Σχολή Αστυφυλάκων

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
ναι και βασικα δεν το παιρνουν στο ετσι.. δλδ το εφαπαξ ειναι οι κρατησεις απο τους μισθους .. δλδ σου κρατανε πχ 100ε το μηνα και στα δινουν ολα μαζεμενα οταν βγεις στην συνταξη.. το λεω αυτο γτ βγηκε θυμαμε προσφατα ενας βλακας πολιτικος και ελεγε πως ειμαστε η μονη χωρα που δινει εφαπαξ... αφου κρατημενα απο τον μισθο του δημοσιου υπαλληλου ειναι τι θα τους πουμε και ευχαριστω;:nono:

Οτι ναι ναι ειναι αφου οι πολιτικοι...θελουν και ευχαριστω για το αυτονοητο ενω μαλιστα πλεον το εφαπαξ το δινουν και σε δοσεις :s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ναι και βασικα δεν το παιρνουν στο ετσι.. δλδ το εφαπαξ ειναι οι κρατησεις απο τους μισθους .. δλδ σου κρατανε πχ 100ε το μηνα και στα δινουν ολα μαζεμενα οταν βγεις στην συνταξη.. το λεω αυτο γτ βγηκε θυμαμε προσφατα ενας βλακας πολιτικος και ελεγε πως ειμαστε η μονη χωρα που δινει εφαπαξ... αφου κρατημενα απο τον μισθο του δημοσιου υπαλληλου ειναι τι θα τους πουμε και ευχαριστω;:nono:
ναι αυτο επρεπε να το διευκρινισω απο πριν...τελος παντων....το θεμ ειναι οτι τα λεφτα τα παιρνεις και ειναι και πολλα....:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sstefoss

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ξερετε ποσες ειναι οι δηλωσεις γαι την αστυφυλακων φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
οχι που να ξερουμε αλλα σε σχεση με περισυ ειναι μειομενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
οχι που να ξερουμε αλλα σε σχεση με περισυ ειναι μειομενες

είναι σίγουρο αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
τουλαχιστον ετσι ξερω εγω .τωρα τι να πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ελα μωρε οι μπατσοι ειναι το πιο απαξιωτικο επαγγελμα που μπορεις να κανεις.. Να την βρασω και την αμεση αποκατασταση και τα λεφτα.. Για μια υποληψη ζουμε ρε!
Αυτό να το πεις στις οικογένειες αστυνομικών που έπεσαν στο καθήκον.Όσο για το πιο απαξιωτικό επάγγελμα θα έλεγα ότι μάλλον είναι δημοσιογράφος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
παιδια να κανω μερικες ερωτησεις???
1 διαβασα οτι απο αστυφυλακων πρωτος μισθος ειναι 1 χιλιαρικο ενω απο αξιωματικων 1.3 χιλιαρικα δεν ειναι καπως....δυσαναλογο?
2 διορθωστε με αν κανω λαθος
εισαι αστυφυλακας μετα απο 2 χρονια δινεις κατι εξετασεις της πλακας και γινεσαι αρχιφυλακας μετα απο 3 χρονια γινεσαι ανθυπαστυνομος και μετα συνεχιζεις οπως οι αξιωματικοι?
3 τον 2ο χρονο απο την αστυφυλακων εισαι εξω ή μεσα?
4 ευκολα μπαινεις στο σωμα με αυτους που εχουν τους σκυλους?
5 αν ενας υφισταμενος σου κανει μια μαλακια...αλλα εσυ εχεις τηρησει τον κανονισμο κατα γραμμα ειναι ευκολο να σε απολυσουν ή πρεπει να κανεις χοντρη μαλακια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παιδια δειτε αυτην την ιστοσελιδα...
Λεει παρα πολλα πραγματα τα οποια ενδιαφερουν σιγουρα οσους θελουν να πανε στις αστυνομικες σχολες....
Σχολες, μνθηματα, εξαμηνα, εκπαιδευση, εισαγωγη στις σχολες, προσοντα, εξελιξη αστυνομικων και αστυφυλακων...
https://www.astynomia.gr/images/stories/DOCS/photo22330_odhgos_spoudwn.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδια να κανω μερικες ερωτησεις???
1 διαβασα οτι απο αστυφυλακων πρωτος μισθος ειναι 1 χιλιαρικο ενω απο αξιωματικων 1.3 χιλιαρικα δεν ειναι καπως....δυσαναλογο?
2 διορθωστε με αν κανω λαθος
εισαι αστυφυλακας μετα απο 2 χρονια δινεις κατι εξετασεις της πλακας και γινεσαι αρχιφυλακας μετα απο 3 χρονια γινεσαι ανθυπαστυνομος και μετα συνεχιζεις οπως οι αξιωματικοι?
3 τον 2ο χρονο απο την αστυφυλακων εισαι εξω ή μεσα?
4 ευκολα μπαινεις στο σωμα με αυτους που εχουν τους σκυλους?
5 αν ενας υφισταμενος σου κανει μια μαλακια...αλλα εσυ εχεις τηρησει τον κανονισμο κατα γραμμα ειναι ευκολο να σε απολυσουν ή πρεπει να κανεις χοντρη μαλακια?

1ο ειναι δυσαναλογο γιατι εχουν μεγαλυτερο βαθμο....
2ο οχι δεν συνεχιζεις οπως οι αξιωματικοι....δινεις μετα απο 3 χρονια και γινεσαι αρχιφυλακας....μετα απο 4 χρονια δινεις και γινεσαι ανθυπαστυνομος.....αστυνομος Β'.....και μετα μπορεις να ξαναδωσεις, αλλα θα μεινεις μετα ασντυνομος Α'.....δεν μπορεις να ξαναδωσεις για να παρεις μεγαλυτερο βαθμο.....να διευκρινισω κιολας οτι καθε φορα που παιρνεις μαγαλυτερο βαθμο ανεβαινει και ο μισθος σου κατα 100-150 ευρω(και 2% καθε χρονο)Δεν μπορεις να συνεχισεις οποτε σαν αξιωματικος
3ο μετα το 2οετος φοιτησης εισαι εξω
4ο αμα κανεις καλη δουλεια,και εισαι καλος με τα ζωα,ναι....
5ο δυσκολα μπορουν να σε διοξουν σε μια τετοια περιπτωση,εκτος και αμα κατσεις με σταβρωμενα τα χερια και δεν πεις τιποτα....οχι ομως αμα μιλησεις να αρχισεις να τα σπας και α βριζες....:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
1ο ειναι δυσαναλογο γιατι εχουν μεγαλυτερο βαθμο....
2ο οχι δεν συνεχιζεις οπως οι αξιωματικοι....δινεις μετα απο 3 χρονια και γινεσαι αρχιφυλακας....μετα απο 4 χρονια δινεις και γινεσαι ανθυπαστυνομος.....αστυνομος Β'.....και μετα μπορεις να ξαναδωσεις, αλλα θα μεινεις μετα ασντυνομος Α'.....δεν μπορεις να ξαναδωσεις για να παρεις μεγαλυτερο βαθμο.....να διευκρινισω κιολας οτι καθε φορα που παιρνεις μαγαλυτερο βαθμο ανεβαινει και ο μισθος σου κατα 100-150 ευρω(και 2% καθε χρονο)Δεν μπορεις να συνεχισεις οποτε σαν αξιωματικος
3ο μετα το 2οετος φοιτησης εισαι εξω
4ο αμα κανεις καλη δουλεια,και εισαι καλος με τα ζωα,ναι....
5ο δυσκολα μπορουν να σε διοξουν σε μια τετοια περιπτωση,εκτος και αμα κατσεις με σταβρωμενα τα χερια και δεν πεις τιποτα....οχι ομως αμα μιλησεις να αρχισεις να τα σπας και α βριζες....:D:D:D
ευχαριστω φιλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ircop

Νεοφερμένος

Ο ircop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
3ο μετα το 2οετος φοιτησης εισαι εξω

οπα κατσε μετα? η κατα τη διαρκεια του 2ου ετους εισαι εξω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
οπα κατσε μετα? η κατα τη διαρκεια του 2ου ετους εισαι εξω? :hmm:
και εγω εχω ακουσει οτι μετα το πρωτο ετος εισαι εξω για την <<πρακτικη>> και παιρνεις και ενα 300ρι το μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ulysses21

Νεοφερμένος

Ο ulysses21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
και εγω εχω ακουσει οτι μετα το πρωτο ετος εισαι εξω για την <<πρακτικη>> και παιρνεις και ενα 300ρι το μηνα


Ναι οντως ετσι ειναι το καλοκαιρι βγαινεις εξω για πρακτικη γυρω στους 12-14 μηνες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λαθος....μολις τελειωσεις το 2ο ετος....δηλαδη των 24 μηνα εισαι ετοιμος για υπηρεσια....και το καλοκαιρι δεν εισαι εξω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koka

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γεράκι (Ηλεία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ενα 1 χρονο μεσα μετα ενα 1 χρονο πρακτικη και μετα επιστροφη στη σχολη για τις πτυχιακες δεκα 10 μερες και μετα μονιμοι........... ΤΕΛΟΣ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ενα 1 χρονο μεσα μετα ενα 1 χρονο πρακτικη και μετα επιστροφη στη σχολη για τις πτυχιακες δεκα 10 μερες και μετα μονιμοι........... ΤΕΛΟΣ.....
και επισης το καλοκαιρι ΕΙΣΑΙ εξω...ακομα και στην αξιωματικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
παιδια να πω κατι που ξερω σιγουρα να βοθισω οπιον θελει να περασει αστιφιλακον.Καθε χρονο η σχολει επερνε 1500 ατομα φετος εχει σκοπο να παρει 2500 που σιμενει οτι οι βασεις θα πεσουν και αλλο. Οποτε οπιος θελει να περασει ειναι ευκερια. Και εγω εκι θελω να περασω αλλα για φετος δεν το βλεπω του χρονου ομως θα μπω δεν θα μου την γλιτοσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
παιδια να πω κατι που ξερω σιγουρα να βοθισω οπιον θελει να περασει αστιφιλακον.Καθε χρονο η σχολει επερνε 1500 ατομα φετος εχει σκοπο να παρει 2500 που σιμενει οτι οι βασεις θα πεσουν και αλλο. Οποτε οπιος θελει να περασει ειναι ευκερια. Και εγω εκι θελω να περασω αλλα για φετος δεν το βλεπω του χρονου ομως θα μπω δεν θα μου την γλιτοσει!!!
ειλικρινα χωρις παρεξηγηση προσεξε την ορθογραφια σου...και εγω κανω τις πατατες μου αλλα ...

περιεργο....δεν κοιτανε να παρουν κανεναν αξιωματικο? αφηστε εχουμε πηξει.... ο καθε πολιτικαντης εχει 35 αστυφυαλκες και 10 αξιωματικους να τον πανε αγκαζε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
ειλικρινα χωρις παρεξηγηση προσεξε την ορθογραφια σου...και εγω κανω τις πατατες μου αλλα ...

περιεργο....δεν κοιτανε να παρουν κανεναν αξιωματικο? αφηστε εχουμε πηξει.... ο καθε πολιτικαντης εχει 35 αστυφυαλκες και 10 αξιωματικους να τον πανε αγκαζε


φιλε για την ορθογραφια sorry αλλα εχω δισλεκσια τι να κανω???:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top