3 φορές και βγήκα εξω;
Η έδωσα 4 και εν τελει μπήκα;

Ξαναλεω ειναι παρα πολυ εύκολο να κρίνεις με τα δεδομένα που εχεις τωρα αλλα αυτό διαστρεβλώνει την πραγματικότητα και σε αδικει.

Δεν σπατάλησες χρόνο επειδή κυνηγήσεις τον στοχο σου.

Καταλαβαίνω πως το λες, και την πικραα και την στεναχώρια και Ολα.
Απλα πραγματικά ολα αυτα ειναι τοσο μικρα απέναντι στη ζωη σου.

3 χρόνια δεν ειναι καν πολλα. Ξέρεις ποσα ατομα δεν παίρνουν πτυχίο στην ωρα τους;

Ακομα η γενια σου ήταν τρομερα ατυχη στο θέμα του Πανεπιστημίου.
Μπηκε, εκανε ενα εξάμηνο και 1.5 ετος εκανε εξ απόστασεως.
Ουσιαστικά τωρα θα κάνει φιλίες, φοιτητική ζωη κλτ και πριν το καταλάβει θα ορκιστεί.

Προσωπικά αυτα τα 2 χρόνια εχω κανει ελάχιστα πράγματα.
Και δεν νομίζω οτι αποτελώ εξαίρεση.

Ο μόνος τρόπος να το ξεπεράσεις ειναι να πας παρακατω.
Παρε μια απόφαση και stick το it.
Αν πας στη β σου επιλογή και σκέφτεσαι διακαώς την πρώτη σαφέστατα δεν θα σε βοηθήσεις πουθενά.

3 επιλογές έχεις.
Η πας στη σχολή που πέρασες και λες στον εαυτό σου οτι θα της δώσεις την ευκαιρία της ή ξαναδίνεις ή πας εξω.



Προσωπικά για χαρη της ψυχικής μου υγείας θα έβγαινα εξω.

Πρέπει να αποφασίσεις αμεσα γιατι ειδικα για την τρίτη επιλογή δεν νομίζω οτι εχεις πολυ χρόνο.

Οσον αφορα την δεύτερη επιλογή αν την επέλεγα δεν θα έλεγα και πολλα πολλα ώστε να εχω την ψυχική μου ηρεμία και να μην νιώθω την πίεση του περιβάλλοντος.

Η πρώτη επιλογή νομίζω πάντα θα σε καίει, και θα σου μεινει απωθημένο η σχολη για την οποία εδωσες 3 φορες.

Βαθειες ανάσες και ολα καλα θα πανε✌
Σημασία εχει να φτασεις εκει που θες, τωρα το πως, μικρη σημασια έχει.
Ο καθενας εχει την δικη του μοναδικη ιστορία :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Η σχολη που ήθελες ήταν η ιατρικη;

Εαν ειναι ετσι, γιατι δεν εβαλες ακριβως απο κατω οδοντιατρικη/κτηνιατρικη;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.
Θελω να μαθω αν καποιος εχει δωσει 4η φορα πανελλαδικές, εμπειρίες.

Φοβαμαι μηπως χασω και αλλο χρονο απο τη ζωη μου για να πιάσω τη σχολη που ονειρεύομαι, αλλα ξυονησω μια μερα μετα απο χρονια και δω οτι τελικα δνε ηταν αυτο που ηθελα.

Φοβαμαι για την ευτυχια μου. Πίστευα οτι οταν τελειώσω το σχολειο θα τελειώσουν και τα βάσανα. Αλλα τα ευτυχισμενα μου χρονια σταμάτησαν με το σχολειο . Πλεον δεν ειμαι χαρούμενη και φοβαμαι οτι και να καταφέρω να γινω αυτο που τωρα τουλάχιστον επιθυμώ, ισως να μην ειμαι ποτε χαρούμενη. Αυτα τα χρονια που περασα διαβάζοντας και αποτυχενοντας με πλήγωσαν βαριά και ιδίως φετος που εμεινα για λιγο εξω. Φοβαμαι οτι θα με στοιχειώνουν για παντα. Δεν μπορω να με συγχωρήσω για τα λαθη μου και ιδίως φετος που εμεινα για λιγο.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Adulthood sucks η αλήθεια είναι αυτή. Αλλά για να λες ότι προσπαθείς 3 χρόνια για τη σχολή που θέλεις μάλλον δε θα πρέπει να φοβάσαι μήπως δεν είναι αυτό που πάντα ήθελες. Όσο για το σύνολο των προσπαθειών.. 3η φορά στα 25 μου ενώ είχα αλλάξει 2 δουλειές. Δε χρειάζεται να ρίχνεις το φταίξιμο στον εαυτό σου. Καλύτερα να προσπαθήσεις και ας μην έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα παρά να το παρατήσεις και να λες μετά από καιρό "τι θα γινόταν αν προσπαθούσα;"
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.
Adulthood sucks η αλήθεια είναι αυτή. Αλλά για να λες ότι προσπαθείς 3 χρόνια για τη σχολή που θέλεις μάλλον δε θα πρέπει να φοβάσαι μήπως δεν είναι αυτό που πάντα ήθελες. Όσο για το σύνολο των προσπαθειών.. 3η φορά στα 25 μου ενώ είχα αλλάξει 2 δουλειές. Δε χρειάζεται να ρίχνεις το φταίξιμο στον εαυτό σου. Καλύτερα να προσπαθήσεις και ας μην έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα παρά να το παρατήσεις και να λες μετά από καιρό "τι θα γινόταν αν προσπαθούσα;"

Μετανιώνω που δεν πηγα εξω την πρώτη χρονια και τώρα λεω ειναι αργα γιατι θα έμπαινα 3ο ετος. Και τα χρηματα που εχω χαλάσει σε ιδιαίτερα πλήρωνα τα δίδακτρα ολων των ετων.

Οποιαδηποτε ψυχολογική υποστηριξη ειναι δεκτη 😂
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.
Σκληρό αυτό... Σε νιώθω τόσο πολύ! Φαντάσου εγώ με την 2η και τα έπαιξα... Αν επιτρέπεται, τι θέλεις να περάσεις?
Δεν θελω να πω γιατί προσπαθω να προστατέψω την αμωνυμια μου, απλα θα πω οτι δεν θελω ιατρικη θελω μια αποκατω σε μορια απο την ιατρικη
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θελω να πω γιατί προσπαθω να προστατέψω την αμωνυμια μου, απλα θα πω οτι δεν θελω ιατρικη θελω μια αποκατω σε μορια απο την ιατρικη
follow your dreams🌹
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ για το θέατρο είμαι διατεθειμένη να σπαταλήσω ΟΛΗ την ζωή μου:)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
😘😘 thank you girl

Και σου ευχομαι οτι καλύτερο, γιατι δεν ξερω σε τι φαση βρίσκεσαι ( εννοω τα κατάφερες ή οχι)
Τα κατάφερα ❤️ να σαι καλά! Και εγώ σου εύχομαι να περάσεις εκεί που θέλεις και σε προτρέπω να ξανά δώσεις!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,758 μηνύματα.
follow your dreams🌹
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγώ για το θέατρο είμαι διατεθειμένη να σπαταλήσω ΟΛΗ την ζωή μου:)
παντως και η φιλοσοφικη που περασες περσι μια χαρα σχολη ητανε και με καταλληλο μεταπτυχιακο μπορουσες να πας στο θεατρο.νομιζω σαν πρωτη σχολη καλον ειναι κατι γενικο
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παντως και η φιλοσοφικη που περασες περσι μια χαρα σχολη ητανε και με καταλληλο μεταπτυχιακο μπορουσες να πας στο θεατρο.νομιζω σαν πρωτη σχολη καλον ειναι κατι γενικο
Μετά την θεατρικών θα κάνω μεταπτυχιακό στην ψυχολογία, η οποία συνδέεται άμεσα με το θέατρο:)
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Εγώ έδινα τρίτη φορά και δυστυχώς δεν πέτυχα τον στόχο μου, αλλά εκεί που πέρασα θεωρείται κατ' άλλους η καλύτερη επιλογή για μένα, απ' ότι η επιθυμητή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top