Σχολικά Ερωτηματολόγια

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγω ειχα κανει 20σελιδη με θεμα καπνιισμα και νεοι + παρουσιαση στο powerpoint!!! ολοι ειχαν 17-18 κ γω 20! xDxDxDxDxD

Εννοείς ερωτήσεις του στυλ: Κυριότεροι λόγοι που ένας νέος καταλήγει σε χρήση ναρκωτικών ουσιών? - Κατά πόσο επηρεάζει η οικογένεια τη στροφή του νέου στα ναρκωτικά κτλ κτλ?
μπορεις να "ανακατεψεις" και την εκπαιδευση... κατα ποσο μπορει η εκπαιδευση να προστατεψει τον νεο απο τα ναρκωτικα ας πουμε (συνηθως η εκαιδευση κολλαει παντου:P:P να ξες!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.


Η ενεργειακή κατηγορία μιας συσκευής δηλώνει ουσιαστικά την απόδοσή της. Σύμφωνα με κανονισμό της Ευρωπαικής ένωσης όλες οι ηλεκτρικές συσκευές (από λαμπτήρες μέχρι ψυγεία) πρέπει να αναγράφουν είτε στην συσκευασία είτε σε κάποιο ταμπελάκι πάνω τους την ενεργειακή κλάση σύμφωνα με διεθνείς προδιαγραφές για τον κάθε τύπο συσκευής. Α -> ενεργειακά αποδοτικό (και συνήθως αρκετά ακριβό σε σχέση με τις υπόλοιπες κατηγορίες) G-> η χειρότερη αποδοτικά συσκευή που επιτρέπεται να κυκλοφορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimatesr

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ευχαριστώ Ίριδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μπορείς να πεις:
αν θα σας ζητουσε ενας ναρκωμανης χρηματα για την δοση του θα τα δινατε; Σκεφτειτε τις εγκληματικές ενεργειες που τυχόν να έκανε για να την εξασφαλισει...
ή
πιστευετε οτι οι ναρκωμανείς που πιανονται θα πρεπει να μπαίνουν φυλακή;
ή
πιστεύετε ότι είναι ευκολη η απεξάρτηση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τί θα κάνατε, αν βλέπατε κάποιον να εμπορεύεται ναρκωτικά με μαθητές έξω από το προαύλιο ενός σχολείου;

ή

Αναφέρετε κάποιες από τις θετικές χρήσεις των ναρκωτικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariahli

Νεοφερμένος

Η mariahli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια!!!:bye:
ο δικος μου καθηγητης ζηταει μια περιγραφικη ερευνα.... το θεμα μου ειναι: ''Κατα ποσον το αγχος επηρεαζει την επιδοση των μαθητων στα σχολεια'' αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω τι να γραψω(πρεπει να την παραδοσω σε 4 ημερες και δεν εχω κανει σχεδον τιποτα:'(....μπορει να με βοηθησει καποιος??
κανενα αλλο ωραιο θεματακι???:)
ευχαριστωω!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρυλερ

Νεοφερμένος

Ο ρυλερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα...το θεμα που εχω επιλεξει εινια μουσικη και νεοι...το ειδοσ ερευνασ δημοσκοπηση...εχετε καμια ιδεα για το τι θα γραψω???δεν ζηταω τιποτα αλλο περα απο την γνωμε σασ...
φιλικα παντα
ruler:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mimoula

Νεοφερμένος

Η Mimoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας αλλά δυστυχώς δεν έχω καμία ιδέα περί rapidshare ή άλλα... Δεν έχω καλές σχέσεις με τους υπολογιστές. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantia m

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σε εμένα ένα παιδί στο forum είπε ότι πρέπει να έχεις ένα χρόνο εγγραφής, για να ανεβάσεις δημοσκόπηση. Δεν ξέρω αν ισχύει πάντως μπορείς να την στείλεις στο mail κάποιου παιδιού που ξέρει και έχει εμπειρία, ενώεσύ θα λαμβάνεις τα αποτελέσματα. Δεν ξέρω και εγώ περισσότερα...Αν μάθεις κάτι δημοσίευσέ το εδώ να ενημερωθώ και εγώ...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

London

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας...!:'( Ο καθηγητής της Τεχνολογίας μας ζήτησε να γράψουμε μια μικρή εργασία 1-2 σελίδων,εχώ στερέψει όμως από ιδέες και χρειάζομαι βοήθεια...!Το θέμα είναι "Πόσο βοηθάει η Τεχνολογία σαν μάθημα και μετά την επαγγελματική σας σταδιοδρομία;Ποιός ο ρόλος της τεχνολογίας σήμερα;"

:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ορίστε μερικά βασικά σημεία, ως άξονες για να αναπτύξεις την έκθεσή σου:

-Εξοικείωση με ένα συγκεκριμένο θέμα/επέκταση γνώσεων/σφαιρική θεώρηση
-Υπάρχουν παρόμοιου τύπου εργασίες αργότερα στο Πανεπιστήμιο (με δημοσκοπήσεις πάνω σε ένα συγκεκριμένο θέμα, βιβλιογραφία κλπ)
-Η βελτίωση της ποιότητας ζωής από τα διάφορα τεχνολογικά επιτεύγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!!:bye:
ο δικος μου καθηγητης ζηταει μια περιγραφικη ερευνα.... το θεμα μου ειναι: ''Κατα ποσον το αγχος επηρεαζει την επιδοση των μαθητων στα σχολεια'' αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω τι να γραψω(πρεπει να την παραδοσω σε 4 ημερες και δεν εχω κανει σχεδον τιποτα:'(....μπορει να με βοηθησει καποιος??
κανενα αλλο ωραιο θεματακι???:)
ευχαριστωω!!:thanks:

Μπορείς να ξεκινήσεις με μία γενική περιγραφή του άγχος και πώς επιδρα στον άνθρωπο και μετά να επικεντρωθείς στο μαθητή και την επίδοσή του στο σχολείο λόγω άγχους...

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας αλλά δυστυχώς δεν έχω καμία ιδέα περί rapidshare ή άλλα... Δεν έχω καλές σχέσεις με τους υπολογιστές. :(
Πήγαινε στο rapidshare.com και ανέβασε εκεί σε αρχείο .zip το ερωτηματολόγιό σου. Εν συνεχεία, δώσε μας το link για να το κατεβάσουμε. Μπορείς αν θέλεις να στείλεις στο email μου το ερωτηματολόγιο και να το ανεβάσω εγώ σε δικό μου χώρο και να σου δώσω το link (αν δεν μπορείς να χειριστείς rapidshare).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

London

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
:)...ευχαριστώ πολύ,να'σαι καλά...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mheat

Νεοφερμένος

Ο mheat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρ παιδια επελεξα το θεμα ''Μελέτη ανάπτυξης φυτών σε διαφορετικές συνθήκες ηλιοφάνειας'' μηπως μπορειτε να μου στειλετε σελιδες που περιεχουν στοιχεια πανω στο θεμα αυτο ? ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
η rapidshare ειναι μια εταιρεια (hoster) για να ανεβαζεις αρχεια ..
www.rapidshare.com και πατας Upload file..

Aνεβασε το ερωτηματολογιο σου εκει εμεις θα το κατεβασουμε και θα σου απαντησουμε οστε να φτοιαξεις και τα διαγραμματα..

Μπορεις επισης να κανεις και διμοσκοπισεις μεσω forum oπως επισης μπορεις να ανοιξεις ενα thread της μορφης αυτου εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μπορεις επισης να κανεις και διμοσκοπισεις μεσω forum.
:lol::lol::lol::lol:Καλό:lol::lol::lol::lol:Είδα στην δικιά μου πόσοι απαντήσατε. (προσβόλαααααα) Εάν δεν έγινε κατανοητό σας ζητώ ξανά έμμεσα βοήθεια στο ερωτηματολόγιό μου γιατί την πρώτη φορά δεν βρήκε και πολύ ανταπόκριση... (είμαι καθικάκι...το ξερω...:thanks::thanks::thanks:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantia m

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά πρέπει στο θέμα εξυπνα - βιοκλιματικά κτίρια να κάνω ερωτηματολόγιο. Σας ζητώ να με βοηθήσετε στα αποτελέσματα. Δηλ: να συμπληρώσετε το ερωτηματολογιο. Αυτό το απλό.:D:D
Πάρτε να έχετε:
1)Πόσο πιστεύετε ότι γνωρίζετε για το βιοκλιματισμό ;
Πολύ …. Καθόλου …. Έχω ακούσει κάποια πράγματα ….
2)Ενδιαφέρεστε να μάθετε και να βοηθήσετε το περιβάλλον μέσω αυτού;
Ναι …. Όχι ….
3)Σε περίπτωση που το κόστος κατασκευής ενός κτιρίου κατά τα βιοκλιματικά πρότυπα ήταν μεγαλύτερο από ενός απλού θα επιμένατε για την κατασκευή του;
Ναι …. Όχι ….
4)Το καλοκαίρι χρησιμοποιείτε air condition;
Ναι …. Όχι ….
5)Αν ναι, πόση ώρα;
6)Το/α κλιματιστικό/ά που έχετε σε ποια ενεργειακή κατηγορία ανήκουν;
7)Τι είδος τζαμιών έχετε στο σπίτι σας;
Μονά …. Διπλά …. Τριπλά ….
8 )Προς τα πού είναι προσανατολισμένα τα περισσότερα παράθυρα του σπιτιού σας;
Σας ικετεύω: ειληκρινα απαντηστε......
Αν δεν γνωριζετε κατι εσείς ρωτήστε τους γονείς σας...
Δεν θελω δεν ξερω...pls pls pls pls pls pls pls
1)Έχω ακούσει κάποια πράγματα
2)ναι
3)ναι
4)ναι
5)μόνο τη νύχτα, 2-3 ώρες
6)Α
7)διπλά
8 )ανατολή (υπνοδωμάτια)

Εννοείς ερωτήσεις του στυλ: Κυριότεροι λόγοι που ένας νέος καταλήγει σε χρήση ναρκωτικών ουσιών? - Κατά πόσο επηρεάζει η οικογένεια τη στροφή του νέου στα ναρκωτικά κτλ κτλ?
Μπορείς να ρωτήσεις :
1)Υπάρχουν σκληρά και πιο ελαφριά ναρκωτικά?
2)Γνωρίζετε άτομα που είναι χρήστες?
3)Ποιος θεωρείτε ότι είναι ο κυριότερος παράγοντας που οδηγείστην χρήση τους?
4)Στο σχολείο έχετε ενημερωθεί για το θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrAzzzE

Νεοφερμένος

Ο DrAzzzE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όπως είναι σε αρκετούς γνωστό στην τεχνολογία της Ά Λυκείου πρέπει να κάνουμε μια εργασία. Εγώ επειδή έχω μια ιδιαίτερη λατρεία στην Χημεία θα ήθελα μια εργασία σχετικη με αυτήν.
Έχω σκεφτεί το θέμα:Πως επηρεάζουν τα οξέα την ανάπτυξη των φυτών.
Όμως δεν μου αρέσει τόσο αυτό και θα ήθελα την γνώμη σας. Μπορείτε να προτείνετε κάποιο θεμα σε σχέση με την χημεία; Θα ήθελα κάτι που να έχει σχέση και να πειράματα με χημικά στοιχεία.(Συγνώμη αν βάζω δύσκολα ;) αλλά δεν είμαι και τόσο ευχαριστημενος από αυτό που σκέφτηκα και δεν εχω άλλες ιδέες:P:))

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όπως είναι σε αρκετούς γνωστό στην τεχνολογία της Ά Λυκείου πρέπει να κάνουμε μια εργασία. Εγώ επειδή έχω μια ιδιαίτερη λατρεία στην Χημεία θα ήθελα μια εργασία σχετικη με αυτήν.
Έχω σκεφτεί το θέμα:Πως επηρεάζουν τα οξέα την ανάπτυξη των φυτών.
Όμως δεν μου αρέσει τόσο αυτό και θα ήθελα την γνώμη σας. Μπορείτε να προτείνετε κάποιο θεμα σε σχέση με την χημεία; Θα ήθελα κάτι που να έχει σχέση και να πειράματα με χημικά στοιχεία.(Συγνώμη αν βάζω δύσκολα ;) αλλά δεν είμαι και τόσο ευχαριστημενος από αυτό που σκέφτηκα και δεν εχω άλλες ιδέες:P:))

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Εγω θα σου προτεινα να κανεις κατι πιο επικαιρο και οχι τοσο "κλαδικο" !

Εχω καποιες προτασεις :

1)Σε ποιο βαθμο επηρεαζει το φαινομενο του θερμοκηπιου τη ζωη των ανθρωπων . (και γενικοτερα το περιβαλλον + πως ; )
2)Σε ποιο βαθμο επηρεαζει το καυσαεριο / διοξειδιο του ανθρακα τη ζωη των ανθρωπων . (και γενικοτερα το περιβαλλον + πως ; )

Ειναι καλα θεματα , επικαιρα , με πολυ περιεχομενο και εχουν σχεση με χημεια κατα καποιον τροπο !

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrAzzzE

Νεοφερμένος

Ο DrAzzzE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Όμως αυτές είναι περιγραφικές έρευνες. Εγώ θέλω να κάνω μια πειραματική. Πάντως σε ευχαριστώ για τις προτάσεις σου.Άμα δεν βρω τελικά κάτι θα σκεφτώ τα θέματα σου. Όποιος εχει κάποια ιδέα ας την γράψει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top