Σχολή Αστυφυλάκων

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Παλι μεσα απ την αστυφυλακων θελει πολυ διαβασμα για να μη πας Αθηνα,το βρισκω αρκετα δυσκολο...Βεβαια θεληση να υπαρχει και ολα γινονται...αυτο με το νοικι σιγουρα ειναι ενα θεμα φιλε καλαχαν,αλλα τι να κανεις...αυτο ειναι το επαγγελμα που θελουμε με τα οποια προβληματα εχει.

:no1:

Απλώς θεωρώ σημαντικό οτι στην αστυφυλάκων έχεις την επιλογή να διαβάσεις και να παλέψεις για αυτό ενώ από ΕΦ δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
παιδια αν εισαι αστυφυλακας και περασεις αξιωματικων....στη σχολη μεσα συνεχιζεις να πληρωνεσαι με μισθο ή σ παιρνουν οπλο σημα κτλ και εισαι <<φοιτητης>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Μετράει στην αστυφυλάκων το απολυτήριο Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ : ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΤΝ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ ΚΛΠ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ Τ ΛΥΚΕΙΟΥ ;;;;;;;;;;;;
στην αστυφυλακων οχι...για να πας ομως ειδικος φρουρος ομως ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ : ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΤΝ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ ΚΛΠ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ Τ ΛΥΚΕΙΟΥ ;;;;;;;;;;;;
για να μπεις αστυφυλακων πρεπει να δωσεις πανελληνιες για να δωσεις πανελληνιες πρεπει να εχεις απολυτιριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Aυτή είναι η προκήρυξη αρχιφυλακων του 2009. (αφορά αστυνομικούς)
https://www.astynomia.gr/images/stories/2009/PROKYR09/prok_arxif6506-2-40a.pdf

Αυτή είναι η αντίστοιχη του 2008
https://www.astynomia.gr/images/stories/NEW/04-06-08 _arxif.2008.pdf.

Βλέπω οτι στη φετιν΄΄η δεν έχει την παράγραφο που έλεγε οτι κατεξαίρεση οι πτυχιούχοι ΑΕΙ-ΤΕΙ γίνονται αρχιφύλακες.
Καταργήθηκε δηλαδή?

Θα καταργηθεί και η χρήση του πτυχίου για να γίνεις ανθύπας στα 2-3 έτη με εξετάσεις ανάλογα το πτυχίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
παιδια αν εισαι αστυφυλακας και περασεις αξιωματικων....στη σχολη μεσα συνεχιζεις να πληρωνεσαι με μισθο ή σ παιρνουν οπλο σημα κτλ και εισαι <<φοιτητης>>
κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
πληρωνεσαι σιγουρα τωρα το ποσο δν ξερω γυρω στα 900 νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
δηλαδη αν ενας αστυφυλακας παει αξιωματικων παιρνει κανονικο μισθο ενω ενας που παει κατευθειαν αξιωματικος παιρνει κανενα 300ρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
στην αρχη μονο.... ενας αστυφυλακς δεν ειναι τοσο ευκολο να παει αξιωματικων μεσα απο το σωμα ειναι δυσκολο και θελει χρονο.... μπορει μεσω πανελληνιων οπως ολοι οι αλλοι βεβαια....αλλα ο αξιωματικος θα παιρνει παντα περισσοτερα χρηματα αλλιως δε θα λεγοταν αξιωματικος και θα ειχε πολυ χαμηλοτερη βαση η σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
νομιζω στους αξιωματικους παιρνουν ολοι παραπανω απο 300
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
οι αξιωματικοι παίρνουν περιπου 500 ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
στην αρχη μονο.... ενας αστυφυλακς δεν ειναι τοσο ευκολο να παει αξιωματικων μεσα απο το σωμα ειναι δυσκολο και θελει χρονο.... μπορει μεσω πανελληνιων οπως ολοι οι αλλοι βεβαια....αλλα ο αξιωματικος θα παιρνει παντα περισσοτερα χρηματα αλλιως δε θα λεγοταν αξιωματικος και θα ειχε πολυ χαμηλοτερη βαση η σχολη
μιλαω για οταν εισαι δοκιμος φιλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δηλαδη αν ενας αστυφυλακας παει αξιωματικων παιρνει κανονικο μισθο ενω ενας που παει κατευθειαν αξιωματικος παιρνει κανενα 300ρι?

το άν πάς αξιωματικός απο αστυφύλακας η όχι, δέν παίζει κανένα ρόλο.
θα παίρνεις τα ίδια με τους άλλους δόκιμους υπαστηνόμους. γύρω στα 500.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
1.Ένας αστυφύλακας όταν περνάει σε ένα ΑΕΙ π.χ. οικονομικό Θεσσαλονίκης , τι ισχυεί?Παίρνει αναστολή μέχρι να τελειώσει σπουδές?Τον στέλνουν να δουλέψει στο μέρος όπου πέρασε?
2.Και κάτι άλλο , επειδή ασχολούμε αρκετά χρόνια με το ποδόσφαιρο , αν είμαι αστυφύλακας επιτρέπεται να παίζω σε ομάδα Δ'εθνικής?
3.Τέλος πιστεύετε πως οι βάσεις θα περάσουν τα 15000 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

didou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο didou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
1.Ένας αστυφύλακας όταν περνάει σε ένα ΑΕΙ π.χ. οικονομικό Θεσσαλονίκης , τι ισχυεί?Παίρνει αναστολή μέχρι να τελειώσει σπουδές?Τον στέλνουν να δουλέψει στο μέρος όπου πέρασε?
2.Και κάτι άλλο , επειδή ασχολούμε αρκετά χρόνια με το ποδόσφαιρο , αν είμαι αστυφύλακας επιτρέπεται να παίζω σε ομάδα Δ'εθνικής?
3.Τέλος πιστεύετε πως οι βάσεις θα περάσουν τα 15000 μόρια?


η δικη μου αποψη ειναι πως αν και δεν εχουμε γραψει αοθ ακομα,επειδη παιρνουν πολλα ατομα φετος,παρολη την ζητηση που εχει αυτη η σχολη,στην χειροτερη θα παραμεινει στα ιδια με περυσι.οσο για το ποδοσφαιρο,φυσικα και μπορεις να παιζεις.και αν δεν σε βολευουν οι βαρδιες αλλαζεις με καποιον συναδελφο.βεβαια,αμα παιζεις γ' εθνικη και πανω,επειδη θεωρεισαι επαγγελματιας παιρνεις και ειδικες αδειες.το εχω ψαξει το θεμα γιατι και εγω παιζω μπαλα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Σοβαρά μιλάς ρε φίλε!???
Δεν ξές τι χαρά μου έδωσες τώρα...είχα μπεί σε ένα δίλλειμα ποδόσφαιρο-αστυνομία!
Ευχαριστώ πολύ , για την άλλη ερώτηση ξές τπτ?
Αν τελειώσω αστυφυλάκων και ξαναδώσω και περάσω Θεσσαλονίκη ΑΕΙ θα με στείλουν εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
μαγκες δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα. σε οτι αφορα την μπαλα,απογορευεται σιγουρα να πληρωνεσαι και να ασφαλιστεις σε καποιο ταμειο. πχ ΙΚΑ ΤΕΒΕ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δηλαδή μπορείς να παίζει μόνο σε ερασιτεχνικό επίπεδο?
Δηλαδή Α - Α1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover89

Νεοφερμένος

Ο greeklover89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια να κανω μια σοβαρη ερωτηση:

Λοιπον γνωστος μου θελει να μπει αστυφυλακων φετος και τωρα που ηθελε να κανει τα χαρτια του εχει μια ερωτηση την οποια δεν μπορουσα να του την απαντησω.

Ζηταει να δηλωσεις στην υπευθηνη δηλωση οτι α) δεν εχω παραπεμφθει σε ποινικη δικη για πλημμελημα η κακουργημα με απευθειας κληση η βουλεμα την τελευταια πενταετια, και β) δεν εχει ασκηθει σε βαρος μου ποινικη διωξω για οποιαδηποτε αξιοποινη πραξη απο την εισαγγελικη αρχη του τοπου της κατοικιας μου ουτε απο αλλη εισαγγελικη αρχη της χωρας.

Τωρα το θεμα ειναι οτι οταν ηταν 16 πηγε να κλεψει ενα εξαρτημα απο μηχανακι και τον πισασαν και εφαγε μηνυσια και εκανα δικαστηριο στο οποιο ομως δεν του δωσαν καμια τημωρια αλλα του ειπαν πως απο δω και περα ευθεινονται οι γονεις του για οτι κανει..

Τωρα η ερωτηση ειναι αυτο που εκανα αυτος ειναι λογος για να μην μπορει να μπει αστυφυλακων? Δηλαδη αυτο που λεει στην υπευθηνη δηλωση ισχυει για το παιδι η οχι???


Βοηθεια please....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top