Σχολικά βιβλία Αγγλικών

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εμάς τα πλήρωσε το σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
εμείς πρέπει να πληρώσουμε για τα ξενόγλωσσα! πάντα έτσι γινόταν...εκτός απ τα γερμανικά γυμνασίου,όπου και είχε βγεί ένα κρατικό βιβλίο...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εμείς τα αγοράσαμε πληρώσαμε 25 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος Ιωαννίδης

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ιωαννίδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θέλω μία διευκρίνηση σχετικά με την αγορά των βιβλίων των αγγλικών της β' λυκείου. Πρέπει να τα πληρώσουν οι μαθητές οι το σχολείο. Υποτίθεται ότι έχουμε δωρεάν δημόσια παιδεία αλλά ο αντίστοιχος καθηγητής και ο λυκειάρχης επιμένουν ότι έχει έλθει εγκύκλιος από το υπουργείο. παρακαλώ διαφωτίστε μας. Οι μαθητές αντιδρούν.
Τάσος Ιωαννίδης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Τη στιγμή που δεν υπάρχουν δωρεάν βιβλία από το Υπουργείο τότε πρέπει να αγοράσετε βιβλίο Αγγλικών του εμπορίου. (Νομίζω στην εγκύκλιο γράφεται ποια βιβλία μπορείτε να πάρετε)
Φυσικά καλό θα ήταν να τα παραγγείλετε απ' ευθείας από τον εκδοτικό οίκο ώστε να μην πληρώσουν οι μαθητές σας παραπανίσια χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
θέλω μία διευκρίνηση σχετικά με την αγορά των βιβλίων των αγγλικών της β' λυκείου. Πρέπει να τα πληρώσουν οι μαθητές οι το σχολείο. Υποτίθεται ότι έχουμε δωρεάν δημόσια παιδεία αλλά ο αντίστοιχος καθηγητής και ο λυκειάρχης επιμένουν ότι έχει έλθει εγκύκλιος από το υπουργείο. παρακαλώ διαφωτίστε μας. Οι μαθητές αντιδρούν.
Τάσος Ιωαννίδης

Τροπος του λεγειν ειναι μωρε :D

Ακου εκει δωρεαν παιδεια...:lol:

Στο θεμα μας : Ναι,πρεπει δυστυχως να πληρωσουμε τα βιβλια των αγγλικων μας :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
(τα 15Ε του βιβλίου μας πείραξαν. Χωρίς να λέω ότι είναι "σωστό", αν θέλετε να γκρινιάξετε βρείτε τουλάχιστον κάτι πιο σοβαρό)

Ναι ναι, τα πληρώνετε εσείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω εβγαλα φωτοτυπιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
(τα 15Ε του βιβλίου μας πείραξαν. Χωρίς να λέω ότι είναι "σωστό", αν θέλετε να γκρινιάξετε βρείτε τουλάχιστον κάτι πιο σοβαρό)

Ναι ναι, τα πληρώνετε εσείς.

Εμείς πέρισυ δώσαμε 25 ρε. :fss:

Ναι, εμείς τα πληρώνουμε, αλλά όπως είπε και μια κοπέλα μπορείς να βγάλεις φωτοτυπίες. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Το πες και μονος σου υποτιθεται οτι εχουμε δωρεαν παιδεια...σε ολα τα σχολεια οι μαθητες πληρωνουν τα βιβλια των αγγλικων...και σε μας ειπε ενα παιδι οτι θα το βγαλει φωτοτυπιες αλλα η καθηγητρια μας ειπε οτι ειναι προσβολη για τον κοπο των ανθρωπων που το εγραψαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
και στη β' και στη γ' εμεις πλήρωναμε τα βιβλια των Αγγλικων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το πες και μονος σου υποτιθεται οτι εχουμε δωρεαν παιδεια...σε ολα τα σχολεια οι μαθητες πληρωνουν τα βιβλια των αγγλικων...και σε μας ειπε ενα παιδι οτι θα το βγαλει φωτοτυπιες αλλα η καθηγητρια μας ειπε οτι ειναι προσβολη για τον κοπο των ανθρωπων που το εγραψαν...

Tι βλακείες Θέε μου:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εδώ κάτι συμμαθητές μου πλήρωσαν και για Αντιγόνη αφού άργησε να έρθει. Εγώ το πήρα σήμερα μαζί με Κείμενα και Έκθεση από το σχολείο. Όσο για τα αγγλικά εμείς κάνουμε τα περσινά βιβλία άρα είμαστε τζιτζι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferstav

Νεοφερμένος

Η seferstav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εδώ κάτι συμμαθητές μου πλήρωσαν και για Αντιγόνη αφού άργησε να έρθει. Εγώ το πήρα σήμερα μαζί με Κείμενα και Έκθεση από το σχολείο. Όσο για τα αγγλικά εμείς κάνουμε τα περσινά βιβλία άρα είμαστε τζιτζι. :P
Ναι,κι εμείς τα περσινά κάνουμε,που όμως πέρυσι τα είχαμε αγοράσει εμείς...δεν είναι αίσχος αυτό το πράγμα;Όσο για την Αντιγόνη,σε εμάς δεν έχει έρθει ακόμη το βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
το εχω βγαλει φωτοτυπιες.σιγα μην δωσω τοσα λεφτα για ενα βιβλιο που δεν προκειται να ανοιξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι,κι εμείς τα περσινά κάνουμε,που όμως πέρυσι τα είχαμε αγοράσει εμείς...δεν είναι αίσχος αυτό το πράγμα;Όσο για την Αντιγόνη,σε εμάς δεν έχει έρθει ακόμη το βιβλίο...

Εμάς ήρθε σήμερα. Μόλις μας το ανακοίνωσαν "Παιδιά, ήρθε η Αντιγόνη" αρχίσαμε τα κλασσικά "Είχε καλό ταξίδι; Καλά είναι; Είχε κίνηση και άργησε τόσο;" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Tι βλακείες Θέε μου:xixi:

Βλακείες, όντως. Ξέρεις όμως πως, τυπικά, η όποια διαδικασία ή απόπειρα αναπαραγωγής του βιβλίου αποτελεί παραβίαση των πνευματικών δικαιωμάτων; Βέβαια, θα μου πεις, ποιος βλάκας θα ασχοληθεί με την πνευματική ιδιοκτησία, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Βλακείες, όντως. Ξέρεις όμως πως, τυπικά, η όποια διαδικασία ή απόπειρα αναπαραγωγής του βιβλίου αποτελεί παραβίαση των πνευματικών δικαιωμάτων; Βέβαια, θα μου πεις, ποιος βλάκας θα ασχοληθεί με την πνευματική ιδιοκτησία, σωστά;
ετσι ειπε και η καθηγητρια των αγγλικων.οταν ομως της ειπα,ας ερθουν να με πιασουν τα οργανα του νομου,δεν ξαναμιλησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Επειδή η καθηγήτριά σου δε μπορεί να μιλήσει δε σημαίνει πως δε μπορώ κι εγώ όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Επειδή η καθηγήτριά σου δε μπορεί να μιλήσει δε σημαίνει πως δε μπορώ κι εγώ όμως.
και που κολλαει αυτο?
δεν ξαναμιλησε επειδη καταλαβε πως εχω δικιο,οχι πως της το απαγορευσε καποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top