Σχολικά Ερωτηματολόγια

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
[FONT=&quot]Γεια σας...![/FONT]
[FONT=&quot]Όπως ήδη θα ξέρετε, πρέπει να παραδώσουμε μια εργασία στο μάθημα της Τεχνολογίας που αντικαθιστά το βαθμό των Γραπτών στις εξετάσεις. Το θέμα που έχω επιλέξει ειναι "Επίδραση των Τεχνικών Πωλήσεων στο Καταναλωτικό Πρότυπο" (πού πάω και τα βρίσκω και παιδεύομαι... :( )[/FONT]
[FONT=&quot]Θα ήθελα πολύ γνώμες σε σχέση μα τη διατύπωση και την ορθότητα των ερωτήσεων. (Η έρευνά μου είναι περιγραφική, απλά ήθελα να συμπεριλάβω και το ερωτηματολόγιο).[/FONT]
[FONT=&quot]Όποιος θέλει, απαντάει κιόλας... :D
Για να απαντήσετε:
[/FONT]https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGt4WUVTZ1Axc2FkSmk0clduYkRFUEE6MQ

[FONT=&quot]Σημειώστε με χ [FONT=&quot] ή [/FONT]ν[FONT=&quot]το πλαίσιο στο οποίο αντιστοιχεί η απάντησή σας:[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1.Φύλο:
α.[FONT=&quot]Άνδρας
[/FONT]β.[FONT=&quot]Γυναίκα[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]2.Ηλικία:
α[FONT=&quot].<20
[/FONT][FONT=&quot]β.20-40
[/FONT]γ.[FONT=&quot]>40[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]3.Συνήθως πληροφορείστε για ένα νέο προϊόν:
(σημειώστε μέχρι δύο απαντήσεις)
α.[FONT=&quot]Από την οικογένειά μου.
[/FONT]β.[FONT=&quot]Από φίλους.
[/FONT]γ[FONT=&quot]Από διαφημιστικά φυλλάδια.
[/FONT]δ.[FONT=&quot]Από το ραδιόφωνο ή την τηλεόραση.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]4.Αγοράζετε ένα προϊόν:
(σημειώστε μέχρι δύο απαντήσεις)
α.[FONT=&quot]Επειδή το χρησιμοποιούν άνθρωποι στο κοντινό περιβάλλον μου
[/FONT]β[FONT=&quot]Επειδή το χρειάζομαι.
[/FONT]γ.[FONT=&quot]Επειδή το είδα να διαφημίζεται.
[/FONT]δ.[FONT=&quot]Επειδή είναι σε προσφορά/έκπτωση.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]5.Σε κλίμακα 1-5 (1-καθόλου, 5-πάρα πολύ) πόσο πιστεύετε ότι επηρεάζονται οι αγορές σας από τη διαφήμιση;
_____
[FONT=&quot]
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]6.Συνήθως τα προϊόντα που καταναλώνετε είναι:
α.[FONT=&quot]Ανώνυμα και τα πιο οικονομικά.
[/FONT]β.[FONT=&quot]Επώνυμα και σχετικά οικονομικά.
[/FONT]γ.[FONT=&quot]Δε με ενδιαφέρει η τιμή αρκεί να μου παρέχεται η αξιοπιστία επώνυμου προϊόντος.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]7,Μπαίνοντας σε ένα κατάστημα:
α.[FONT=&quot]Αναγνωρίζω προϊόντα που έχω δει να διαφημίζονται και τα αγοράζω.
[/FONT]β.[FONT=&quot]Αναγνωρίζω προΙόντα που έχω δει να διαφημίζονται και τα περιεργάζομαι.
[/FONT]γ.[FONT=&quot]Δεν αναγνωρίζω διαφημιζόμενα προϊόντα.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]8.Όταν ένα προϊόν είναι σε προσφορά/έκπτωση:
α.[FONT=&quot]Εκμεταλλεύομαι την ευκαιρία ακόμη κι αν δε το χρειάζομαι άμεσα.
[/FONT]β.[FONT=&quot]Αντικαθιστώ ένα παρόμοιο προϊόν που συνήθως αγοράζω με αυτό.
[/FONT]γ.[FONT=&quot]Δεν επηρεάζομαι από την προσφορά.[/FONT]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλύτερα να προσθέσεις μερικές παραπάνω ερωτήσεις, ας πούμε μέχρι και 12-15 θα ήταν πιο πλήρες.
Όσον αφορά τις ερωτήσεις μάλλον είναι εύστοχες, αλλά ας ακούσουμε κι άλλες γνώμες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλύτερα να προσθέσεις μερικές παραπάνω ερωτήσεις, ας πούμε μέχρι και 12-15 θα ήταν πιο πλήρες.
Χμμ...Έχω σκεφτεί κι εγώ ότι είναι λίγες... Αλλά μου τελείωσαν οι ιδέες... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Οκ, αν μου έρθει κάποια καλή ερώτηση θα την ποστάρω!Γενικά σε αυτή την εργασία να φροντίσεις να έχεις αρκετές ερωτήσεις και φυσικά πολλά άτομα who will take the test.Έτσι θα μπορείς να κάνεις και πιο ενδιαφέροντα διαγράμματα, η εργασία θα γίνει πιο όμορφη φυσικά, και ο καθηγητής θα το εκτιμήσει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θα το έχω υπ'όψην... Σκοπεύω να μοιράσω στο σχολείο, σε θείες, θείους, παππούδες,γιαγιάδες,ξαδέρφια και φυσικά σε φόρουμ... Ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις συμβουλές... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Κατι ακομη, οταν ανοιγεις ερωτηματολογιο σε forum δε γινεται να το κανεις με αυτη τη μορφη. Οσο αθωες και να ειναι οι ερωτησεις συνηθιζεται οι απαντησεις να ειναι ανωνυμες. Αρα πρεπει να χρησιμοποιησεις ενα site με το οποιο να μπορεις να φτιαξεις ερωτηματολογια (και με τα google spreadsheets μπορεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κατι ακομη, οταν ανοιγεις ερωτηματολογιο σε forum δε γινεται να το κανεις με αυτη τη μορφη. Οσο αθωες και να ειναι οι ερωτησεις συνηθιζεται οι απαντησεις να ειναι ανωνυμες. Αρα πρεπει να χρησιμοποιησεις ενα site με το οποιο να μπορεις να φτιαξεις ερωτηματολογια (και με τα google spreadsheets μπορεις)
Ναι, έχεις δίκιο. Είναι και πιο πρακτικό...
Θα φτιάξω ένα τώρα... Ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάτι για την οικονομική ενίσχυση της χώρας ή το δικό μας οικονομικό συμέρον; :hmm:
Ωραίο ήταν πάντως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie_

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ξέρει κανενας τι γράφουμε στο 3ο στάδιο? (όλοι την ίδια εργασια κανουμε, σωστά?) Επειδή, οκ αν έχεις πειραματικο θέμα. Οι υπολοιποι τι κανουν? Εχουμε εναν αναπληρωτη καθηγητη που δεν ξερει την τυφλα του.... -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 3
''παρουσιαση των κοινωνικων αναγκων της ερευνας''
(χρησιμοτητα)
εδω γραφουμε σε ποιους μπορει να ειναι χρησιμη η ερευνα μας
π.χ-ατομικα(ο καθενας προσωπικα)
-γονεις
-σχολειο(κοινωνικοι φορεις)
-κρατος,οργανισμοι
-επιστημονες(φυσικοι,γιατροι,χημικοι,μαθηματικοι κλπ )
-τυπος(περιοδικα)
-εταιριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie_

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Λάθος, το 5ο σταδιο εννοούσα... :redface: Αλλά και αυτό βοήθησε κάπως, θενξ!

Οκ, σοβαρά, δεν έχω καταλάβει απολυτως τιποτα από την εργασία. Εχουμε αλλάξει δυο καθηγητές και καθενας μας λέει ότ του κατέβει. Μου φαίνεται ότι γράφω συνέχεια τα ίδια και τα ιδια...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitroula <3

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ παιδιά επέλεξα για την πειραματικη εργασία μου την παρασκευή σαπουνιού και την επίδραση των συστατικών στον χρόνο ωρίμασης του!καλό και εύκολο θεματάκι!!όποιος θέλει κατι ας μου στείλει μηνυμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelinka

Νεοφερμένος

Η evelinka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχει κανεις καμια ιδεα για εργασια??? (με τεχνολογικο θεμα)
τι εννοείς τεχνολογικό θέμα? γιατί στο σχολείο μου ο τεχνολόγος για εργασία δέχεται όποιο θέμα επιθυμούμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johny15

Νεοφερμένος

Ο johny15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδια εχει κανεις να μου δωσει την εργασια του να δω πως θα εκτυπωσω την δικια μου ( βασικα θελω να δω πως ειναι η μορφη της )..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξώφυλλο, πειεχόμενα, κυρίως θέμα, καμιά εικόνα και βιβλιογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lou95

Νεοφερμένος

Η Lou95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι θα το ήθελα και εγώ! Όποιος μπορεί ας βοηθήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μα δεν είναι δύσκολο αν έχετε κάνει την εργασία να τη βάλετε με τη σειρά που σας είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Cml

Νεοφερμένος

Η Maria Cml αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να γράψουμε στις κοινωνικές ανάγκες της εργασίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι ανάγκες εξυπηρετεί/καλύπτει στην κοινωνία, λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lou95

Νεοφερμένος

Η Lou95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κάνω έρευνα σχετικά με το πόσο επηρεάζονται οι νέοι από ηθοποιούς τραγουδιστές κτλ. Τι μπορεί να τους επηρεάζει? Κάτι που μπορεί να τους επηρεάζει είναι οι φίλοι...Άλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top