Σχολικά Ερωτηματολόγια

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
μελινα!!!!
στο κεφαλαιο συμπερασματα που ειπε να τα κανουμε??
παιρνουμε τον τυπο που μας εδωσε και αντικαθιστουμε τους αριθμους(απο τους ΜΟ)..δλδ συνολο θα χρησιμοποιησουμε τους δυο τυπους τρεις και τρεις φορες..και κανουμε δυο σχεδιαγραμματα..το πρωτο(για βαρος-ογκος χυμου)θα απεικονιζει και απο τις τρεις ποικιλιες τ αποτελεσματα απο τ διαρεση καισ το αλλο(ογκος-ογκος χυμου)θα δειχνει και απο τις τρεις ποικιλιες τα αποτελεσματα απο τ αντιστοιχη διαιρεση..

δεν στα ε3ηγησα πλ καλα??
θα σου τα εξηγησει ο αλεξης..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaaa

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δεν κατάλαβα τίποτε... αλλά οκ, θα δω τί θα κάνω...:P
ευχαριστώ πάντως...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daffy

Νεοφερμένος

Ο daffy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια,για να σας βοηθησω η εργασια μου ειναι πανω στο εκκρεμες..Δηλαδη ως πειραμα θα παρω ενα εκρεμες και θα σημειωσω τις γωνιες που βρισκεται στις 10 πρωτες ταλαντωσεις...επειτα θα αλλαξω το μηκος του νηματος και θα σημειωσω παλι τις γωνιες...βρηκα και εγω κατι,βρηκα για την περιοδο του εκρεμους αλλα αν με βοηθουσατε λιγο και εσεις με καποια πληροφορια πανω στο θεμα θα ηταν τελεια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΟΧανίων

Νεοφερμένος

Η ΝΟΧανίων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εε,αν δημοσιεύσω εδώ το ερωτηματολόγιό μου μπορείτε να το απαντήσετε όσοι θέλετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiaT

Νεοφερμένος

Η georgiaT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1c 2b 3g 4a 5b 6a 7b 8b 9d 10d 11c 12a 13c

διάλεξε ένα θέμα όπως η νευρική ανορεξία και πώς την προωθεί η μόδα...ή οι θετικές και οι αρνητικές συνέπειες της μόδας.......ελπίζω να βοήθησα..:D

α 17-20 καλοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

valantis93

Νεοφερμένος

Ο valantis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ παιδια, τέλειωσα με τα ερωτηματολογια, τώρα ετοιμάζω την εργασια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
1.Πόσο χρονών είστε;
A.14
B.15
C.16
D.17
E.18
Απάντηση:
2.Φύλλο:
A.Αγόρι
B.Κορίτσι
Απάντηση:

3.Τί είδους παιχνιδιού προτιμάτε περισσότερο; (μπορείτε να επιλέξετε έως 2 είδη)
A.Παιχνίδια Περιπέτειας
B.ΜΜΟ (Online παιχνίδια όπου χιλιάδες παίκτες από όλο τον κόσμο μπορούν να παίξουν μαζί)
C.Παιχνίδια γρίφου
D.RPG (Παιχνίδι ρόλων το οποίο περιλαμβάνει μάχη διαδραματιζόμενη σε γύρους)
E.Παιχνίδια αγώνων ταχύτητας
F.Shoot 'em Up (Παιχνίδι όπου ο παίκτης περιπλανείται στον χώρο πυροβολώντας αντικείμενα, npcs, bots.)
G.Simulators/Προσομοιωτές
H.Αθλητικά παιχνίδια
I.Παιχνίδια στρατηγικής
Απάντηση:

4.Ποια είναι η επίδοσή σας στο σχολείο; (παρακαλώ απαντήστε σύμφωνα με τους βαθμούς σας)
A.Άριστος
B.Πολύ καλός
C.Καλός
D.Μέτριος
E.Χρειάζομαι διάβασμα…
Απάντηση:


5. Είσαι οξύθυμος;

A.Πάρα πολύ
B.Πολύ
C.Λίγο
D.Πολύ Λίγο
E.Καθόλου
Απάντηση:

6.Ερώτηση που αφορά αυτούς που απάντησαν A-B-C ή D στην 5η ερώτηση:
Είσαι περισσότερο οξύθυμος/εχθρικός στο:

A.Συγγενικό σου περιβάλλον
B.Φιλικό σου περιβάλλον
C.Σχολικό περιβάλλον
Απάντηση:

7.Συσχετίζεις συνειδητά ή ασυνείδητα την πραγματική ζωή, με τα παιχνίδια που παίζεις μπροστά από την οθόνη του Η/Υ σου ή οποιασδήποτε άλλης κονσόλας;

A.Ναι
B.Όχι
Απάντηση:

8.Ποιος είναι ο πραγματικός λόγος που παίζεις ηλεκτρονικά παιχνίδια;

A.Με βοηθάν στο να ξεφεύγω από τα προβλήματά μου και γενικά να ξεχνάω οτιδήποτε με αγχώνει.
B.Δεν υπάρχει λόγος, παίζω γιατί δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω.
Απάντηση:

9.Αν σου ζητούσαν να χαρακτηρίσεις την σχέση σου με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια με μία (1) φράση, αυτή θα ήταν … :

A.Είναι όλη μου η ζωή
B.Τα σκέφτομαι συνέχεια
C.Τι είναι αυτό…;
D.Παίζω αλλά δεν «κρέμομαι» από αυτά
E.Είναι ο πραγματικός φίλος/η που δεν έχω
Απάντηση:



10.Πώς νιώθεις όταν παίζεις ηλεκτρονικά παιχνίδια;

A.Χαρούμενος
B.Χαλαρός
C.Δεν νιώθω τίποτα, απλά παίζω το παιχνίδι, γίνομαι το παιχνίδι
D.Χάνω τον χρόνο μου
E.Άλλο (γράψε την απάντησή σου εδώ)………………………………………………….
Απάντηση:

11.Χαρακτήρισε τον εαυτό σου με μία από τις παρακάτω λέξεις:

A.Εξωστρεφής
B.Εσωστρεφής
C.Ευαίσθητος/η
D.Σκληρός/η
[Απάντηση:

12.Πόσο συχνά βγαίνεις έξω για οποιαδήποτε δραστηριότητα; (π.χ με τους φίλους, βόλτα, για κάποιο άθλημα κτλ)

A.Κάθε μέρα
B.Όποτε δεν παίζω ηλεκτρονικά παιχνίδια
C.Σπάνια
D.Μόνο το Σαββατοκύριακο
E.Όποτε έχω χρόνο, δεν κάνω τίποτα άλλο, πηγαίνω έξω
Απάντηση:

13.Τις περισσότερες ώρες της ημέρας σου, τις περνάς…. :

A.Μπροστά από κάποια κονσόλα ή τον Η/Υ παίζοντας μόνος παιχνίδια.
B.Μπροστά από κάποια κονσόλα ή τον Η/Υ παίζοντας με τους φίλους μου παιχνίδια.
C.Κάνοντας κάποια δραστηριότητα/άθλημα έξω από το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
1.Πόσο χρονών είστε;
A.14
B.15
C.16
D.17
E.18
Απάντηση:
2.Φύλλο:
A.Αγόρι
B.Κορίτσι
Απάντηση:

3.Τί είδους παιχνιδιού προτιμάτε περισσότερο; (μπορείτε να επιλέξετε έως 2 είδη)
A.Παιχνίδια Περιπέτειας
B.ΜΜΟ (Online παιχνίδια όπου χιλιάδες παίκτες από όλο τον κόσμο μπορούν να παίξουν μαζί)
C.Παιχνίδια γρίφου
D.RPG (Παιχνίδι ρόλων το οποίο περιλαμβάνει μάχη διαδραματιζόμενη σε γύρους)
E.Παιχνίδια αγώνων ταχύτητας
F.Shoot 'em Up (Παιχνίδι όπου ο παίκτης περιπλανείται στον χώρο πυροβολώντας αντικείμενα, npcs, bots.)
G.Simulators/Προσομοιωτές
H.Αθλητικά παιχνίδια (Αν δεν επιτρέπεται 2η απάντηση μη το λάβεις υπ΄όψιν)
I.Παιχνίδια στρατηγικής
Απάντηση:

4.Ποια είναι η επίδοσή σας στο σχολείο; (παρακαλώ απαντήστε σύμφωνα με τους βαθμούς σας)
A.Άριστος
B.Πολύ καλός
C.Καλός
D.Μέτριος
E.Χρειάζομαι διάβασμα…
Απάντηση:


5. Είσαι οξύθυμος;

A.Πάρα πολύ
B.Πολύ
C.Λίγο
D.Πολύ Λίγο
E.Καθόλου
Απάντηση:

6.Ερώτηση που αφορά αυτούς που απάντησαν A-B-C ή D στην 5η ερώτηση:
Είσαι περισσότερο οξύθυμος/εχθρικός στο:

A.Συγγενικό σου περιβάλλον
B.Φιλικό σου περιβάλλον (γιατί έπρεπε κάπου να απαντήσω)
C.Σχολικό περιβάλλον
Απάντηση:

7.Συσχετίζεις συνειδητά ή ασυνείδητα την πραγματική ζωή, με τα παιχνίδια που παίζεις μπροστά από την οθόνη του Η/Υ σου ή οποιασδήποτε άλλης κονσόλας;

A.Ναι
B.Όχι
Απάντηση:

8.Ποιος είναι ο πραγματικός λόγος που παίζεις ηλεκτρονικά παιχνίδια;

A.Με βοηθάν στο να ξεφεύγω από τα προβλήματά μου και γενικά να ξεχνάω οτιδήποτε με αγχώνει.
B.Δεν υπάρχει λόγος, παίζω γιατί δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω.
Απάντηση:

9.Αν σου ζητούσαν να χαρακτηρίσεις την σχέση σου με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια με μία (1) φράση, αυτή θα ήταν … :

A.Είναι όλη μου η ζωή
B.Τα σκέφτομαι συνέχεια
C.Τι είναι αυτό…;
D.Παίζω αλλά δεν «κρέμομαι» από αυτά
E.Είναι ο πραγματικός φίλος/η που δεν έχω
Απάντηση:



10.Πώς νιώθεις όταν παίζεις ηλεκτρονικά παιχνίδια;

A.Χαρούμενος
B.Χαλαρός
C.Δεν νιώθω τίποτα, απλά παίζω το παιχνίδι, γίνομαι το παιχνίδι
D.Χάνω τον χρόνο μου
E.Άλλο (γράψε την απάντησή σου εδώ)………………………………………………….
Απάντηση:

11.Χαρακτήρισε τον εαυτό σου με μία από τις παρακάτω λέξεις:

A.Εξωστρεφής
B.Εσωστρεφής
C.Ευαίσθητος/η
D.Σκληρός/η
[Απάντηση:

12.Πόσο συχνά βγαίνεις έξω για οποιαδήποτε δραστηριότητα; (π.χ με τους φίλους, βόλτα, για κάποιο άθλημα κτλ)

A.Κάθε μέρα
B.Όποτε δεν παίζω ηλεκτρονικά παιχνίδια
C.Σπάνια
D.Μόνο το Σαββατοκύριακο (βασικά, αλλά....)
E.Όποτε έχω χρόνο, δεν κάνω τίποτα άλλο, πηγαίνω έξω
Απάντηση:

13.Τις περισσότερες ώρες της ημέρας σου, τις περνάς…. :

A.Μπροστά από κάποια κονσόλα ή τον Η/Υ παίζοντας μόνος παιχνίδια.
B.Μπροστά από κάποια κονσόλα ή τον Η/Υ παίζοντας με τους φίλους μου παιχνίδια.
C.Κάνοντας κάποια δραστηριότητα/άθλημα έξω από το σπίτι. (Λείπει κάποια απάντηση, νομίζω. Όταν έχω σχολείο ............)
[/quote]

Γειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Έρευνα δημοσκόπησης
Ερωτηματολόγιο σχετικά με την επιρροή της κλασικής μουσικής στην ψυχολογία των νέων που παίζουν ή και ακούνε μουσική ( ομάδα A)

Στο ερωτηματολόγιο αυτό οι ερωτήσεις έχουν διαμορφωθεί για την ομάδα των νέων που ξέρουν να παίζουν μουσική ή που ακούνε κλασική μουσική. Μερικές ερωτήσεις είναι χωρισμένες σε υποερωτήσεις. Οι ερωτήσεις Α απευθύνονται στους μουσικούς και οι ερωτήσεις Β σʼ αυτούς που ακούνε κλασική μουσική. Εάν ο μουσικός ακούει επίσης κλασική μουσική στον ελεύθερο χρόνο του μπορεί να απαντήσει και τις ερωτήσεις Β. Οι άλλες ερωτήσεις απευθύνονται και στις δύο ομάδες. Κυκλώστε την απάντηση που επιθυμείτε.

1Πόσο χρόνο αφιερώνετε στο να ακούτε ή να παίζετε κλασική μουσική;
1. τρεις ώρες καθημερινά ή παραπάνω
2. μία έως δύο ώρες καθημερινά
3. μισή ώρα έως μία ώρα καθημερινά
4. λιγότερο από μισή ώρα καθημερινά
5. πέντε φορές τη βδομάδα
6. τρεις φορές τη βδομάδα
7. μια φορά τη βδομάδα
8. άλλο


2 Έχετε εντοπίσει κάποια διαφορά στην ψυχολογική σας κατάσταση από τότε που επιλέξατε να παίζετε κλασική μουσική ή να ακούτε;
1. Ναι
2. Όχι
3. Δεν το έχω προσέξει

3 Θεωρείτε πως η κλασική μουσική σας επηρεάζει θετικά και σας γεμίζει με ενέργεια;
1. Ναι
2. Όχι

4 Α (μόνο για τους μαθητές μουσικούς)
Ήταν απόφαση των γονέων σας ή δική σας να μάθετε να παίζετε ένα μουσικό όργανο;
1. Των γονέων μου (όταν είσαι μικρός είναι δύσκολο να αποφασίσεις μόνος σου κάτι τέτοιο)
2. Δική μου
3. Άλλο


5 A (για τους μαθητές μουσικούς)
Σας έχει τύχει ποτέ να σκεφτείτε ότι παίζετε μουσική από υποχρέωση και όχι για τη δική σας ευχαρίστηση;

1. Ποτέ 2. Σπάνια ή σχεδόν καθόλου 3. Μερικές φορές
4. Συχνά 5. Πάντα

5 Β (για τους μουσικούς και για τους νέους που ακούνε μουσική)
Επιλέξατε να ακούτε κλασική μουσική για την προσωπική σας ευχαρίστηση και επειδή το θέλατε εσείς;
1. ναι
2. όχι

6 Πιστεύετε πως είναι απαραίτητο για τον κάθε άνθρωπο ή ενασχόληση του με την κλασική μουσική;

1.ναι
2.όχι
3.δεν ξέρω


7 Ποιον από τους παρακάτω χαρακτηρισμούς θα βάζατε αν έπρεπε να προσδιορίσετε την κλασική μουσική ανάλογα με το πώς επιδρά στην ψυχολογία σας; (μπορείτε να διαλέξετε από έναν μέχρι τρεις αν θέλετε)

1. χαλαρωτική 6. καταθλιπτική
2. αναζωογονητική 7. εκνευριστική
3. δυναμωτική 8. ενοχλητική
4. ευχάριστη 9. βαρετή
5. καταπιεστική 10. άλλο

8 Νομίζετε πως βοηθάει η ενασχόληση με την κλασική μουσική στην καλυτέρευση της ψυχολογικής κατάστασης ενός ανθρώπου και στην ελάττωση του άγχους ή άλλων ψυχολογικών προβλημάτων;
1. Ναι
2. Όχι
3. Άλλο

Ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε.



-----------------------------------------


ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΙΤΙΚΑ ΕΝΗΜΕΡΟΜΕΝΟΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙDS;;
1) Είσαι αγόρι η κορίτσι;

2) Γνωρίζετε γενικά για το AIDS;
ΟΧΙ ΝΑI

3)Από πού ενημερώθηκες για το aids;;
· Συγγενείς
· Σχολείο
· ΜΜΕ(εφημερίδες, internet , τηλεόραση κλπ)
· Φίλοι

4)Με ποιους από τους παρακάτω τρόπους θεωρείς ότι
μεταδίδεται το aids;;
· Σεξουαλική επαφή
· Σωματική επαφή
· Αίμα
· Σάλιο
· Από την μητέρα στο παιδί
· Όλα τα παραπάνω

5)Οι περισσότεροι φορείς του aids παραμένουν υγιείς για
πολλά χρόνια
ΛΑΘΟΣ ΣΩΣΤΟ

6)Πιστεύεις ότι μπορεί κάποιος να μολυνθεί από τν ιό του aids
και να μην το γνωρίζει;
ΝΑΙ ΟΧΙ

7)Θεωρείς πως θα ήσουν επιφυλακτικός/η απέναντι σε κάποιον
είναι φορέας του aids;
ΝΑΙ ΟΧΙ

8)Τα κρούσματα του aids αυξάνονται κάθε χρόνο στην Ελλάδα
ΣΩΣΤΟ ΛΑΘΟΣ

9)Ποσό εύκολο είναι να κολλήσει κάποιος που τρυπήθηκε από
βελόνα που περιέχει μολυσμένο αίμα;;
· 0,3-1%
· 1-10%
· 10-20%
· Πάνω από 20%
· Καμία

10)Πόσες είναι οι πιθανότητες να μεταδοθεί ο ιός του aids
από την μητέρα στο παιδί;;
· Καμία
· Ο,1-6%
· 6-20%
· 20-40%
· Πάνω από 40%

11)Πόσο ασφαλή είναι τα φιλιά στο στόμα;
Πιστεύω πως
· δεν υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης του ιού
· υπάρχει αλλά είναι πολύ μικρός
· υπάρχει μεγάλος κίνδυνος

12)Κατά την γνώμη σου είναι ασφαλή το στοματικό sex;
ΝΑΙ ΟΧΙ
13)Θεωρείς ότι υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να μολυνθεί κάποιος
κατά τη διάρκεια σεξουαλικής πράξης ;;(με μια φορά)
ΝΑΙ ΟΧΙ

14)Πιστεύεις ότι θα έπρεπε να υπάρχει μάθημα σεξουαλικής
διαπαιδαγώγησης στο σχολείο;
ΝΑΙ ΟΧΙ


-----------------------------------------

1. α
2. α
3. α
4. β
5. β
6. α
7. α
8. β
9. α
10. α

11. β (Θα έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ & ΟΜΑΔΕΣ ,κατά τη γνώμη μου!)
12. α
13. β (& γ)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Χαιρετώ την κοινότητα.Χρειάζομαι βοήθεια με την εργασία μου.Το θέμα είναι:
Η αξία του ηλεκτρονικού υπολογιστή για τους νέους σήμερα.
Την έχω τελειώσει σχετικά αλλά χρειάζομαι βοληθεια επειδή δεν είναι καλή και μικρή!Αρα όποια βοήθεια για το ερωτηματολόγιο και γενικά για την εργασία(τομείς που πρέπει να καλύψω κτλ) είναι δεκτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrist@kis

Νεοφερμένος

Ο xrist@kis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεία σας.Είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι την βοηθεία σας στην τεχνολογία.....Ο έξυπνος ο καθηγητής μας φέτος μας έδωσε εργασίες τεχνολογίας στην τύχη..... Το θέμα μου είναι "η ποιότητα εκτύπωσης μιας εικόνας σε διάφορους εκτυπωτές" (θέμα που δεν μου αρέσει καθόλου)....Λοιπόν,τώρα έχω κολλήσει στο δεύτερο στάδιο...και συγκεκριμένα στα όρια της έρευνας.Τί είναι τα όρια και τι μπορω να γράψω εγώ στην εργασία μου....??(θα υπαρξουν και αλλες αποριες παρακατω:D;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Γεία σας.Είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι την βοηθεία σας στην τεχνολογία.....Ο έξυπνος ο καθηγητής μας φέτος μας έδωσε εργασίες τεχνολογίας στην τύχη..... Το θέμα μου είναι "η ποιότητα εκτύπωσης μιας εικόνας σε διάφορους εκτυπωτές" (θέμα που δεν μου αρέσει καθόλου)....Λοιπόν,τώρα έχω κολλήσει στο δεύτερο στάδιο...και συγκεκριμένα στα όρια της έρευνας.Τί είναι τα όρια και τι μπορω να γράψω εγώ στην εργασία μου....??(θα υπαρξουν και αλλες αποριες παρακατω:D;))

ειναι πειραματικη εργασια??

αν ναι θα πρεπει να αναφερεις ποσους εκτυπωτες χρησιμοποιησες και ποσες φορες πραγματοποιηθηκε το πειραμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy

Νεοφερμένος

Η Νάνσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεία σας.Είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι την βοηθεία σας στην τεχνολογία.....Ο έξυπνος ο καθηγητής μας φέτος μας έδωσε εργασίες τεχνολογίας στην τύχη..... Το θέμα μου είναι "η ποιότητα εκτύπωσης μιας εικόνας σε διάφορους εκτυπωτές" (θέμα που δεν μου αρέσει καθόλου)....Λοιπόν,τώρα έχω κολλήσει στο δεύτερο στάδιο...και συγκεκριμένα στα όρια της έρευνας.Τί είναι τα όρια και τι μπορω να γράψω εγώ στην εργασία μου....??(θα υπαρξουν και αλλες αποριες παρακατω:D;))

αγαπητε φιλε εχω το ιδιο ειδος εργασιας και πρεπει να δηλωσω πως ειχα το ιδιο προβλημα...θα προσπαθησω να βοηθησω...μμμ....τωρα που το σκεφτομαι νομιζω πως ειναι ευκολο.Λοιπον,θα αποφασισεις ποσους υπολογιστες θα χρησιμοποιησεις στο πείραμα που θα πραγματοποιήσεις και θα θέσεις ως περιορισμό τον συγκεκριμένο αριθμό υπολογιστών...τι λες και εσύ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrist@kis

Νεοφερμένος

Ο xrist@kis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ειναι πειραματικη εργασια??

αν ναι θα πρεπει να αναφερεις ποσους εκτυπωτες χρησιμοποιησες και ποσες φορες πραγματοποιηθηκε το πειραμα..

λογικά,πειραματική ειναι η εργασια.....νομιζω οτι εχεις δικιο σε αυτο που λες....σε ευχαριστω...
-----------------------------------------
αγαπητε φιλε εχω το ιδιο ειδος εργασιας και πρεπει να δηλωσω πως ειχα το ιδιο προβλημα...θα προσπαθησω να βοηθησω...μμμ....τωρα που το σκεφτομαι νομιζω πως ειναι ευκολο.Λοιπον,θα αποφασισεις ποσους υπολογιστες θα χρησιμοποιησεις στο πείραμα που θα πραγματοποιήσεις και θα θέσεις ως περιορισμό τον συγκεκριμένο αριθμό υπολογιστών...τι λες και εσύ?:hmm:
λοιπον,Νανσυ τωρα που τι ξανασκεφτομαι νομιζω πως εχεις και εσυ δικιο("εκτυπωτες" και οχι "υπολογιστες").Βασικα,εγω δεν ειχα καταλαβει την εννοια της οριοθετησης....Δεν θυμαμαι καν αν το ειχε αναφερει ο καθηγητης...οχι οτι αν θα το ειχε αναφερει θα ειχα καταλαβει τιποτα...ο ανθρωπος εχει αλλη ειδικευση...ουτε καν καθηγητης δεν ειναι...παντως σε ευχαριστω και εσενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrist@kis

Νεοφερμένος

Ο xrist@kis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λοιπον,κολλησα....τριτο σταδιο....ποιον ειναι ο σκοπος της ερευνας?τι μπορω να γραψω...καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabel Lee

Νεοφερμένος

Η Annabel Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω θεμα για την εργασια της τεχνολογιας? πλζζζζ:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wadebill

Νεοφερμένος

Ο wadebill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Γεία σας. Είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι την βοηθεία σας στην τεχνολογία. Η εργασία μου εχει ως θεμα το συμπαν και ο,τι σχετιζεται μ΄αυτο.Αν μπορειτε γραψτε κανενα χρησιμο link για πληροφοριες κτλ.Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Γεία σας. Είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι την βοηθεία σας στην τεχνολογία. Η εργασία μου εχει ως θεμα το συμπαν και ο,τι σχετιζεται μ΄αυτο.Αν μπορειτε γραψτε κανενα χρησιμο link για πληροφοριες κτλ.Ευχαριστω εκ των προτερων

εχμμ, να ορίστε.:P https://www.google.gr/search?hl=el&e...l&resnum=0&ct=result&cd=1&q=Το+σύμπαν&spell=1 ό,τι υπάρχει στο google για το σύμπαν. :iagree:
Αφού δεν χρειάζεσαι κάτι συγκεκριμένο, ορίστε..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
παιδιά, εγω έχω θέμα τη παιδική φτωχεια και πως επηρεάζονται τα παιδιά απο αυτη...οποιοσ ξέρει κάποιο χρήσιμο site ασ μου πεί παρακαλω.
και αν ξέρετε κάτι και για τη βία στη τηλεόραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Έχω μια εργασία τεχνολογίας και επειδή βαριέμαι να τυπώνω ερωτηματολόγια είπα να το βάλω στο ιντερνετ.
Λοιπόν το θέμα του ερωτηματολογίου είναι αν η σχολική επίδοση συμβαδιζει με την κοινωνική προέλευση και γενικότερα τα εισοδήματα της οικογένειας.
Αναφέρετε περίπου τα συνολικά εισοδήματα της οικογένειας σας(όχι επακριβώς αν σας ενοχλεί) και τους βαθμούς που βγάζεται στο σχολείο.
Επιπρόσθετα μπορεί να απαντήσει όποιος θέλει όχι μόνο μαθητές Α Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top