Σχολή Αστυφυλάκων

Nina42

Νεοφερμένος

Η Nina42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Η γυμναστική που κανουν εκει ειναι σκληρή;
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Η γυμναστική που κανουν εκει ειναι σκληρή;
Δεν γνωριζω ακριβως τι γινεται, αλλα δεν νομιζω να μας πεθανουν κιολας. Γνωμη μου ειναι ξεκιναν να τρεχεις και να κανεις λιγες ασκησεις μεχρι να μπουμε στη σχολη. Εγω τρεχω και κανω κοιλιακους, καθισματα, push ups, βυθισεις(βοηθαει το ξυλο του κρεβατιου εδω) και μονοζυγο.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.

Nina42

Νεοφερμένος

Η Nina42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μηπως γνωριζεις ποση ωρα διαρκει η γυμναστική γιατι μου ειχαν πει 35 λεπτα και μου φανηκε πολυ λιγο
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μηπως γνωριζεις ποση ωρα διαρκει η γυμναστική γιατι μου ειχαν πει 35 λεπτα και μου φανηκε πολυ λιγο
Δεν γνωριζω τοσα!! Και τωρα θα μπω! Οτι μου ειπαν και εμενα σου λεω. Αλλα εδω περασες ολοκληρες πανελληνιες με προετοιμασια για αθληματα. Η μια ωρα γυμναστικη σε φοβιζει;
 

Nina42

Νεοφερμένος

Η Nina42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αυτο να μου πεις περασαμε τα δυσκολα.... απλα ειναι το αγχος.. πάντως σε ευχαριστώ για τις συμβουλές
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,735 μηνύματα.
Κανονικά η νομοθεσία λέει μόνο κινητά χωρίς κάμερα. Αλλά τα τελευταία χρόνια ( ή υπάρχουν παραθυράκια στον νομό πλέον ή απλά δεν ασχολούνται ) και σε στρατό και σε αστυνομία μπαίνουν άτομα με κανονικά smartphones. Άρα λογικά μπορείς, απλά με δικιά σου ευθύνη όπως ειπώθηκε. Η χρήση κάμερας είναι ποινικό αδίκημα.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ξέρει κανένας αν επιτρέπονται τα κινητά?
Το προβλεπόμενο είναι κινητό χωρίς κάμερα. Ωστόσο μου έχουν πει παλιότεροι δόκιμοι πως πήραν τα καλά κινητά τους. Εγώ προσωπικά θα πάρω μια μπακατελα και το καλό μου. Αν θες πάρ'το, αλλά με δική σου ευθύνη πάντα.
 

vick44

Νεοφερμένος

Η vick44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κανονικά η νομοθεσία λέει μόνο κινητά χωρίς κάμερα. Αλλά τα τελευταία χρόνια ( ή υπάρχουν παραθυράκια στον νομό πλέον ή απλά δεν ασχολούνται ) και σε στρατό και σε αστυνομία μπαίνουν άτομα με κανονικά smartphones. Άρα λογικά μπορείς, απλά με δικιά σου ευθύνη όπως ειπώθηκε. Η χρήση κάμερας είναι ποινικό αδίκημα.
Το προβλεπόμενο είναι κινητό χωρίς κάμερα. Ωστόσο μου έχουν πει παλιότεροι δόκιμοι πως πήραν τα καλά κινητά τους. Εγώ προσωπικά θα πάρω μια μπακατελα και το καλό μου. Αν θες πάρ'το, αλλά με δική σου ευθύνη πάντα.
Ευχαριστώ πολύ. Και εγω αυτο σκέφτηκα να πάω να πάρω ένα παλιο για να μαι ήσυχη
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν κλέβουν.Εχω ακούσει ότι γίνεται συχνά.
 

vick44

Νεοφερμένος

Η vick44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν κλέβουν.Εχω ακούσει ότι γίνεται συχνά.
Στην ΣΜΥΝ φέτος που πήγε ένας φίλος μου, τους είπαν να πάρουν μαζί 2 λουκέτα..οπότε δεν νομίζω να υπάρξει θέμα αν γίνει κάτι ανάλογο
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Οι επιτυχόντες της αστυφυλάκων πρέπει να κάνουν καποια εγγραφή στην σχολή ;
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Οι επιτυχόντες της αστυφυλάκων πρέπει να κάνουν καποια εγγραφή στην σχολή ;
Αν εννοείς το eregister site του υπουργείου όχι. Περιμένουμε τώρα τηλέφωνο από τα οικεία αστυνομικά τμήματα. Τώρα όλα γίνονται ενδουπηρεσιακα.
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδία τα μόρια των αθλητών από πανελλήνιες διακρίσεις μετράνε για την αστυνομία γιατί κάποιος μου είπε ότι πλέον ισχύει μόνο για τα τεφαα
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Παιδία τα μόρια των αθλητών από πανελλήνιες διακρίσεις μετράνε για την αστυνομία γιατί κάποιος μου είπε ότι πλέον ισχύει μόνο για τα τεφαα
Επειδή έχω κι εγώ μόρια και έχω ενημερωθεί θα σου πω πως ήταν τα πράγματα μέχρι πέρυσι.Αν άλλαξε φέτος κάτι δεν το γνωριζω.Πάντως τα μόρια σου μετράνε για όλες τις σχολές εκτός από στρατιωτικές,αστυνομικές και πυροσβεστική.Για τεφαα μετράει και παραπάνω πχ αν έχεις 20% για όλες τις σχολές τότε για τεφαα θα έχεις 30%.Επίσης δεν ξέρω αν είναι για όλα τα αθλήματα το ίδιο, εγώ σου μίλησα σε γενικές γραμμές για το δικό μ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Παιδία τα μόρια των αθλητών από πανελλήνιες διακρίσεις μετράνε για την αστυνομία γιατί κάποιος μου είπε ότι πλέον ισχύει μόνο για τα τεφαα

Καλη ερωτηση , οχι δεν ισχυει για ενστολους και ΑΕΝ. Το πνευμα του νομου ελεγε οτι ο αθλητης δαπανα χρονο και ενεργεια για τις επιδοσεις του αθληματος οποτε μενει πισω στην μορφωση για αυτο πριμοδοτηται για την εισαγωγη του στα πανεπιστημια, (αυτο βεβαια εχει καταπεσει στα δικαστηρια αλλα εν παση περιπτωση). Οι σχολες ενστολων δεν προσφερουν κυριως μορφωση (πχ Ευελπιδων, Ναυτ. Δοκιμωνμ, ΣΣΑΣ) αλλα εκπαιδευση επαγγελματος (αστυφυλακες), για αυτο υπαρχουν και οι ειδικες κατηγοριες (πολυτεκνοι κλπ) που δεν υπαρχουν στα ΑΕΙ . Αυτα μεχρι περυσι ,περισσοτερα οταν βγει η εγγυκλιος.
Η πριμοδοτηση αθλητων ισχυει για ολα τα ΑΕΙ και φυσικα για τα ΤΕΦΑΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επειδή έχω κι εγώ μόρια και έχω ενημερωθεί θα σου πω πως ήταν τα πράγματα μέχρι πέρυσι.Αν άλλαξε φέτος κάτι δεν το γνωριζω.Πάντως τα μόρια σου μετράνε για όλες τις σχολές εκτός από στρατιωτικές,αστυνομικές και πυροσβεστική.Για τεφαα μετράει και παραπάνω πχ αν έχεις 20% για όλες τις σχολές τότε για τεφαα θα έχεις 30%.Επίσης δεν ξέρω αν είναι για όλα τα αθλήματα το ίδιο, εγώ σου μίλησα σε γενικές γραμμές για το δικό μ

Πρωτη νικη = 10% ΑΕΙ , 20% ΤΕΦΑΑ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top