Τέλος πανελληνίων 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Αυτό ήταν...
Πανελλήνιες 2011 τέλος...
Έχω να ευχηθώ στους συμμαθητές μου, συνομήλικους και συνυποψήφιους όλης της χώρας "Καλά Αποτελέσματα".

Όσοι μετά από αυτό είστε ευχαριστημένοι μακάρι να πετύχετε τους στόχους που όλη τη χρονιά είχατε θέσει. Όμως όσοι δεν έμειναν ευχαριστημένοι μετά από τις εξετάσεις αυτές το μόνο που έχω να πω είναι Πάμε για άλλα. Δεν τελειώνει τίποτα εδώ. Από εδώ και πέρα όλα αρχίζουν. Είμαστε 17 και 18... Τι? Θα πεθάνουμε? Τι θα μας διαλύσουν τα όνειρα? Κανένας δεν έχει το δικαίωμα. Κανένας δεν θα το κάνει!!!

Πάνω από όλα όμως έχω να πω σε ΟΛΟΥΣ μαζί με μένα: ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ. Τόσο διάβασμα, τόσοι κόποι, τόσο άγχος, τόσες πληροφορίες για απομνημόνευση (αυτό είναι ένας μαθητής της Γ' λυκείου...) και όλα αυτά για την τελική μέρα. Μια μέρα που πρέπει να είναι ψύχραιμος και άνετος, περιγραφικός αλλά και συγκεκριμένος, αναλυτικός και "παπαγάλος". Αλλά μια μέρα θα κρίνει τις γνώσεις του? Ποιος τον ρώτησε πως ξύπνησε, αν κοιμήθηκε δηλαδή, ποιος τον ρώτησε τι προβλήματα αντιμετωπίζει, ποιος τον ένιωσε? Ποιος? Αυτό ήταν παίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παντως,αυτο που εχω να πω ως συμπερασμα απο αυτην την εμπειρια που μολις τελειωσε σημερα(ευτυχως!!!),ειναι οτι εναν ολοκληρο χρονο γινοταν τοσος σαματας για μια διαδικασια,η οποια τελικα ειναι σαν αυτη των ενδοσχολικων.(ουτε μπαμπουλες εχει,ουτε τιποτα...μονο επιτηρητες...).δηλαδη,εγω τα 2 προηγουμενα χρονια αναρωτιωμουν πως θα ειμαι το πασχα,2 βδομαδες δηλαδη πριν τις εξετασεις,πως θα νιωθω τις ημερες των εξετασεων,και το πιο σημαντικο...πως θα ειμαι ανημερα του καθε επιμερους εξεταζομενου μαθηματος...και συνειδητοποιησα πως,ανεξαρτητα του αποτελεσματος,αυτες οι εξετασεις δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο...
παει κι αυτο....καλα αποτελεσματα σε ολους παιδια και θυμηθειτε that,in case that the result was worse than the expected one,(THIS IS NOT CALLED ''FAIL''),IT'S OT THE END OF THE WORLD!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εμένα πάντως η άποψή μου ότι ήταν μια χρονιά μαρτύριο δεν αλλάζει.
Αν δηλαδή δε δίναμε σήμερα λατινικά και έπρεπε να περιμένω και άλλη μια μέρα θα είχα τρελαθεί.
Εντάξει, δεν ήταν κάτι το δραματικό όταν πήγαινες να δώσεις, μιλούσαμε πριν έρθουν τα θέματα, λέγαμε ό,τι βλακεία υπήρχε και μετά χτυπούσε το κουδούνι, τα μοίραζαν και γράφαμε, η όλη διαδικασία όμως μέχρι να έρθει η 12η Μαίου ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Tελείωσαν όλα δεν έχει νόημα να γυρνάμε αλλο πίσω :) Καλύτερα να κοιτάμε μπροστά, ο καθένας μας λίγο πολυ ξέρει πως έγγραψε και ξέρει τι να περιμένει! Εμένα μου άρεσε η χρονιά, δεν ήταν κατι το δύσκολο και το εξωφρενικό, σε αντίθεση με την εικόνα που είχα σχηματίσει στο μυαλό μου με όλες τις υπερβολές γονιών φίλων κτλπ. Το παν είναι η αυτοπεποίθηση για να επιτύχεις σε αυτό το ψυχοφθόρο ανασφαλές σύστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Βρίσκω ότι είναι νωρίς να αξιολογήσω από τώρα τη χρονιά που πέρασε. Ακόμα είμαστε ζεστοί και φορτισμένοι συναισθηματικά. Ας περάσουν κάποιες μέρες, να ηρεμήσουμε, να σκεφτούμε νηφάλια και να βγάλουμε τα συμπεράσματα μας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spieler

Νεοφερμένος

Η Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πάντως ό,τι και να λέμε ήταν μία χρονιά ΓΕΜΑΤΗ.Τόσο διάβασμα, τόση κούραση(ψυχολογική και σωματική), τόση πίεση και ευτυχώς πέρασε.Ήταν όπως και να το κάνουμε μια πολύ δυνατή εμπειρία που νομίζω πως κανείς δεν θα θέλει να ξαναζήσει.Τώρα όμως ξεκινάει η δική μας ζωή και είναι στο χέρι μας να την εκμεταλευτούμε όσο καλύτερα γίνεται!Γι'αυτό λοιπόν ας περάσουμε ένα αξέχαστο καλοκαίρι και μετά βλέπουμε!
Καλή επιτυχία σε όλους και καλή ξεκούραση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ νιώθω 10 κιλά ελαφρύτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
όταν το λέγαμε εδώ πέρα κάποιοι μεγαλύτεροι, τρώγαμε -1 και μπινελίκing...και απλώνονταν σεντόνια αντιπαράθεσης ή ανοίγονταν πολλά topics με το ίδιο θέμα :confused:
Για τους επιτηρητες λες?
Βαλανε μυαλο με τους επιτηρητες που τους επιτηρουσαν, απο την διευθυνση επιτηρητων(Βλ υπογραφη σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τέλος το σχολείο για εσας τωρα μπορείτε να βλέπετε σχολέιο μόνο από ταινίες.






Ποτέ όμως δε θα μπορείτε να τα ζήσετε αυτά ξανά μόνο θα τα βλέπετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Επιτελους τελειωνουμε! (εγω εχω και ΑΟΘ αυριο). Πω τι χρονια ηταν αυτη. Πλεον καθε φορα που περναει ενα ασθενοφορο μου ερχεται κατευθειαν στο μυαλο το φαινομενο Doppler και οταν παιζω μπιλιαρδο προσπαθω να εξηγησω στα 12χρονα ξαδελφια μου γιατι οταν συγκρουονται δυο μπαλες η μια ακινητοποιειται και η αλλη παιρνει την ταχυτητα της πρωτης! (ελαστικη κρουση!!!! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Ποτέ όμως δε θα μπορείτε να τα ζήσετε αυτά ξανά μόνο θα τα βλέπετε

Καλά οκ ηρέμησε.
Πάμε για άλλα τώρα... δεν θα μείνουμε στο σχολείο. Ίσως κάποια στιγμή να το αναπολήσουμε αλλά νομίζω δεν αξίζει να το συζητάμε τώρα που έρχεται καλοκαιράκι.
Ας το χαρούμε όλοι... Το αξίζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siritoss

Νεοφερμένος

Ο Siritoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Μήπως όταν σε ρωτάνε ποιο είναι το όνομα σου, σκέφτεσαι: "Από ποια συνάρτηση βγαίνει αυτό;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μήπως όταν σε ρωτάνε ποιο είναι το όνομα σου, σκέφτεσαι: "Από ποια συνάρτηση βγαίνει αυτό;"
F του x. Χαρηκα! :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Καλα, κ εγω οταν ακουω καποια λεξη που υπαρχει στι βιβλιο της ιστοριας, κατι παθαινω, μου ερχεται στο μυαλο το αντιστοιχο μαθημα... Πρεπει να τα ξεχασω ολα και γρηγορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλα, κ εγω οταν ακουω καποια λεξη που υπαρχει στι βιβλιο της ιστοριας, κατι παθαινω, μου ερχεται στο μυαλο το αντιστοιχο μαθημα... Πρεπει να τα ξεχασω ολα και γρηγορα!

Το μόνο εύκολο!! Σε ένα μήνα περίπου δεν θα θυμάσαι τίποτα από όλα που αποστήθισες όλη την χρονιά.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Η ιστορία ήταν τόσο δραματική εμπειρία που μερικά πράγματα το ξέρω, δεν θα τα ξεχάσω ποτέ. Όπως τον ορισμό για τη Φεντερασιόν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Το μόνο εύκολο!! Σε ένα μήνα περίπου δεν θα θυμάσαι τίποτα από όλα που αποστήθισες όλη την χρονιά.....:P
Το ελπίζω!!!
Η ιστορία ήταν τόσο δραματική εμπειρία που μερικά πράγματα το ξέρω, δεν θα τα ξεχάσω ποτέ. Όπως τον ορισμό για τη Φεντερασιόν. :D

Εχω γεμίσει ολόκληρη λίμνη δακρύων για την ιστορία...ειδικά για το ποντιακό. Αυτό που δε θα ξεχάσω ποτέ είναι τα ονόματα των ποντίων της διασποράς που ήταν πρωτεργάτες στον αγώνα κλπ κλπ και αυτό με τα 1401 σχολεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Τέλος το σχολείο για εσας τωρα μπορείτε να βλέπετε σχολέιο μόνο από ταινίες.



Ποτέ όμως δε θα μπορείτε να τα ζήσετε αυτά ξανά μόνο θα τα βλέπετε

Το Βασιλίνα το ακούτε όλοι έτσι;;;;;
Το όνομά μου είναι διεθνές!!! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Αυτό ήταν.. Τόσος κόπος, τόσο διάβασμα για δυο βδομάδες.. που πέρασαν! Ο Παπαδιαμάντης, ο Βιζυηνός και φυσικά ο Κρητικός( του Σολωμού) θα στοιχειώνουν για λίγες μέρες ακόμη τα όνειρά μου κι όχι μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top