Γενικό - Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός (ΣΕΠ)

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ρε παιδια... εγω δν πιστευω οτι το ΣΕΠ ειναι τοσο σημαντικο ... κατ αρχας και στις 6 φορες μας ρωτησαν τα ιδια πραγματα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lakis

Νεοφερμένος

Ο ΑιμίλιοΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως οταν ειναι ο καθηγητης σοβαρος κ κανει καλα το μάθημα ειναι αρκετα σοβαρό.Αλλά όταν ο καθηγητής λεει μλκιες ειναι ανούσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
στα σχολεία δεν υπάρχει κάποιος ειδικευμένος που να κάνει ΣΕΠ
απλά βάζουν όποιους καθηγητές δεν συμπληρώνουν ώρες!!
στο σχολείο μας έχουν την γερμανικού που είναι αναπληρώτρια !

να δούμε τι θα έχουμε και εμείς του χρόνου...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Di_Canio4

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι,ειναι σημαντικο μαθημα γιατι μεσα απο αυτο γνωριζεις καλυτερα τον εαυτο σου και τις δυνατοτητες σου(δηλ. κανεις μια προωρη γνωριμια με εσενα)


ποσοι μαθητες το κανουν στ'αληθεια αυτο?στο τμημα του Σεπ(χωριζομαστε μισοι πληροφορικοι μισοι σεπ) που ειμαι εγω, συνεχεια λεω διαφορα για τα θεματα και γενικα απανταω σε ο,τι ρωταει, μονο κια μονο για να μην καρφωθουν οι υπολοιποι. πολυ χαβαλε κανουν οι περισσοτεροι στο σεπ, ισως μαζι κι εγω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stephania

Νεοφερμένος

Η stephania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εμείς έχου΄με μία Καθηγήτρια η οποία παρακολούθησε κάποια σεμηνάρια και κάνει μόνο ΣΕΠ.Φέτος δεν προλάβαμε να κάνουμε και πολλά επειδή χάναμε τις περισσότερες ώρες με την πληροφορική και έτσι μόνο για τα λύκεια προλάβαμε να μιλήσουμε τα οποία μας πήραν όλη την χρονιά και δεν κάναμε τπτ άλλο α! κάτι άλλο που κάναμε ήταν να δούμε την θέση του άντρα και της γυναίκας στην κοινωνία αλλά δεν μας βοήθησε ούτε στο να ανακαλύψουμε τον εαυτό μας αλλά όυτε να αποφασίσουμε το τί επάγγελμα θέλουμε να κάνουμε αργότερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Λοιπόν...Στα πλαίσια του ΣΕΠ (σχολικός επαγγελματικός προσανατολισμός) , η καθηγήτριά μας μας έβαλε κάτι σαν "εργασία" προφορική. Αυτό που θέλει να μας κάνει είναι να σκεφτούμε...Εγώ σαν κλασική γκαντέμο, πήρα το πιο δύσκολο από όλα τα υπόλοιπα...
Θέμα; Τα παιχνίδια των αισθήσεων. Τι είναι , ανέφερε μερικά παραδείγματα. Η αλήθεια είναι ότι δεν το σκέφτηκα καθόλου όλο το σαββατοκύριακο τώρα όμως είναι η ώρα....Μπορείτε να μου δώσετε μερικές ιδέες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Γίνε λίγο πιό συγκεκριμένη...
Κανένα στοιχείο, καμιά πληροφορία..??
''Παιχνίδια αισθήσεων'' μπορεί να είναι χίλια δυο, αλλά πες μας ας πούμε σε ποιά πλαίσια έγινε η συζήτηση...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αυτό είναι το πρόβλημά μου...ότι δεν μας βοήθησε καθόλου. Μας έδωσε ένα ξερό θέμα και μας είπε να το βρούμε. Εντελώς αντιεπαγγελματικό από την πλευρά της. Τέλως πάντων...εγώ σκέφτηκα τον αντικατοπτρισμό (στην έρημο που χου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Με τέτοιο τίτλο μόνο κίνκυ καταστάσεις μου ρχονται στο μυαλό:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Μήπως εννοεί αυτό που συμβαίνει μερικές φορές, δηλ τη μια στιγμή να κλαίμε και την άλλη να γελάμε?:P..τι είναι και γιατί συμβαίνει?
αν και δεν ξέρω πώς κολλάει αυτό με το σεπ:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εμένα με αυτό τον όρο μου έρχονται στο μυαλό δύο πράγματα κυρίως:
α) "Ξεγελάσματα" των αισθήσεων όπως είναι να βλέπουμε ή να ακούμε κάτι που δεν υπάρχει
β) Τεστ για να εξασκήσουμε τις αισθήσεις μας ή να δούμε πόσο ανεπτυγμένες είναι οι αισθήσεις μας και αν έχουμε κάποιο πρόβλημα.Είναι συνηθισμένο τέτοια τεστ να τα κάνουν στο εξωτερικό σε μικρά παιδιά, σε ανάπηρα διανοητικά άτομα ή ακόμα και για θέσεις στελεχών σε επιχειρήσεις................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εμένα με αυτό τον όρο μου έρχονται στο μυαλό δύο πράγματα κυρίως:
α) "Ξεγελάσματα" των αισθήσεων όπως είναι να βλέπουμε ή να ακούμε κάτι που δεν υπάρχει
β) Τεστ για να εξασκήσουμε τις αισθήσεις μας ή να δούμε πόσο ανεπτυγμένες είναι οι αισθήσεις μας και αν έχουμε κάποιο πρόβλημα.Είναι συνηθισμένο τέτοια τεστ να τα κάνουν στο εξωτερικό σε μικρά παιδιά, σε ανάπηρα διανοητικά άτομα ή ακόμα και για θέσεις στελεχών σε επιχειρήσεις................
Ναι οκ καλή άποψή σου και δεκτή, αλλά πώς συνδέεται με το σεπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Το δεύτερο σκέλος σχετίζεται.........Επίσης, σας παραπέμπω να κοιτάξετε την δοκιμασία σκοτεινο δωμάτιο στην οποία υποβάλλονται μεγάλα στελέχη επιχειρήσεων.....Εκεί τεστάρεις τις αισθήσεις σου και το κατά πόσο αντέχεις κάτω απόο πίεση..........Μέσω αυτών των "παιχνιδιών" βλέπεις κάποια πράγματα για εσένα, τις αντοχές σου και τις κλίσεις.Κάτι τέτοιο υποθέτω εγώ.Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά από το τίποτα............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω...τεσπα ελπίζω η Βάλια να πιάσει το νόημα γιατί εγώ δεν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Επίσης άλλη μια υπόθεση είναι πως τέτοια παιχνίδια σε βοηθούν να βιώσεις και να μάθεις διάφορα πράγματα ανακαλύπτοντας τις αισθήσεις.Τί ακριβώς σου ξενίζει και δεν καταλαβαίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από who:
Με τέτοιο τίτλο μόνο κίνκυ καταστάσεις μου ρχονται στο μυαλό:P:P:P
lol...και εγώ αυτό σκεφτηκα στην αρχή..:P
κάνας άλλος

ευχαριστώ πολύ



Jimmi13 thnx!

Δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνω:)
Έχω πιάσει το νόημα, απλά θέλω παραδείγματα για να της πω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Για παραδείγματα χρησιμοποίησε αυτά που σου είπα αν τα κρίνεις σωστά και διάνθισε τα με τη φαντασία σου και την έρευνα σου σε κάποια μηχανή αναζήτησης.Δηλαδή αυτά που είπα χρησιμοποιήσε τα σαν βάση...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
έκανα ήδη search στο google αλλά μου έβγαλε κάτι για σεξουαλικά παιχνίδια:P
ναι μάλλον αυτά θα πω και για τον αντικατοπτρισμό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Στα πλαίσια του ΣΕΠ ε; Μήπως εννωεί για "παιχνίδια του μυαλού" κατά τα οποία ενώ κάποιος είναι σίγουρος για το ποιά επαγγελματική πορεία θέλει να ακολουθήσει, ξαφνικά στα μέσα του δρόμου βρίσκεται αντιμέτωπος με το ότι δε θέλει να συνεχίσει και το ότι ανακάλυψε μια πορεία ποιο τεριαστή σε αυτόν; ;) Βέβαια, δέν ξέρω τι πληροφορίες μπορεί να βρει κάποιος πάνω σε αυτό. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
έκανα ήδη search στο google αλλά μου έβγαλε κάτι για σεξουαλικά παιχνίδια:P


πήγαινε να την καταγγείλεις στη διεύθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top