Σχολή Αστυφυλάκων

WindOfChange

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WindOfChange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,όταν δηλώνεις αμοιβαία,και σε δέχονται,πόση προθεσμία σου δίνουν;
Εμάς μας είπαν δεν θα γίνουν αμοιβαίες. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής έτσι είναι
 

Πετρος23

Νεοφερμένος

Ο Πετρος23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα παιδεια! Σκεφτομαι να μπω του χρονου αστυφυλακων με 10% γιατι εγραψα φετος πανω απο 18000 μορια γιατι ειμαι σε μια σχολη που δεν μου αρεσει. Θελω να ρωτησω αν ειναι ευκολο μετα τη σχολη να ερθω Αττικη γιατι ζω στην αθηνα. Γενικα ξερω οτι ερχεσαι Αθηνα ευκολα απλως επειδη τα τελευταια χρονια παιρνουν πολλα ατομα οι σχολες αστυνομιας σκεφτομαι μηπως πληρωθουν ολες οι κενες θεσεις στην Αθηνα-Αττικη και τελικα εμενα με τοποθετησουν σε καμια θεσσαλονικη ή γενικα καπου αλλου. Ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση και καλη αρχη σε οσους μπηκατε τωρα στη σχολη!
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Καλησπερα παιδεια! Σκεφτομαι να μπω του χρονου αστυφυλακων με 10% γιατι εγραψα φετος πανω απο 18000 μορια γιατι ειμαι σε μια σχολη που δεν μου αρεσει. Θελω να ρωτησω αν ειναι ευκολο μετα τη σχολη να ερθω Αττικη γιατι ζω στην αθηνα. Γενικα ξερω οτι ερχεσαι Αθηνα ευκολα απλως επειδη τα τελευταια χρονια παιρνουν πολλα ατομα οι σχολες αστυνομιας σκεφτομαι μηπως πληρωθουν ολες οι κενες θεσεις στην Αθηνα-Αττικη και τελικα εμενα με τοποθετησουν σε καμια θεσσαλονικη ή γενικα καπου αλλου. Ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση και καλη αρχη σε οσους μπηκατε τωρα στη σχολη!
Το να πάς αθήνα είναι πιο σίγουρο και απο την ανατολή του ηλίου το πρωί.
 

marry.pp

Νεοφερμένος

Η marry.pp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εσείς στην Νάουσα δεν θέλετε να γνωρίσετε τους συναδέλφους σας😅?
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τις τελευταιες μερες σκεφτομαι εαν αξιζει να προσπαθησω ξανα για την αστυνομια, καθοσον εχω ενα μικρο θεμα με το αναστημα, οπως πολλακις εχω επισημανει. Δεν εχω τρομερη αποκλιση, απεναντιας ειμαι 1.63, ωστοσο ειμαι σχεδον σιγουρη οτι αδικηθηκα στην αναστημομετρηση, τοσο εγω, οσο και πολλοι αλλοι υποψηφιοι. Δεχομαι, ταυτοχρονα, πιεση απο τον κυκλο μου να χρησιμοποιησω βυσμα, αλλα δε λειτουργω ετσι. Δεν θελω να περασω αναξιοκρατικα. Πλεον εχω αρχισει να σκεφτομαι το ενδεχομενο της πυροσβεστικης, μιας και δεν υφισταται ο «κοφτης» του αναστηματος. Το θεμα βεβαια ειναι πως δε θελω να παει χαμενος ο κοπος μου, επειδη με 16.050 μορια δε νομιζω οτι θα καταφερω να μπω στην Πυροσβεστων με το 10%. Ηδη οι προσληψεις στην πυροσβεστικη μεσω πανελλαδικων ειναι μικρου αριθμου, εν συγκρισει με την αστυνομια.
Νιωθω πολυ μπερδεμενη.
 

Kolptsres

Νεοφερμένος

Ο Kolptsres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τις τελευταιες μερες σκεφτομαι εαν αξιζει να προσπαθησω ξανα για την αστυνομια, καθοσον εχω ενα μικρο θεμα με το αναστημα, οπως πολλακις εχω επισημανει. Δεν εχω τρομερη αποκλιση, απεναντιας ειμαι 1.63, ωστοσο ειμαι σχεδον σιγουρη οτι αδικηθηκα στην αναστημομετρηση, τοσο εγω, οσο και πολλοι αλλοι υποψηφιοι. Δεχομαι, ταυτοχρονα, πιεση απο τον κυκλο μου να χρησιμοποιησω βυσμα, αλλα δε λειτουργω ετσι. Δεν θελω να περασω αναξιοκρατικα. Πλεον εχω αρχισει να σκεφτομαι το ενδεχομενο της πυροσβεστικης, μιας και δεν υφισταται ο «κοφτης» του αναστηματος. Το θεμα βεβαια ειναι πως δε θελω να παει χαμενος ο κοπος μου, επειδη με 16.050 μορια δε νομιζω οτι θα καταφερω να μπω στην Πυροσβεστων με το 10%. Ηδη οι προσληψεις στην πυροσβεστικη μεσω πανελλαδικων ειναι μικρου αριθμου, εν συγκρισει με την αστυνομια.
Νιωθω πολυ μπερδεμενη.
Να πας σε κάποιο πανεπιστήμιο να μην πας χαμένη εκεί μέσα. Βύσματα τρίτεκνοι πολύτεκνοι κοπρίτες βολεμένοι κτλπ. Θα κάψεις εγκεφαλικά κύτταρα. Αν σου αρέσει έστω και λίγο κάποιο πανεπιστήμιο σχολή κτλπ μην το βάλεις αυτό. Άποψη μου σαν μεγαλύτερος έχοντας γράψει πολλά μόρια.
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Να πας σε κάποιο πανεπιστήμιο να μην πας χαμένη εκεί μέσα. Βύσματα τρίτεκνοι πολύτεκνοι κοπρίτες βολεμένοι κτλπ. Θα κάψεις εγκεφαλικά κύτταρα. Αν σου αρέσει έστω και λίγο κάποιο πανεπιστήμιο σχολή κτλπ μην το βάλεις αυτό. Άποψη μου σαν μεγαλύτερος έχοντας γράψει πολλά μόρια.
Ευχαριστω για την ανταποκριση. Προσπαθω να τα ζυγισω ολα και εννοειται να προσεγγισω το προβλημα μου περισσοτερο ρεαλιστικα.
 

sofs

Νεοφερμένος

Η sofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας υπάρχει κάποιος επιλαχών που ειδοποιήθηκε αυτές τις μέρες για να μπει στη σχολή
 

παναγος

Νεοφερμένος

Ο παναγος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Φίλε ήμουν το νούμερο 32 και με κάλεσαν....αλλά έχουν καλέσει αν δεν κάνω λάθος μέχρι το 40
 

sofs

Νεοφερμένος

Η sofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας

Υπόγραψε ο γιος μου χτες ήταν επιλαχών αλλά περιμένουμε να μας ειδοποιήσουν που παρουσιάζετε εσυ που παρουσιάστηκες
 

παναγος

Νεοφερμένος

Ο παναγος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!Δεν έχω κάποια ενημέρωση ακόμα ούτε για το που θα παρουσιαστώ ούτε το πότε...λογικά μέσα στην βδομάδα θα μαθω
 

sofs

Νεοφερμένος

Η sofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Kostas1908

Νεοφερμένος

Ο Kostas1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

Γιώργος Ζ

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Ζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
📸 Look at this post on Facebook https://panelladikes24.blogspot.com...nZqyjXTw-kU22Esapw1ns96K-FoXuKB0b01WphTOE&m=1

Βρηκα αυτο για τους ενδιαφερομενους, ανεπισημο μεν, ωστοσο προκειται για τον βασικο χαρτη προσληψεων που προγραμματιζει η κυβερνηση για το επομενο ετος.
Ας παραμείνει ανεπίσημο γιατί με μόλις 50 αξιωματικούς η σχολή θα πάει 18.400 όπως τις παλιές <<καλές>> επί ΣΥΡΙΖΑ εποχές

Γενικότερα είναι ενθαρρυντικά τα νέα σχετικά με τις αστυνομικές σχολές καθώς επαναλειτουργούν σχολές και γίνεται λόγος για αποκλειστική μέσω πανελληνίων πρόσληψη στην ΕΛ.ΑΣ.
Ευελπιστώ πάντως πως το θετικό ρεύμα θα παρασύρει και την αξιωματικών....Εδώ που τα λέμε έχει φτάσει/ξεπεράσει τα μόρια ιατρικών σχολών.
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ας παραμείνει ανεπίσημο γιατί με μόλις 50 αξιωματικούς η σχολή θα πάει 18.400 όπως τις παλιές <<καλές>> επί ΣΥΡΙΖΑ εποχές

Γενικότερα είναι ενθαρρυντικά τα νέα σχετικά με τις αστυνομικές σχολές καθώς επαναλειτουργούν σχολές και γίνεται λόγος για αποκλειστική μέσω πανελληνίων πρόσληψη στην ΕΛ.ΑΣ.
Ευελπιστώ πάντως πως το θετικό ρεύμα θα παρασύρει και την αξιωματικών....Εδώ που τα λέμε έχει φτάσει/ξεπεράσει τα μόρια ιατρικών σχολών.
Από τα λίγα που έμαθα, η αξιωματικών δεν θέλει παρά πολλά ατομα γιατί υπάρχουν αρκετοί αξιωματικοί εν υπηρεσία ακόμα . Όποτε δνε βλέπω να ανεβαίνει ο αριθμός εισακτέων τους. Ευχάριστο όμως γεγονός του ότι θα πάρει τόσους αστυφύλακες.
 

Aggelos23

Νεοφερμένος

Ο Aggelos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα! Φετος δινω πανελληνιες και θελω να περασω αστυφυλακων. Επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη πιστευετε οτι φετος που περνει πανω απο 1000 ατομα και δεδομενου οτι τις προηγουμενες χρονιες πηρε επισης πολλα θα καταφερω να παω θεσσαλονικη με το που βγω απο τη σχολη ή η Αθηνα ειναι κατι δεδομενο που πρεπει απλος να το παρω αποφαση οτι τουλαχισυον 10 χρονια θα ειμαι εκει? Ρωταω γιατι εχω μια ελπιδα οτι αφου οι προηγουμενες σειρες απο μενα(αν περασω)οπως του 23 του 22 και του 20 ειναι πανω απο 700 ισως καταφερουν να συμπληρωσουν τις οργανικες αναγκες της Αττικης και αρα να μπορεσω εγω να παω στο τοπο μου(θεσσαλονικη). Ευχαριστω εκ των προτερων και καλη σταδιοδρομια σε οσους καταφεραν να εισαχθουν φετος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top