Σχολή Αστυφυλάκων

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδια εγώ που έδωσα φέτος πανελλήνιες αλλά δεν πήγα να κάνω τα αθλήματα ενώ είχα δηλώσει μπορώ στις επόμενες πανελλήνιες να δηλώσω αστυνομία με το 10% χωρίς νέα εξέταση;
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Με δεδομένο ότι η βάση έπεσε στα 13.600 είναι προτιμότερο να δηλώσω με το 10% έχοντας γράψει 12.200 ή να δώσω ξανά με κίνδυνο να μην πάρουν πολλούς αυτή την φορά και να να ξανανέβει η βάση στα 16 χιλιάδες κάτι ;
 

Dimitris_kats

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_kats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα,
μεσω των πανελλαδικων εξατασεων περασα στην σχολης αστυφυλακων και για 700 μορια εχασα αξιωματικων, επομενως μπηκα σχετικα δυνατα. Η ερωτηση μου εχει ως εξης, η αστυφυλακων δυστυχως δεν με καλυπτει και θελω να προσπαθησω να μπω αξιωματικων. ξερω οτι τον πρωτο χρονο οι πρωτοι 5 της σχολης πανε αξιωματικων αλλα με ποια κριτηρια ακιρβως πχ βαθμοι και μονο? και δευτερον πως αλλιως μπορω να παω εκτος μεσω των πανελλαδικων. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Εφόσον μπήκες Αστυφυλακων με καλή σειρά και έχεις δηλώσει στο Μηχανογραφικο την σχολή Αξιωματικων ΠΙΣΤΕΎΩ πως θα είσαι επιλαχον για την Αξιωματικων και πολύ πιθανό να σε καλεσουν να μπεις στην σχολή έτσι.. Να φανταστείς έτσι είπαν και για μένα και είμαι πιο κάτω στη σειρά από σένα... Αλλά ξαναλέω πως αυτά δεν είναι σίγουρα και τα άκουσα από γνωστούς μου Αστυνομικούς
 

Nefelixr

Νεοφερμένος

Η Nefelixr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω να περάσω αστυνομία αλλά δεν πιστεύω πως θα γράψω τόσο ώστε να πιάσω τα μόρια.. πιστεύετε θα παραμείνει η βάση των 13,600 στο αστυφυλάκων;; Έχω ελπίδες; Να ξεκινήσω αθλήματα ;
 

fearless

Νεοφερμένος

Ο fearless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Θέλω να περάσω αστυνομία αλλά δεν πιστεύω πως θα γράψω τόσο ώστε να πιάσω τα μόρια.. πιστεύετε θα παραμείνει η βάση των 13,600 στο αστυφυλάκων;; Έχω ελπίδες; Να ξεκινήσω αθλήματα ;
Αρχικά πρέπει να το πιστέψεις και να προσπαθήσεις να γράψεις όσο καλύτερα μπορείς.Τα αθλήματα είναι εύκολα εάν έχεις μια καλή φυσική κατάσταση δεν θα έχεις πρόβλημα!
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Με δεδομένο ότι η βάση έπεσε στα 13.600 είναι προτιμότερο να δηλώσω με το 10% έχοντας γράψει 12.200 ή να δώσω ξανά με κίνδυνο να μην πάρουν πολλούς αυτή την φορά και να να ξανανέβει η βάση στα 16 χιλιάδες κάτι ;

Αυτή είναι καθαρά δική σου επιλογή. Η βάση του 10% (του 6%) ήταν 16.300 περίπου. Το 13.600 ήταν για το 90%.
 

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Επειδή φέτος ήταν 13.600 του χρόνου το 10% δεν μπορεί να πέσει πιο χαμηλά ;
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Επειδή φέτος ήταν 13.600 του χρόνου το 10% δεν μπορεί να πέσει πιο χαμηλά ;

Η βάση του 10% διαμορφώνεται αποκλειστικά από το πόσοι κάνουν αίτηση και τι βαθμολογία είχαν συγκεντρώσει. Οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε προβλέψεις. Αν το χεις με το διάβασμα, το θεωρώ πιο καλή επιλογή να πας μέσω Πανελλαδικών. Τώρα αν δεν αντέχεις είναι άλλο αυτό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν πάρει λιγότερους του χρόνου όπως φοβάσαι και αυξηθεί η βάση του 90%, πολύ πιθανό να αυξηθεί και η βάση του 10%
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.. ποιες οι συνθήκες μέσα στη σχολή; Παλεύεται ή είναι πολύ σκληρά τα πράγματα;;
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.. ποιες οι συνθήκες μέσα στη σχολή; Παλεύεται ή είναι πολύ σκληρά τα πράγματα;;
Γενικά ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος με τη βασική αλλά σε γενικές γραμμές έχω ακούσει ότι είναι πιο χαλαρά από στρατό βέβαια έχει και αυτή τις δυσκολιες της αλλά οποίος το θέλει μένει .
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Γενικά ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος με τη βασική αλλά σε γενικές γραμμές έχω ακούσει ότι είναι πιο χαλαρά από στρατό βέβαια έχει και αυτή τις δυσκολιες της αλλά οποίος το θέλει μένει .
Ναι γενικότερα το ακούω αυτό στη βασική κλπ.. αλλά μπορείς να μ εξηγήσεις τι ακριβώς είναι η βασική;😂
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Ναι γενικότερα το ακούω αυτό στη βασική κλπ.. αλλά μπορείς να μ εξηγήσεις τι ακριβώς είναι η βασική;😂
Φέτος θα μάθω που θα μπω😂Γενικότερα είναι ένας μήνας που κανείς την στρατιωτική σου θητεία και έχει μέσα καποια καψώνια τρέξιμο κάμψεις και γενικότερα σκληραγώγηση ενώ ο ελεύθερος χρόνος είναι ελάχιστος
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Φέτος θα μάθω που θα μπω😂Γενικότερα είναι ένας μήνας που κανείς την στρατιωτική σου θητεία και έχει μέσα καποια καψώνια τρέξιμο κάμψεις και γενικότερα σκληραγώγηση ενώ ο ελεύθερος χρόνος είναι ελάχιστος
Αααα σε ευχαριστώ πολύ.. δηλαδή μετά από αυτό το μήνα κάπως "χαλαρώνουν" τα πράγματα; Επίσης μόνο 8 μήνες είσαι στη σχολή και μετά έξω πρακτική;
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Αααα σε ευχαριστώ πολύ.. δηλαδή μετά από αυτό το μήνα κάπως "χαλαρώνουν" τα πράγματα; Επίσης μόνο 8 μήνες είσαι στη σχολή και μετά έξω πρακτική;
Η πρακτική συνήθως έναν μήνα είναι αλλά διαφέρει από χρόνια σε χρόνια μετά είναι λίγο πιο χαλαρά και από όσο ξέρω μόνο τον πρώτο χρόνο είσαι μέσα μετά βγαίνεις για πρακτική
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Η πρακτική συνήθως έναν μήνα είναι αλλά διαφέρει από χρόνια σε χρόνια μετά είναι λίγο πιο χαλαρά και από όσο ξέρω μόνο τον πρώτο χρόνο είσαι μέσα μετά βγαίνεις για πρακτική
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. σου εύχομαι καλή τύχη και καλή δύναμη να έχεις!!!☺️
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top