Σχολή Αστυφυλάκων

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
κοιτα φιλε....το καλυτερο πραγμα που μπορεις να κανεις ειναι να πας,να τους αφησεις να το δουν και οταν σε ρωτησουν το λογο,τοτε να τους πεις οτι ειναι για τον συγγενη σου που πεθανε....αμα τους δεις να σε ρωταν πολλα πολλα και συνεχεια να φερνουν το θεμα στο τατουαζ(που δεν πιστευω να γινει τετοιο πραγμα)να τους πει οτι ηταν καλο ατομο(ο αγαπημενος σου ξαδερφος για παραδειγμα).......αν και ολα αυτα ειναι απλως θεωριες.....αμα διαβασες την προκυριξη λεει πως οι περισσοτεροι που κοβονται ειναι επειδη εχουν ακανονιστο στερνο,ανεμιες,πλατυποδια κ.α......για τατουαζ ποτε δεν εχω ακουσει να λενε οτι εχουν κοψει.....οποτε μην ανησυχεις....δες το λιγο πιο θετικα και μην ανχωνεσε για ψιλοπραγματα......ολα θα πανε καλα....:no1:
συμφωνω στο να παει χαλαρα αλλα οχι ...δεν θα του δωσω και παρασημο κιολας...
συμφωνοι για δικους του προσωπικους λογος το εκανε αλλα δεν ειναι η αστυνομια να παιρνει λαο με σκουλαρικια και τατουαζ
μα θα μου πεις το σταυρο εχει οχι τιποτα αλλο...
1)εκανε ο Χριστος κανενα τατου και δεν το ξεραμε?
2) εχεις δει ποτε αγιο με τατου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

datura

Νεοφερμένος

Ο datura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γιατι ρε φιλε ΒΙΛΛΑΡΑΣΣ και σκουλαρικια και οτι εχεις αρκει να μην τα δειχνεις αποψη σου και σεβαστη αλλα ξερεις προτιμς να εκφραζομαι μεσα απο τετιου ιδους ενεργιες οπωσ και κανω και να ειμαι σωστος ως προς τον εαυτο μου και τους αλλους.....και οτι εχω τατουαζ δεν με κανει αλητη και ακαταλληλο για την αστυνομια........πιστεψε υπαρχουν ατομα με κουστουμια στον δημοσιο τομεα που ο πασαρης μποστα τουσ ειναι παιδι....γιαυτο σου λεω σκεψου προτου κρινεις ...παρεπιπτοντωσ φιλε ΚΑΜΜΕΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μιλισες λογικα και σοβαρα ξεροντας οτι εγο εχω πονταρει πολλα για να περασω.σορυ και παλι για τα ορθογραφικα αλλα το μσν εχει χαλασεοι πολη κοσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ρε μαγκες συγγνωμη κιολας και με όλο το θάρρος,εγω θεωρω αδιανόητο να υπάρχουν αστυνομικοί και να κάνουν τόσα πολλά ορθογραφικά λάθη... Θα ερθει καμία γιαγιά να ζητήσει καμία αίτηση και τι θα γράψετε??????? Προσοχή λίγο σας παρακαλώ.Θα μου πείτε τωρα για δυσλεξίες και το ξέρω,δίκιο θα έχετε...... Διαβάστε βιβλία και εφημερίδες και θεωρώ πως θα εξαλήψετε το πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
γιατι ρε φιλε ΒΙΛΛΑΡΑΣΣ και σκουλαρικια και οτι εχεις αρκει να μην τα δειχνεις αποψη σου και σεβαστη αλλα ξερεις προτιμς να εκφραζομαι μεσα απο τετιου ιδους ενεργιες οπωσ και κανω και να ειμαι σωστος ως προς τον εαυτο μου και τους αλλους.....και οτι εχω τατουαζ δεν με κανει αλητη και ακαταλληλο για την αστυνομια........πιστεψε υπαρχουν ατομα με κουστουμια στον δημοσιο τομεα που ο πασαρης μποστα τουσ ειναι παιδι....γιαυτο σου λεω σκεψου προτου κρινεις ...
νομιζεις οτι ολοι οι αστυνομικοι/στρατιωτικοι θελουν να ξυριζονται καθε μερα?? το κανουν
νομιζεις οτι ολοι οι αστυνομικοι πανε στην αστυνομια με σκοπο το παρανομο χρημα?? οχι αλλα μερικοι πανε
νομιζεις οτι ολοι οι αστυνομικοι γουσταρουν να τους βριζει το καθε καθυστεριμενο 15χρονο?? και ομως το ακουνε...

λοιπον οπως φαινεται δεν ειναι παντα η διαθεση που μετραει...γιατι επισης σεμνο ειναι να πας στο γραφειο του δοιηκητη σου με πιτζαμες....ή με το μαγιω ....αφου λοιπον δεν ειναι ασεμνο γιατι να μην το κανουμε????

η απαντηση ειναι οτι πρεπει να υπακουμε σε κανονες και ας μην μας αρεσουν

τωρα επειδη τεθηκε φαινομενο οτι σε χαρακτηρισα και σε εκρινα αλητη και τα λοιπα...που εγω προεβην σε χαρακτηρισμο? πες μου εναν, επειδη εγω θεωρω το μηνυμα μου καθολου εριστικο

επειτα θες τη γνωμη μας ή να σου χαιδεψουμε τα αυτια <<ελα μωρε τωρα...σιγα και τι εγινε>> αν θες αυτο οκ


ΟΚ ΜΩΡΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΣΙΓΑ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΟΥΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
δε θα σε περασουν με το τατουαζ φιλε μου........αν οντως ειναι τοσο μικρο κρυψτο...βαλε μπεταντιν βαλε οτι θες απο πανω να μην φαινεται.....:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πάντως και αστυομικοί με σκουλαρίκια υπάρχουν, και αστυνομικοί με τατουάζ υπάρχουν.
και το ξύρησμα δέν είναι υποχρεωτικό. έχω δεί αστυνομικούς με γένια.
βιλλάρας μή μπερδεύεις τον στρατό με την αστυνομία, καμία σχέση δέν έχουν μεταξύ τους.
-----------------------------------------
ρε μαγκες συγγνωμη κιολας και με όλο το θάρρος,εγω θεωρω αδιανόητο να υπάρχουν αστυνομικοί και να κάνουν τόσα πολλά ορθογραφικά λάθη... Θα ερθει καμία γιαγιά να ζητήσει καμία αίτηση και τι θα γράψετε??????? Προσοχή λίγο σας παρακαλώ.Θα μου πείτε τωρα για δυσλεξίες και το ξέρω,δίκιο θα έχετε...... Διαβάστε βιβλία και εφημερίδες και θεωρώ πως θα εξαλήψετε το πρόβλημα...

+1 συμφωνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Πάντως και αστυομικοί με σκουλαρίκια υπάρχουν, και αστυνομικοί με τατουάζ υπάρχουν.
και το ξύρησμα δέν είναι υποχρεωτικό. έχω δεί αστυνομικούς με γένια.
βιλλάρας μή μπερδεύεις τον στρατό με την αστυνομία, καμία σχέση δέν έχουν μεταξύ τους.

Αλλο μετα τη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Πάντως και αστυομικοί με σκουλαρίκια υπάρχουν, και αστυνομικοί με τατουάζ υπάρχουν.
και το ξύρησμα δέν είναι υποχρεωτικό. έχω δεί αστυνομικούς με γένια.
βιλλάρας μή μπερδεύεις τον στρατό με την αστυνομία, καμία σχέση δέν έχουν μεταξύ τους.
-----------------------------------------


+1 συμφωνώ
1oν μαλλον για ειδικους φρουρους θα λες
2ον το ξυρισμα εξαρταται απο των ανωτερο...δεν νομιζω αν εισαι χαμηλοβαθμος να ρισκαρεις να σου πει ο ανωτερος: <<μα καλα ρε παιδακι μου πως εισαι ετσι ξυρισου λιγο>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ρε βιλλαρα εσυ 15 χρονων παιδί που τα ξέρεις όλα αυτά??ασε και εμας να ξερουμε κατι που σε περνάμε και κατι χρονια.......και τι ασχολεισαι απο τωρα με την αστυνομία??????? μεχρι τότε μπορεί να έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα.η δική μου συμβουλή είναι να ζήσεις τα ξέγνιαστα σου αυτα χρονια............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ρε βιλλαρα εσυ 15 χρονων παιδί που τα ξέρεις όλα αυτά??ασε και εμας να ξερουμε κατι που σε περνάμε και κατι χρονια.......και τι ασχολεισαι απο τωρα με την αστυνομία??????? μεχρι τότε μπορεί να έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα.η δική μου συμβουλή είναι να ζήσεις τα ξέγνιαστα σου αυτα χρονια............
ναι,... κάτι απόψεις ότι το αντριλίκι πάει με το ύψος οι γνώσεις με την ηλικία και τα λοιπά δεν ταιριάζουν στο σύγχρονο μορφωμένο κόσμο...

εγώ προσωπικά δεν έχω δει ΠΟΤΕ κάτω απο υπαστυνόμο Α να εχει μούσι και γένια

τώρα το που τα ξέρω είναι απλό...αστυφύλακας ο νονός μου και ταξίαρχος ο παππούς μου...

αλλά ρε παιδιά δεν είναι μόνο με αστυνομικούς...μην λέμε και ότι θέλουμε κιόλας... όλοι όσοι επλέκονται με υπηρεσίες και τέτοια υποχρεούνται να φορούν γραβάτα και να είναι ξυρισμένοι και σε τράπεζες και σε δικηγορικά γραφεία... δηλαδή σε ένα συμφοιτητή της αδερφής μου στη νομική λίγο μάκρυνε το μαλλί του και του την είπαν στο γραφείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
επιτρεπεται το μουστακι και η γενιαδα στην αστυνομια μονο μετα απο αιτηση σου και εγκριση.... και γενιαδα εννοειτε παντα ξυρισμενη οχι μουσι οπως οι παπαδες....
το ξυρισμα εννοειτε ειναι υποχρεωτικο οπως τα γυαλισμενα παπουτσια η καθαρη στολη κ.α.... καθε μερα για παντα.....
ο βιλαρας εχει δικιο σε οσα εχει γραψει παιδια...
ο ενστολος αστυνομικος δυστυχως η ευτυχως ειναι βιτρινα...πρεπει να ειναι στην πενα παντα....
εννοειτε τατουαζ..κοτσιδες...σκουλαρικια..ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ...
και οι ειδικοι φρουροι και οι συνοριοφυλακες το ιδιο ειναι...ειναι ενα ειδικο σωμα της αστυνομιας οπως τα εκαμ ή τα ματ η ηομαδα Ζ και τα λοιπα.... το κοσμιο της στολης εφαρμοζεται σε ολο το ενστολο προσωπικο της...
και οι ποινες ειναι αρκετα αυστηρες!!!...:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis19

Νεοφερμένος

Ο dimis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Mε ΤΑ ΕΠΑ.Λ. που θα κυμαίνονται τα μόρια για αστυφυλάκων? Έχω βγάλει γύρω στα 1500....Μπα, ε?
Και γιατί από τα Γενικά είναι 13.000 και από εμας 1700?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
για τα επάλ η βάση πέρσυ ήταν 1718 η γενική σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Mε ΤΑ ΕΠΑ.Λ. που θα κυμαίνονται τα μόρια για αστυφυλάκων? Έχω βγάλει γύρω στα 1500....Μπα, ε?
Και γιατί από τα Γενικά είναι 13.000 και από εμας 1700?
αυγκηνεις βασεις επαλ και Γελ τωρα εσυ για να καταλαβω?καμια σχεση φιλε κατσε και σκεψουν ποσα μαθηματα δινουν στο γελ ποσα στον επαλ.. ποσοι ειναι υποψηφιοι στο καθενα την δυσκολια των μαθηματων ειναι παρα πολλα μην τα ψαχνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια η ΒΣΕ πως ειναι?ειναι ιδια με αυτη των φανταρων?γιατι τα τεθωρακισμενα Αυλωνας δεν ειναι παιξε γελασε...οχι οτι εχω κανενα προβλημα,ισα-ισα τα γουσταρω κατι τετοια..απλα εγκυκλοπαιδικα ρωταω...και κατι αλλο...τα Τ.Ε.Ε.Μ(Τμήμα Εξουδετέρωσης Εκρηκτικων Μηχανισμων) πως σας φαινεται?τη θεωρειται μαχιμη υπηρεσια?εμενα μ'αρεσει πολυ παντως και το σκεφτομαι σοβαρα...ειναι ευκολο να μπεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ολα ειναι ευκολα....αρκει να το θελεις φιλε μου.....αν και δεν θα μπορουσε να την θεωρησει κανενας μαχιμη.....ειναι και πολυ επικινδυνη βεβαια....απο στιγμη σε στιγμη μπορει να πεθανεις.....αν θελεις να πας Τ.Ε.Ε.Μ....καλυτερα να παρεις μεταθεσει στην αμερικη....:)
τωρα ρε παιδια ολα αυτα που λετε ειναι ανουσια....υπρχουν πολλοι αστυνομοι αξυριστοι....οχι πολυ βεβαια να εχουν γεννιαδα αλλα ειναι αξυριστοι....υπαρχουν πολλου με σκουλαρικια.....αρκει να μην ειναι τιποτα ''αλητισια'', αλλα καπως σεμνα....και υπαρχουν παρα πολλοι με τατουαζ.....τα οποια απλα ειναι αδιακριτα λογο της στολης τους.....οποτε μην κανετε τζαμπα θεωριες και μην λετε οτι να'ναι.....αμα θελουν να τον περασουν,και δουνε τις θεωριες του οτι ειναι αληθεις....θα τον περασουν....
τωρα οσο για τα ΕΠΑΛ οι βασεις ειναι μεγαλυτερες γιατι οπως και ο Liakoc....ειναι πολλες οι διαφορες και οι μαθητες....και ασχετα οτι το ΕΠΑΛ ειναι επαγγελματικου προσδιορισμου....αλλα επαγγελματικος προσδιορισμος, αλλα Ελληνικη Αστυνομια....:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
δηλαδη για εσενα οτι κανει ο οχλος ειναι το σωστο??? επισης στο κεντρο ειναι ποννοι ναρκομανεις...αρα αφου ειναι ο κανονας ειναι και το σωστο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγω δεν ειπα να ειναι ναρκομανης....διαβασε τα λιγο πιο προσεκτικα και θα καταλαβεις....αλλο ναρκομανης αλλο αξυριστος με τατουαζ....υπαρχουν πολλες διαφορες μεταξυ τους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
εγω δεν ειπα να ειναι ναρκομανης....διαβασε τα λιγο πιο προσεκτικα και θα καταλαβεις....αλλο ναρκομανης αλλο αξυριστος με τατουαζ....υπαρχουν πολλες διαφορες μεταξυ τους....
μικρε το ιδιο παει και για σενα...και εσυ θα επρεπε να διαβασεις πιο καθαρα..

ειναι προφανες οτι εφερα ενα παραδειγμα για να δειξω οτι αν κατι το κανουν πολλοι δεν ειναι και σωστο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
μικρε το ιδιο παει και για σενα...και εσυ θα επρεπε να διαβασεις πιο καθαρα..

ειναι προφανες οτι εφερα ενα παραδειγμα για να δειξω οτι αν κατι το κανουν πολλοι δεν ειναι και σωστο.....

βιλλάρας αυτό άν θές εξήγησέ το λίγο.
πιστεύεις δηλάδή οτι είναι σωστό να είσαι ξυρισμένος, και λάθος να μήν είσαι?


αυτά πάνε ανάλογα με την τάση της κοινωνίας. πχ στον στρατό, το μουστάκι επιτρέπεται, μόνο και μόνο γιατί τα παλιά χρόνια όλοι οι άντρες είχαν.
σήμερα ελάχιστοι είναι αυτοί που έχουν μουστάκι.

άν σε μιά κοινωνία ένα είδος εμφάνισης γίνει ευρέος αποδεκτό, τότε ακολουθούν και τα σώματα ασφαλείας καθώς αυτά ανοίκουν στο κοινωνικό σύνολο.

εντάξει.. όταν λέμε γένια δέν ενοούμε τελείως αξύριστος.
οι φαβορίτες όμως, ή ακόμα και το αξύριστο πηγούνι, δέν νομίζω να είναι απαγορευμένα. (μιλάω πάντα για αφού τελειώσεις την σχολή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top