Σχολικά Ερωτηματολόγια

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Eμεις δεν εχουμε ιδεα τι εργασια προκειται να κανουμε στην τεχνολογια.
Γραφουμε κι ολας.:S
Τελος παντων.
Καμια ιδεα για χημικη τεχνολογια, με τι μπορω να ασχοληθω κλπ?

Κάνε ένα γαλβανικό στοιχείο (φαινόμενο ηλεκτρόλυσης νομίζω λέγεται)

)

είναι ωραίο, απλό και μάγκικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι, δεν το δίνεις στο τέλος.
Ως γραπτό θα μετρήσει η συνολική εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Κάνε ένα γαλβανικό στοιχείο (φαινόμενο ηλεκτρόλυσης νομίζω λέγεται)


είναι ωραίο, απλό και μάγκικο
Ωραιο ειναι οντως.
Μονο που δεν μας εχει πει να κανουμε κατι στην πραξη αλλα κατι σαν γραπτη εργασια.
(Μεχρι τωρα τουλαχιστον.)
Δεν καταλαβαινεις και τι λεει αυτος ο καθηγητης.
Όχι, δεν το δίνεις στο τέλος.
Ως γραπτό θα μετρήσει η συνολική εργασία.
Γραφουμε στο τετραμηνο ομως.Τη Δευτερα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εχμ για το τέλος είπα, εμείς γράφαμε και τεστ (εκεί έγιναν και τα πρώτα μου σκονάκια :sygkinisi: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Θέλω να με βοηθησετε σε μια εργασια.Ο τιτλος της εργασιας είναι:
Ποια χαρακτηριστικα πιστευετε οτι πρεπει να εχει ο συγχρονος επιστημονας για να μπορεσει να ωθησει την επιστημη του με την παραγωγη νεων γνωσεων και ταυτοχρονα να μπορει να ειναι ενεργο και παραγωγικο μελος στην κοινωνια.(πρεπει να αναφερθουμε στο τεχνικο και ανθρωποκεντρικο κομματι).
Αν καποιος γνωριζει να μου απαντησει.

βρες ένα παιδί τρίτης λυκείου, πέστου να σου δώσει ένα βοήθημα έκθεσης και θα βρεις αυτά που θες.
στο τεχνικό κομμάτι ενδέχεται να παρουσιάζονται ως αρνητικά πολλά πράγματα, άλλαξε τα λίγο, παίξε με τις λέξεις και καντα να φανούν καλα.

Γραφουμε στο τετραμηνο ομως.Τη Δευτερα.

κλασικοί καθηγητές που στην προσπάθεια τους να επιβληθούν και να μην τους πάρετε τον αέρα βάζουν διαγώνισμα στο μάθημα που λέγεται ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ και το βιβλίο(αυτό που είχαμε εμέίς πριν 3 χρόνια τουλάχιστον) ήταν μια βλακεία και μισή...
και αυτά που μας έβαλε στο διαγώνισμα ήταν εξίσου ηλίθια!

πάντως εμένα η διαδικασία της εργασίας μου άρεσε αρκετά, και μάλιστα έκανα τα και τις εργάσιες 2 φίλων μου.
τα θέματα ήταν:
Σύγκριση blogger και wordpress ως προς [δεν θυμαμαι τι, κάτι με την ευκολία δημιουργία και επεξεργάσια]
Σύγκριση google και yahoo ως προς την ταχύτητα εύρεσης αποτελεσμάτων από τον χρήστη. (δηλαδή πόσο γρήγορα έκανε ο χρήστης να βρει αυτά που επιθυμούσε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lady amy

Νεοφερμένος

Η lady amy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια για την εργασία τεχνολογίας α λυκείου όποιος μπορεί ας μου δώσει ιδέες για τίτλο και πως να φτιάξω την εργασία πχ 1)παρουσίαση προβλήματος (σχετικά θέματα μελέτης, οριοθέτηση, ορισμός μεταβλητών) 2) κοινωνική αναγκαιότητα... και γενικά ας μου δώσετε μια μικρή ιδέα από τις δικές σας εργασίες για το πως να την αναπτύξω ευχαριστώ... απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα μπορείτε γιατί βιάζομαι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό που ζητάς είναι όλη η εργασία. :Ρ
Θέμα βρήκες;
Αν όχι, έχετε συγκεκριμένη ενότητα-θεματολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady amy

Νεοφερμένος

Η lady amy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
βασικα και ετοιμη εργασια να υπηρχε δεν θα με χαλαγε καθολου ... θα σου δωσω ενα παραδειγμα το τι κανουμε στην ταξη μηπως βορεις να με βοηθησεις και να καταλαβεις την θεματολογια ('' σχημα ξυλου και αντοχη στις καιρικες συνθηκες )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άχα.
Πειραματική εργασία θέλεις δηλαδή;
Εγώ πχ είχα κάνει για το aids. Δεν ήθελε πείραμα.
Π¨αντως μπορείς να πάρεις ιδέες και από το google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady amy

Νεοφερμένος

Η lady amy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχω ψαξει παρα πολλες φορες στο google αλλα τιποτα και πρεπει να παραδωσουμε την ιδεα μας αυριο για την εργασια και δεν ξερω τι να κανω θελω να βρω κατι απλο που να μπορω να το αναπτυξω στην εργασια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
View attachment 35126
Βρε συ γράψε ''θέματα εργασιών τεχνολογίας α λυκείου'' και θα βρεις ώστε να πάρεις μια ιδέα.
Ενδεικτικά σου δείχνω κάποια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lady amy

Νεοφερμένος

Η lady amy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι εχω ψαξει ετσι και εχω βρει βλακειες ... ευχαριστω για την βοηθεια παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Καλοί μου ischoolίτες, μια χάρη θέλω για την εργασία μου στην τεχνολογία....:D:D:D

Λοιπόν, το θέμα μου είναι:
[FONT=&quot]ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ[/FONT]



Ερωτηματολόγιο

2) Έχεις ασχοληθεί ποτέ σου με ξένες γλώσσες;
ü Ναι
ü Όχι
1) Γνωρίζεις σε ικανοποιητικό επίπεδο αγγλικά(lower);
ü Ναι
ü Όχι
2)Μαθαίνεις κάποια άλλη ξένη γλώσσα εκτός από τα αγγλικά;
ü Ναι
ü Όχι
3)Αν ναι, ποια είναι αυτή;
ü Γαλλικά
ü Γερμανικά
ü Άλλη
4)Γιατί επέλεξες τα γαλλικά;
ü Επειδή μου αρέσει η προφορά
ü Επειδή πιστεύω ότι είναι πιο εύκολη από τις άλλες επιλογές για δεύτερη ξένη γλώσσα
ü Επειδή πιστεύω ότι ένα πιστοποιητικό γλωσσομάθειας της γαλλικής γλώσσας μπορεί να αποτελέσει ισχυρότερο εφόδιο για την επαγγελματική μου καριέρα σε σχέση με τις άλλες επιλογές για δεύτερη ξένη γλώσσα
ü Επειδή θέλω να πληροφορηθώ για την κουλτούρα της Γαλλίας μέσω της γλώσσας τους.
4)Γιατί επέλεξες τα γερμανικά;
ü Επειδή μου αρέσει η προφορά
ü Επειδή πιστεύω ότι είναι πιο εύκολη από τις άλλες επιλογές για δεύτερη ξένη γλώσσα
ü Επειδή πιστεύω ότι ένα πιστοποιητικό γλωσσομάθειας της γερμανικής γλώσσας μπορεί να αποτελέσει ισχυρότερο εφόδιο για την επαγγελματική μου καριέρα σε σχέση με τις άλλες επιλογές για δεύτερη ξένη γλώσσα
ü Επειδή θέλω να πληροφορηθώ για την κουλτούρα της Γερμανίας μέσω της γλώσσας τους.

5)Σε ποια σχολική τάξη πήρες ή θα δοκιμάσεις να πάρεις το πρώτο σου πιστοποιητικό γλωσσομάθειας(πτυχίο) στα αγγλικά;
ü Α. Στην Α Γυμνασίου
ü Β. Στην Β Γυμνασίου
ü Γ. Στην Γ Γυμνασίου
ü Δ. Στην Α Λυκείου
ü Ε. Στην Β Λυκείου
ü ΣΤ. Στην Γ Λυκείου















6) Πότε απέκτησες ή δοκίμασες να αποκτήσεις το δεύτερο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας σε γερμανικά/γαλλικά/άλλη γλώσσα;
ü Γυμνάσιο
ü Λύκειο
7)Αν το απέκτησες ή δοκίμασες να το αποκτήσεις στο γυμνάσιο, συνέχισες για μεγαλύτερο επίπεδο και στο λύκειο;
ü Ναι
ü Όχι
8)Αν όχι, γιατί δεν συνέχισες;
ü Επειδή πιστεύω ότι ένα χαμηλού επιπέδου πτυχίο δεύτερης ξένης γλώσσας είναι αρκετό.
ü Επειδή έχω περιορισμένο χρόνο, λόγω των περισσότερων μαθημάτων στο λύκειο
ü Επειδή έχω σκοπό να συνεχίσω μετά την αποφοίτηση του λυκείου.
9)Γενικά γιατί πιστεύεις ότι ένας μαθητής θα έπρεπε να ασχοληθεί με ξένες γλώσσες;
ü Επειδή θα του προσφέρει περισσότερες πιθανότητες για άμεση επαγγελματική αποκατάσταση
ü Επειδή θα έχει την ευκαιρία να διευρύνει τους πνευματικούς του ορίζοντες και να μυηθεί σε ξένους πολιτισμούς
ü Επειδή θα μπορεί να συνεννοηθεί σε ενδεχόμενα ταξίδια ή συναντήσεις με ξένους ανθρώπους
10)Πως αξιολογείς το θέμα σχετικά με την γλωσσομάθεια των Ελλήνων μαθητών του λυκείου;
ü Πολύ ενδιαφέρον
ü Καλό
ü Αδιάφορο
ü Βαρετό
(Κανονίστε τι θα βάλετε στο τελευταίο!:P)

ΠΡΟΣΟΧΗ! Έχω περιορισμούς στην έρευνα... Οι ερωτηθέντες πρέπει ή να φυτούν στο Λύκειο ή να το έχουν τελειώσει, οπότε θα έχουν περάσει όπως καταλαβαίνετε αυτή την κατάσταση....

Ευχαριστώ :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
1. Ναι
2. Όχι
3. Όχι
4. –
5. –
6. –
7. Β
8. –
9. –
10. –
11. Το πρώτο
12. Καλό.

Διόρθωσε την αρίθμησή σου.
Οι ερωτήσεις δεν είναι καλές. Πολλές ακυρώνονται από τις προηγούμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
1. Ναι
2. Όχι
3. Όχι
4. –
5. –
6. –
7. Β
8. –
9. –
10. –
11. Το πρώτο
12. Καλό.

Διόρθωσε την αρίθμησή σου.
Οι ερωτήσεις δεν είναι καλές. Πολλές ακυρώνονται από τις προηγούμενες.
Ναι το ξέρω... Αλλά έκανα πρώτη φορά και δεν είχα ιδέα για το πως να τις συντάξω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είναι το πρόβλημα η σύνταξή τους, το περιεχόμενο κυρίως.
Όταν πω όχι στη δεύτερη γλώσσα ακυρώνονται πολλές ερωτήσεις.
Αν θέλεις βοήθεια πες μου αρκεί να μου πεις που επικεντρώνεται η εργασία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
2) Έχεις ασχοληθεί ποτέ σου με ξένες γλώσσες;
Ναι

1) Γνωρίζεις σε ικανοποιητικό επίπεδο αγγλικά(lower);
Ναι

2)Μαθαίνεις κάποια άλλη ξένη γλώσσα εκτός από τα αγγλικά;
Ναι

3)Αν ναι, ποια είναι αυτή;
Γερμανικά

4)Γιατί επέλεξες τα γερμανικά;

Επειδη σκεφτομαι σπουδες στην Γερμανια(καλυτερα να το προσθεσεις κι αυτο)

5)Σε ποια σχολική τάξη πήρες ή θα δοκιμάσεις να πάρεις το πρώτο σου πιστοποιητικό γλωσσομάθειας(πτυχίο) στα αγγλικά;
Β Γυμνασιου lower Γ γυμνασιου Proficiency
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
2.Έχεις ασχοληθεί ποτέ σου με ξένες γλώσσες;
Ναι
1.Γνωρίζεις σε ικανοποιητικό επίπεδο αγγλικά(lower);
Ναι
2.Μαθαίνεις κάποια άλλη ξένη γλώσσα εκτός από τα αγγλικά;
Ναι
3.Αν ναι, ποια είναι αυτή;
Γερμανικά
4.Γιατί επέλεξες τα γερμανικά;
Επειδή πιστεύω ότι ένα πιστοποιητικό γλωσσομάθειας της γερμανικής γλώσσας μπορεί να αποτελέσει ισχυρότερο εφόδιο για την επαγγελματική μου καριέρα σε σχέση με τις άλλες επιλογές για δεύτερη ξένη γλώσσα.
5.Σε ποια σχολική τάξη πήρες το πρώτο σου πιστοποιητικό γλωσσομάθειας(πτυχίο) στα αγγλικά;
Α Γυμνασιου
6.
Πότε απέκτησες το δεύτερο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας στα γερμανικά;
Γυμνάσιο
7.Αν το απέκτησες ή δοκίμασες να το αποκτήσεις στο γυμνάσιο, συνέχισες για μεγαλύτερο επίπεδο και στο λύκειο;
Ναι
8.-
9.Γενικά γιατί πιστεύεις ότι ένας μαθητής θα έπρεπε να ασχοληθεί με ξένες γλώσσες;
Και τα τρία γίνεται???Ένας συνδυασμός....:confused: :hmm: Τέσπα,το πρώτο είναι το σημαντικότερο πιστεύω στις μέρες μας....
10)Πως αξιολογείς το θέμα σχετικά με την γλωσσομάθεια των Ελλήνων μαθητών του λυκείου;
Πολύ ενδιαφέρον



Ελπίζω να βοήθησα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Παιδια εχετε κανει εργασια οσον αφορα το επαγγελμα που θελετε να ακολουθησετε...τι προσοντα πρεπει να εχετε,πως μπορειτε να περασετε εκει και τετοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα, άσκηση είναι;
Αν ναι, και θες βοήθεια, give more info.
Το επάγγελμα που θες και τι πεδία έχεις να συμπληρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top