Σχολή Αστυφυλάκων

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Καλησπερα

Θελω να ρωτησουν οσους εχουν τελιωσει με τις υγειονομικες εξετασεις τι γινετε με τον οφθαλμιατρο. Τι σας εγραψε στην καρτελα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
θα συμφωνησω σε αυτο που λεει ο gaspar, ''μεγαλε''....οταν λεμε αξυριστος δεν εννοουμε και παπας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
βιλλάρας αυτό άν θές εξήγησέ το λίγο.
πιστεύεις δηλάδή οτι είναι σωστό να είσαι ξυρισμένος, και λάθος να μήν είσαι?


αυτά πάνε ανάλογα με την τάση της κοινωνίας. πχ στον στρατό, το μουστάκι επιτρέπεται, μόνο και μόνο γιατί τα παλιά χρόνια όλοι οι άντρες είχαν.
σήμερα ελάχιστοι είναι αυτοί που έχουν μουστάκι.

άν σε μιά κοινωνία ένα είδος εμφάνισης γίνει ευρέος αποδεκτό, τότε ακολουθούν και τα σώματα ασφαλείας καθώς αυτά ανοίκουν στο κοινωνικό σύνολο.

εντάξει.. όταν λέμε γένια δέν ενοούμε τελείως αξύριστος.
οι φαβορίτες όμως, ή ακόμα και το αξύριστο πηγούνι, δέν νομίζω να είναι απαγορευμένα. (μιλάω πάντα για αφού τελειώσεις την σχολή)
ρε φιλαρακι δεν λεω να τους κοψουμε το κεφαλι....
απλως λεω οτι αφου εισαι <<elite>> πρεπει να εισαι ευπρεπης και ετσι...
προσωπικα μου αρεσουν τα γενια και οι φαβοριτες...αλλα δεν το θεωρω σωστο αν με το καλο περασω στους ενστολους να ειμαι αξυριστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
θα συνεχισετε για πολυ να ασχολειστε με τριχες? εχω παει φανταρος και ξερω ποσο μαλ..ια ειναι το καθημερινο ξυρισμα αλλα το χειροτερο ειναι οτι καποιοσ ανεγκεφαλος θα ασχοληθει με αυτη την λεπτομερια για να στην "πει"...Εξαλλου και τωρα που εργαζομαι ειμαι ξυρισμενος αλλα χωρις να εχω καποιο γελοιο να μου το επιβαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paspas

Νεοφερμένος

Ο paspas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.Εχω μια μικρη απορια..Ξερετε τι γινεται σε περιπτωση που ο υποψηφιος για αστυνομικες σχολες εχει καποιο δικαστηριο για διπλωμα οδηγησης και τα σχετικα..?Εχω ακουσει οτι αποριπτεται αυτοματα απο την Αστυνομια και οτι τα ψαχνουν ολα αυτα.Ξερετε εσεις τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
paspas η προκυρηξη λεει να μην εκρεμμει σε βάρος σου δίκη. λογικά το δικο σου ειναι πλημμελημα ή πτέσμα....φιλε θα κοπεις λογικα όταν περάσεις και σου ζητηθει το αντίστοιχο εγγραφο απο τις δικαστικές αρχές. αλλά καλυτερα παρε κανένα τηλ σε κάποιο υπουργειο και ρωτα ωστε να είσαι σίγουρος΄,διότι ουτε εγω ξέρω,ούτε κανεις απο εδω μεσα θα σου πει αλήθεια.μην εμπιστευεσαι κανεναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.Εχω μια μικρη απορια..Ξερετε τι γινεται σε περιπτωση που ο υποψηφιος για αστυνομικες σχολες εχει καποιο δικαστηριο για διπλωμα οδηγησης και τα σχετικα..?Εχω ακουσει οτι αποριπτεται αυτοματα απο την Αστυνομια και οτι τα ψαχνουν ολα αυτα.Ξερετε εσεις τιποτα?
εχει γινει το δικαστηριο; και εμενα μου εχουν κανει μηνηση για διπλωμα βγηκα αθωος οποτε δεν υπαρχει προβλημα. επισης ξερω ενα παιδι που ειχε δικαστιριο και τωρα ειναι στην σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί με αγχώνει.
Μήπως ξέρετε πόσα άτομα δήλωσαν στην σχολή ή μήπως γνωρίζετε αν θα το μάθουμε και πότε?
Αν δήλωσαν λιγότερα άτομα απο πέρυσι , και εφόσον θα πάρουν περισσότερα , οι βάσεις δεν θα πέσουν?
Και κάτι άλλο αν βγάλω 13900-14000 έχω αρκετές ελπίδες για να μπώ με το 90%?
Ευχαριστώ για τις απατήσεις σας!Εύχομαι καλή επιτυχία με τα μόρια...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί με αγχώνει.
Μήπως ξέρετε πόσα άτομα δήλωσαν στην σχολή ή μήπως γνωρίζετε αν θα το μάθουμε και πότε?
Αν δήλωσαν λιγότερα άτομα απο πέρυσι , και εφόσον θα πάρουν περισσότερα , οι βάσεις δεν θα πέσουν?
Και κάτι άλλο αν βγάλω 13900-14000 έχω αρκετές ελπίδες για να μπώ με το 90%?
Ευχαριστώ για τις απατήσεις σας!Εύχομαι καλή επιτυχία με τα μόρια...;)

και εγω ψάχνω πόσα άτομα δήλωσαν, άν μάθουμε κάτι θα δημοσιευτεί εδώ.

για τα μόρια φέτος είναι πολύ ρευστά τα πράγματα, άν ήταν άλλη χρονιά θα σε έλεγα οτι δέν περνάς, αλλα φέτος με τα άτομα που θα πάρουν έχεις πιθανότητες να περάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paspas

Νεοφερμένος

Ο paspas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εχει γινει το δικαστηριο; και εμενα μου εχουν κανει μηνηση για διπλωμα βγηκα αθωος οποτε δεν υπαρχει προβλημα. επισης ξερω ενα παιδι που ειχε δικαστιριο και τωρα ειναι στην σχολη.

Οχι οχι μια απλη απορια μου ηταν.Επειδη οδηγαω μηχανακι σχετικα μεγαλου κυβισμου και χωρις διπλωμα και επειδη με την εχουνε χαρισει αρκετες φορες ηθελα απλα να ξερω τι γινεται σε περιπτωση που με γραψουν....σας ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
εχει βγει το προγραμμα για τις αθλητικες εξετασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Οχι οχι μια απλη απορια μου ηταν.Επειδη οδηγαω μηχανακι σχετικα μεγαλου κυβισμου και χωρις διπλωμα και επειδη με την εχουνε χαρισει αρκετες φορες ηθελα απλα να ξερω τι γινεται σε περιπτωση που με γραψουν....σας ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις!;)

Nα πας να βγαλεις δίπλωμα.Και άσε τις μαμακίες.
Ωραίος αστυνομικός θα γίνεις εσύ.:nono:



Σαν την άλλη την αρχιφύλαξ της τροχαίας που παρέσυρε και τραυμάτισε σοβαρά τον πιτσιρικά στη λεωφόρο Νίκης και δεν είχε δίπλωμα...η απαράδεκτη..


Απορώ γονείς δεν έχετε εσείς να σας πουν μια κουβέντα?Ή ξέφραγο αμπέλι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Nα πας να βγαλεις δίπλωμα.Και άσε τις μαμακίες.
Ωραίος αστυνομικός θα γίνεις εσύ.:nono:



Σαν την άλλη την αρχιφύλαξ της τροχαίας που παρέσυρε και τραυμάτισε σοβαρά τον πιτσιρικά στη λεωφόρο Νίκης και δεν είχε δίπλωμα...η απαράδεκτη..


Απορώ γονείς δεν έχετε εσείς να σας πουν μια κουβέντα?Ή ξέφραγο αμπέλι
ξερεις πως εβγαζαν τους πρωτους ζηταδες;εδω οι δυο ζηταδες (μενω επαρχια) ηταν παιδια που εβαζαν κοντρες εκαναν σουζες κτλπ... ε απο εκει τους πηραν.. δλδ ατομα που οδηγανε μηχανη και ξερουν τι τους γινετε.. επιδη το παιδι οδηγαει χωρις διπλωμα γτ προφανος δεν μπορει να το βγαλει λογο ηλικιας δεν συμενει οτι οι γονεις του τον αφηνουν και κανει οτι θελει η οτι δεν εχει παιδεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ξερεις πως εβγαζαν τους πρωτους ζηταδες;εδω οι δυο ζηταδες (μενω επαρχια) ηταν παιδια που εβαζαν κοντρες εκαναν σουζες κτλπ... ε απο εκει τους πηραν.. δλδ ατομα που οδηγανε μηχανη και ξερουν τι τους γινετε.. επιδη το παιδι οδηγαει χωρις διπλωμα γτ προφανος δεν μπορει να το βγαλει λογο ηλικιας δεν συμενει οτι οι γονεις του τον αφηνουν και κανει οτι θελει η οτι δεν εχει παιδεια!


1ον Νομίζεις οτι είναι ζητάδες.Η επαρχία δεν εχει ομάδες Ζ.Έχει τροχονόμους που οδηγούν μηχανές.

2ον Αν αυτή είναι η άποψη σου καθώς και πολλών εδω μέσα οτι δηλαδή ..να το παιδί δεν είχε την ηλικία να βγάλει δίπλωμα τότε λυπάμαι που θα γίνετε(αν γίνετε) αστυνομικοί.Έτσι βρίσκουν κάτι αργύρηδες πάτημα και λένε αυτά που λένε.

Υποτίθεται οτι η δουλειά σου είναι να υπερασπίζεσαι και να τηρείς τη νομιμότητα.Αν εσύ δεν τηρείς ώντας αστυνομικός κάτι τόσο σοβαρό το να οδηγείς με δίπλωμα,περιμένεις οι άλλοι να το τηρήσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
σωστος ο αστυνομος καλαχαννννννννννννν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ρε παιδια,ενταξει με το βαθμο,ενταξει και τα αθληματα(πιστευω πως θα τα περασω),εγω εχω αγχωθει λιγο για τα ψυχοτεχνικα...κοβονται αρκετοι εκει?ειναι χαλαρα?τι σε ρωτανε βασικα?ξερω οτι εχει απαντηθει καπως σε προηγουμενες σελιδες,αλλα αν με βγαζατε απ'τον κοπο να γυρισω πισω,θα το εκτιμουσα παρα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Απ οτι μαθαινω απο εγκυρη πηγη φετος θα ζορισουν αρκετα τα ψυχοτεχνικα σε σχεση με αλλες χρονιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
mathitara λογικα θέλει προσοχη...στις απαντησεις σοy. δηλαδη να μην φασκεις και αντιφασκεις???????καταλαβές?? να στο κάνω πιο απλά,η μια απάντηση να μην ανερει την αλλη.. god bless you.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
1ον Νομίζεις οτι είναι ζητάδες.Η επαρχία δεν εχει ομάδες Ζ.Έχει τροχονόμους που οδηγούν μηχανές.

2ον Αν αυτή είναι η άποψη σου καθώς και πολλών εδω μέσα οτι δηλαδή ..να το παιδί δεν είχε την ηλικία να βγάλει δίπλωμα τότε λυπάμαι που θα γίνετε(αν γίνετε) αστυνομικοί.Έτσι βρίσκουν κάτι αργύρηδες πάτημα και λένε αυτά που λένε.

Υποτίθεται οτι η δουλειά σου είναι να υπερασπίζεσαι και να τηρείς τη νομιμότητα.Αν εσύ δεν τηρείς ώντας αστυνομικός κάτι τόσο σοβαρό το να οδηγείς με δίπλωμα,περιμένεις οι άλλοι να το τηρήσουν?
Δεν εχει συμασια αμα ειναι τροχονομοι ζηταδες η και εγω δεν ξερω τι συμασια εχει οτι οδηγουν μηχανη και οδηγουν για αυτο το λογο που σου ειπα και αμα σου πω περιστατικα που εχουν παιχτει με αυτους οταν ειμουν 15 χρονων και οδηγουσα μηχανακι και ολα τα σκηνικα θα φριξεις τεσπα. και κατι αλλα κανενας αστυνομικος δεν ειναι αγιος και ποτε δεν θα ειναι. το θεμα ειναι να κανουν σωστα την δουλεια τους.απο εκει και περα δεν με νοιαζει αμα ο αστυνομικος θελει να φοραει 20σκουλαρικια κ εγω δεν ξερω τι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Δεν εχει συμασια αμα ειναι τροχονομοι ζηταδες η και εγω δεν ξερω τι συμασια εχει οτι οδηγουν μηχανη και οδηγουν για αυτο το λογο που σου ειπα και αμα σου πω περιστατικα που εχουν παιχτει με αυτους οταν ειμουν 15 χρονων και οδηγουσα μηχανακι και ολα τα σκηνικα θα φριξεις τεσπα. και κατι αλλα κανενας αστυνομικος δεν ειναι αγιος και ποτε δεν θα ειναι. το θεμα ειναι να κανουν σωστα την δουλεια τους.απο εκει και περα δεν με νοιαζει αμα ο αστυνομικος θελει να φοραει 20σκουλαρικια κ εγω δεν ξερω τι...


Aρχικά ανέφερες ζητάδες, ως προς αυτό ήταν η διόρθωση.

Με είδες πουθενά να αναφέρομαι σε σκουλαρίκια, τατού και λοιπές χαζομάρες τα οποία έχουν σχέση με την εμφάνιση?

Σε κάτι σοβαρό αναφερθηκα.
Στην οδήγηση χωρίς δίπλωμα.Με πρόσφατο αρνητικό παράδειγμα την αρχιφύλακα στη Θεσνίκη.
Για το μεν δίπλωμα πας δικαστήριο.Για το άλλο δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο.Καταλαβαίνουμε ελπίζω τη διαφορά.
-----------------------------------------
σωστος ο αστυνομος καλαχαννννννννννννν


tarx to (επιθεωρητής) kalaxan μου το κολλήσανε στο λύκειο επειδή πήγαινα με τα μαύρα γιαλλιά στο σχολείο μαζί έτσι με το σοβαρό υφάκι..:D:D


ΥΓ Ελπίζω φίλε μου να σε γνωρίσω σε κανένα ΤΔΑ πχ κομμοτηνής αλλά και διδδυμότειχο να είναι δεν πειράζει...αρκεί να περασουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top