Σχολή Αστυφυλάκων

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

giota1111

Νεοφερμένος

Η giota1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν λειτουργούν τα τμήματα στα Γρεβενά και στην Καρδίτσα? Και επιλέγουμε εμείς σε ποιο θέλουμε να πάμε αν περάσουμε Αστυφυλάκων?
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Κομοτηνή, Διδιμοτειχο,Ρεθυμνο αυτα τα 3 λειτουργουν
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Και επιλέγεις εσύ σε ποιο θες να πας?

Από ό,τι γνωρίζω σε καλούν για να τα βάλεις σε μια σειρά προτίμησης αλλά δε σημαίνει ότι θα πας στην πρώτη σου επιλογή απαραίτητα. Επίσης, με τη θεαματική φετινή αυξηση των εισακτέων, θεωρώ ότι είναι πιθανό να ανοίξει κάποια σχολή ακόμη εκτός των 3 (Ρεθύμνου, Κομοτηνής, Διδυμοτείχου).
 

Ackerback

Νεοφερμένος

Ο Ackerback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Και επιλέγεις εσύ σε ποιο θες να πας?
Τα βάζεις με σειρά προτίμησης και το που θα πας εξαρτάται από το βαθμό, το αν είσαι πολύτεκνος και αν έχεις αδερφό δόκιμο.

Παιδιά μη γράφετε ότι να ναι κάποιοι αν δεν είστε
Ο μισθός σε νέο για να φτάσει πάνω από 800€ θέλει φουλ πενθήμερα και βραδινά που συνήθως δε παίζει
Θα πρέπει να πας κάπου που να σκοτώνεις μύγες αλλιώς δε πρόκειται
Όσο για τοποθέτηση το βλέπετε αφού τελειώσετε ως τότε έχουμε καιρό
Μέχρι το προηγούμενο καλοκαίρι όλοι έκαναν 2 χρόνια υποχρεωτικά σε Α.Τ.
Άλλαξε και πήρε ΜΑΤ (μετά από επιτροπή), μεταγωγών και τροχαία από τη σειρά
Αυτοί που θα βγουν τώρα ακόμα δεν υπάρχει κάτι για τη τοποθέτηση τους συνεπώς ανάλογα με τις ανάγκες
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. Ας πούμε ότι κάποιος , περνάει σχολή αστυφυλάκων και την τελειώνει. Από τι μισθό ξεκινάει και μέχρι τι μισθό θα φτάσει στην επαγγελματική του πορεία στο συγκεκριμένο σώμα ασφαλείας?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Eγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. Ας πούμε ότι κάποιος , περνάει σχολή αστυφυλάκων και την τελειώνει. Από τι μισθό ξεκινάει και μέχρι τι μισθό θα φτάσει στην επαγγελματική του πορεία στο συγκεκριμένο σώμα ασφαλείας?
 

Danaoula2020

Νεοφερμένος

Η Danaoula2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Τι βάση πιστεύετε ότι θα έχει φέτος η σχολή Αστυφυλάκων;
Ο κολλητός μου έχει συγκεντρώσει 15.125 μόρια από θεωρητική και θέλει ως πρώτη επιλογή πυροσβεστών, μετά αστυνομία και ύστερα Αστυφυλάκων.
Αλλιώς βαλκανικων στο παμακ.
Πιάνει κάποια από τις 3 πρώτες επιλογές;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν πιάνει κάποια από τις 3 πρώτες επιλογές, καθώς είναι ιδιαίτερα χαμηλή η βαθμολογία του για τα συγκεκριμένα τμήματα. Το άλλο τμήμα ναι μπορεί να το πιάσει.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
1595797408553.png
 

fearless

Νεοφερμένος

Ο fearless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Με 17600 μπαίνω αστυφυλάκων απο επαλ;(κοινής ομάδας)
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Παιδιά η σχολή πόσα χρόνια είναι 2 η 4 γιατί είχα ένα γνωστό που από τα 20-21 τον έστειλαν σε ΑΤ κατευεθειαν και μου φανηκε περίεργο.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
η σχολή είναι 2 χρόνια.
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδιά μη γράφετε ότι να ναι κάποιοι αν δεν είστε
Ο μισθός σε νέο για να φτάσει πάνω από 800€ θέλει φουλ πενθήμερα και βραδινά που συνήθως δε παίζει
Θα πρέπει να πας κάπου που να σκοτώνεις μύγες αλλιώς δε πρόκειται
Όσο για τοποθέτηση το βλέπετε αφού τελειώσετε ως τότε έχουμε καιρό
Μέχρι το προηγούμενο καλοκαίρι όλοι έκαναν 2 χρόνια υποχρεωτικά σε Α.Τ.
Άλλαξε και πήρε ΜΑΤ (μετά από επιτροπή), μεταγωγών και τροχαία από τη σειρά
Αυτοί που θα βγουν τώρα ακόμα δεν υπάρχει κάτι για τη τοποθέτηση τους συνεπώς ανάλογα με τις ανάγκες
Λιγότερα παίρνουν δηλαδή;
 

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
για Ελλαδα οτι απο 20 χρονων θα παιρνεις εξω και 800 καθε μήνα βρέξει χιονίσει, ναι είναι υπόθεση
 

Ackerback

Νεοφερμένος

Ο Ackerback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Λιγότερα παίρνουν δηλαδή;
Το τι παίζει ρόλο στο μισθό είναι τα εξής
1)Αν είσαι αστυνομία πόλεων ή χωροφυλακή
Αυτό δε το διαλέγεις βγαίνει στη τύχη ούτε επηρεάζει κάπως τη δουλειά σαν αστυνομικός όμως όσοι είναι πόλεων θα έχουν περισσότερες κρατήσεις άρα χαμηλότερο μισθό αν και θα πάρουν όταν βγουν σύνταξη μεγαλύτερο εφάπαξ
2)Πενθήμερα και νυχτερινά
Με τις κρατήσεις μετά τη σχολή αν δε κάνεις είσαι σαν σκλάβος
Φίλοι μου έπαιρναν τους πρώτους μήνες 650€
Εννοείται ότι είναι μισθός αλλά όταν καλείται κάποιος να νοικιάζει να καλύψει έξοδα κτλ θεματάκι
3)Η υπηρεσία που υπηρετείς
Κάποιες έχουν επίδομα έξτρα όπως πχ τα ΜΑΤ

Γενικότερα να υπολογίζεις γύρω στα 750 το πρώτο χρόνο αλλά θα πάρεις μαζεμένα εκτός έδρας

Άλλο αρνητικό είναι η ζωή σαν δόκιμος που δουλεύεις κανονικά με ούτε 300 το μήνα για 1.5 χρόνο και κάποια από τα καταλύματα που προσφέρονται στην Αθήνα είναι χειρότερα από τη σχολή (θα τα δείτε όταν πάτε με το καλό)

Η σχολή είναι δύο χρόνια αλλά σκέψου θα μπεις Οκτώβριο και Ιούλιο θα έχεις ήδη βγει πρακτική που θα κάνεις μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου του επόμενου έτους

Γενικά αν δε το γουστάρετε φουλ προτείνω αν μπορείτε να πάτε πυροσβεστική
Θα σας ξενερώσουν πολλά πράγματα
 

Danaoula2020

Νεοφερμένος

Η Danaoula2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ξέρω σας έχω πρήξει, αλλά μήπως περνάει έστω λιμενικό ο κολλητός νου με 15.125 μόρια;
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Ξέρω σας έχω πρήξει, αλλά μήπως περνάει έστω λιμενικό ο κολλητός νου με 15.125 μόρια;
δυστυχως ειναι χαμηλη η βαθμολογια..αν ειχε 15600+ ισως να χε ελπιδα για αστυφυλακων..τωρα αν πεσει τοσο χαμηλα μακαρι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top