Σχολή Αστυφυλάκων

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
φιλε για την ορθογραφια sorry αλλα εχω δισλεκσια τι να κανω???:(:(:(
ειπα δεν εχω σκοπο να σε προσβαλλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ενα 1 χρονο μεσα μετα ενα 1 χρονο πρακτικη και μετα επιστροφη στη σχολη για τις πτυχιακες δεκα 10 μερες και μετα μονιμοι........... ΤΕΛΟΣ.....

για αυτο που λες δεν ξερω...αυτο που λεω παντος το εγραφε κατα γραμμα στον οδηγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
καλησπέρα.μια ερώτηση θέλω να κάνω. που βλέπετε να πάει η βάση της αστυφυλάκων στο 10% φέτος??? εχω δίνω 10% φέτος και έχω 14233. πέρσι είχε 14900 θεωρείτε οτι έχω καμία ελπίδα?μάλλον δύσκολο ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
καλησπέρα.μια ερώτηση θέλω να κάνω. που βλέπετε να πάει η βάση της αστυφυλάκων στο 10% φέτος??? εχω δίνω 10% φέτος και έχω 14233. πέρσι είχε 14900 θεωρείτε οτι έχω καμία ελπίδα?μάλλον δύσκολο ε??
Θοδωρή σε λένε?

Αν όχι, δε βλέπω εγώ να έχω καμια ελπίδα.:'(
..και γω καου εκει ειμαι λιγο παρακατω ή μπορει και λιγο παραπάνω:o αλλά βλέπω πάρα πολλούς και από αλλα φορουμ που ειναι καπου εκει και λιγο πιο πάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Θοδωρή σε λένε?

Αν όχι, δε βλέπω εγώ να έχω καμια ελπίδα.:'(
..και γω καου εκει ειμαι λιγο παρακατω ή μπορει και λιγο παραπάνω:o αλλά βλέπω πάρα πολλούς και από αλλα φορουμ που ειναι καπου εκει και λιγο πιο πάνω..
κανε τα χαρτια σου καντα ολα και αμα δεν σου κατσει φετος του χρονου παλι... και το δεν εχεις καμια ελπιδα μην το σκεφτεσε.. εννοειτε πως υπαρχει ελπιδα δνε ξερεις που θα ειναι η βαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
κανε τα χαρτια σου καντα ολα και αμα δεν σου κατσει φετος του χρονου παλι... και το δεν εχεις καμια ελπιδα μην το σκεφτεσε.. εννοειτε πως υπαρχει ελπιδα δνε ξερεις που θα ειναι η βαση

Δε μπορώ του χρόνου....:(
Eίμαι γεννημένος το 1984.
...................................

Θα μου πεις αργα το σκεφτηκες μεγαλε..τι να σου πω,έτσι προέκυψε, δεν μπορούσα πριν..

Είδωμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ircop

Νεοφερμένος

Ο ircop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Λαθος....μολις τελειωσεις το 2ο ετος....δηλαδη των 24 μηνα εισαι ετοιμος για υπηρεσια....και το καλοκαιρι δεν εισαι εξω.....

ενα 1 χρονο μεσα μετα ενα 1 χρονο πρακτικη και μετα επιστροφη στη σχολη για τις πτυχιακες δεκα 10 μερες και μετα μονιμοι........... ΤΕΛΟΣ.....

λολ θα μπορουσατε να μας δειξετε που τα διαβασατε?
το καλοκαιρι εισαι σιγουρα εκτος αλλα για τον δευτερο χρονο...? πρακτικη η σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Δε μπορώ του χρόνου....:(
Eίμαι γεννημένος το 1984.
...................................

Θα μου πεις αργα το σκεφτηκες μεγαλε..τι να σου πω,έτσι προέκυψε, δεν μπορούσα πριν..

Είδωμεν.
τοτε κοιτα για ειδικος φρουρος.. εχεις παει στρατο;εχεις μαθει καμια ξενη γλωσσα; και αμα εχεις και καλο σχετικα απολυτιριο μπορεις να μπεις...
-----------------------------------------
λολ θα μπορουσατε να μας δειξετε που τα διαβασατε?
το καλοκαιρι εισαι σιγουρα εκτος αλλα για τον δευτερο χρονο...? πρακτικη η σχολη?
το καλοκαιρι νομιζω ενα μηνα εισαι εξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Έχω και καλό απολυτήριο, πάνω από 17
και proficiency και πτυχίο της σχολής μου , πήγα και στρατό.
Λογικά ήμουν μέσα απο μορια για ειδικος φρουρος (αν και δεν πιανεται το πτυχιο)
αλλά δε γουστάρω για εδικός φρουρό.Δε θελω να εξηγησω τους λογους για να μην παρεξηγηθει κανεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover89

Νεοφερμένος

Ο greeklover89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πες λιγο τους λογους γιατι με ενδιαφερουν, ισως ειμαι και γω υποψηφιος σε λιγο καιρο.. Θελω ν ακουω γνωμες... ΓΙα πες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ελα ρε τυπακι kalaxan ο θεοδωρος ειμαι. ρε φιλαρακι τι να σου πω οσους εχω πετυχει ή εχω ακουσει είναι απο 14600 μεχρι 17+ . τι να πω?δυσκολα τα πραγματα για εμας.εγω είμαι σε λιγο καλύτερη θέση από σένα μιας και είμαι γεννηθής 1988. τελείωσα το 2006 ξαναέδωσα το 2007 και σίγουρα αν δεν περάσω φέτος θα ξαναδώσω πανελλήνιες.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
πες λιγο τους λογους γιατι με ενδιαφερουν, ισως ειμαι και γω υποψηφιος σε λιγο καιρο.. Θελω ν ακουω γνωμες... ΓΙα πες...
Κοίτα για ΕΦ απλά δεν ξέρω πως παίζουν οι μεταθέσεις και δεν είμαι για να ξαναπηγαίνω Αθήνα.
Ενώ στην αστυφυλάκων νομιζω ειναι στο χέρι σου.(αν διαβάσεις..)

βαθμολογική-μισθολογικη εξελιξη έχει ομίζω διαφορά αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Πάντως δεν ξέρω γενκά για την αστυνομία με προβληματίζει πολύ αυτό που άκουσα εδώ μέσα το οποίο δεν νομίζω να ισχύει.
Οτι δηλαδή δουλεύεις καθαρές 280 μέρες το χρόνο.(έξω ΣΚ-ρεπό-αργίες-άδειες-αδιάθετο)
Αν έχει κανεις άλλος άποψη ας την πει.

Είναι πολύ άδικο ο άλλος να δουλεύει περίπου 200 μέρες και συ 280.Εκεί το σκέφτεσαι...
Και το ωράριο είαι τρελλό αλλλά οκ αυτό το ήξερα.



Κάτι άλλο.Το άλμα σε ύψος είναι δύσκολο?Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.Είδα οτι πρέπει να πηδήξεις με την πλάτη υπό γωνία.
Χθες έκανα λίγο άλμα σε μήκος, ξεπέρασα τα 3,5 μέτρα αλλά καμιά φορά πατούσα την άσπρη τη γραμμή.Αν την πατάς σε περνάνε? Ή είναι σχολαστικοί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Κοίτα για ΕΦ απλά δεν ξέρω πως παίζουν οι μεταθέσεις και δεν είμαι για να ξαναπηγαίνω Αθήνα.
Ενώ στην αστυφυλάκων νομιζω ειναι στο χέρι σου.(αν διαβάσεις..)

βαθμολογική-μισθολογικη εξελιξη έχει ομίζω διαφορά αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Πάντως δεν ξέρω γενκά για την αστυνομία με προβληματίζει πολύ αυτό που άκουσα εδώ μέσα το οποίο δεν νομίζω να ισχύει.
Οτι δηλαδή δουλεύεις καθαρές 280 μέρες το χρόνο.(έξω ΣΚ-ρεπό-αργίες-άδειες-αδιάθετο)
Αν έχει κανεις άλλος άποψη ας την πει.

Είναι πολύ άδικο ο άλλος να δουλεύει περίπου 200 μέρες και συ 280.Εκεί το σκέφτεσαι...
Και το ωράριο είαι τρελλό αλλλά οκ αυτό το ήξερα.



Κάτι άλλο.Το άλμα σε ύψος είναι δύσκολο?Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.Είδα οτι πρέπει να πηδήξεις με την πλάτη υπό γωνία.
Χθες έκανα λίγο άλμα σε μήκος, ξεπέρασα τα 3,5 μέτρα αλλά καμιά φορά πατούσα την άσπρη τη γραμμή.Αν την πατάς σε περνάνε? Ή είναι σχολαστικοί?
οι ΕΦ ειναι μια χαρα μακαρι να πηγενα το προτειμο απο την αστυφυλακων.. αλλα εδω στο λυκειο που ειμαι για να σου βαλουν βαθμο πρεπει να δωσεις κ**ο... τεσπα αυτο για το οραριο και μερες εργασιας ισχυει και το αλμα σε μηκος κ σε υψος ειναι πανευκολο φιλε μου... εγω αλμα σε μηκος εκανα 6 μετρα οταν ημουν δημοτικο.. και σε υψος κανω 1 μετρο που λενε χωρις φορα... ειμαι κ αγημναστος μην τα σκεφτεστε τα αθληματα μορια να πιασετε και ειστε μεσα ολοι...σκεψου ομως εσυ για ΕΦ μια χαρα δουλεια ειναι... (δεν πας και 2 χρονια σε σχολη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
οι ΕΦ ειναι μια χαρα μακαρι να πηγενα το προτειμο απο την αστυφυλακων.. . (δεν πας και 2 χρονια σε σχολη)

Οι ειδηκοί φρουροί δέν έχουν βαθμολογική εξέλιξη, ούτε μπορούν να πάνε στα διάφορα σώματα της αστυνομίας όπως (Μ.Α.Τ, Υ.Μ.Ε.Τ, ομάδα ζ, αντιτρομοκρατική, ηλεκτρονικό έκγλημα κτλ), ούτε τίποτα. Ασε που η δουλειά τους είναι η προστασία διαφόρων ''αθηναίων'' και γενικά στόχων κατι που τους κάνει ευάλωτους.
Ειδηκός φρουρός δεν θα πηγαινα με τίποτα. Σάν να πηγαίνεις εποπ στον στρατό είναι.
-----------------------------------------
το καλοκαιρι νομιζω ενα μηνα εισαι εξω...

Μέχρι πέρσυ τα καλοκαίρια, εκτός των 30 ημερών που είχες καθαρή άδεια, ήσουν τουλάχιστον 3 μήνες εξω σάν δόκιμος κάνοντας πρακτηκή σε νησιά του αιγαίου.
απο φέτος οι δόκιμοι φεύγουν στους 9 μήνες απο την σχολή για πρακτηκή και μένουν έξω όλο τον δεύτερο χρόνο σάν δόκιμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Σωστα τα λες! αλλα εγω θα γουσταρα να πηγενα ειδικος φρουρος.. τεσπα εγω προτεινα κιριως στο παλικαρι γτ απο οτι φενετε δεν εχει αλλη επιλογη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Οι ειδηκοί φρουροί δέν έχουν βαθμολογική εξέλιξη, ούτε μπορούν να πάνε στα διάφορα σώματα της αστυνομίας όπως (Μ.Α.Τ, Υ.Μ.Ε.Τ, ομάδα ζ, αντιτρομοκρατική, ηλεκτρονικό έκγλημα κτλ), ούτε τίποτα. Ασε που η δουλειά τους είναι η προστασία διαφόρων ''αθηναίων'' και γενικά στόχων κατι που τους κάνει ευάλωτους.
Ειδηκός φρουρός δεν θα πηγαινα με τίποτα. Σάν να πηγαίνεις εποπ στον στρατό είναι.
-----------------------------------------


Μέχρι πέρσυ τα καλοκαίρια, εκτός των 30 ημερών που είχες καθαρή άδεια, ήσουν τουλάχιστον 3 μήνες εξω σάν δόκιμος κάνοντας πρακτηκή σε νησιά του αιγαίου.
απο φέτος οι δόκιμοι φεύγουν στους 9 μήνες απο την σχολή για πρακτηκή και μένουν έξω όλο τον δεύτερο χρόνο σάν δόκιμοι.


Ο θεσμος των Ε.Φ. αρχικα ξεκινησε με σκοπο να ελαφρυνει τους ανακριτικους αστυφυλακες απο δουλειες οπως ειναι οι σκοπιες κτλ. Αργοτερα ομως οταν εγινε αντιληπτη η ελλειψη προσωπικου και η μη προθεση πολλων ανακριτικων να βγαινουν στον δρομο αρχισαν να στελνουν τους Ε.Φ. σε περιπολικα και γενικοτερα να κανουν οτι οι αστυφυλακες χωρις ομως να εχουν και τις ευθυνες τους (Α.ΞΥ.Π. , δικογραφιες κτλ.) Συν του οτι πλεον στα 8 χρονακια ονομαζονται αστυφυλακες και μπορουν να πανε σε ΟΠΟΙΑ υπηρεσια θελουν και παλι ομως χωρις να εχουν τις ευθυνες του ανακριτικου.

Επισης,οι Ε.Φ με μολις λιγους μηνες εκπαιδευσης δουλευουν κανονικα(με ΚΑΝΟΝΙΚΟ μισθο) αντιθετα με τους ανακριτικους που διοριζονται κανονικα σε 2,5 χρονια τρωνε και το λουκι της σχολης.

Οποτε συμφωνα μ αυτα κρινεται τωρα ποιο ειναι καλυτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Ο θεσμος των Ε.Φ. αρχικα ξεκινησε με σκοπο να ελαφρυνει τους ανακριτικους αστυφυλακες απο δουλειες οπως ειναι οι σκοπιες κτλ. Αργοτερα ομως οταν εγινε αντιληπτη η ελλειψη προσωπικου και η μη προθεση πολλων ανακριτικων να βγαινουν στον δρομο αρχισαν να στελνουν τους Ε.Φ. σε περιπολικα και γενικοτερα να κανουν οτι οι αστυφυλακες χωρις ομως να εχουν και τις ευθυνες τους (Α.ΞΥ.Π. , δικογραφιες κτλ.) Συν του οτι πλεον στα 8 χρονακια ονομαζονται αστυφυλακες και μπορουν να πανε σε ΟΠΟΙΑ υπηρεσια θελουν και παλι ομως χωρις να εχουν τις ευθυνες του ανακριτικου.

Επισης,οι Ε.Φ με μολις λιγους μηνες εκπαιδευσης δουλευουν κανονικα(με ΚΑΝΟΝΙΚΟ μισθο) αντιθετα με τους ανακριτικους που διοριζονται κανονικα σε 2,5 χρονια τρωνε και το λουκι της σχολης.

Οποτε συμφωνα μ αυτα κρινεται τωρα ποιο ειναι καλυτερο.
!!!! με εντυπωσιαζεις! το εχεις ψαξει καλα το θεμα... αν επιτρεπετε εσυ τι κανεις στη ζωη σου; εισαι μηπως αστυφυλακαν ή στην σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Εγω ευελπιστω να βρισκομαι μεσα στη σχολη του χρονου,δινω δευτερη φορα φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ο θεσμος των Ε.Φ. αρχικα ξεκινησε με σκοπο να ελαφρυνει τους ανακριτικους αστυφυλακες απο δουλειες οπως ειναι οι σκοπιες κτλ. Αργοτερα ομως οταν εγινε αντιληπτη η ελλειψη προσωπικου και η μη προθεση πολλων ανακριτικων να βγαινουν στον δρομο αρχισαν να στελνουν τους Ε.Φ. σε περιπολικα και γενικοτερα να κανουν οτι οι αστυφυλακες χωρις ομως να εχουν και τις ευθυνες τους (Α.ΞΥ.Π. , δικογραφιες κτλ.) Συν του οτι πλεον στα 8 χρονακια ονομαζονται αστυφυλακες και μπορουν να πανε σε ΟΠΟΙΑ υπηρεσια θελουν και παλι ομως χωρις να εχουν τις ευθυνες του ανακριτικου.

Επισης,οι Ε.Φ με μολις λιγους μηνες εκπαιδευσης δουλευουν κανονικα(με ΚΑΝΟΝΙΚΟ μισθο) αντιθετα με τους ανακριτικους που διοριζονται κανονικα σε 2,5 χρονια τρωνε και το λουκι της σχολης.

Οποτε συμφωνα μ αυτα κρινεται τωρα ποιο ειναι καλυτερο.

Aυτά είναι γνωστά χρήστο.
Με τις μεταθέσεις όμως τι γίνεται?
Γιατί αν παίρνεις 900 ευρωπουλάκια και τα 300 (στην καλύτερη περίπτωση) φέυγουν στο ενοίκιο στην Αθήνα και στα δικά σου έξοδα τότε δε λέει..
Μετά άκουσα οτι όταν γίνεται αστυφυλακας χάνεις τα μόρια μεταθέσεως που είχες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Aυτά είναι γνωστά χρήστο.
Με τις μεταθέσεις όμως τι γίνεται?
Γιατί αν παίρνεις 900 ευρωπουλάκια και τα 300 (στην καλύτερη περίπτωση) φέυγουν στο ενοίκιο στην Αθήνα και στα δικά σου έξοδα τότε δε λέει..
Μετά άκουσα οτι όταν γίνεται αστυφυλακας χάνεις τα μόρια μεταθέσεως που είχες..

Παλι μεσα απ την αστυφυλακων θελει πολυ διαβασμα για να μη πας Αθηνα,το βρισκω αρκετα δυσκολο...Βεβαια θεληση να υπαρχει και ολα γινονται...αυτο με το νοικι σιγουρα ειναι ενα θεμα φιλε καλαχαν,αλλα τι να κανεις...αυτο ειναι το επαγγελμα που θελουμε με τα οποια προβληματα εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top