[Τέλη 2020] Θα ανοίξουν δια ζώσης τα πανεπιστήμια εν όψει covid-19;

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,ηθελα να ρωτήσω,πόσες πιθανότητες δίνετε φετος τα πανεπιστήμια έστω το πρώτο 6μηνο να λειτουργούν με διαδυκτιακα μαθηματα;
Και επισης αξιζει να δώσει καποιος ξανά πανελληνιες εφόσον η ύλη είναι λιγοστή,καθώς είχε μειωθεί;Τι πιστεύετε
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Θεωρητικές σχολές δεν παίζει να ανοίξουν.

Στις αλλες λογικά θα γινονται κανονικά τα εργαστήρια κι τα μεγάλα αμφιθέατρα online όπως στις θεωρητικές .


Η υλη ανακοινώθηκε και ειναι η παλια πριν την μείωση :)
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Η ύλη έχει ανακοινωθεί https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2020/Καθορισμος_εξεταστεας_υλης_2021.pdf

Τα πανεπιστήμια κατά πάσα πιθανότητα δεν θα ανοίξουν το χειμερινό εξάμηνο.
Η ύλη αυτή είναι και για τους αποφοίτους;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρητικές σχολές δεν παίζει να ανοίξουν.

Στις αλλες λογικά θα γινονται κανονικά τα εργαστήρια κι τα μεγάλα αμφιθέατρα online όπως στις θεωρητικές .


Η υλη ανακοινώθηκε και ειναι η παλια πριν την μείωση :)
Η παλια;;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Δεν εχει ξεχωριστή υλη ,ιδια ειναο για ολους :)

Ενα σύστημα θα υπάρξει φέτος .
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
εεεε λογικα οχι αλλα ντάξει για λιγο θα ειναι μην ανησυχείς :)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Κάποια Πανεπιστήμια, έχουν αποφασίσει να μην ανοίξουν, σε 1 1/2 μήνες δεν νομίζω να αλλάξει κάτι...

Η δική μου πρόταση είναι να μην πιάσεις σπίτι, αν δεν σκοπεύεις να πας στην πόλη που είναι το πανεπιστήμιο.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
εεεε λογικα οχι αλλα ντάξει για λιγο θα ειναι μην ανησυχείς :)
6μηνο ετσι;Δηλαδή μέχρι ποτε θα είναι κλειστα;
Το λέω Γτ εγω σκεφτομουν να πάω για σπίτι Αύγουστο...Μην το πληρώνω ξέρω εγω τζάμπα αυτους τους μηνες!Γιατι και φετος με τον κοροναιο δυσκολα τα πραγματα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάποια Πανεπιστήμια, έχουν αποφασίσει να μην ανοίξουν, σε 1 1/2 μήνες δεν νομίζω να αλλάξει κάτι...

Η δική μου πρόταση είναι να μην πιάσεις σπίτι, αν δεν σκοπεύεις να πας στην πόλη που είναι το πανεπιστήμιο.
Καταλαβα...Ναι Γι αυτο ρωτάω,Γτ περνάω σε αλλη πόλη!Μην πιάσω τζάμπα σπίτι και τπ πληρώνω ας πουμε χωρίς να είμαι εκει!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια,ποτε θα ξερουμε εάν ανοίξουν τα πανεπιστήμια;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

victor 21

Νεοφερμένος

Ο victor 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων αποφάσισε την λειτουργία του, και βλέποντας και κάνοντας. Νομίζω ότι η απόφαση πάρθηκε με καθαρά οικονομικούς όρους. Οι τοπικές κοινωνίες πιέζουν προς αυτή την κατεύθυνση.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων αποφάσισε την λειτουργία του, και βλέποντας και κάνοντας. Νομίζω ότι η απόφαση πάρθηκε με καθαρά οικονομικούς όρους. Οι τοπικές κοινωνίες πιέζουν προς αυτή την κατεύθυνση.
Ισχύει Victor.Και εμείς έτσι ακούμε,οτι θα το ανοίξουν επειδή οικονομικά η πόλη δεν "αντέχει" άλλο.Σπουδάζεις κι εσύ εκεί;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπερα παιδια,ηθελα να ρωτήσω,πόσες πιθανότητες δίνετε φετος τα πανεπιστήμια έστω το πρώτο 6μηνο να λειτουργούν με διαδυκτιακα μαθηματα;
Και επισης αξιζει να δώσει καποιος ξανά πανελληνιες εφόσον η ύλη είναι λιγοστή,καθώς είχε μειωθεί;Τι πιστεύετε
Γεια σου Μακενζι.Δε ξέρω σε ποια πόλη είναι πιο πιθανό να περάσεις αλλά κατά πάσα πιθανότητα,αν μιλάμε για Αθήνα/Θεσσαλονίκη/Πάτρα το βλέπω χλωμό να ανοίξει το οτιδήποτε.Όλα θα γίνουν διαδικτυακά και άγιος ο Θεός.Βλέπω αυτό να τραβάει μέχρι και το καλοκαίρι του '21 μη σου πω.Το κακό με όλο αυτό για εσάς τους πρωτοετείς είναι ότι θα σας είναι πολύ δύσκολο να γνωριστείτε με τους συμφοιτητές σας μιας και η κατάσταση βρίσκεται σε αυτό το χάλι.Τώρα δε θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου,δε ξέρω τι θα έχει συμβεί μέχρι τον Σεπτέμβρη,μπορεί εν τέλει όλα να πάνε παραδόξως καλά.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν ξέρουμε πώς θα πάει η κατάσταση, για να πούμε με σιγουριά ότι θα ανοίξουν αυτό ή το επόμενο εξάμηνο. Πάντως, διάβαζα σε εφημερίδες το πρωί, το 2ο κύμα άρχισε σε ορισμένες χώρες, ρεκόρ κρουσμάτων σε 40 και πλέον χώρες. Κι εγώ το έχω σκεφτεί ότι ενδεχομένως ούτε το επόμενο δεν θα ανοίξουν κάποια πανεπιστήμια.
 

victor 21

Νεοφερμένος

Ο victor 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Είναι βέβαιο ότι θα ανοίξει το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων ,κορωνοϊού επιτρέποντος, καθώς με ενημέρωσαν ότι τελικά θα πραγματοποιηθεί εκεί διά ζώσης το 8ο Πανελλήνιο Συνέδριο Φοιτητών Αρχαιολογίας από τις 9 έως τις 11 Οκτωβρίου.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.


 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top