Σχολή Αστυφυλάκων

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδια καλησπερα τις υπευθυνες δηλωσεις και ολα οσα χαρτια χρειαζεται τα κανουμε εν παρουσια μας στο Α.Τ. ?
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω δόκιμους αστυφύλακες/αξιωματικούς που φοιτούν ήδη στην σχολή, αν περάσεις στην σχολή ξανά περνάς από υγειονομικές εξετάσεις ;
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Οχι (έχω αδερφό δόκιμο).
 

giorgos78

Νεοφερμένος

Ο giorgos78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά στα ψυχομετρικα ποτε κόβεται κάποιος συνήθως;
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γνωρίζει κανένας περσινός κατά βάση αν οι επιτροπές της αστυνομίας για τα αθλήματα στην Θεσσαλονίκη είναι αρκετά αυστηροι με τα όρια ;
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος τελειώσει ένα πανεπιστημιο ,έχει την δυνατότητα να δώσει κατατακτηριες για αξιωματικών?
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Τα μαθήματα που δίνεις θα είναι κάποια από την σχολή αξιωματικών ή της σχολής που τελείωσες?
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τα μαθήματα που δίνεις θα είναι κάποια από την σχολή αξιωματικών ή της σχολής που τελείωσες?
Όταν τελειώσεις την αστυφυλάκων θα περιμένεις να βγει προκήρυξη όταν βγει δίνει για 10 αστυφ με πτυχίο να δώσουν κατατακτήριες για αξιωματικών. Εκεί δίνεις 3 μαθήματα που λογικά είναι κοινά με τα μαθήματα που έχεις κάνει μέσα στην σχολή αστυφ. + έκθεση ιδεών
Νόμιζα σε βοήθησα πάνω κάτω
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Όταν τελειώσεις την αστυφυλάκων θα περιμένεις να βγει προκήρυξη όταν βγει δίνει για 10 αστυφ με πτυχίο να δώσουν κατατακτήριες για αξιωματικών. Εκεί δίνεις 3 μαθήματα που λογικά είναι κοινά με τα μαθήματα που έχεις κάνει μέσα στην σχολή αστυφ. + έκθεση ιδεών
Νόμιζα σε βοήθησα πάνω κάτω
Ναι,κατάλαβα. Συγκεκριμένα εγώ έφυγα από την αστυφυλακων ,διότι είχα ήδη ξεκινήσει φροντιστήρια για να ξαναδωσω για αξιωματικων και θεώρησα ότι οι 4 περίπου μήνες που θα είμαι στην σχολή ,θα με αποσυντονισουν από το διάβασμα μου.Δεν ξέρω αν έκανα το σωστό, αλλά προσωπικά θεώρησα ότι αυτή είναι η καλύτερη επιλογή. Επομένως,αν δεν κάτσει ούτε φέτος η αξιωματικών, σκέφτομαι να περάσω σε κάποια πολιτική σχολή και να δώσω κατατακτηριες ,γιατι παντα ειχα στο μυαλο μου μετά την σχολη αστυνομιας να συνεχισω και σε καποιο πανεπιστημιο .Εσεις τι πιστεύετε?
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι,κατάλαβα. Συγκεκριμένα εγώ έφυγα από την αστυφυλακων ,διότι είχα ήδη ξεκινήσει φροντιστήρια για να ξαναδωσω για αξιωματικων και θεώρησα ότι οι 4 περίπου μήνες που θα είμαι στην σχολή ,θα με αποσυντονισουν από το διάβασμα μου.Δεν ξέρω αν έκανα το σωστό, αλλά προσωπικά θεώρησα ότι αυτή είναι η καλύτερη επιλογή. Επομένως,αν δεν κάτσει ούτε φέτος η αξιωματικών, σκέφτομαι για να περάσω σε κάποια πολιτική σχολή και να δώσω κατατακτηριες .Εσεις τι πιστεύετε?
Περίμενε άλλο σε έλεγα εγώ πιο πάνω και άλλο μου λες τώρα, αν τελειώσεις πολιτική σχολή δεν μπορείς να μπεις αστυφυλάκων η αξιωματικών με κατατακτήριες. Μπαίνεις μόνο με πανελλήνιες η προκήρυξη στην αστυνομία γενικά . Αυτά που σου έλεγα πίο πάνω ήταν εάν είχες βγάλει ήδη ένα πανεπιστήμιο να είχες στα χέρια σου το πτυχίο, και μετά να ξανά έδινες πανελλήνιες ώστε να περάσεις αστυφ και μετά μπορείς να συμμετέχεις στις κατατακτήριες.
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ναι, το κατάλαβα λάθος εγώ. Γενικα κατά την γνώμη σου,ένας απόφοιτος πανεπιστημίου, τι είναι προτιμότερο να κάνει εάν θέλει να μπει στο σώμα. Να δώσει ξανά πανελλήνιες ή να περιμένει προκήρυξη. Προσωπικα θεωρώ ότι με προκήρυξη οι ελπίδες είναι μηδαμινές.
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι, το κατάλαβα λάθος εγώ. Γενικα κατά την γνώμη σου,ένας απόφοιτος πανεπιστημίου, τι είναι προτιμότερο να κάνει εάν θέλει να μπει στο σώμα. Να δώσει ξανά πανελλήνιες ή να περιμένει προκήρυξη. Προσωπικα θεωρώ ότι με προκήρυξη οι ελπίδες είναι μηδαμινές.
Κοιτά επειδή και εγώ επειδή βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση είμαι απόφοιτη πανεπιστημίου και ξαναδίνω πανελλήνιες φέτος.. πιστεύω ότι αν έχεις το κουράγιο να μπεις σε αυτό το τριπάκι πάλι και θες να μπεις στο σώμα τόσο πολύ προφανώς αξίζει.. αλλιώς οι προκηρύξεις είναι πιο εύκολες να μπεις αρκεί να βγει μια κατάλληλη
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Κοιτά επειδή και εγώ επειδή βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση είμαι απόφοιτη πανεπιστημίου και ξαναδίνω πανελλήνιες φέτος.. πιστεύω ότι αν έχεις το κουράγιο να μπεις σε αυτό το τριπάκι πάλι και θες να μπεις στο σώμα τόσο πολύ προφανώς αξίζει.. αλλιώς οι προκηρύξεις είναι πιο εύκολες να μπεις αρκεί να βγει μια κατάλληλη
Καταρχας σου εύχομαι καλή επιτυχία και ότι καλύτερο. Εγω προσωπικά έφυγα από αστυφυλακων γιατί τώρα λέω, 3 χρόνια θα φάω στην σχολη και άλλον ένα χρόνο για πανελλήνιες για αξιωματικών, δηλαδή σύνολο 4 χρόνια για να καταφέρω -αν όλα πάνε καλά-να μπω αξιωματικών .Οποτε λέω αντί να χάσω 4 χρόνια να προσπαθήσω να βγάλω κάποια σχολη και μετά να ξαναδωσω για αξιωματικων.Θεωρω ότι είναι η καλύτερη λύση για εμένα προσωπικά. Σχετικα με τις προκηρύξεις είναι όντως πιο εύκολες?Δεν ξέρω βέβαια, αλλά έχω ακούσει ότι είναι λίγες οι θέσεις και παίζουν βύσματα και επίσης δεν ξέρω αν βγαίνουν κάθε χρόνο.
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καταρχας σου εύχομαι καλή επιτυχία και ότι καλύτερο. Εγω προσωπικά έφυγα από αστυφυλακων γιατί τώρα λέω, 3 χρόνια θα φάω στην σχολη και άλλον ένα χρόνο για πανελλήνιες για αξιωματικών, δηλαδή σύνολο 4 χρόνια για να καταφέρω -αν όλα πάνε καλά-να μπω αξιωματικών .Οποτε λέω αντί να χάσω 4 χρόνια να προσπαθήσω να βγάλω κάποια σχολη και μετά να ξαναδωσω για αξιωματικων.Θεωρω ότι είναι η καλύτερη λύση για εμένα προσωπικά. Σχετικα με τις προκηρύξεις είναι όντως πιο εύκολες?Δεν ξέρω βέβαια, αλλά έχω ακούσει ότι είναι λίγες οι θέσεις και παίζουν βύσματα και επίσης δεν ξέρω αν βγαίνουν κάθε χρόνο.
Για τις προκηρύξεις μην σου πω ψέματα δεν έχω ψάξει πολλά πράγματα… βέβαια αν πιστεύεις ότι είσαι καλύτερα σε μια πολιτική σχολή και σου ταιριάζει περισσότερο προφανώς να ακολουθήσεις την καρδιά σου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top